Aparaty fotograficzne i inne sprzęty foto

Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
05 kwietnia 2010 17:07
asds, A nie będzie do niego pasować USB uniwersalny? Mi np działa kabel i w sony i w canonie. A mam kabel z sony.
Notarialna - ja bym wzięła Sigmę
asds   Life goes on...
05 kwietnia 2010 22:09
Tylko ze ja mam jeden skromny aparacik 🙁


Jutro zagadam do kolegi w firmie moze na razie mi zdjecia na cd zrzuci - b dopiero w weekend bede miec czas na zakupy jechac
Kilka obiecanych zdjęć pseudo macro z Sigmy dla zainteresowanych obiektywem Sigma 70-300.
W exifie są wszystkie dane
- trzeba na zdjęciu kliknąć prawym przyciskiem myszy i wejść we właściwości







Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
05 kwietnia 2010 23:43
szemrana, Dzięki za rozwianie wątpliwości :kwiatek:
jeszcze ostatni - roślinkowy
Kwiatuszek - malenstwo

martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
06 kwietnia 2010 10:15
A ja mam takie pytanie, jak chronicie swoje aparaty przed deszczem/sniegiem? Jako,ze czasami musze robic zdjecia na deszczu zawsze przy sobie mialam jakis tam worek foliowy, jednak wiadomo - ani to wygodne, ani praktyczne, trwale i spelniajace swoje funkcje tez nie do konca. Co sadzicie o tych wszystkich oslonach przeciwdeszczowych?

Przegladalam wlasnie Allegro i zwrocilam uwage na takie oto produkty:

1. http://allegro.pl/item984765544_pokrowiec_cielpny_przeciwdeszczowy_na_aparat_tele.html

2. http://allegro.pl/item976748057_pokrowiec_przeciwdeszczowy_nikon_d90_d80_d60_d40.html

3. http://allegro.pl/item971678252_promocja_rainsleeve_oslona_aparatu_bez_lampy_bly.html

Rozstrzal cenowy, ogolnie patrzac(nie tylko na te oferty wstawion powyzej) jest dosc duzy 😉

Mozecie mi cos polecic? Wypowiedziec sie na temat ogolnie oslon, jak i tych, ktore zwrocily moja uwage na Allegro? Warto inwestować w te produkty, czy może dalej bawić się w woreczki foliowe, z prowizorycznie zrobinym otworem na obiektyw?

Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi 😉


Zacytuje sama siebie, poniwaz sprawa jest jednak dosc pilna 😉
martva, skoro tak Ci się spieszy to może poszukasz odpowiedzi na swoje pytania na forach fotograficznych? Tam ten temat został przerobiony dogłębnie i znajdziesz już gotowe wątki poświęcone osłonom.
martva, skoro tak Ci się spieszy to może poszukasz odpowiedzi na swoje pytania na forach fotograficznych? Tam ten temat został przerobiony dogłębnie i znajdziesz już gotowe wątki poświęcone osłonom.


no właśnie...
na forach szczególnie firmowych nikon, canon, olympus znajdziesz tyle, że nie będziesz miała żadnych pytań...
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
06 kwietnia 2010 11:36
- nie ma to jak przytakiwanie na to co powiedział ktoś przed Tobą. Ma to sens? Jak dla mnie nie, więc wrzuć na luz i daruj sobie docinki. Zaloze sie,ze gdyby Abre nie napisala swojego posta do mnie, Ty tez nic bys nie napisała.

Abre - wiesz, w takim razie nie powinnismy tu wcale poruszac tematow sprzetu foto - to w koncu forum jezdzieckie, a nie fotograficzne. A odpowiedzi na wszelkie pytania zwiazane z fotografia znajdziemy na innych forach, takich, ktore "specjalizuja" sie w fotografii.
martva, ponawiasz apel zadając pytanie, które odnosi się do osób używających konkretnego sprzętu. Sprzęt jest z grupy raczej nietypowych.
1. Amator nie używa, bo mu nie jest potrzebny - wychodzi robić zdjęcia gdy pogoda dopisze, nie moknie dla sportu.
2. Profesjonalista:
- używa, gdy na sprzęt ostro pracował i najczęściej jest to jego oczko w głowie - wtedy kupuje osłonę za 250 $ a nie za 25 zł
- nie używa bo ważniejsze są zdjęcia a nie to, że mu się osłona ze szkła zsunęła/nie miał nawet czasu jej założyć.
3. Pozostaje sfera zaawansowanych fotoamatorów chuchających na sprzęt a tacy siedzą na forach foto - na tym forum ważniejsze jest, że konik zrobił "dziubek" albo zabawnie wstał po tarzaniu 😉

