Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?

Pierwszy, który przychodzi mi na myśl to Issos pod Głoskowskim. Admirał/Ambaras - skoki, Aztec/Ignam - wkkw, Biblo/Kaliniec- skoki, Pure Green/Aviano - ujeżdżenie - szukałam po bazie koni, nie wliczałam koni wlkp. o poch. trk., nie brałam też pod uwagę koni, które brały udział tylko w MPMK i regionalkach. Nie wiem też, ile z nich faktycznie kryje. Ale Issosa jestem pewna. 😉

Jeszcze Odmęt/Oder -skoki, Cedent/Makart - ujeżdżenie, Denar/Drink - ujeżdżenie, Izopren/Sterowiec - wkkw, List/Agar - ujeżdżenie, Metro/Czynel - wkkw, Nepal/Diagram - wkkw.
Wszystkie konie to rocznik 1995 i młodsze z wynikami w międzynarodowych (jest chyba jeden wyjątek). :kwiatek:
czyste wlkp czy na  niemcach robione i traki tez wchodza w gre?
Maea Wielkie dzięki!  😀
Karla Raczej czyste wielkopolaki lub ewentualnie trakeny
Czyste wlkp to jakie, jesli mozna zapytac? Bo z tego co przęgladam chyba kazdy ma cos z niemcowni w papierach, w dalszych pokoleniach.
Adriena pytalam o konie,ktore moim zdaniem powinny byc jako kundle, bo maja np.3/4 papieru han,hol itp.
Jesli chodzi o trakeny to polecam strone stada w Lacku gdzie sa wypisane dostepne mrozonki wybitnych niemieckich trakenow, z reszta w Starogardzie lub Liskach jest mozliwe krycie Eloquentem zdaje sie🙂 ponadto u Przeczewskiego Ajbek,wspomniany Issos,jest Czar,Epos po Grey
Aztec z tego co wiem to wyciety.
Na wlkp mozesz jeszcze uzyc 3wybitne mlp Grey (mrozonka),Burgund,Saganek🙂wieczorem dopisze jeszcze kilka koni
No tak ale kolezanka pytala o czyste wlkp, a takie egzemplarze to ciezko znaleźć, poza tym zastanowiło mnie to, co tak naprawdę oznacza czysty wlkp.. 3/4 papieru to oczywiście przesada, ale wlkp zawsze miały dolew niemiecki.
Małopolskie to tez nie wlkp 😉 aczkolwiek dla mnie Saganek to super typ.
Tylko co kolezance chodziło po głowie??
Ale akurat te 3wlkp sa uznane dla trakow, Grey dla wlkp.
Jak sie popatrzy w papiery koni z pochodzeniem wch.pr to nikle szanse na kloca hanowerskiego itp. Wiec warto szukac w tym kierunku
Z trakow przypomnial mi sie jeszcze Dzien Dobry TS i Bossier.
Karla🙂, mrożonka Greya u jego ostatniego właściciela jest dostępna?

Z trk. Akcent/Oder - skoki, Dar Life S.J/Life And Liberty - skoki, Graf de la Fer (ex Galogen)/Grif - ujeżdżenie (ogier białoruski, ale ma wyniki krajowe). I znowu to konie rocznik 1995 i młodsze z wynikami w zawodach międzynarodowych.

W ogóle Białorusini i Litwini mają chyba sporo trk.?  😡
W kwesti Greyowych slomek to wszystki info u wlasciciela, Liskach fajne dzieciaki po nim i skoczne i db ruch i mega fajny charakter
Posejdon Bogny , i Pigmalion w Starogardzie
o kurcze nie wiedzialam, zePigmalion wStarogardzie,widzialam tylko Malmo
Co byście polecili na klacz młp.wzrost 165-7cm
Ojciec: Safian/ Afront
Matka: Smaczliwka/ Diexieland

Z przyjemnością coś dobrze ruszającego się, do poprawy głównie kopyta- to chyba najsłabsza jej strona  🤔

Czy w czystości rasy, szczerze, nie mam pojęcia. Chciała bym mądrze klacz pokryć by nie "produkować" bez sensu, a ze względu,że nigdy nie miała źrebiąt ciężko o jakiekolwiek rozeznanie.
Wichurkowa   Never say never...
29 sierpnia 2012 10:23
A co powiecie o ogierze Barnaba ( Bawarka m po Judex x
Ojciec: Bolivar m po Rahman)??
Wichurkowa oo zmieniłaś bo miałam już ci odpowiadac na pytanie o tym Barnabie po Emirze  😉
Wichurkowa   Never say never...
29 sierpnia 2012 10:45
No bo kurcze myślałam o tym po Emirze,ale nie moge uzyskać dokładnej inf.po którym Barnabie jest źrebak i droga dedukcji doszłam że to chyba jednak ten Barnaba  🙂
Pifia, znawcy młp podpowiedzą ci lepiej, ale niedaleko Koszalina stał (nie wiem czy nadal tam jest) Figlarz po Kwartecie, mieczownicki Dren po nim chodzi 1* pod juniorem, mój wołek też nie jakiś ostatni
ogurek
Figlarz jest po Emetycie. Ten ostatni potrafi niestety dać słaby spód. Pifia, a może coś z linii Emira, zazwyczaj są to konie na dobrym spodzie i z dobrym/bardzo dobrym ruchem. Nie wiem z jakiego rejonu PL jesteś, ale w wlkp masz z tej linii og. Armani (Aspan/Emir x Veritas), na lubelszczyźnie są Barnaba (Emir x Barak), Krym (Emir x Berberys), Aspan (Emir x Barak).
armara, Aspan już nie jest w Stragonie? Wrócił do stadniny?

