Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?

Biorę go pod uwagę ale tel. do właściciela nie namierzyłam jak dotąd - pozostaje mi jedynie jeszcze tel. do zachodniopomorskiego związku
Mam zapytanie dotyczące ogiera Ron William old. http://konieparkitny.pl/?cat=180,
rodowód fajny, no ale może ktoś go widział na żywo, bądź jego potomstwo? Może cokolwiek o nim napisać? 🙂
epk,  to on nie stoi już w łódzkim?

chciałam bardzo się na niego zdecydować, bo nie dość, że piękny i rusza się jak kocica, to jeszcze blisko stał. jedynie głupie baby w pzhk mnie nastraszyły, że on nie figuruje w bazie reproduktorów pzhk i najpewniej muszę się liczyć ze zrebakiem nn. okazało się, że są głupie 😉


Figuruje, w reproduktorach, które otrzymały licencję poprzez alternatywne próby dzielności , można wejść i sprawdzić...., widocznie poprawili to niedociągnięcie  😉 😀

http://pzhk.pl/hodowla/rejestr-ogierow/ogiery-uznane-alternatywne-proby/

😎
Było już o Sezuanie w ramach małej afery, ale jedno jest pewne, ogier rusza się niesamowicie i duzo bym dała żeby kiedyś przeżyć taki galop:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=PhSYB5mzAik
Widział ktoś źrebaki po tym panu:
Chaltaire Z
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
01 grudnia 2012 11:23
Było już o Sezuanie w ramach małej afery, ale jedno jest pewne, ogier rusza się niesamowicie i duzo bym dała żeby kiedyś przeżyć taki galop:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=PhSYB5mzAik


no galopik niezły może Karolek Quanty mieć podobny po tez jest po Blue Hors Zack

a tu trochę potomstwa po Blue Hors Zack na  sprzedaż w Danii:

[[a]]http://www.ridehesten.com/dk/KoebOgSalg/Heste/Koeb/?soeg=1&fader=Blue%20hors%20zack&sortby=created&sortdirection=desc[[a]]
Sezuan bomba, w oldenburgu widziałam Zacka, byłam straaaasznie ciekawa, ale niestety zupełnie rozczarował 🙁 Pewnie był akurat tym mniej udanym Zack'iem.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
01 grudnia 2012 12:18
tu nawet niezły potomek Zacka (cena też niezła)

http://www.ridehesten.com/dk/KoebOgSalg/Heste/SeHest/video.aspx?5499

nie lubie takiego bryczkowego klusa  😎
Bryczkowego 🙇 😁

No to tak z ciekawości, jaki lubisz? I jaki jest nie-bryczkowy?
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
01 grudnia 2012 17:36
no bryczkowy ponieważ idzie równo do przodu z energiczna akcją zadu, przednimi  z napiąstka i nie staje dęba 😂
Jesli o mnie chodzi to wszystkie moje konie mogą mieć takie bryczkowe chody...  👍
nie lubie takiego bryczkowego klusa   😎


A ja lubię, u mnie mogą się tak wszystkie ruszać i się nie obrażę, najwyżej przerzucę się na bryczki  😁
To ja poproszę taką parę, bedę w niedzielę jeździć bryczką do kościoła  😜
No moim szkapom też życzę takiej bryczkowości 🏇
A na zaprzęgi się przerzucę jak już będę starym piernikiem, tylko wtedy skombinuję jakiegoś bryczkowego 😁 kuca 😜

Koń w kłusie musi być równy, stawiać duże rytmiczne kroki, żadnego pajacowania i podrygów. Tylne nogi mają pracować idealnie jak przednie, z tą samą obszernością. A przody koń musi zginać w nadgarstkach, tylko taki kłus da się potem zbalansować do kłusowego kraula, no i taki kłus da też fenomenalny pasaż 🙂
Konie w kłusie anemiczne, albo takie, które wyrzucają przed siebie płasko proste przednie nogi - to jest dopiero bleeee 😎
quanta
Ale ten koń (imo) ma kiepski zad, przód pracuje zupełnie inaczej niż tył. No jakoś mi się ten koń nie podoba przyznam szczerze. To solidny koń, ale żadne wow. Tzn. jakby trafił do Polski to i owszem, ale na standardy zachodnie to jakoś tak srendio mi się widzi. W dodatku taki krótki i w średnio ujeżdżeniowym typie. Zupełnei mi się nie podoba, awydaje mi się, że naprawde lubie Zacki.
BTW dla mnie znacznie lepiej wygląda taki kłus:
Hmm, ale po co porównywać konia pod (najpewniej) amatorką nagranego przy okazji konkursu i konia pod jeźdźcem ze stajni Helgstranda na filmie sprzedażowym, zresztą pewnie z zupełnie innej półki cenowej?

