Sesja/Studia i t d ;)

Gniadata Ty trochę szybciej zmądrzałaś niż ja, więc trochę zazdroszczę 😀 Ja zdążyłam przez ten czas skończyć nasz kierunek z dwoma tytułami 🙂 Ale to prawda też mi się wydaje, że ten rok czy ileś tam przerwy albo próbowanie różnych rzeczy robi się coraz popularniejsze i mniej osób się już tym czasem obsuwy przejmuje niż kiedyś.
Wg mnie to ¨nie przejmowanie sie¨ jest oczywiscie spowodowane przez zmiane rynku pracy i socjospoleczna.
a) Rynek stal sie teraz ultra dynamiczny co generuje zapotrzebowanie na pracownika o zdolnosci do zaadaptowania sie do szybkich zmian w karierze, przekwalifikowania. Nie siedzimy tez tak jak nasi rodzice/dziadkowie po 20 lat w jednej robocie. Oprocz tego dzieki rozwojowi technologii pojawilo sie pierdyliard nowych stanowisk, oczekuje sie ze kandydat bedzie w stanie dostosowac sie do zmieniajacych sie warunkow, doksztalcac, ogolnie kontynuowac rozwoj a nie siedziec i klikac bezmyslnie cale zycie jak wytresowany malpiszon.
b) Dzieki globalizacji coraz mniej osob odczuwa presje typowego konserwatywnego schematu szkola - studia - szybko bachor i dom, malzenstwo + jakas praca do oplacania tego interesu. A moze i presja jest tylko mlodzi ludzie sa mniej podatni bo np wiecej podrozuja i widza ze jak ktos zyje w inny sposob to ani troche swiat sie nie zawala.  😁

Strzyga dzieki za info, juz sie zapisalam!

honey niestety slabo, z tego co wiem to zawsze trzeba machnac papierkiem. Ale jesli chodzi o digital design to ja bym na twoim miejscu porozgladala sie za ofertami w Bcn na przyklad na LinkedInie, jest tego mnostwo bo to jest miasto bardzo nastawione na ten sektor i jest sporo mozliwosci. Jedna revoltowiczke juz tutaj zwerbowalam  😎
feno, ogolnie Hiszpa dla mnie to <3 <3 <3 ale mam pelne gacie jak mysle o przeprowadzce z psem i zaczynaniu od zera, ZNOWU  🤣
Ale dzieki za cynk, juz obczajam i serio sa oferty. Jednak Edynburg to jest kurde koniec swiata w porowaniu do innych duzych miast :/
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
04 lipca 2020 01:01
W BCN nie Jest tak dobry rynek IT jak w UK, nie wspominając już o Polsce. W Polsce zarobki w branży iT w porównaniu do kosztów życia to jest w ogóle eldorado.
Ale w Barcelonie jest ładnie, jest plaża, ciepełko, dobre jedzenie. Jest bardzo dużo SSC, it, finanse, supply chain. Sporo się teraz zamyka niestety, ale inne przychodzą powoli na te miejsca. Generalnie ruch w internecie jest i jest MEGA parcie na gender Balance i female profiles, w IT zwłaszcza, wiec cześć pracodawców nawet będzie wolało wziąć trochę mniej doświadczona kobietę z potencjałem, żeby potem można się było tym chwalić.
Gniadata   my own true love
04 lipca 2020 13:32
Gniadata Ty trochę szybciej zmądrzałaś niż ja, więc trochę zazdroszczę 😀 Ja zdążyłam przez ten czas skończyć nasz kierunek z dwoma tytułami 🙂 Ale to prawda też mi się wydaje, że ten rok czy ileś tam przerwy albo próbowanie różnych rzeczy robi się coraz popularniejsze i mniej osób się już tym czasem obsuwy przejmuje niż kiedyś.


Czy zmądrzałam to tak był średnio powiedziała, po prostu byłam za leniwa na ichip  😂 btw, podziwiam za te tytuły. Dla mnie to była jakaś abstrakcja jak potem słuchałam czego się tam uczyliscie 😉
Opiekun studenta Erasmus.
Był ktoś z Was, wiecie z czym to się je, jak dużo czasu zabiera czy warto, czy można sobie jakoś wybierac tego Erasmusa ( w sensie płeć albo kraj) ?
Dostałam propozycję a nikogo nie znam z kim mogłabym na ten temat porozmawiać.
Sonika Masz na myśli takiego Erasmus buddy? Ja byłam za studenckich czasów. W moim wypadku mogłam wskazać preferencje co płci, kraju i języka. Miałam wytłumaczyć erasmusom (dostałam dwójkę) takie małe codzienne rzeczy, jeśli chodzi o funkcjonowanie w mieście, pokazać ważniejsze miejsca na kampusie, wytłumaczyć funkcjonowanie uczelni, wyjaśnić, jeśli mieli co do tego jakieś pytania itp. Jeśli nie studiujecie razem ani się jakoś strasznie nie polubicie, to możliwe, że po tym wstępnym ogarnięciu Erasmus już sam sobie poradzi albo znajdzie lepszą pomoc w swojej własnej grupie, i tak było w moim przypadku. Niektóre uniwersytety bardziej organizują ten czas albo mają większe oczekiwania, co będziecie robić, ale to już musiałabyś dopytać, czy mają konkretne plany.

Ogólnie ja polecam, ale ja mam osobowość typu "omg turysta let me love you  😍"  😉 Poza tym to zawsze doświadczenie w komunikacji, pokonywaniu różnic kulturowych itp. itd. i w moim przypadku okazało się dużym plusem na rozmowie o pracę  🙂 Jak masz jeszcze jakieś pytania, to dawaj, ale to dużo może zależeć od uczelni.
Coriolania Dziękuję ci bardzo 😀 zaczęłam się zastanawiać nad tym, ale nie byłam pewna czy dam radę.
Trzeba się trochę pootwierać no nowe kultury i ludzi.
Sonika Myślę, że jak tylko wykażesz odrobinę dobrej woli, to na pewno sobie poradzisz.  🙂 Byłabyś elementem wspomagającym i pocieszającym, 😉 główny ciężar spraw erasmusa pozostaje na administracji uczelni, to oni ostatecznie za wszystko odpowiadają razem z samym studentem. Jeśli masz wątpliwości, to zawsze można dopytać jednostkę uczelni, od której dostałaś propozycję, co u Was robi taki opiekun. Nawet jak Ci się nie spodoba, to oni wszyscy i tak zaraz sobie znajdą więcej znajomych, a potem wrócą do siebie  🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się