Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?

Fajnie że pewne sytuacje zostały tu opisane, według mnie każda sprawa ma dwie strony medalu. Właścicielom ogierów życzę dalszych sukcesów zarówno w kraju i za granicą i wielki szacunek że nadal im się chce.
Jeszcze odnośnie ZT Gniezno.
Ogier Jazon wygrał ZT całkiem zasłużenie, rok później potwierdził swoją wartść w MPMK  4 latków.Dziś niestety już wykastrowany chodzi w sporcie zaprzęgowym we Francji.Więcej ogierów Pan Tadeusz Kodź na zakład nie dał na moją prośbę(sporo pracy kosztowało mnie "odrobienie" Jazona na swoją rękę).Ogier Judym (pełen brat Jazona)został uznany już przez MPMK, a dziś już w Finlandii dalej kontynuuje karierę zaprzęgową.
Jeszcze raz napiszę że nikt nie ukrywa że były problemy z zaprzęgnięciem ogiera Ramirez(jeszcze raz przypomnę że ogier był bardzo jurny w nowym miejscu pełnym obcych koni),ale został założony przez 3 osoby i przyjęty WARUNKOWO.Trudno też mówić o braku profesjonalizmu gdyż ogier już po założeniu nie sprawiał żadnych problemów.
Później chyba nie sprawiał większych problemów skoro kierownik go nie wyrzucił i ogier skończył zakład.

