NIEUCZCIWI RE-VOLTOWICZE

miałam nadzieje że tu nigdy nie napiszę. Na razie bez nicku , bo mam nadzieje że uda nam się sprawe rozwiązać na PW . Umówiłam się z użytkowniczką na wymianę mój czaprak nici ( nowy , raz przymierzony) za jej granatowy frak (w stanie idealnym , raz używany I wszystko super , kontakt super , wysłka bezproblemowa. Wszystko było ok , dopóki nie otworzyłam paczki. Frak ma zmechacenia i brakuje guzika... Jak dla mnie nie jest to frak w idealnym stanie. Napisałam o tym fakcie do użytkowniczki która odpisała mi że zmechaceń nie ma ( wieczorem wstawię zdj) i zę o braku guzika nie wiedziała , więc jeśli mi nie odpowiada drobny brak to mam sprzedać , ona się nie odmieni bo kupiła owijki do kompletu. Przeszkadza mi ten brak guzika , poza tym wątpie że łatwo go sprzedam , bo mam zamiar poinformować o braku guzika, więc raczej nie dostanę ceny za niego takiego żeby mi się opłacało (170 zł) . Jak uważacie , co mam robić  🤔 Przesadzam ?
ps. zdj wieczorem dodam
Karino - moim zdaniem powinnyście się odmienić. Mogła napisać że frak NIE JEST w stanie idealnym w ogłoszeniu albo chociaż napisać na PW.
AeM, dziękuję ci :kwiatek: I jeszcze jedno pytanie względem umowy, jeżeli ktoś miał mi coś sprzedać i kasę za to oddać a nie oddał, a umowa była tylko ustna (byli też świadkowie), to mogę się domagać zwrotu czy przepadło?


możesz, ale raczej nie w tym postępowaniu.

Bardzo ważna sprawa z EPU to również konieczność posiadania numeru PESEL pozwanego, jeśli sam nie chce podać (może warto poprosić na etapie 'dogadywania się' przed transakcją) to można wnioskować przez bazę Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Ehhh.... z tymi zamianami to tak jest, ja też dostałam odbarwioną szmatę VS która miała być czaprakiem DL w stanie idealnym ;/


AeM, z tego co czytam o EPU to powinna być f-ra lub umowa np. pożyczki, gdzie nie trzeba dodatkowych dowodów na istnienie sporu. Mam rację?  Czy mogę wpisać lokatora za niezapłacone rachunki za media?
Pursat   Абсолют чистой крови
15 lipca 2013 14:23
Przenieście się z tym do nowego wątku.
Użytkowniczka nie chce się odmienić . Mówi że wiele razy była oszukana , i zawsze szła tamtym osobom  na rękę i na tym traciła i nigdy nie mogła się odmienić , więc nie widzi czemu ma się odmienić ze mną , poza tym jeśli mam takie wielkie wymagania to mam iść do sklepu i kupić sobie taki jaki chcę nawet z gwarancją  😵 Czy wszystkie kompletne guziki to jest jakieś wielkie wymaganie  🤔wirek: ? Kij ze zmechaceniami , ich nie widać , ale wymienienie wszystkich guzików też nie będzie tanie...  Załączam zdj :
emptyline   Big Milk Straciatella
16 lipca 2013 11:40
Karino, wymiana guzików to koszt max 20zł, no chyba, że chcesz jakieś super wypasione. Co nie zmienia faktu, że przedmiot nie ejst zgodny z opisem i to zwykłe świństwo.
Jak dla mnie frak nie jest jedynie raz przymierzony, czy raz założony. Guzik sam nie odpadł, jakoś się to stać musiało. To że oszukały ją inne osoby, to nie znaczy że ty też musisz. Walcz o swoje.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
16 lipca 2013 12:17
Karino1998, podaj nicka do wiadomości kogo trzeba unikać.
agu_kastela   big brown beastie, big brown face... (m.oldfield)
16 lipca 2013 21:37
Dodaję tu użytkownika seniorerk
Wystawia ogłoszenie o tytule:
Sprzedam/Zamienię: pad westernowy naturalny miś !
i treści:
Czaprak westernowy z naturalnym misiem oryginalny !!!
nie drogo, to pilne ! chętnie wymienię się na wszystko, czekam na propozycje
http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/67292

