Wady budowy, ocena eksterieru

margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
22 września 2013 09:20
niezbyt udane zdjecie ale moze cos ktos?
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
22 września 2013 09:30
Wygląda jakby miał megakróciusieńki grzbiet. Przednie nadpęcia z podkrojem. Ale za to szyja długa, głęboka klatka piersiowa
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
22 września 2013 14:14
ktos cos jeszcze?
Ten koń zasługuje na lepsze zdjęcie, bez skrótu perspektywicznego. Przyczepiłabym się jeszcze do połączenia głowy z szyją i mało szlachetnej głowy, ale bywają gorsze wady 🙂
MiLLi   Puszo Pusz Pusz ;)
23 września 2013 15:30
Witajcie 😉 Czy mógłby kto ocenić mojego? 😉 Ma 2,5 roku.
(łeb mu jaki duży tu wyszedł ;c )
Po raz kolejny - zrób lepsze zdjęcie i dopiero tu wrzuć  🙄
margaritka
Jest ok 🙂 Zgadzam się z halo

Ja się wbijam ze swoją młodą (wstępnie zbonitowana na 81 pkt)
Przyznaj się, wstawiasz po to, żeby pokazać jak zdjęcie powinno wyglądać! 🤣

Chciałabym u niej ciut niższego zadu - tak, tak byłoby lepiej 🙂 Bo druga opcja to wydatniejszy kłąb, szersza potylica - ogólnie mocniejsza szyja (ale wolałabym "pierwszą wersję" 🙂 bo wtedy "szerokość" w słabiźnie byłaby proporcjonalna i kąty zadu ciut lepsze...)
Ona może jeszcze przodem podrosnąć? Chyba tak? Bo wygląda jak uchwycona w fazie tuż po podrośnięciu zadem 🙂
Chyba już nie bo skończyła 6 lat
Górą to matka, która nie jest przebudowana, ale ma taki własnie górujący nieco zad 😉
Wrzucam bo jestem ciekawa, czy oceniam ją w miarę sprawiedliwie (na tyle na ile moja miłość pozwala  :hihi🙂
Noo... nikt by jej ze stajni nie wyrzucił 🤣
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
23 września 2013 18:17
szyja mogłaby być trochę dłuższa
A co powiecie na temat tego konia? 5 latek 🙂
Bardzo ładny proporcjonalny koń 🙂
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
23 września 2013 21:05
ładny. ale coś mi w zadzie trochę nie pasuje za bardzo ścięty czy jak to tam określić
zdjęcie jest robione trochę od przodu i od dołu, co może trochę przekłamywać budowę 😉
a co powiecie o tej kobyle?
z tego co wiem ma "nie równe" (?) biodra,co dokładnie z nimi jest pojęcia nie mam, a co poza tym?
Wpisane ma niby wielkopolak, ale ma jednostronne pochodzenie więc tak na prawdę nie wiadomo co to dokładnie wyszło
halo
No nie da rady się niczego od Ciebie dowiedzieć, btw kiedyś pisałaś, że ona może mieć łatwość w wysokim operowaniu przednią nogą. No i ma 😉 Predyspozycje do stępu hiszpańskiego stwierdzone.
armara, to chyba prawda z twoją klaczą,odnośnie wysokiego operowania nogą.Jest zbudowana z przodu-i klatka piersiowa i przednie nogi,dokładnie tak jak mój koń- u którego pasaż jest najłatwiejszym elementem do uzyskania,jednak to ma też pewne wady,mianowicie tendencję do pasażowatego kłusa
a co powiecie o tej kobyle?
z tego co wiem ma "nie równe" (?) biodra,co dokładnie z nimi jest pojęcia nie mam, a co poza tym?
Wpisane ma niby wielkopolak, ale ma jednostronne pochodzenie więc tak na prawdę nie wiadomo co to dokładnie wyszło

Asymetria miednicy jak mniemam, nawiązując do "nierównych bioder".
dora5656, bardzo urodziwy, poprawny kon. jesli by sie chciec przyczepic to lopatka moglaby byc bardziej stroma.  ale trzeba bardzo chciec 😉 co to za palenie?
armara, już dawno temu straciłam monitor, który dawał mi gwarancję, że "widzę co widzę" - a przynajmniej co jest zamieszczone, szczegóły i tony, proporcje i subtelności. Od tego czasu jestem bardzo oględna w wypowiedziach "wizualnych" 🙂 Przez jakiś czas w ogóle np. tu nie byłam w stanie nic napisać, bo nie mogłam dojść do ładu z proporcjami, percepcja tak ustawiona, że nie adaptuje się = nie daje się oszukać, i diupa 🙁 Teraz monitor mam znośny, ale mały, i rozdzielczość kiepska - to nadal nie jest to, co pozwalało mi widzieć Wyraźnie, porównywać i... snuć wizje 🤣
Być. bardzo prawdopodobne, że masz rację, bo nie wiem co innego mogłoby to być
Moja kobyła to ma, najprawdopodobniej będąc źrebakiem dostała solidnego kopa od innego konia, ale to podejrzenie weterynarza. Tak naprawdę mogło się zdarzyć wszystko.
katija to hanower.
Galopada tez mnie sie tak wydawalo ze zdjecie zrobione troche ze zlej perspektywy, i przez to cos mi niepasuje w tym koniu 😉
Ale generalnie wyglada calkiem poprawnie
dora5656, a jaki papier?
katija ojciec Count Grannus a matka po As di Villagana 🙂
halo
Heh, nie musisz się tłumaczyć 😉 Ale ja adoptuję każdą opinię, kiedyś trochę nie mogłam przeżyć wypowiedzi, że to taka ot małopolanka (w domyśle dowozowa), ale już trochę z tego wyrosłam 😉 Mam nadzieję.
dora
Budowa skoczka, jak najbardziej 🙂 Skątowanie zadu choćby  :kwiatek:
dora5656, zwierze bardzo cieszy oko 🙂
Mogę prosić o słówko na temat tej klaczy?  :kwiatek:

[img]https://lh6.googleusercontent.com/K2K6Nd18CcLlooc2I0ngoVXS85ez_RQvH6r5jgMTKRs=w853-h577-no[/img]
episode, przydałoby się lepsze zdjęcie,bardziej proste bo to które wrzuciłaś może przekłamywać to co mogą Ci napisać na temat kłębu,szyi i budowy przednich nóg 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się