judka, loczek, razem z panem Tadeuszem siedzicie w "jednym gniazdku", uważasz iż ogier Jazon wygrał ZT całkiem zasłuzenie , później 2 na mpmk, nastepnie wykastrowany (czyli nie reproduktor), sprzedany do francji ( w francji tez nie reproduktor, polskiego potomstwa nie będzie),i jeszcze do tego piszesz o tym pokazująć że można wszysko mająć "plecy", piszesz też że pan Tadeusz liczy się z Twoim zdaniem , czyż nie powinno być odwrotnie?. Ja jako członek PZHK  czuje się wydymany, wkoncu pan Tadeusz Kodz reprezentował interes nas wszyskich będąć przewodnicząćym komisji podczas ZT ogierów zaprzęgowych, zakwalifiokował nastepnie został czempionem ogier Jazon, hod. Joanna Kodź, ogier nastepnie został sprzedany (nie wiem czy już wałach, czy Francuzi zadecydowali ze takiego ogiera nie potrzebują do hodowli), jako członek pzhk śmiem twierdzić że zrobiliście własny interes kosztem nas wszyskich, my wszyscy zapłaciliśmy komisji za wybranie najlepszego tego roku młodego ogiera aby mieć reproduktora koni zaprzęgowych, zapłaciliśmy za 100 dniowy tening i co mamy?. Nic nie mamy idealny przykład struktur pzhk ( nie wszyscy tak postępują , pisze ogólnikowo, mysle że zrozumiecie). Jestem człowiekiem Honoru!!!!!, naprawde szanuje ludzi za swoją prace ale pisze tutaj abyście sami to ocenili, uważaja mnie za kłamce a ja nigdy nie kłamie( czasem bajeruje haha), ale jesli hodzi o sprawe ważną wiem jak sie zachować. Nasza kasa została przetrwoniona i powinniście sie poczuć odpowiedzialnie, osobiście oddałbym ok 7000 tyś zł PZHK aby mogli wydac na promocje , reklame, jakąś impeze towarzyską dla nas wszystkich członków pzhk i dali szanse tym mniejszym hodowcą , tym mniej znanym, bez pleców, wydaje mi sie że bardziej to docenia i poczują sie ważni i docenieni. Ja od kilku lat co roku próbuje aby któryś z moich ogierów uzyskał licencje i zawsze coś jest co im brakuje, mam swoją wizje hodowlaną i zero szans na przebicie sie ale próbuje dla zasady, nie odpuszczam nigdy, niechce dofinansowań od pzhk, zapłace za wszystko, nigdy tez nie zachowałbym sie jak było w przypadku Jazona ponieważ szanuje innych hodowców i ich prace.
Hodowca hoduje i sprzedaje .Ile razy użyłeś Jazona na swoje klacze ??.
W PZHK są układy. Niem ich tylko w Stadzie w Gnieżnie. Hodowcy dają ogiery do zajeżdżenia, potem są one w treningu w ZT jeżdżone przez tych samych ludzi, którzy je przygotowywali i ci sami ludzie wystawiają im oceny - ocena kierownika ZT. Ale mnie to nie przeszkadza bo nie ma tu układów.
Skaner-A skończ swoje bajki opowiadać.Gdy Jazon wygrał zakład Pan Tadeusz Kodź nie był w jeszcze komisji, przyjął taką propozycję dopiero dwa lata później wiedząc że swoich ogierów nie będzie już dawał do zakładu.Liczy się z moim zdaniem ponieważ to ja przygotowuje wszystkie konie z jego stajni do zaprzęgu.Ogier Jazon przez cztery lata był dostępny dla hodowców,pokazywany był na wystawach i pokazach hodowlanych( na własny koszt)i ma potomstwo.Wykastrowany został na prośbę aktualnego właściciela .SK Czechówka utrzymuje się tylko z hodowli i sprzedaży koni,niestety PZHK nie dopłaca za utrzymanie ogiera a żyć trzeba.Dodam też że zakład treningowy dla ogierów ras szlachetnych został połączony z ZT Książ na wniosek min. Tadeusza Kodzia.Zacznij hodować dobre konie a na pewno zostaniesz doceniony.Ps pamiętaj że prawdziwa hodowla opiera się na doskonałych matkach.
maryśka 1, tak a pewnie Twój ogier Nirkop to też pewnie na Twoją prośbe do Pana KodzIa został czempionem ogierów zaprzegowych 2012 (przewodniczący komisji ZT 2012 pan Tadeusz Kodż), w końcu piszesz że pan Kodź akceptuje Twoje prośby, kim jesteś że tak chetnie pan Kodż z Tobą się liczy, czyżbyś miał taki wpływ na jego dezyzje?. Mysle że na dniach złoże do PZHK zawiadomienie pisemne z prośba o wszczęcie postepowania dochodzenia wyjaśniajacego przeciwko panu Tadeuszowi Kodź iz wykorzystująć stanowisko bąż funkcje interesu publicznego dokonał nadużycia na szkode PZHK, oraz rozpatrzenie wniosku przez sąd koleżeńki PZHK.
Tylko pisząc zawiadomienie mam prośbę obyś dodał ze ogier Can - Can S który zajął ostatnie miejsce uzyskał najwyższe noty od kierownika zakładu .Ciekawe co go do tego przekonało ??
zacząłem obserwować ten wątek od samago początku i dochodzę do wniosku że Skaner A Ma problem ze sobą jest zakochany w SO Gniezno i mimo że tego nie pisze wprost  jego autorytet  toPan Matławski dlaczego konie po ogierach z So gniezno są inaczej oceniane na wystawach  ? Konie Pana W też zostają czempionam gdy matławski jest przewodniczącym komisji a jeśli ktoś inny jest przewodniczącym komisji te same konie lądują na ostatnich miejscach  . ciekawe dlaczego ?
maryska1 Can - Can S został tak wysoko oceniony przez kierownika zakładu treningowego tylko dlatego, że właścicielem ogiera był jego syn  http://pzhk.pl/wp-content/uploads/ZT_2011_ogiery-Gniezno-kwalifikacje.pdf
loczek, judka, maryska1 jak harpie rzuciłyście się na Skanera, nie żebym stawał w jego obronie, ale po trosze ma rację …

ZT zaprzęgowe to jedna wielka ściema. Wystarczy spojrzeć na liczbę ogierów, które zostały do nich zakwalifikowane w ostatnich latach (2010 r. – 7 szt., 2011 r. – 6 szt., 2012 r. – 4 szt., 2013 r. – 3 szt., 2014 r. – 5 szt.), że o ich jakości nie wspomnę….  Prosty sposób na to  by ogier średniej klasy mógł „pochwalić” się licencją. Pytanie tylko kto ma większe parcie koń czy jego właściciel ? Odrębna kwestia to sama komisja…. po części ich rozumiem bo taki ZT dla stada to czysty pieniądz i być albo nie być na rynku, więc wszystkie chwyty dozwolone….

