siodła bezterlicowe

Aquarius dzięki - freemax miał jak dla mnie komfortowy rozmiar to w razie czego wiem czego szukać 😉
no z równowagą tez trzeba by kminić, miałam wrażenie że mi siodło lekko na tył leci, choć to może przez zjechanie właśnie... na razie mięśni ma niewiele ale jak pisałam to młode jeszcze i trzeba jej dać szanse na rozwój mieśni, Generalnie siodło się opierało i trochę choć nieznacznie zjechało do przodu, o ile przystuły da sie przerzepić to myślę że problem by nie istniał - mi z tego konia wszystko zjeżdża do przodu :/
Oglądając zdjęcia wywnioskowałam że podstawa freemax'ów jest zawsze taka sama - przy założeniu mniejszego siedziska tył wystaje przy większym nie.


Aquarius ale co z tym Torsionem ujeżdżeniowym? Czy już za dużo siodeł testowałaś żeby być czegokolwiek pewna?
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
09 lutego 2011 08:38
Ja we freemaxe  😉


jakis tam pólsiad sie udaje zrobić 🙂
Milusia- ile masz wzrostu?
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
09 lutego 2011 08:51
Hija-164cm, kon ok 165  😉
Milusia, a w jakim rozmiarze kupiłaś siodło?
milusia, fajnie to wygląda, to już z klockami?
Julina, odpowiem za Milusię - 17
Potrzebuje Waszej opinii na temat tego siodła:
http://allegro.pl/siodlo-bezterlicowe-i1432016815.html

Zastanawiam się nad zakupem takiego siodla dla penego hucułka, ale nigdy nie miałam doczynienia z bezterlicówkami i nie mam zielonego pojęcia o nich...
akzzi ja miałam takie, a w zasadzie bardzo podobne siodło - moje pierwsze, to to co pisałam indyjskie - ulega szybkiej autorestrukcji i jak wypada w moim zestawieniu to możesz sama zobaczyć.

Milusia na Twoich zdjęciach tego nie widać - czy u Ciebie w siodle też wystaje tyle za siedziskiem co na tym zdjęciu niżej? Jeśli nie to znaczyłoby, że są jednak różne wielkości podstaw.
kasia-pala dzięki. Siodło do rekreacji miało być, ale chyba pozostane jednak przy szukaniu "standardowego" siodła.
A czy mogłybyście przybliżyć tą instrukcje po polsku? Bo coś nie mogę poskładać do kupy tego co czytam...
MoniaaA też miałam o to poprosić bo kumam piąte pzrez dziesiąte a translator to pomaga w tym przypadku że hoho 😉

Jeszcze co do mojej prośby do Milusi (względnie innych freemaxowców) w necie znalazłam zdjęcie sugerujące że te podstawy są różne jednak albo są stare i nowe modele :/ Napiszcie jak to u Was wygląda.
caroline   siwek złotogrzywek :)
09 lutego 2011 15:08
kasia-pala, zobacz na fotki na H-y-H, wygląda na to, że ten problem z lamówką poprawili w nowych siodłach 😉
(ktos już o tym pisał - że jest starszy i nowszy model 😉)





Próbowałam myślisz że nie 🙂 Przy prędkości mego neta 10 min trzeba czekać na 3 zdjęcia z R-V a tamte wcale się nie chcą powiększać  😵
Ale to mi rozjaśnia sytuacje znacząco  :kwiatek: Jeszcze tylko kwestia dopasowania i będę mieć (chyba) pełen obraz 🙂
Muszę się pochwalić. Udało mi się wreszcie pojeździć w thomasie. Było baardzo dobrze i konina zupełnie inaczej reagująca. Jestem na prawdę zadowolona. Wcześniej sprawdzałyśmy Barefoota Londona ale to jednak nie to było jeszcze. Chociaż dzięki wsiadaniu na nie w ogóle zaczęłam o bezterlicowym myśleć.  🏇
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
09 lutego 2011 19:40
kasia-pala-u mnie nie wystaje nic za siodlo, jest tak jak na fotach  wstawionych przez caroline 😉
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
09 lutego 2011 20:37
Kujka i Milusia już opisały swoje pierwsze kontakty z Freemaxem, teraz przyszedł czas na mnie 😉

Od razu uprzedzam: nie siedziałam w siodle (jutro może postępuje 10 minut w ujeżdzeniówce, a potem zamienię siedzisko na vss i zrobię kolejne kółko stępa)- koń jest w robocie u kogoś bardziej doświadczonego, a ja póki co swoimi nikłymi umiejętnościami nie chce psuć tego, co udało sie wypracować. Jutro dopiszę wiec jak mi się siedziało (i nic nie robiło 😉) w freemaxie

Wiedziałam, że siodła są lekkie, ale nie miałam pojęcia, że aż tak! Baza plus dwa siedziska ważyły tyle co nic. To już puśliska ze strzemionami wydały mi się cięższe.
Panikowałam, że nie uda mi się dopasować bezterlicówki i byłam w ogromnym błędzie. Wybrałam łęk (wzięłam większy i mniejszy, większy pasuje idealnie, ale jak w przyszłym tygodniu wpakuję pod siodło mattesa to od razu będę potrzebować większy rozmiar).
Przystuły wypadły idealnie tam gdzie chciałam- szły pionowo w dół, a nie po skosie jak to miało miejsce w innych (niedopasowanych) terlicówkach.
Koń po jeździe był równomiernie spocony- nie było suchych placków.
Po prostu- siodło pasowało- a mi głaz spadł z serca, bo jechałam z tymi siodłami do stajni jak na stracenie.

