Poszukiwany/poszukiwana

Tylkotroche, jeśli to dalej aktualne to znam konia🙂 wiem gdzie obecnie się znajduje
Szukam jakichś wieści o wałachu La Cet po ogierze Cet
https://baza.pzhk.pl/horse/id/770146.html
Podobno został sprzedany gdzies pod Poznań.
Ktos coś?
Post został usunięty przez autora
Cześć, szukam karego(w paszporcie skarogniady) wałacha sp o imieniu Baron po Elfie.
https://baza.pzhk.pl/horse/id/503161.html
Koń został sprzedany jakoś w roku 2014 Pod Warszawę, potem gdzieś dalej, niestety nie udało mi się ustalić dokąd. Koń miał kozińca i nakostniaki na lewej przedniej pęcinie. Skarpeta na prawej tylnej kończynie.
Zależy mi aby się dowiedzieć czy ma się dobrze, będę wdzięczna za każdą wskazówkę
99298354.jpg 99298354.jpg
39.jpg 39.jpg
129.jpg 129.jpg
139.jpg 139.jpg
165.jpg 165.jpg
160.jpg 160.jpg
toronto, Toyota niestety odeszła od nas…
Małe szanse na powodzenie, ale może akurat. Jakby ktoś z revoltowiczów mieszkających w Niemczech natknął się lub usłyszał o siwej kobyle Klapros Melloni, to byłabym bardzo wdzięczna za informacje.🙏
Szukam informacji o siwej klaczy Lotna, ur2002 w okolicach Kazimierzy Wielkiej w Małopolsce.To matka mojej klaczy. W paszporcie jest NN ale może ma jakieś papiery, choćby po ojcu? W 2010 r urodziła moją klacz Alitę po Aronie.
Szukam informacji o klaczy Kurosava po Kosta Brava o. Hower. Gniada trzy skarpetki, strzałka na pysku. Klacz ur. 2004r. Została sprzedana z okolic Łomży. Zależy mi aby się dowiedzieć czy kobyła ma się dobrze. Ktoś coś?
Alexandva, jestem prawie że pewna że widziałam w ostatnich dniach ogłoszenie tej klaczy na OLX. Przykuło uwagę jej imię.
Szukam informacji o siwym kucu Dante (Falk/Daria) rocznik 1998.
Zdjęcie z okolic 2011, miał charakterystyczną gulkę na szyi.
IMG_6058.jpeg IMG_6058.jpeg
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
13 listopada 2023 20:52
Napiszę tak od siebie... Szukanie konia po samym. imieniu lub niewielkim opisie skutkuje niewielką szansą na powodzenie, gdyż ktoś musiałby takiego konia gdzieś widzieć.

Najlepiej zapisywać UELN, numer transpondera.

Nie wiem, jak teraz funkcjonuje PZHK, ale można do regionalnego oddziału pochodzenia/przebywania konia napisać z zapytaniem. Mi odpisali, gdzie koń został przemieszczony (chyba podano województwo, nie pamiętam już) i napisałam do tamtego WZHK, gdzie uzyskałam informację o losie konia.
CBDK, która była przejrzysta i funkcjonalna, nie istnieje. W IRZplus nie znajdzie się konia po wpisywaniu imienia (w CBDK można było grzebać w setkach/tysiącach koni o tym samym imieniu)- trzeba mieć UELN lub agencyjny numer konia (który nic nie mówi). Poza tym obstawiam, że wiele koni nie jest i nie będzie zarejestrowana.
ULEN można znaleźć w bazie PZHK
https://baza.pzhk.pl/
BUCK   buttermilk buckskin
14 listopada 2023 16:15
ale jak się jeździ w szkółce to nie ma opcji tego wiedzieć, a jeszcze często konie mają na co dzień ksywki, a nie imiona z paszportu..... często zdjęcie to jedyne źródło informacji
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
15 listopada 2023 19:54
BUCK, znaleźć konia na podstawie zdjęcia to jak szukanie auta po kolorze i modelu.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
15 listopada 2023 19:56
ULEN można znaleźć w bazie PZHK
https://baza.pzhk.pl/

ogurek, można, zwłaszcza jak się jest zarejestrowanym (akurat zapomniałam hasło i nie udało mi się go. odzyskać), co nie zmienia faktu, że trzeba coś na temat poszukiwanego konia wiedzieć, a nie szukać wklejając zdjęcie lub podając samo imię.
Słuchajcie a jak konia nie ma w tej bazie to należy gdzieś to zgłosić? Bo mojej klaczy nie ma. Jest normalnie na mnie przepisana, ma nawet licencje i startuje w zawodach ale w bazie ni ma.
BUCK   buttermilk buckskin
16 listopada 2023 09:26
Dementek wiem 🙂 ale czytam ten wątek i takich zapytań jest większość bo wynikają ze wspomnień ze szkółek a wtedy nie zna się danych paszportowych, raczej te z tabliczki jeśli taka była
xxagaxx, ale ma paszport pzhk? Bo jeśli ma inny to chyba takich koni nie ma/są z opóźnieniem?
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
16 listopada 2023 12:31
Jeśli ma inny paszport, to może nie być. Np. nie m części znanych mi xx i oo. Tzn. oni mają je w systemie, ale nie koniecznie są wbite do bazy internetowej.
Fokusowa, Lanka_Cathar, ale druga jest. Zarejestrowana rok później. Żadna nie ma paszportu PZHK bo są hodowli niemieckiej.
xxagaxx, Jak został głoszony i odbyła się weryfikacja paszportu to koń musi być w bazie PZHK. jeśli pomimo wszystko nie ma go tam , to warto zgłosić reklamację.
melehowicz, tak, zaplacilam, wypełniłam wnioski, przyjechał pan zweryfikować opis z koniem 😅 a w sumie to wykonać swój i kon dostał wklejkę z moimi danymi jako właściciela. To samo przerobiłam z drugim koniem. I ten drugi jest, pierwszy nie 😅
xxagaxx, To wypada reklamować.
Dementek, mi się kiedyś udało wpisując imię i rase w Internet kulejąc na grafikę. Nawet dodzwonilam się do byłych właścicieli.
Cześć!

