Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?

konikmorski, nie wydaje ci się, że brak np. czegoś takiego w info: "mylnie przypisany do zaprzęgowego działu KWPN" może wprowadzać w błąd?
Jeśli koń nie jest w wierzchowej części KWPN to podawanie samego KWPN to dezinformacja, nie sądzisz?
halo - a powiedź mi jakie to ma znaczenie w Polsce?  😎 forum jest tylko namiastką ciekawych informacji. Natomiast sam właściciel bardzo ciekawie opowiada z czym bardzo dobrze łączy się ten ogier i na jakich matkach wychodzą dobre konie. Warto też dodać że odkupuje źrebaki po tym ogierze, co powinno skłonić właściciela klaczy do konkretnej rozmowy telefonicznej.
konikmorski, np. takie jak zacytowała amazonka.
Wiesz, niektórzy hodowcy to chcą się dochować ogiera. Do dalszej hodowli.
Halo, ale przecież konie po Wolfie, ogiery spokojnie mogą kończyć ZT, ba, wygrywają te ZT-Jazon.
Karla, bez jaj!!!!,  🤔 , fakt że  wygrał bezsprzeczny, czysty przykład struktury uznawania ogierów przez pzhk, wykorzystanie stanowiska celem własnych korzyści, tak to od lat wyglądało właśnie podczas ZT W Gnieźnie. Byłem widziałem i ocena według mnie tego ogiera jest niedostateczna, idealny przykład że mamy ogiery jakie mamy a obecnie z większości odpadów z zachodu ratujemy polepszenie naszego rodzimego konia (droga do nikąd).
tak tak, wszędzie układy, wszystkie konie niedostateczne, złotka nie docenili 🙄... Skaner- bez jaj... akurat konie Kodzia po ZT i nie tylko potwierdzają swoją wartość w prawdziwym sporcie na poziomie międzynarodowym, w przeciwieństwie do innych "czempionów"
Karla🙂, czyli to, co zacytowała amazonka jest nieprawdą? Że od 2016 źrebaki "zaprzęgowe" do ZT zaprzęgowych (a mamy 2015)?
Czy też ten ogier nie jest "zaprzęgowy"?
Karla, wiem o tym i wszystko rozumiem ale sprawdz sobie nazwiska włascicieli ogierów z kilku ostatnich lat (nawet ostani wspomniany przez Ciebie Jazon), powiązania z przewodniczącym komisji ZT, wiesz ja mieszkam w Gnieźnie i jako rodowity gnieźnianin patrzeć na to nie mogłem, nie chodzi mi o moje "złotka", nie w tym problem, poprostu na to co sie działo w ostanich latach w moim mieście to sie serce krajało, dla mnie konie to nie jest interes tylko hobby więc jesli to tak miało wyglądac nadal to ciesze sie że w Gnieźnie to sie skończyło, mógł te szopki odstawiać w swoim Gorzowie .
Skaner, Ty z Gniezna, a ja związana z zaprzęgami. Koń potwierdził swoją wartość, nie tylko w Gnieźnie.  Tyle w temacie.
Halo, odnosiłam się do twojej wypowiedzi "Wiesz, niektórzy hodowcy to chcą się dochować ogiera. Do dalszej hodowli.", męskie potomstwo  tego ogiera jest używane i będzie używane w hodowli- nie tylko po uznaniu na ZT, ale i przez alternatywne próby (chyba nawet jest taki koń po Wolfie).
Nie znalazłam przepisu, który potwierdzał by to o czym pisze amazonka, jeśli taki jest może ktoś odszuka. Tak czy tak w  od nie wiem ilu lat Polski sport jeździecki na światowym poziomie to zaprzęgi więc pisanie o potomstwie zaprzęgowca jakby się do hodowli nie nadawało jest  mhm sporym nadużyciem. W mojej ocenie właśnie brakuje promocji tego co mamy najlepsze- koni zaprzęgowych, zajmijmy się hodowlą tego w czym jesteśmy db, a nie łapmy się za produkcję skoczka itp.
aa w kwestii KWPN TP- to w ogłoszeniach jakie znalazłam jest dopisane, że on TP...
Skaner- zaprzęgowców w PL jest niewielu, środowisko jest nieduże, wszyscy są ze wszystkim i powiązani, sędziowie trenują zawodników, startują końmi znajomych hodowców itp. tylko ci co są coś warci bez problemu to pokazują-tak jest w przypadku koni hodowli T. Kodzia.
Mam odmienne zdanie na temat pana Kodzia, oczywiście oceniam go tylko po tym jak odbywały sie ZT , byłem świadkiem i wszyscy uczestnicy jak ogiera zaprzęgano podczas kwalifikacji ok 30 min 2 krotnie zmieniano uprząż , zaprzegano konia w 7 osób, ciągnięta za koniem maraton bo ów koń nie chciał stać  😤, i to wszystko przy publiczności i to boli, komisja oczywiście odwrócona niby nic nie widzi , spalili kilka fajek jak konia sie udało poskładac to na okrzyk " już jadą" panowie z przewodnoczącym komisji się odwracają , żal, żąl, musiałabyś tam być  bo pewnie mi nie uwierzysz, i wiesz co ten koń też wygrał , i wiesz co zgadnij skąd był??
Karla🙂, wiesz, że zaprzęgi kocham bardzo. Jeśli konkretna rasa konie jest podana, to nie ma sprawy.
Odnosiłam się do przebiegu rozmowy, że "nawet skupuje po nim źrebaki".
Jeśli nie ma problemu z TP i zakładami treningowymi, to super, ale mętnie sobie przypominam, że coś takiego się przewinęło - skądś w końcu musiałam się dowiedzieć (bo wcześniej nie miałam pojęcia), że istnieją dwie wersje KWPN, a nie szukałam w googlach/wiki.
Halo, bo istnieją dwa typy KWPN i to wyraźnie widać jak zaprzęgowce idą czworobok ( nie tylko ruch, ale i budowa). Nawet na stronie stadniny jest info jaki typ itp. http://konieczechowka.com.pl/stanowka/. Każdy kto choć troszkę liznął "te" KWPN od razu się zorientuje jaki rodowód ma przed sobą.
Problemu z ZT i alternatywnymi próbami (MPMK i generalnie zaprzęgi) nie ma najmniejszego problemu.
Karla🙂, że istnieją dwa typy i czym się różnią przecież wiem - właśnie o tym piszemy, prawda?
Chodzi mi o to, że dowiedziałam się o tym przy okazji jakiejś "afery", w jakichś aktualnościach jeździeckich, bo na pewno nie szukałam głębiej po necie.