Może są to ostre słowa, ale prawda jest taka, że hodowli koni stricte zaprzęgowych w Polsce jest niewiele, nie jest też ona formalnie zorganizowana wiec efekt jest taki, że ów delikwent kryje we wsi wszystko co popadnie niezależnie od tego czy Pan X lub Y są zainteresowani produkcją/hodowlą koni zaprzęgowych.


Co do samego Wolf’a ogier bardzo ciekawy, na pewno jeden z lepszych reproduktorów służących do produkcji koni zaprzęgowych. Potomstwo sprawdzone. Z wynikami, choć powiem szczerze, że do mnie przemawiają tyle te uzyskane na zawodach międzynarodowych, bo jak przeanalizujemy te z MPMK to nie wygląda to już tak optymistyczne, co nie zmienia faktu, że wszystkich chcącym hodować konie zaprzęgowe polecał bym tego ogiera.


maryska1 bo widzę, że lubisz się „czepiać” prt scr z Twojego ogłoszenia. Może ja się nie znam, może jestem głąbem i daltonistą  ale czy to oby na pewno maść BUŁANA i rasa ACHAŁ-TEKIŃSKA ????????????
silver- wielokrotnie było już wyjaśniane, że nie zawsze ogło łapią zmiany w ustawieniach. Ja np. notorycznie mam wpis dolnośląskie zamiast mazowieckiego.
Karla to nie jest tłumaczenie. Jak widać po Twoich ogłoszeniach chcieć to móc  :kwiatek: mazowieckie jak się patrzy  😉
Silver skoro Skaner opisuje pierdoły i pociska kłamstwa to mu odpisuje .Co do ogłoszenia to ktoś je po prostu przerobił bo zapewniam cię ze napisane było kon karosrokaty rasy sp .
Tylko pisząc zawiadomienie mam prośbę obyś dodał ze ogier Can - Can S który zajął ostatnie miejsce uzyskał najwyższe noty od kierownika zakładu .Ciekawe co go do tego przekonało ??

Super, maryska1 zgadzam się z Tobą (zmień ten login boś chłopem jest) , chętnie usłyszałbym odpowiedz na to pytanie, lecz nie zmienia to faktu że jednak to przewodniczący (Pan Tadeusz) wraz z całą komisją kwalifikują ogiera, więc podałeś nastepny przykład braku kompetencji komisji. Tak się zastanawiam czy Pan Tadeusz ma słabość do próśb, bo wydaje mi się że wiedzę to ma ogromną w świecie końskim, co takiego musiało się stać aby działy się takie rzeczy, to nie jest prawidłowa postawa, nie pisze mi sie to łatwo ale należy tą sprawe wyjaśnić, nawet postarać się zrozumieć i zakończyć tak nie etyczne praktyki. Proszę Ciebie Artur nie nazywaj mnie kłamcą taka moja prośba do Ciebie. Pozdrawiam Robert
Skaner widzę ze niedługo zostaniesz autorem pisania książek .Bystry żeś chłop czekam na dalszy ciąg twoich wypowiedzi i na ten sąd
edzia69   Kolorowe jest piękne!
17 kwietnia 2015 08:22
Skaner zdaje się nie pochwalił tutaj, ale jego hodowli ogier otrzymał licencję hodowlaną brytyjską. 
wybaczcie mój długi wpis, ale pewne rzeczy mnie irytują, a nie bywam tu codziennie

nadmienię, że osobiście nie znam pana Tadeusza, loczka, maryśki, konikamorskiego, judki czy skanera,
ale idzie łatwo się domyślić kto pod tym loginem stoi, gdy się poczyta wpisy (piszę to, byście zrozumieli, że nie mam osobistych spraw z nimi)
poprostu strasznie mnie irytuje oferowanie super konia jako ogiera
a zatajenie podstawowych informacji o nim jak np - przekazuje szpat/ trzeszczki/ rorera czy jak tu - TYPOWO zaprzęgowy



amazonka* - ten ogier daje potomstwo które sprawdza się w zaprzęgach. Więc drogą selekcji lepiej go użyć w tym konkretnym celu. Proponuję jednak zadzwonić do właściciela ogiera, obszernie wytłumaczy czemu to tak wygląda.


właściciel konia będzie chwalić i reklamować, nic wiele więcej nie powie - znajomy laik dzwonił jakiś czas  temu i nikt mu nie powiedział, że to koń "bryczkowy", choć wyraźnie mówił, ze do klaczy po Qulester x Luron!