Użyję takiego porównania - po ogólne informacje zajrzysz do encyklopedii, gdzie masz po trochu o wszystkim.
Jeśli potrzebujesz konkretów w technicznej sprawie - zajrzysz do książki traktującej tylko o tym zagadnieniu.

Więc dlaczego się obruszasz na pomoc?
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
06 kwietnia 2010 22:53
Miał ktoś do czynienia z sigmą 70-300 DL Macro? W google nic konkretnego, w necie tylko kilka tematów, nic w sumie konkretnego. Mam na oku jedną DL, ale nie wiem o niej praktycznie nic.
Wydaje mi się, że to starsza wersja Sigmy DG przeznaczona do analogów.
Poza tym kompletnie nic o niej nie wiem
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
07 kwietnia 2010 07:13
Generalnie rzecz biorąc faktycznie to jest starsza wersja Sigmy DG i przeznaczona do analogów.
Z tego co wyczytałam może mieć problemy z kompatybilnością z nowymi wersjami canona (od 350d w górę) i w zasadzie od DG różni się tylko tym, że DL częściej (ponoć bardzo często) robi ''mydlane'' zdjęcia, a AF wariuje przy 300mm. Ponoć na średnich wielkościach jakością zdjęć nie ujmuje wersji nowszej, ale ryzykować nie będę.
A co powiecie o Canonie EOS digital rebel??
Czy dobry dla osoby która dopiero zaczyna poznawać lustrzanki??
Wpadł mi tak przypadkowo w łapki i jest teraz mój 🙂
Na radzie zaczynam go poznawać niestety w necie nie mogę znaleźć instrukcji po polsku ponieważ aparat kupowany był w stanach.
Ale jak na razie podstawowe ustawienia odnalazłam.
Teraz czekam na nowy obiektyw .
Nawet bez jakiego kolwiek ustawiania i na podstawowym obiektywie fotki wychodzą ładniejsze od zdjęć robionych kompaktem.
Canon EOS ale ............który ?
znajdziesz na obudowie nr modelu - podaj mi go .
Dam Ci namiary skąd ściągnąć instrukcję po polsku
szemrana, ok sprawdze
słyszałam że odpowiednikiem na europe jest EOS 300D
Tak, to jest to. Mam eosa 300 i instrukcja jest właśnie do 300 i do 300 d - czyli digital rebel dla Stanów.
dzięki dziewczyny 🙂
- nie ma to jak przytakiwanie na to co powiedział ktoś przed Tobą. Ma to sens? Jak dla mnie nie, więc wrzuć na luz i daruj sobie docinki. Zaloze sie,ze gdyby Abre nie napisala swojego posta do mnie, Ty tez nic bys nie napisała.

Abre - wiesz, w takim razie nie powinnismy tu wcale poruszac tematow sprzetu foto - to w koncu forum jezdzieckie, a nie fotograficzne. A odpowiedzi na wszelkie pytania zwiazane z fotografia znajdziemy na innych forach, takich, ktore "specjalizuja" sie w fotografii.


dokładnie, tak uważam!
takiego nikona wlasnie na allegro znalazlam, kusi mnie mocno.. powiedzcie, warto ??

http://www.allegro.pl/item983016885_nikon_coolpix_p80_zoom_x18_10_1mln_pix_tanio.html


podbijam.. moze ktos sie ulituje i mi powie czy w ogole warto zastanawiac sie nad uzywanymi aparatami z allegro ?