Zapytana na PW co potrzebuje, na co chciałaby się wymienic odpowiada że "tylko sprzedaż", natomiast na pytanie dlaczego takie ogłoszenie odpisuje: "to moja sprawa". Wspomniałam jej o umieszczeniu w tym wątku. Zdziwiła się co to takiego wogóle (czyli nawet nie specjalnie zaznajomiona z re-voltą i zapewne regulaminem)

Wg mnie nie poważna osoba, wiadomości poplątane, nie polecam.
ej no... bez przesady 😲
wystawiasz komuś opinię "nieuczciwego" (bo wątek tak się nazywa przypominam) mimo, że nic nieuczciwego nie zrobił 🤔
agu_kastela   big brown beastie, big brown face... (m.oldfield)
16 lipca 2013 22:06
Zamieszczanie wprowadzających w błąd ogłoszeń i jeszcze niekulturalne odpowiedzi. Wydaje mi się ze to dość aby wspomnieć tu o takiej osobie, która sama nie wie co chce. Ostrzeżenie nikomu nie zaszkodzi, a może uchroni przed problemiami. A przecież po to jest ten wątek. Ja nie zamierzam z tą osobą robić interesów.
Dworcika   Fantasmagoria
16 lipca 2013 22:23
agu_kastela, przesadzasz. Już po pierwszej wiadomości od takiej osoby wiadomo, że plecie bzdury w ogłoszeniu. Dalej brnąć nie trzeba.
Budlejowe_love   - Kuc Grupy D ? - Tak owszem 177 cm w kłębie <3
21 lipca 2013 20:51
Czy zna ktoś lub ma jakiś kontakt z użytkowniczką[font=Verdana] Martą Rzepecką/Rogalską właścicielką konia Sen jej nick na RV to chyba Martuśka 🙂[/font] była bym wdzięczna za numer telefonu lub jakiekolwiek namiary na nią na priv 
Budlejowe, na fb istnieje pod nowym kontem i fikcyjnymi danymi.
Budlejowe_love   - Kuc Grupy D ? - Tak owszem 177 cm w kłębie <3
22 lipca 2013 15:32
a może ktoś dysponuje adresem zamieszkania Marty Rzepeckiej/Rogalskiej lub aktualną stajnią w której trzyma konia za takie informacje też będę wdzięczna  :kwiatek:
emptyline   Big Milk Straciatella
22 lipca 2013 15:45
A Sen to taki skro-gniady/kary wałach? Rosły, potężny?
Budlejowe_love   - Kuc Grupy D ? - Tak owszem 177 cm w kłębie <3
22 lipca 2013 16:12
tak poniżej kilka jego zdjęć 🙂
Z tego co się orientuje stoi w Starej Miłosnej
emptyline   Big Milk Straciatella
22 lipca 2013 21:26
O to może to jednak dwa różne konie. 🙂
Emptyline, on stał najpierw w Podolszynie, gdzie dzierżawiła go budlejowe_love, potem uzytkowniczka "Martuska" lub znana tez z drugiego konta jako "Sen" zabrała go stamtąd do Starej Miłosnej. Według najnowszej informacji - stoi w Wilanowie.
Budlejowe_love   - Kuc Grupy D ? - Tak owszem 177 cm w kłębie <3
23 lipca 2013 05:36
już wiem gdzie stoi w Słomczynie w Encanto dziękuję za pomoc dziewczęta  :kwiatek:
emptyline   Big Milk Straciatella
23 lipca 2013 08:04
Kawęczynie. 🙂
Ja się waham czy napisać tu swój przypadek. Nie chcę na razie pisać z loginu, więc tylko opiszę sytuację, a wy oceńcie czy powinnam podać nick czy nie.
Umówiłam się z jedną z re-voltowiczek na paczkę pobraniową priorytetową (gdyż zależało mi aby dany towar mieć jak najszybciej u siebie). Osoba niechętnie, ale jednak wyraziła zgodę na taką przesyłkę.
Wszystko uzgadniałyśmy we wtorek. Paczka miała zostać wysłana w środę rano - osoba sama o tym zapewniała. Pisałam wiadomość w czwartek czy paczka została wysłana. Osoba napisała, że tak - wysłała paczkę ale w środę wieczorem w dodatku zamiast priorytetem to ekonomiczną przesyłką. Czekałam w czwartek i w piątek aż paczka przyjdzie, paczki nie było. Czekałam w poniedziałek, paczki też nie było. Napisałam wiadomość z prośbą o potwierdzenie, że paczka wyszła i przesłanie skanu nadania paczki. Niestety na tę wiadomość nie dostałam już odpowiedzi. Potem czekałam jeszcze we wtorek. Paczka również nie doszła. Napisałam kolejną wiadomość, że proszę o przesłanie skanu dowodu nadania i stwierdziłam, że jeśli się okaże że paczka została nadana później niż w czwartek - piątek (chociaż sprzedająca zapewniła że wysłała w środę) to jej nie przyjmę.
Po czym dostałam odpowiedź, że sprzedająca pomyliła adresy wysyłki. W co niestety nie chce mi się wierzyć... zwłaszcza, że to nie pierwszy tego typu wykręt tej osoby.