Temat rzeka czemu ten ogier jest przypisany do tej kategorii.


temat rzeka???
dlaczego koń śląski opisany jest jako śląski, a folblut jako folblut? czy to temat rzeka?
NIE, to są dwie odrębne rasy! tak samo tutaj, TP to zupełnie oddzielny koń niż znany nam wierzchowy kwpn!
prowadzone przez jeden związek, prawie jak nasze pzhk, które ma sp, wlkp, młp itd ale jednak oddzielne typy i zupełnie inne, od lat selekcjonowane w innym kierunku
to nie temat rzeka, tylko inne konie!

nie bez powodu nasz PZHK zabronił koniom kwpn tp brać udział w WIERZCHOWYCH próbach czy ZT 🙄

Natomiast sam właściciel bardzo ciekawie opowiada z czym bardzo dobrze łączy się ten ogier i na jakich matkach wychodzą dobre konie. Warto też dodać że odkupuje źrebaki po tym ogierze, co powinno skłonić właściciela klaczy do konkretnej rozmowy telefonicznej.


dobre konie, ale do bryczki i to warto zaznaczyć


odkupuje, inny znajomy pokrył nim 4 klacze, nie wiedząc czego się spodziewać - najlepszą ofertę miał 700zł za źrebaka od pana D, bo pan K nie chciał więcej koni! oczywiscie nie sprzedał!
w końcu zostawił sobie, sprzedał po 2,5 tyś jako czterolatki - fajne bryczkowe konie, dobrze ruszające się, ale "zbyt szlachetne"
moze i do sportowego zaprzęgu na wysokim poziomie ok, ale nie każdy koń trafi do najwyższego sportu i inne cechy też się liczą (np charakter!)
a niestety - konie do rekreacyjnej jazdy w zaprzęgu się nie nadawały kompletnie!


[quote author=Karla🙂 link=topic=5087.msg2334730#msg2334730 date=1428783946] akurat konie Kodzia po ZT i nie tylko potwierdzają swoją wartość w prawdziwym sporcie na poziomie międzynarodowym, w przeciwieństwie do innych "czempionów"
[/quote]

taaa, wyniki TYPU - 2 wicechampion na mpmk
a że startowały 3 konie... cóż  🙄



W ramach wyjaśnienia w ofercie stanówki ogiera Wolf's Panter jest wyraźnie zaznaczone, że jest to koń rasy KWPN TP (typ zaprzęgowy) https://www.facebook.com/szymon.mazurkiewicz.94/posts/858627267526770?notif_t=like





jest dodane TP (czego wcześniej nie było), ale nie jest zaznaczone, że to koń zaprzęgowy, a nie czarujmy się -  doświadczony hodowca ma własnego ogiera lub tylko inseminuje, a mniej doświadczony bywa, że ma mniej pojęcia i widząc kwpn, to tego tp juz nie dojrzy!

bardzo dobrze sobie radzi w konkurencji skoków


taaa, wybitny koń sportowy, a kosi równo nawet w P (110cm!!!)

[quote author=Skaner-A link=topic=5087.msg2335339#msg2335339 date=1428873011]
ok, napisze tak , sam panter w sporcie osiagów nie ma,  natomiast potomstwo jego ma niesamowite osiągi ale czy to zasługa pantera ?, po części napewno tak ale wasza praca zrobiła z potomstwa pantera coś wspaniałego , coś czym wartop się chwalić, naprawde szacun i to głównie dzieki Tobie bo widziałem Ciebie kilka razy i masz tą reke do koni, napisałem ogólnikowo zaprzęgi to nie moja bajka, nie znam tych koni bo sie nimi nie interesowałem, szacun za dobrą robote

[/quote]

ej, no sorry, ale czy maryśka ma jakieś osiągnięcia?
czy tylko jest dobry w gadaniu? bo koni po Panterze to za wiele chyba nie ma, a juz napewno nie tych na MS, z którymi sam pracował!