Czyli zapewniasz, że potomek ogiera zaprzęgowego typu KWPN będzie mógł ukończyć "zwykły" - nie zaprzęgowy ZT? I na tej podstawie otrzymać licencję? A typ zaprzęgowy KWPN jest i będzie dopuszczony do uszlachetniania półkrwi w PL?
halo ja nie zapewniam, nie jestem zwiazkiem, na dzien dzisiejszy dzieci Wolfa pochodza od matek wielu ras (sp,xx).Synowie dostali licencje,kryja rozne rasy bez ograniczen. A co wymysli zwiazek ? Watpie by zmienil zasady w stosunku do starych ogierow.
Skaner-A, koń o którym wspominasz w komentarzu owszem nie dawał się zaprząc( udało się dopiero za trzecim podejściem,był to srokaty ogier Ramirez z dużym dolewem xx i bardzo jurny),przypominam jednak że koń został przyjęty warunkowo i w przeciągu tygodnia kierownik ZT miał zadecydować czy ogier zostaje i tak też się stało.Po założeniu nie sprawiał już żadnych problemów podczas jazdy.Ukończył z oceną dostateczną i dziś już bryczki nie ogląda, natomiast bardzo dobrze sobie radzi w konkurencji skoków.Ogier kryje, przekazuje srokatą maść i ogromną urodę.Koń jest hodowli Pana Leszka Garstki.
Skaner - A mam do Cb zapytanie - Jakie jest potomstwo po Twoim kapitalnym ogierze Skaner A po Saturn ? Bo w internecie nie mogę znaleźć nawet wyników z zawodów towarzyskich potomstawa tego ogiera. W bazie koni też nic nie ma http://www.bazakoni.pl/database,op-show_sport_offspring,horse-6379.html 

W ramach wyjaśnienia w ofercie stanówki ogiera Wolf's Panter jest wyraźnie zaznaczone, że jest to koń rasy KWPN TP (typ zaprzęgowy) https://www.facebook.com/szymon.mazurkiewicz.94/posts/858627267526770?notif_t=like


Wartością każdego ogiera jest jego potomstwo. Potomstwo Wolfa z powodzeniem startuje w konkurencji powożenia na najwyższym poziomie łącznie z Mistrzostwami Świata.