sanna, ja sie zastanawiałam ale chyba za duże ryzyko 🙁
mi na szczęście udało sie kupić lustrzankę od dobrze znanych mi ludzi więc nie bałam się ze coś z nią będzie nie tak.
Od obcych bałabym się chyba.
W&W dzieki  :kwiatek:.. no wlasnie..  🙁 strasznie sie na nia napalilam, ale nie ma mozliwosci sprawdzenia, tym bardziej, ze siedze w irlandii, wiec na wszelkie oddawanie bedzie za pozno jak juz wlece i ja zobacze/sprawdze 🙁 eh.. ale kusi mnie mocno 🙁 chcica kontra rozsadek  🙁 😂
sanna, ile chcesz wydać?
Weź pod uwagę to, że pytanie "czy ktoś ma kompakt* A albo B?" nie ma większego sensu. Prawdopodobnie gdybyś zapytała na ulicy 100 przypadkowo spotkanych osób o to, jaki kompakt posiadają, każdy podałby inny.

Jeśli rzeczywiście chcesz się dowiedzieć czegoś o takim sprzęcie musisz przeanalizować dane techniczne** (szybkość reakcji, prawdziwy zoom - czyli optyczny, używalne ISO itp. itd.), obejrzeć przykładowe zdjęcia aby sprawdzić jak aparat zachowuje się pod światło, czy pojawiają się aberracje, jaka jest jakość obrazka itp. a na koniec wziąć go do ręki i sprawdzić, czy Ci się podoba oraz jest wygodny w użytkowaniu.

* hybrydy zaliczam do kompaktów
** mogę o tym trochę więcej później napisać
Abre,  rozsadna odpowiedz  :kwiatek: z tym, ze ja  jestem taki typowy pstrykacz  😡  chce wydac tak wlasnie do 600 stow i potrzebuje cos co zalatwi za mnie wszystko, mnie pozostawi nacisniecie guzika.. wiem, jestem fotograficznym barbarzynca, ale lubie tak po prostu bawic sie robieniem zdjec moim kotom i jakims tak innym obrazkom, tak bez ambicji, do rodzinnego albumu. Teraz mam staruszka casio, lubiacego rozplaszczac, szczegolnie twarze - a moze to moja wina bo nie potrafie sie z nim dogadac -  i marzy mi sie cos ciutke fajniejszego.. stad pomysl z tym nikonem z linku, bo wydaje sie, ze duzo bym mi wybaczyl i nie wymagalby tez zbyt duzo..
sanna, rozpłaszczać na jakiej zasadzie? Perspektywy (czyli nos duży, policzki szerokie) czy spłaszczać optycznie (małe kontrasty, obrazek wydaje się nijaki, nie 3D)?


Poczytaj, przejrzyj zaproponowane aparaty, cenami się nie przejmuj bo niektóre wątki sprzed 2 lat i ceny mogły się zmienić radykalnie.

http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=55136

http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=77262

http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=128951

Może to Ci podsunie rozwiązanie.
Abre, dokladnie to pierwsze, twarz, sylwetka  wychodza w 95 % takie "mongolskie' plaskie, szerokie, kwadratowe,  jak rozprasowane.. szerokie czolo, policzki, nos..
dzieki za linki , wieczorkiem zabiore sie za nie 🙂  :kwiatek:
sanna, im krótsza ogniskowa obiektywu tym większe zniekształcenia się dostaje, więc przyczyną może być to, że zdjęcia robisz ze zbyt małej odległości.
Ale żeby mieć pewność, musiałabym zobaczyć zdjęcia wraz z exifem.
Abre, zdjecia byly robione z malej odleglosci, tak +- 1 metr, w trybie portret.. moze to powod.. (wszystko z hukiem wyladowalo w koszu ) ale z dalszej tez tak kwadratowo , ciezko "lubi " sobie czasami narysowac postac, ale to z kolei moze powod ustawienia obiektywu na wysokosci bioder/pasa ?? .. Sprobuje zwiekszyc odleglosc do tych portetow.. Dziekuje z cierpliwosc, wyrozumialosc i cenne podpowiedzi  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się