[quote author=Skaner-A link=topic=5087.msg2336554#msg2336554 date=1429024513]
maryśka 1, tak a pewnie Twój ogier Nirkop to też pewnie na Twoją prośbe do Pana KodzIa został czempionem ogierów zaprzegowych 2012 (przewodniczący komisji ZT 2012 pan Tadeusz Kodż), w końcu piszesz że pan Kodź akceptuje Twoje prośby
[/quote]

kurka, gdzieś w necie przwinęło się nagranie z Ochli, ale nie mogę znaleźć...
Nirkop championem 2 czy 3 latków, bardzo wysokie noty za ruch
a że kuleje...  no przecież w domu ruszał się dobrze! uraz w transporcie i tyle! ma wygrać i koniec!
do dziś nie rozumiem jak wyraźnie KULEJACY koń może dostać ponad 9 za ruch  🤔

[quote author=Skaner-A link=topic=5087.msg2337258#msg2337258 date=1429116870]
maryska1(...) (zmień ten login boś chłopem jest)
[/quote]

niektórym trudno przedstawić się z imienia - łatwiej "podszywać" się pod córkę  😂

[quote author=Skaner-A link=topic=5087.msg2336092#msg2336092 date=1428957253]

judka, loczek, razem z panem Tadeuszem siedzicie w "jednym gniazdku"
[/quote]
dodałabym maryśkę i konikamorskiego  😉

osobiście nie znam, ale od dawna obserwuję wpisy tu i na fb
a może i karla trzyma z nimi paczkę?


i jeszcze jedno pytanie?
Panter stoi u Ciebie, panie Loczku? czy u Tadka?
Słuchajcie, jakby nie było, zaprzęgowe KWPNy to jest zupełnie inna bajka i nikt, zupełnie nikt za granicą nie próbuje z nich robić koni wierzchowych albo chociażby mieszać te linie, żeby cokolwiek u wierzchowców poprawić. Mój trzyletni obecnie KWPN (z wierzchowej, ujeżdżeniowej linii) stał i dorastał w Holandii w stajni, która zajmowała się i hodowlą i treningiem tuigpaardów, czyli tego wzmiankowanego powyżej TP. Jak puszczali dwulatki na halę, to mi oczy wypadały z czaszki, tak te konie kłusowały luzem. I co z tego? Pod siodło się nie nadają. A i do zaprzęgu to najlepiej sportowo-pokazowego, takiego, żeby koń nogami pomachał przy publice i zrobił show. Są bardzo gorące, bardzo elektryczne, a ich ruch to takie paradne pokazywanie się, a nie faktycznie prawidłowe, obszerne luźne chody. Pod siodłem to w ogóle nie ma racji bytu, chody, praca grzbietu, osadzenie szyi. Dziwnie jest mi czytać, jak to po zaprzęgowcu mamy mieć wszechstronne konie do sportu, nawet i do skoków... Abstrahując już od prawa wpisu do ksiąg - poważnie, koń tuigpaard miałby wygrywać wszechstronny ZT? Dla mnie to taki sam pomysł na miks, jak z fryzem, w zasadzie tu też się można doszukać samych zalet (włos się koniowi poprawi i szczotki mogą być większe...).

Sam Panther bardzo ładny, ale dla mnie, gdybym miała być początkującym hodowcą, to jego opis wyraźnie agituje na potencjał produkcji koni do sportu (czyli też ujeżdżenia, skoków), gdybym nie miała pojęcia o pojęciu zacięłabym się na tym, że to wspaniały KWPN o niezwykłym ruchu i zaraz sobie z niego myk wyhoduję drugiego Totilasa. A z filmów z potomstwem dostępnych na stronie jakoś to za bardzo nie wynika, tzn. jako konie wierzchowe te zwierzaki prezentują się przeciętnie (bez urazy dla kogokolwiek).