Podsumowując: Zachęcam wszystkich hodowców do użycia tego fenomenalnego ogiera. 🙂

loczek, żadnych podobnie jak wolfs, dodam tylko że dziś to już wiem ze takich ogierów nie używa się w hodowli bo nic do niej postepowego nie wnosza,( Polska potrzebuje  uzywania w hodowli ogierów z czołówek światowych na najwyższym poziomie takim z cyframi a nie typu był pokazał się znikł i jest w PL I kryje za 5 setek) ucze sie na własnych błędach, w tym temacie akurat nie miałem na myśli oceny  koni ani ich ewentualnych przyszłych osiągów  to najlepiej weryfikuje rynek, odniosłem sie tylko do tego że jest nie feir postepować nie etycznie wykorzystując stanowisko.
Judka, czyli wszystko wiemy, sa szczegółowe wytyczne nie wspominając o ilości prób zaprzęgnięcia napewno nie mozna tego robić w 7 osób i ciągnąć maraton za koniem, profesjonalna komisja po kilko minutach podziękowałaby za udział, i nie chodzi mi o konia tylko o sposób traktowania pozostałych uczestników  i braku profesjonalizmu
rozumiem światowa czołówka koni to konie w SO Gniezno hahah :P sory ale nie ma tam pół dobrego ogiera który mógł by coś poprawić w polskiej hodowli a Wolfs Panter poprawia ruch eksterier daje konie z wzorowym charakterem i chętne do współpracy
loczek, światowej czołówki w postaci żywego konia w polsce po prostu nie ma!!!!!!!.
Skaner najpierw załatw w SO Gniezno szory które będą miały regulacje na szorach bo problem był przy szorach i ich regulacji .Co do osób zaprzęgających naszego ogiera Ramirez to kłamiesz bo było nas troje ja Alicja Chodkiewicz i Sylwia Sieinska . A skoro tak bardzo dbasz o posęp hodowlany koni Sp to najlepsze co możesz zrobić leży blisko ciebie zablokuj wjazd do SO Gniezno bo tamtejsze ogiery wszystkie przez dziesięć lat nie dały ani jednego konia klasy Pantera potomstwa
Locek, ale Wolf to bryczka😉 w PL taka durna natura, że zamiast ulepszać to w czym jesteśmy lepsi od innych i inni nam zazdroszczą próbujemy lepić z bardzo słabego materiału coś w czym od lat jesteśmy daleko za innymi (skoki, wkkw, ujeżdżenie), dlatego jest jak jest...niewielu polskich hodowców widzi, że mamy konie do zaprzęgów z czołówki światowej, woli sięgać po odpady na odpadowe klacze i produkować konie "do sportu" ( czytaj inne dyscypliny niż zaprzęgi). I to jest chore i błędne, bo dzięki temu my tracimy a zagranica zyskuje...


