Jakie AUTO, czyli czym i dlaczego jeździmy? ;)

Myślę, że każdy ma to samo jeśli autko się nie psuje 😉
deborah   koń by się uśmiał...
21 grudnia 2011 09:48
Ale ona nie jest bezawaryjna. od początku roku ( ze względu na paskudny objazd jaki wytyczył ZDW w wyniku którego kilka razy dziennie musiałam jeździć po czymś co nie przypominało drogi tylko blachę do prania )wymieniłam amortyzatory, tuleje wahacza przednie i tylne  2 razy tuleje stabilizatora, łączniki stabilizatora, teraz mam do wymiany sprężarkę klimatyzacji i piasty w obu kołach przednich
zwyczajnie jest dzielna, daje niesamowity komfort jazdy a do tego jest ładna.

Wymiana zawieszenia w naszym kraju to prawie jak wymiana oleju czy innych płynów ustrojowych w naszych samochodach. Ładna? A przypomnij, bo odkopać nie mogę...
deborah   koń by się uśmiał...
21 grudnia 2011 09:56
Honda CR-V 🙂
edit : dokładnie taka:
Fajniutka 😀

To ja się jeszcze pochwalę, że zacząłem montować u siebie system grzewczy na zimę Defa. Grzałka już w bloku silnika 😉 W wolnej chwili okablowanie i zima może nadchodzić z pełną mocą.  🤣



deborah   koń by się uśmiał...
21 grudnia 2011 10:22
daj znać jak się ten system sprawdza 🙂
wawrek, jak to działa?
My mamy coś takiego w karetce, silnik trzyma się świetnie, wszystko pierwsza klasa, ale auto na postoju jest podłączone do prądu.
A Twój system skąd ciągnie energie?
Z sieci, jak ta karetka. Sprawa jest prosta. Podstawowa rzecz to grzałka w silnik. Grzałka z reguły idzie w blok silnika i podgrzewa płyn chłodniczy. Są też grzałki kontaktowe np na miskę olejową, albo na któryś z przewodów od układu chłodzenia. W zależności od temperatury na zewnątrz odpowiednio wcześniej włącza się grzałkę, która ogrzewa ciecz, a co za tym idzie cały silnik. Odpalamy ciepły. Zalety to niewątpliwie mniejsze zużycie paliwa i zero problemów z odpalaniem w największe mrozy.
Dodatkowo można dokupić "farelkę" do wnętrza auta, która zrobi nam ciepełko w środku, ładowarkę, która jednocześnie ładuje akumulator, sterownik i czujkę temperatury, który uruchamia wszystko automatycznie w zależności od warunków atmosferycznych.
Nie jest to webasto, bo webasto nie wymaga zasilania z sieci.

Jak już wszystko zamontuję i nadejdzie zima to dam znać czy i jak działa. Więcej możecie sobie poczytać na stronach producentów takich zabawek. Wygooglujcie Defa albo Calix...

edit: Kiedyś w sieci natknąłem się na zdjęcie parkingu w Finlandii czy Szwecji, gdzie prawie wszystkie auta były podpięte do sieci. Tam to całkiem powszechny wynalazek.
i gdzie masz gniazdko w samochodzie?
Do karetek jest takie duże gniazdko do wielkiej wtyczki 🙂

Przy samochodach osobowych niestety pewnie daje radę tylko jeśli masz własny garaż.
Ale jeśli chodzi o karetkę, to super sprawa, my mieliśmy coś takiego wmontowane już kupując auto. Mercedes zrobił już ponad 230 tys, a jest niesamowicie rześki i zdrowy 🙂
Gniazdko w zderzaku. W zasadzie niewidoczne. Gniazdko może być w garażu, albo gdziekolwiek indziej. U mnie są 3 auta, ale 2 garaże. Ten z grzaniem będzie pod chmurką, a kabelek do domu.
czy ktoś jeździ Fiatem 500?
wszystko wskazuje na to, że zgubiłam dowód rejestracyjny  😵 🙁
wie ktoś jak wygląda procedura wyrobienia duplikatu i ile to kosztuje? w necie widziałam różne wersje i nie wiem już jak jest na prawdę.
autko jest na współwłasność, więc pewnie znowu trzeba będzie załatwiać upoważnienia itp?
czy jest gdzieś jakaś baza z badaniami technicznymi?
Nie pamiętam gdzie robiliśmy ostatni przegląd, mój mechanik się tym zajmował, ale niestety przeprowadził się i nie mam już z nim kontaktu żeby się dowiedzieć.
HELP  🙁
Martuha przerabiałam to miesiąc temu. Nie wiem gdzie, nie wiem jak ważne ,że dowód wsiąkł. Pojechałam do swojego urzędu (Warszawa Mokotów) wzięłam ze soba czerwona ksiązeczkę samochodu i wypełniłam w urzedzie odpowiedni druczek.Tablice, nalepka zostały te same, dostałam od reki tymczasowy dowód rejestracyjny ważny na miesiąc. Pozniej dostałam nowy dowód rejestracyjny , wpisano do ksiązeczki fakt wydania 2-go dowodu rejestracyjnego.Co do badan technicznych- mają w kompie wurzedzie, nie ma z tym problemó.Wczesniej nawet nie wiedziałam a jednak diagnosta który wpisyała Ci wazne badania , wpisuje to tez do centralnego rejestru i badania sa takze dostepne dla urzedu.A i musisz zawiesc do urzedu tablice rejestracyjne ,bo wklejaja nowy znaczek i cos tam przemagnesowywuja., tablice zaraz zostaną Ci zwrócone.
Tylko nie zapomnij pelnomocnictwa od drugiej osoby 😉
Gillian   four letter word
26 grudnia 2011 09:42
Hel hilfe ratunku.
Jaki akumulator najlepszy dla Pajero 2.8?