Dla mnie to ewidentne kręcenie i zasłanianie się złym adresem wysyłki, bo zapewne paczka nie została wcale wysłana, za czym może przemawiać fakt, że moje dwukrotne prośby o przesłanie skanem potwierdzenia nadania zostały zignorowane.
Napisać nick tej osoby, czy przemilczeć?
martrix, też miałam podobną sytuację -czekałam na siodło.
Tak mi na nim zależało bo chciałam wnusi kupić w prezencie.
Kiedy juz w końcu po tych kilku czy kilkunastu dniach zadzwoniłam ( po raz kolejny) aby zapytac czy już wysłała -wtedy usłyszałam że zdarzył sie wypadek i nie ma kto wysłać.
W sumie czekałam chyba z dwa tygodnie
To nie jest nieuczciwość
Zdarzają sie wypadki ale odebrałam to tak jakby naprawdę sprzedającej nie zależało na sprzedaży.
Tak poprostu się -zraziłam
Już bym nic od niej nie kupiła-tak myślę
Angela... dla mnie jest nieuczciwością twierdzenie, że się wysłało paczkę, po czym okazuje się, że paczka jednak nie była wysłana...  Zwłaszcza, że sprzedająca sama zaoferowała sprzedaż... Lepiej bym przyjęła fakt przyznania się do tego, że paczka jednak nie wyszła niż kręcenie, że poszła pod zły adres...
martrix dla mnie jak najbardziej pisać nick, zachowanie zdecydowanie niepoważne...
Myślę, że tak... Może i byłabym skłonna uwierzyć w historię ze złym adresem wysyłki, gdyby nie to, że to nie pierwsza taka akcja tej użytkowniczki. Pomijam fakt, że pantofel sama mi tę sprzedaż zaproponowała. Ja chciałam kupić w sklepie, ale ona stwierdziła, że ma takie coś co ja chcę i może mi sprzedać taniej... Niestety chyba się rozmyśliła i stwierdziła, że będzie zabawnie, jak mnie trochę powkręca.
Haha czyli widzę, że ona na prawdę ma problem zaadresować paczkę na dobry adres.

Jak dla mnie to unik. Czyli po raz kolejny tutaj pantofel i jej siodła...
Haha czyli widzę, że ona na prawdę ma problem zaadresować paczkę na dobry adres.

Jak dla mnie to unik. Czyli po raz kolejny tutaj pantofel i jej siodła...


Tym razem chodziło o podkładkę żelową pod siodło, a nie samo siodło.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się