eee to w końcu 7 osób, 5 czy 3? i którego konia?bo najpierw było, że Kodziowego syna Wolfa, a teraz  Ramireza... 😜
Nasz Ramirez były problemy bo przy zapinaniu szor był bez regulacji i poszliśmy po nasze szory i było ok  tylko Ramirez stawiał się wtedy ale było to do pokonania  i udało się .
Czako- vice 4 latków, 5 lato i 6 latków  , Druja - czempionka w e wszystkich kategoriach wiekowych i czemp. ZT Biały Bór, Czarda - vice 4 i5 latków i czemp. 6 latków, Czanga - vice 5 latków, Jazon- Vice koni 4 let, Jermak- vice 4 lat, Czikos  i Don Panter- vice koni 5 letnich,  Czcza  Vice koni 5 letnich To z grubsza. Czako i Karuzo w lejcu zaprzęgu Thiboulda Coudri wygrywają finałowy konkurs zręczności podczas WEG w Normandii. Ponadto Czacza, Czako, Karuzo i Limeryk w czwórce Piera Junga.
maryśka,  to pewnie pamietasz mnie i pamiętasz jak was publiczność wygwizdała, sam zwróciłem uwage ale po szanownej komisji to obleciało, wielu odeszło aby na to nie patrzeć i nie chodzi mi o konia tylko o klase uczciwość i profesjonalizm
Karla, czytaj z zrozumieniem pisałem o kilku zt, co roku coś było na rzeczy
Maryśka super ciesze sie i doceniam prace jaką włozyliście w konie, szanuje to i rozumie , chce wam tylko uświadomić całkowicie coś innego a wy swoje
PZHK może być dumny tylko z hodowli koni zaprzęgowych ponieważ jesteśmy w światowej czołówce. Hodowla koni skokowych ma sens tylko u nie licznych w Polsce min. w Żelichowie - kapitalny fundament macierzysty w połączeniu z ogierami światowej klasy dają efekty, które widać na międzynarodowych zawodach skokowych, a gdzie są inne Polskie Stadniny czy Stada Ogierów? Nie ma nic! Są tylko ludzie do brania kasy.  Jedyną osobą, którą można pochwalić z polskich stad czy stadnin jest Pan Paweł Wójtowicz dzięki któremu SO Sieraków ponownie zaczyna nabierać barw.
Skaner ty jakieś pierdoły opowiadasz ..A  czy wypowiesz się ogromny znawco co do potomstwa Pantera czy  to co napisałem o potomstwie i ich osiągach to jeszcze dla ciebie za mało ???
ok, napisze tak , sam panter w sporcie osiagów nie ma,  natomiast potomstwo jego ma niesamowite osiągi ale czy to zasługa pantera ?, po części napewno tak ale wasza praca zrobiła z potomstwa pantera coś wspaniałego , coś czym wartop się chwalić, naprawde szacun i to głównie dzieki Tobie bo widziałem Ciebie kilka razy i masz tą reke do koni, napisałem ogólnikowo zaprzęgi to nie moja bajka, nie znam tych koni bo sie nimi nie interesowałem, szacun za dobrą robote
Byle jaki koń na MŚ nie trafia! praca jest ważna ale najważniejsze jest to jakie koń ma predyspozycje.
Panter niestety dość szybko zakończył karierę sportową,w wieku 6 lat trafił do zawodnika pod którym wygrał pierwsze swoje zawody w C klasie w Bielinie, niestety podczas MPMK 6-latków w Janczewie doktor musiał przerwać jego start ponieważ jak się później okazało miał przecięty język kiełznem.Trauma po tym zdarzeniu pozostała mu na wiele lat.Od tamtej pory jest użytkowany głównie pod siodłem.Jako reproduktor natomiast sprawdził się znakomicie,daje konie ze wspaniałym charakterem,badzo chętne do współpracy.Na rasowych matkach z dużym dolewem krwi daje znakomite potomstwo.Dwie klacze po Wolfie skończyły również zakład wierzchowy.Klacz Druja niezwykle utalentowana wygrała Biały Bór gdzie była druga w skokach i dostała 9! za kłus (pod jeźdźcem oczywiście),następnie w wieku 5 i 6 lat wygrała MPMK w zaprzęgach. W zeszły roku przygotowywana  była do MŚ w Izsak,niestety pech i drobna kontuzja nie pozwoliła jej na wyjazd i w ostatniej chwili zastąpiła ją młodsza mało jeszcze doświadczona Czarda.
Jeszcze odnośnie ZT Gniezno.
Ogier Jazon wygrał ZT całkiem zasłużenie, rok później potwierdził swoją wartść w MPMK  4 latków.Dziś niestety już wykastrowany chodzi w sporcie zaprzęgowym we Francji.Więcej ogierów Pan Tadeusz Kodź na zakład nie dał na moją prośbę(sporo pracy kosztowało mnie "odrobienie" Jazona na swoją rękę).Ogier Judym (pełen brat Jazona)został uznany już przez MPMK, a dziś już w Finlandii dalej kontynuuje karierę zaprzęgową.
Jeszcze raz napiszę że nikt nie ukrywa że były problemy z zaprzęgnięciem ogiera Ramirez(jeszcze raz przypomnę że ogier był bardzo jurny w nowym miejscu pełnym obcych koni),ale został założony przez 3 osoby i przyjęty WARUNKOWO.Trudno też mówić o braku profesjonalizmu gdyż ogier już po założeniu nie sprawiał żadnych problemów.
Później chyba nie sprawiał większych problemów skoro kierownik go nie wyrzucił i ogier skończył zakład.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się