Ja też przecież nie napisałam, że na oczy nie widziałam nigdy lepiej kłusującego konia 🙂 Ten co wstawiła Ela to bardzo ciekawy zwierzak, młodziutki, jeszcze bez równowagi, trochę biegnący. Tym niemniej ma IMO bardzo fajny kłus, praktyczny, no i na Boga nie bryczkowy 🙇
Ja bym się wcale nie czuła obrzydzona, gdyby mi ktoś takiego Zacka z filmu sprezentował 😉
Ten Steniro też nie taki wcale idealny, zadem więcej pedałuje w tył niż wkracza pod kłodę. No i chciałabym go zobaczyć na żywo, bo mam wrażenie, że w ogóle dość szeroko kroczy tyłami - bardzo dużo koni z Donnerhallem w papierze ma taką manierę ruchu (skądinąd nikt się tym za granicą nie przejmuje, mi się prywatnie średnio podoba).

A co do Zacków, to ja jeszcze nie wiem co o nich sądzę 😁 Widziałam pojedyncze bardzo fajne, wszystkie dynamiczne, ale sporo zwykłych i średnich też. Jakoś strasznie dużo kasztanów, może to i przypadek 😉

Tak z innej beczki - ile teraz lat będą miały najstarsze polskie Rony Williamy? Chyba w przyszłym roku już jakieś 3latki do zajazdki?
Q.
Pierwsze polskie Rony to rocznik 2010, więc ierwsze pewnie pójdą niedługo do roboty (ale ten czas leci  :ke🙂.
Ja bym się nie obraziła na określenie "bryczkowy". Zobaczyłam w tym roku w Gajewnikach tak kłusującą klacz, że, no opad szczeny  😜 Ten koń mnie zupełnie nie zachwyca jest równy, jak wcale nie tak mało młodych koni. Na pewno bym po takiego aż do Danii nie jechała  😉 Zakładając, ze miałabym odpowiedni budżet  😁
Jak nie bryczkowy jak bryczkowy? 😀 W sensie - bez takiego kłusa to trudno w zaprzęgach coś szukać. Na zaprzęgi to dopiero trzeba zamożności, chciałabym na starość czwórką takich pomykać  😜
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
02 grudnia 2012 13:36
Omawiany młody koń po Zack o bryczkowym kłusie z 840 pkt zakwalifikował się do Mistrzostw DK Młodych Koni (marzec 2013)
ElaPe, dobre! 👍 Niech żyją bryczki 🏇
Swoją drogą, na ile on w ogóle wyceniony w ogłoszeniu?
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
02 grudnia 2012 13:47
ElaPe, dobre! 👍 Niech żyją bryczki 🏇
Swoją drogą, na ile on w ogóle wyceniony w ogłoszeniu?


przedział cenowy 150-250 000 koron (80-130 000 zeta)

z ciekawości sprawdziłam jego oceny z kwalifikacji do Mistrzostw gdzie był 8 na 46 koni: stęp 7,5  kłus 8,5 galop  9,0  możliwości 8,5 jezdność 8,5

Jak nie bryczkowy jak bryczkowy? 😀 W sensie - bez takiego kłusa to trudno w zaprzęgach coś szukać. Na zaprzęgi to dopiero trzeba zamożności, chciałabym na starość czwórką takich pomykać  😜


Czwórką fajnie, ale nie wiem, czy na starość dała bym radę, bo tam siły trochę trzeba jak się koniska rozpędzą. Miałam okazję jechać dwa razy takim zaprzęgiem, i prawie mnie z butów nie wyrwało 😀
titina, no - optymistką jestem  😜 (nie sądzę, żeby finansowo mi groziło, a można biec za taksówką, niekoniecznie za tramwajem  :hihi🙂. No co ty - koniki ułożone przez twoich pracowników, oprzęgane, dwóch chłopa w obstawie, w tym jeden na koźle...
(też mnie mało z butów nie wyrwało, a galopem się nie odważyłam, ba - galopem się nie odważyłam nawet parą).

Wsio taki -  taki kłus jest wymarzony dla cugantów (bo jednak powinien być bardziej widowiskowy i z natury regularny niż "zwykłego" ujeżdżeniowca, choćby ocenianego na 80+ w GP). Poważniejąc - zaprzęgowcom z wysokiej półki stawia się wyższe wymagania co do kłusa niż ujeżdżeniowcom, bo z kozła mniejsza możliwość ingerencji, wyrobienia, poprawy niedoskonałości. W sumie: "bryczkowy" oznaczałoby wg. mnie "super efektowny".
Co powiecie o ogierze First Fighter? Jakie jest po nim potomstwo?  Krył nim ktoś?
http://kosicki-roza.pl/stanowka
Furst Fighter był sprzedany, nie ma nowej ofert stanówki chyba nigdzie? Może ma wobec niego inne plany?
Gdzieś w internecie znalazlam, chyba na bazie koni?
Jest oferta stanówki, na stronie jego hodowców
http://kosicki-roza.pl/stanowka
przedział cenowy 150-250 000 koron (80-130 000 zeta)

z ciekawości sprawdziłam jego oceny z kwalifikacji do Mistrzostw gdzie był 8 na 46 koni: stęp 7,5  kłus 8,5 galop  9,0  możliwości 8,5 jezdność 8,5



eee, no to zapewne zbyt tani, żeby mógł się podobać  😁
Czy ktoś wie czy taki ogier jak Good Luck jeszcze kryje? Co się z nim teraz dzieje?  😲
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się