Aparaty fotograficzne i inne sprzęty foto

O to może ten D3100 i właśnie do tego ten obiektyw co poleca MsCarmen i by było git, bo nie wiem czy po Olympusie D90 nie będzie dla mnie za trudny...
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
26 maja 2011 12:27
Ja na d90 przerzuciłam się z kompakta (panasonic lumix dmc-lz7, nota bene już wycofany ze sprzedaży 😉 ) więc dla chcącego nic trudnego 😁
Pij wodę, jedz czerstwy chleb i odkładaj na Nikona 😀
bo nie wiem czy po Olympusie D90 nie będzie dla mnie za trudny...
D90 jest amatorski i łatwy w obsłudze, więc na pewno byś sobie poradziła  😀. Ale jakbym miała doradzać to rzeczywiście D3100, albo D5100.
Dyra jeśli nie masz ciśnienia na posiadanie niewiadomo jak zaawansowanej lustrzanki, to z D3100 będziesz absolutnie zadowolona 😉 część ustawień, w przeciwieństwie do D90, ma pochowane w korpusie, ale jest nowszy technologicznie.
Właśnie dostałam mojego Nikona z serwisu.
Wykonane czynności : demontaż. montaż, naprawa mechanizmu naciągu lustra i migawki z demontażem i wymianą zębatki, naprawa silnika naciągu lustra i migawki, czyszczenie matrycy.

Ciekawi ceny?
Bee.   przewodnicząca chaos serce ma przebite strzałą.
26 maja 2011 20:18
bardzo!
Weerka obstawiam około 1400zł
Bardzo wszystkim dziękuję za porady i chyba zdecyduję się na Nikona D3100 🙂 jak zakupię to się pochwalę 😀
MsCarmen no to Cię zaskoczę 😀 aż, albo może jedynie 368zł 🙂
A moje body w końcu wróciło. Nie mogłam się już doczekać.😀
Ale jest. Działa szybciej o wiele i jest czystszy. 🙂
Weerka wyczułam podstęp, więc dałam więcej 😁
mils   ig: milen.ju
29 maja 2011 18:12
Zastanawiam się nad Canonem 1000d, tak na początek. Możecie mi napisać największe plusy i minusy tej lustrzanki? :kwiatek:
główny plus - jest tani (bo używany)

głowny minus - jest stary jak węgiel
Witajcie!
Mam właśnie w rękach aparat FUJIFILM FINEPIX HS10. Dostałam go do wypróbowania przed kupnem. Czy możecie coś powiedzieć na temat tego aparatu. Nie zależy mi na jakiejś super, ekstra, wielkiej fotografii. Głównie będzie do tego, żeby trochę poganiać z nim za końmi no i za dziećmi, czyli do zwyczajnego użytku domowego. Jaka jest jego żywotność?
Muszę dodać, że w kwestii takich aparatów jestem kompletnym laikiem (do tej pory obsługiwałam wyłącznie zwykłe cyfrówki), w związku z tym proszę, żeby opinie były w miarę dla laika zrozumiałe.
Mam pytanko. Patrząc przez wizjer widzę jakiegoś paproszka, może nawet dwa, które strasznie mnie wkurzają. Na pewno nie znajdują się na obiektywie. Pozostaje zatem... no właśnie, co? Wizjer, lusterko, matówka...? Czym czyście /o ile czyścicie/? Matówki raczej sam nie będę dotykał, ale wizjer i lustro chyba można, co?
mils   ig: milen.ju
02 czerwca 2011 15:29
Mam możliwość po okazyjnej cenie dostać Nikona D3000 - warto? Jak u niego z funkcjami itp.? Aparat ma być używany w stajni głównie.
wawrek, na lustrze byś zobaczył po zdjęciu szkła. Jeśli lustro czyste to myślę, że to matówka. Możesz sam zdemontować i wyczyścić, albo po prostu zlecić to komuś.
To faktycznie matówka ma jakieś paproszki. Wyjąłem ją i widać pod lupą dobrze. Pytanie czym czyścić?  Zlecać nie będę, bo nowa oryginalna do mojego kloca to koszt 150zł, a sądzę, że usługa w serwisie niewiele mniej...
Dzięki!
Chciałabym Was poprosić o doradzenie jaką lustrzankę mogłabym kupić ??
Musi to być lustrzanka może nie jakaś najlepsza tylko taka powiedziała bym troche wyższej klasy niż dla amatora ?  :kwiatek:
A i cena też jakaś w miarę nie przesadzona ( tak ok. 2,5 - 3,5 tyś )
Potrzebny mi aparat robiący ładne ostre zdjęcia ( też w ruchu )
Nie znam się na lustrzankach dlatego proszę Was o radę  👀
wawrek, przedmuchaj gruszką albo ewentualnie naelektryzowanym, czystym pędzelkiem delikatnie zdejmij.
Podziękował :kwiatek:
meganhorse(()), Mam nikona D5000 🙂 Jak dla mnie i na moje umiejętności (niewielkie 😀) spisuje się świetnie 🙂
Zdjęcia robi ostre, w ruchu też. Mi tylko na hali nie łapał odpowiednio ostrości, ale to pewnie moja wina 😀
Jeśli chodzi o cene, to z dwoma obiektywami, torbą i kartą pamięci dałam 3000, wiec mieści sie w budżecie 🙂
Dziękuję za rade muszę go sobie obejrzeć mogłąbyś mi przesłać jakieś przykładowe zdjęcia na PW ??
meganhorse(()), Przesłane 🙂
MsCarmen, Kurcze, chyba musze iść na jakiś kurs czy coś, bo aż nie wiedziałam, że tym nikonem można zrobić takie zdjęcia x.x
Polecacie jakiś kurs, czy raczej samouk? 😉
Libeerte manual plus photoshop czyni cuda 😉
Bee.   przewodnicząca chaos serce ma przebite strzałą.
04 czerwca 2011 08:56
a polecacie może jakiś internetowy kurs ps, bo ja niestety nie ogarniam. 🙁
MsCarmen no nieźle  😉
A znacie jeszcze jakiąś lustrzankę ?? tak żebym mogła z kilku wybrać może być trochę droższa  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się