zielona, pudło, znam te konie z zawodów,a Kodzia ze wspólnego sędziowania.
Halo zarzuciła na początku, że potomstwo tego ogiera licencji nie otrzyma i na ZT nie ma szans, co oczywiście jest bzdurą, bo licencje ma, zakłady kończy itp. a sport w PL... no cóż wiadomo w jakich dyscyplinach się liczymy a w jakich nie. Ktoś kto choć trochę liznął zaprzęgów ten wie jakiej klasy mamy w PL konie i czym się je hoduje. W kwestii użycia tego ogiera do hodowli koni wierzchowych- nie wypowiadam się, bo nie mam pojęcia jak oceniane jest potomstwo Wolfa pod tym względem.
Zielona- nie pisałam o MPMK, bo dla mnie zarówno wynik z polskiego ZT jak i niestety z MPMP nie jest do końca wiarygodny. Pisałam o zawodach krajowych i zagranicznych.
ZIELONAROZA lepie passuje RUDAROZA .Co do mojego loginu to on na rewolcie jest jeden i to ja decyduje jaki . Nigdy nie udawałem nikogo innego w przeciwieństwie do ciebie . O ile te zrebaki po panterze są to kupie je wszystkie bo handluje końmi  .Co do Ramireza to chodzi L P i N .
maryska1,  odniesiesz się do tego?
kurka, gdzieś w necie przwinęło się nagranie z Ochli, ale nie mogę znaleźć...
Nirkop championem 2 czy 3 latków, bardzo wysokie noty za ruch
a że kuleje...  no przecież w domu ruszał się dobrze! uraz w transporcie i tyle! ma wygrać i koniec!
do dziś nie rozumiem jak wyraźnie KULEJACY koń może dostać ponad 9 za ruch


KULEJĄCY koń dostał 9 za ruch? to chyba nie jest normalne??

.Co do Ramireza to chodzi L P i N

w jakim jest wieku? klasa N to nie jest jakieś wybitne osiągnięcie sportowe, żeby napisać "świetnie radzi sobie w sporcie"...

Nie wiem czy skupowanie źrebiąt po 700 zł to jest taka super oferta, żeby kusiła hodowców i pokazywała, że "taki wspaniały ogier, ze jego właściciel kupuje po nim źrebaki"...

Isabell,ja tylko przypomnę, że hoduje się matkami... czasem źrebie nie jest warte tych 700zł...
Karla🙂,  ja to zrozumiałam tak, że "ogiernik" polecił tego konia jako dobrego na te klacze...? To polecał krycie trupów, których źrebięta są warte mniej niż mięso? może w takim razie zle zrozumiałam 🙁 masz rację o matkach. 

nie wiem, mnie jakoś mega odstraszają takie niedopowiedzenia w stylu "mega wybitny koń z mega osiągnięciami wystawowymi i sportowymi" a się okazuje, że zajął 3 miejsce na 3 konie a ten mega sport to Nki 🙁
Isabell, a ja to rozumiem tak, przywożą klacze różne, często takie, które mają już "karierę" hodowlaną  czyli coś dały, niespecjalne to było, szukają dalej. Rodzi się źrebak, powiedzmy kiepski...cena jaką proponuje kupiec jest jaka jest.
... a ogierasów wystawowych co ledwo zdadzą ZT i dostaną lickę multum (szczególnie w rasie młp) a potem kryją za stodoła, bo do sportu nikt ich nie chce ( i nie, nie chodzi tylko o koszty), a źrebaki po 700-1500zł:/
Karla🙂, pytałam o ZT wierzchowe. Niczego nie zarzucałam. Pytałam.
Pytałam, czy cytat amazonki (komentarz) jest prawdziwy.
Super, że jest fajny ogier zaprzęgowy. Jednak uważam, że to powinno być jasne w opisie konia.
Bo może się ktoś wkurzyć i wystąpić z paragrafu: "Kto (...) doprowadza do niekorzystnego rozporządzenia mieniem (...)".