Pifia, fajnie zapowiada się jeszcze Sentender po Kampie (El Bonillo/Berlin Bej, któremu ruchu nie można odmówić (wygrał MPMK-A 6-latków - nie wiem, czemu nie ma tego wyniku w bazie).
armara, Pifia jest z pomorskiego, dlatego przyszedł mi do głowy Figlarz

[quote author=Karla🙂 link=topic=5087.msg1506525#msg1506525 date=1346137013]
Adriena pytalam o konie,ktore moim zdaniem powinny byc jako kundle, bo maja np.3/4 papieru han,hol itp.
[/quote]
Uważam, że od kiedy jest w Polsce księga trakeńska nie ma sensu dublowanie jej w PZHK i wielkopolaki powinny dążyć w kierunku regionalnej księgi koni półkrwi a nie zamkniętej rasy. Ze swojako poimowanego "patriotyzmu lokalnego" jak zaczne szukać kobyły do hodowli ma się nazywać wielkopolska a przodkowie mają dać szansę na wyhodowanie dobrego konia, nie ważne jakiej rasy byli
Dziękuje za podpowiedzi  :kwiatek:, na pewno w wolnej chwili poprzeglądam polecane ogiery.
Jeżeli ktokolwiek ma jeszcze jakieś sensowne pomysły na ogra dla mojej baby to poproszę o pomysły.
Ja osobiście zawsze myślałam o 3 młp.: Grey, Emetyt oraz Frazes, ale nie wiem czy to mądre pomysły  😡 Co do samego regionu to jak najbardziej pomorskie i sąsiadujące, jednak jeżeli istnieje możliwość inseminacji to problemu z najdalszymi ogrami nie będzie.
Przypomnę się tylko,że kopyta to nasza "pięta Achillesa", a co do ruchu to głównie galop do poprawy.
Mile widziana "elektryczność", ale bez przesady  😉 bo to moje dziewczę takie ospałe  😉
Ja bym wykreśliła Emetyta, znacznie lepszy byłby chyba jego półbrat - Efekt/Veritas. Grey nie żyje, dostępna jest jedynie mrożonka. Frazes to też żadna "elektryczność".
Maea
Faktycznie zapomniałam, że Aspan w treningu.
Szczerze ogierów nie znam, kierowałam się głównie potomstwem w sporcie, ale też na tyle na ile czas pozwolił mi zweryfikować wyniki. Ta "elektryczność" to nie konieczność...dodałam jako marudząca baba  😉
Teraz mam z pół roku na poszukiwania, by wczesną wiosną pokryć babę.

Wiem, że Grey nie żyje, ale obiło mi się o "oczy" że mrożonka jest dostępna?
Mrożonka u właściciela, potomstwo super użytkowo, bo wyglądowo rzadko któe takie laleczki jak Elisee Grey. Niestety.
Myślałam również o jakimś xx, ale tu to całkowicie niezorientowana jestem jakie ogiery kryją i czym można by ją pokryć 🙁 Ehhh....ciężkie to szukanie "zięciulka"  🤣
Frazes fajny ruchowo, choć osobiście chyba kryłabym jego synami - jestem zakochana w Dionizosie, a on nie dość, że skacze, to się rusza. 😍

Pifia, a twoja klacz nie jest czasem od matki xx? Chcesz jeszcze dolewać pełnej krwi? Niedawno padł San Luis, ale jest jeszcze ciekawy, uznany w półkrwi jego półbrat San Mortiz. Ale nie wiem, czy to dobry kierunek. Zastanów się nad propozycjami, bo wszystkie ogiery są naprawdę warte uwagi :kwiatek:
armara, a miałam nadzieję, że wrócił... Oby też nie naszedł ich pomysł, by wyciąć tego ogiera, bo przeszkadza mu to w sporcie! 🤬
Pifia, jesteś właścicielką Sycylki?? 🙂
Pifia przy takim rodowodzie nie ma co iść w xx. I z racji tego xx w rodowodzie poszłabym właśnie w Emetyta,którynajlepsze,najdzielniejsze potomstwo dał właśnie na matkach xx. Greya odradzam,bo on też ma sporo xx (ojciec Cynik!). a tak w ogóle to warto by pomyśleć o jakimś ciekawym ogierze innej rasy🙂
Ostatnio dość intensywnie przyglądam się Ulissesowi i Palegro, ale cieżko znaleźć jakieś konkretne dane o ich potomstwie, macie może jakieś informacje, albo wskazówki gdzie można coś pooglądać?
Pifia, a co sądzisz o tym ogierze?
bardzo sie cieszymy wszyscy, ze masz tego konia. jednak nachalna reklama przynosi odwrotny skutek.
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] reklama
Maea
Szczerze, wielka strata to raczej by nie była...
Czy ktoś podpowie mi jacy synowie Vis Versa jeszcze kryją/jest dostępne nasienie ? Awans, Drop, coś jeszcze ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się