Jeździec narzekał na brak klocków (czyli tak jak dziewczyny powyżej), w związku z czym jutro jadę do ihaha po duże klocki ujeżdzeniowe.

Mi nie spodobały się krótkie-długie przystuły- mam wrażenie, że ktoś kto je projektował nie mógł się zdecydować między długimi do ujeżdzeniówek, a krótkimi do siodeł wszechstronnych i wyszło coś pomiędzy. I jakościowo te przystuły wypadają, imo, słabo i pewno kiedyś wyślę je do rymarza do poprawek i przedłużenia.


A w ogole to tłum się zebrał w stajni i oglądał tę moją bazę i dwa siedziska  🤣
caroline   siwek złotogrzywek :)
09 lutego 2011 20:49
Panikowałam, że nie uda mi się dopasować bezterlicówki i byłam w ogromnym błędzie.

ha! a nie mówiłam, że będzie dobrze? :emota2006092: 😉
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
09 lutego 2011 21:04
mówiłaś, ale ja nie byłabym sobą, gdybym najpierw nie pochorowała się ze stresu  :oczopląs:

jutro napiszę do H-y-h czy nie będzie problamu z wymianą łęku medium na wide (obecnie założony jest medium/wide)

W kazdym razie: bardzo mi się podobają te siodła (kurka, dalej nie wiem czy mam pisać siodło, czy siodła- w końcu mam 2w1  :pije🙂, mimo że mają drobne niedociągniecia, które na szczęście bardzo łatwo będzie naprostować (większe klocki od Winteca, a przystuły za jakiś czas polecą do rymarza)

Aaa, i jeszcze jeden plus: 17'' jest na prawdę niezłe dla krótkonogich krasnali (ja mam 160cm i mikro nożki, obecny jeździec Dobrej ma kilka centymetrów mniej i dla swojego konia ma ujeżdzeniówke ze skracanymi tybinkami) i długość freemaxowej tybinki była naprawdę przyzwoita (a gdyby miała jeszcze 2 cm mniej to byłaby wręcz idealna!)
nie starsz mnie z tą długością tybinek  😲
ja wzięłam 17" a mam jakiejś177-8 wzrostu..
zakochałam się w freemaxie  😍
to po prostu amazing  😜
to tak w skrócie  😁


korsik ja mam 178cm, wyglądam chyba ok, a jeździłam w Milusi '17
kurcze, duże siedzisko ma.. pewnie będę w nim latać, zobaczymy za pare dni
swoją drogą, jak długo szła paczka z waszymi siodłami?
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
09 lutego 2011 21:53
na drugi albo trzeci dzień Kujka miała je już u siebie.

tak, 17'' ma zaskakująco duże siedzisko
cieciorka   kocioł bałkański
09 lutego 2011 21:59
i wysokie z tyłu 🙂

jak doczepiacie te klocki do siodła?

Edytka, wstawiaj zdjęcia dobrej w końcu jakieś!
caroline   siwek złotogrzywek :)
09 lutego 2011 22:02
jak doczepiacie te klocki do siodła?

na rzepy :P

cała konstrukcja tego siodla jest hołdem złozonym panu George de Mestral 😉
http://www.wynalazki.mt.com.pl/joomla/index.php?option=com_content&task=view&id=150&Itemid=51
na rzepy  😂 😉
Edytka uracz nas koniecznie fotkami zwłaszcza vss bo tego tu jeszcze nie było.
Siedzisko 17" chyba faktycznie jest sporo bo ja maleństwem nie jestem a było mi w nim jak należy 🙂
A właśnie - czemu one mają taki wysoki tylny łęk? nie przeszkadza wam to?
caroline   siwek złotogrzywek :)
09 lutego 2011 22:16
A właśnie - czemu one mają taki wysoki tylny łęk? nie przeszkadza wam to?

w ujezdzeniu?? wysoki tylny łęk ma przeszkadzac...? kobito... 😎
ujezdzeniowe są, to mają tylny łęk wysoki 😉
zobacz, to moje ujezdzeniowe siodlo terlicowe... duzo nizszy ma ten łęk? 😉
cieciorka   kocioł bałkański
09 lutego 2011 22:18
caroline, dziękuję za link 🙂
wiedziałam, że w wintecu na rzepy, ale o bezterlicówkach nie mam pojęcia, żeby miały rzepy pod tybinką, a jak się ma tylko jedną stronę rzepa to ciężko 🤣
czyli rzepy są, tak? czy trzeba je doszyc?
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
09 lutego 2011 22:20
Kasia- spróbuję jutro telefonem pstryknąć zdjęcia siedzisku vss.

Branka- ja np bardzo lubię wysokie tylne łęki.

Cieciorka- wszystkie rzepy są i na siedzisku i na bazie. samemu nic nie trzeba doszywać

siodla jest hołdem złozonym panu George de Mestral 😉
http://www.wynalazki.mt.com.pl/joomla/index.php?option=com_content&task=view&id=150&Itemid=51

i to jest najfajniesze w ty siodle. gorzej, że zanim przykleiłam siedzisko do bazy, to zupełnie przez przypadek rzepy z siedziska złapały rzepy na mojej kurtce i przez chwilę paradowałam z ujeżdzeniówką przyczepioną do klaty  😂 potem znajoma pomogła i oderwała mnie od siodła
Cieciorka zaraz Cie ktoś zje za nie czytanie 😉
Parę postów wyżej Caroline wklejała zdjęcia i tam widać spód siodła - tam jest jeden wielki rzep - poprawka wiele mniejszych na jednym wielkim 😉


edit: jakieś skróty myślowe mi powychodziły  🤔wirek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się