może jednak?
cała reszta chodzi... w miarę. Odpala, jedzie, na słowo honoru ale jedzie. Dzielny!
Co do badan technicznych- mają w kompie wurzedzie, nie ma z tym problemó.Wczesniej nawet nie wiedziałam a jednak diagnosta który wpisyała Ci wazne badania , wpisuje to tez do centralnego rejestru i badania sa takze dostepne dla urzedu.

Nieprawda. Nie ma żadnego centralnego rejestru. Urząd ma w swoim komputerze informację o ważności badań tylko na moment rejestracji samochodu. O każdym kolejnym wykonywanym na stacji diagnostycznej nie jest informowany. I w interesie właściciela pojazdu jest pokazanie zaświadczenia o ważnym badaniu technicznym w przypadku zagubienia dowodu. Jeśli nie jest w stanie takiego zorganizować dostaje tablice tymczasowe (czerwone) na przejazd na badania do dowolnej stacji. Dopiero po ich wykonaniu ubiega się o wtórnik dowodu.
o nie, a tak się ucieszyłam po tym co Faza napisała  🙄
dobra, od jutra będę kombinować... może jeszcze się znajdzie  🙁
dzięki dziewczyny :kwiatek:
Przykro mi, że musiałam Cię zmartwić, ale niestety tak jest. Faza najwidoczniej zgubiła dowód niedługo po rejestracji i jej badania w komputerze były jeszcze aktualne. Wtedy faktycznie nie trzeba nic dodatkowo przedstawiać. Każde kolejne badanie jest wpisywane w dowód i urząd nie jest już o tym informowany.
Pracuję w Wydziale Komunikacji od kilku lat, więc temat jest mi znany 😉 Swoją drogą Faza możliwe, że zupełnie nieświadomie w Urzędzie na Mokotowie się spotkałyśmy  😀iabeł:
A dlaczego na koniec zła minka. Czyzbym była az tak uciazliwym petentem? Bedę jeszcze w urzedzie bo musze przerejestrowac drugi samochód, jesli pracujesz w urzedzie to spotkamy się jeszcze raz, tylko...jak Cie poznam?
Nie, nie zła. Raczej taka zadziorna 🙂 Wpadaj, chętnie pomogę  :kwiatek: Na PW napiszę gdzie mnie szukać 🙂
Słyszał ktoś może o opcji 'samodzielnego parkowania' w nowym VW Tiguanie? Jak to działa i czy faktycznie się sprawdza? Czekam właśnie na samochód, ale niestety nie miałam okazji wcześniej się przejechać modelem z takim ustrojstwem. Zżera mnie ciakwość  😜
Znalazłam dowód  😅
ale dziękuję bardzo serdecznie ashtray która na pw mi odpowiedziała na wszystkie moje pytania, sprawdziła ważność przeglądu i udzieliła kilka cennych wskazówek  :kwiatek: DZIĘKUJĘ  🙇
No problem 😉 Polecam się na przyszłość  :kwiatek:
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
28 grudnia 2011 11:55
joakul mama ma🙂 nie probowalysmy jeszcze bo nie bylo okazji ale dzis jak bedzie gdzie to powiem, zeby sprobowala. niedawno na tvn turbo proawdzacy pewien program mowil, ze to jeden z lepszych systemow parkowania😉

jak sprobuje to dam znac🙂
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
28 grudnia 2011 12:54
ashtray, , skoro się już wysypałaś,z miejscem pracy  😉 moje samochody mają rejestracje z mojego obecnego miejsca zameldowania,czy jak zmienię medunek,to i rejestracje i tablice będe musiała wymienic? (inne miasta) czy może po prostu będzie jakaś adnotacja w dowodzie?  :kwiatek:
ashtray - ja też mam pytanie o tablice, ale mi chodzi o czarne blachy. Auto ma już zapełniony cały dowód rejestracyjny i w przyszłym roku będzie przerejestrowane z teścia na mnie. Chciałbym pozostawić auto na czarnych. Da się? Obaj mamy meldunek w tym samym mieście.
wawrek, nie da się 😉

A moje jeździdło wreszcie jeździ. Jeszcze w nim kupa roboty jest, bo przecież jak grzebać to grzebać, ale jeździ i już je zabrałam ze sobą!
Lepiej! W drodze do stajni już zerwałam rurę wydechową! Bo dziad obniżony, a droga... hmm... leśna wyboista 😁
Na szczęście wydech tylko spadł na ziemię i udało się go zamocować. Ale zrobić trzeba...
No dobra. Załóżmy, że chodzi tylko o wymianę dowodu rejestracyjnego.
wawrek, z tego co ja wiem to i tak nic z tego 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się