Ileż to tych "ogierasów" ostatnio dostaje licencje? Multum?
halo -  to jest forum, a tutaj raczej ogłoszenia/oferty są szybko usuwane. Tak wyglądałby właśnie szeroki opis na temat ogiera Wolfs Panter. Nie ma sensu rozwijać dialogu jeśli moderator może to uznać za ofertę która może być w ogłoszeniach re-volty.

halo, tak-- sporo- zerknij na ostatnie mhm 5-6 lat i zobacz jaki procent został w sporcie. Szczególnie jeszcze w czasach gdzie były ZT dla młp osobno
Halo pytałaś ogólnie o licencje. Jak ktoś tu podał córka Wolfa zdawała wierzchowy, ja znam jego wnuczkę po wierzchowym. Reszta to zaprzęgowce.
W ogłoszeniu dokładnie jest napisane TP jeśli ktoś się interesuje kwpn ( bo przecież coś kimś kieruje jak szuka ogiera dla klaczy, choćby ta rasa) to będzie wiedział o co chodzi, jeśli nie to nie powinien się brać za hodowlę.
W jaki sposób przytoczony paragraf ma mieć tu zastosowanie?
[quote author=Karla🙂 link=topic=5087.msg2334730#msg2334730 date=1428783946]
..... konie Kodzia po ZT (...) potwierdzają swoją wartość w prawdziwym sporcie na poziomie międzynarodowym, w przeciwieństwie do innych "czempionów"
[/quote]

Karla, które to ?  🤔


edit:
----------------------------------------------------------------------------------------------

Co do Wolf'a to w PZHK zarejestrowanych jest po nim 91 szt. potomstwa, w tym 7 szt. potomstwa hodowlanego (1 x km, 1 x niemiecki kuc wierzchowy, 1 x wlkp, 4 x sp.) co szału pod względem hodowlanym nie robi.....
Silver, chodziło mi o to, że jego potomstwo nie tylko ZT kończy, ale i na różnych zawodach się pokazuje (nie tylko MPMK ), ale i porządne krajowe, międzynarodowe jak np. Czako ( pomyliłam imiona)
(generalnie piję do tego, że są konie, które owszem pójdą np. w skokach 4 latki, na pudle, 5 latki tez, 6 latki juz obok, 7 latki różnie a potem... cisza...mimo, że w stajni super sportowej😉)
Nikt nie mówi, że szał, choć jeśli o konie zaprzęgowe w PL chodzi, nie ślązaka, to z pewnością jest w czubie jeśli chodzi o jakość potomstwa.
Te pozostałe konie nie-hodowlane, to na jakich matkach? coś więcej o nich?
I żeby nie było, powtórzę, nie wiem jakie daje potomstwo pod względem wierzchowym, wiem jakie daje zaprzęgowce i są to konie db jakości, mające szanse pokazać się zagranicą z db wynikiem, a takie konie warto hodować. Szczególnie, że po raz enty powtórzę😉 tylko tu jesteśmy w czołówce jeśli chodzi o sport🙂
Do hodowli wierzchowych koni z pewnością są dostępne lepsze reproduktory.
Karla🙂, mam zacytować samą siebie? O co pytałam i jak trudno to było zrozumieć?
Jestem na ciebie zła, bo chyba zaczęłaś strugać wariata. Zaczynając od tłumaczenia, że są dwa typy, gdy właśnie o tym toczyła się rozmowa.
I nadal chyba strugasz. "Kto się nie interesuje KWPN nie powinien brać się za hodowlę". Sąd niekoniecznie mógłby podzielić twoją opinię, a takie postawienie sprawy trąci mi mętnymi tłumaczeniami wszystkich oferentów, którzy lubią nabierać klienta. "No, jak pan nie rozumie, dlaczego transfer spada po 100 G, to po co panu internet?" - przykładowo.
Jeśli jesteś zainteresowana, żeby w PL były dobre sportowe konie zaprzęgowe powinnaś wręcz naciskać na pełne info. Żeby każdy chętny na takiego konia wiedział, że jest ciekawy ogier właśnie do tego celu.

Sporo - to znaczy ile w sztukach? Ja się tym w ogóle teraz nie interesuję, ty chyba tak.

konikmorski, to tłumaczenie (nie bardzo wiem do czego się odnosi, i dlaczego skierowane akurat do mnie) do mnie nie przemawia, tak najdelikatniej mówiąc.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się