Szukam informacji/konia:

Imię: JUBILAT
Wiek: 2005
Rasa: Pełna krew ANGIELSKA
Maść: gniada
Płeć: Ogier (teraz możliwe że wałach)
Ojciec: DELATOR
Matka: JUTRZNIA
Hodowca: SK Jaroszówka
Nr paszportu hodowlanego: POL050000003759

Koń jako 2/3 latek został wykupiony za przysłowiową złotówkę ze Służewca, chociaż ile w tym prawdy nie wiem. Po tym trafił do domowej stajni pod Wołominem, niedaleko stajni Humorek. JUBILAT przebywał tam trochę czasu wraz z koniem koleżanki. Konia miałam kupić niestety właściciel okazał się mało odpowiedzialny i kontakt się urwał. Później od koleżanki dowiedziałam się że podobno został sprzedany w nieznane miejsce, możliwe że do handlarza... Za każdą informację będę wdzięczna, mam nadzieję że nie spotkał go najgorszy los. Szukam jakichkolwiek informacji od 2017r
FB_IMG_1701121936863.jpg FB_IMG_1701121936863.jpg
FB_IMG_1701121944505.jpg FB_IMG_1701121944505.jpg
czy zna ktoś konia Ernest po Butanol i Emilda ? 19 lat , wysoki 175 cm , zdjęcia nie mam bo wyjechał ode mnie w brzuchu mamy 🙂 klacz wyjechała na wschód Polski, więc myśle ze w tamtych okolicach gdzieś mógł go ktoś spotkać, pytam z ciekawości bo według bazy PZHK jeszcze żyje
Poszukuję wałacha Anker, duży ramowy kasztan, obie tylne nogi białe, na chrapach mała odmiana. Ojciec Alcatraz, matka Ankara, 2010r
Sprzedany ok 5 lat temu w okolice Gdańska, później odsprzedany także w tamte okolice, dokładnie stajnia Unicorn.
Niestety nie umiem się doprosić tam żadnych informacji o koniu czy dalej jest u nich.
Bardzo mi zależy na jego odnalezieniu 🙏
Hej. Poszukuję kilku koni ze stajni na kempingu Polanka e Ustroniu Górskim pod Czantorią - tam niestety wszystko zostało już wyburzone, tych koni już dawno tam nie ma, ale może ktoś je kojarzy i wie gdzie aktualnie mogą przebywać i czy wogóle żyją.
Posiadam zdjęcie siwego Sektora oraz gniadego Parcela z 2012r, resztę gdzieś pewnie mam, ale jeszcze na kliszach lub starych laptopach. Siwek w 2017 był jeszcze w Ustroniu w stajni Łaciate Ranczo, dalej w prywatnych rękach w Bażanowicach.
ZDJECIE TARANTA Sułtana jest poglądowe - był bardzo podobny do konia na zdjęciu, powieki różowe, nakrapiany zad.
PZHK niestety nie może już udzielać takich informacji nikomu.

Konie
1. Nazwa konia:
PARCEL.
m. PERUT, o. LIBANON-54
Płeć: Wałach
Rasa: czeska gorącokrwista
Typ rasowy: szlachetne
Maść: gniada, skarpety na wszystkich nogach
Data urodzenia: 1994-01-04
Numer przyżyciowy: 616014540042494
2. SEKTOR
m. SMEREKA, o. DOMUS
Płeć: Wałach
Rasa: koń mały (hucuło-arab)
Typ rasowy: kuce, konie małe, prymitywne
Maść: siwa (w hreczke)
Data urodzenia: 1997-03-21
Numer przyżyciowy: 616013540055697
3.Nazwa konia:
GRACJA
Płeć:Klacz NN
Rasa: typ szlachetny
Typ rasowy: szlachetne
Maść: karosrokata
Data urodzenia: 1995
Numer przyżyciowy: 616999590009595
4.Nazwa konia:
SUŁTAN po Sundajka, o. Lechistan
Płeć:Wałach
Rasa:małopolska
Typ rasowy: szlachetne
Maść:ciemnogniadotarantowata
Data urodzenia: 1997-02-05
Numer przyżyciowy: 616006540055597
IMG_20240126_202120_064.jpg IMG_20240126_202120_064.jpg
FB_IMG_1706517694987.jpg FB_IMG_1706517694987.jpg
Nie wiem czy da się edytować odpowiedź, ale dodaje zdjęcie Sułtana w wieku ok 5-6lat (?)
1706542808258.jpg 1706542808258.jpg
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się