NIEUCZCIWI RE-VOLTOWICZE

a ja niestety dodaję FirstLight. Przelew dostałam w piątek, bryczesy wyszły dzisiaj (środa) KURIEREM (I BYŁAM TAK MIŁA, ŻE KOSZT WYSYŁKI WZIĘŁAM NA SIEBIE), uprzedziłam, że dam znać, kiedy paczka wyjdzie i podam link do śledzenia i tak dzisiaj zrobiłam, więc nie wiem, czemu osoba siedziała i czekała na kuriera wcześniej... Jeśli nie siedzisz ze spakowaną paczką pod pocztą, to nie sprzedawaj nic FirstLight, bo dla niej wysyłka 3 dni robocze po wpłacie to nieuczciwość...
Livia   ...z innego świata
01 kwietnia 2015 18:21
FirstLight, nie przesadzasz trochę? Miałam kilka transakcji z Baś i z każdej jednej byłam zadowolona. Zawsze mówiła kiedy wysyła paczkę, dochodziły w kilka dni (bo zza granicy), a bryczesy ma dużo taniej. Co do niewysłania paczki od razu, każdy ma przecież jakieś życie osobiste, ja też nie zawsze wysyłam w tym samym dniu.
[quote author=BaŚ link=topic=5367.msg2328146#msg2328146 date=1427908774]
więc nie wiem, czemu osoba siedziała i czekała na kuriera wcześniej...
[/quote]

Ano moze dlatego, ze po zapytaniu z mojej strony, kiedy wyslesz paczke odpowiedzialas: jak tylko dojdzie przelew. Doszedl w piatek, ale ty zwlekalas z wysylka, a ja nie wiedzialam i czekalam jak glupia.

Livia ja tez mialam wczesniej transakcje z Baś. Nie musze wiedziec, ze ona nie ma towaru u siebie i jest tylko posrednikiem, a towar idzie z Niemiec. W tym konkretnym przypadku, nie chodzi o to, ze on zostal wyslany w piatek i jeszcze nie dotarl. Baś mimo zapewnien zwlekala z wysylka do dzis. Nie interesuja mnie tlumaczenia, ze ludzie maja zycie osobiste itp. Skoro prowadzi sie handel to trzeba byc nastawionym pro-klient i o wszelkich opoznieniach informowac.
BaŚ współczuję klienta  🙂
BaŚ współczuję klienta  🙂
Ja też coś u Baś kupowałam. Przesyłka nie była ekspresowa ale towar pierwsza klasa i dotarł. W życiu nie wpisałabym do wątku kogokolwiek za opóźnienie kilku dni. Taki wpis to zwyczajna nieuczciwość.
może do nieuczciwych się nie nadaje, ale do niesolidnych już na pewno.
użytkowniczka gagat zechciała kupić ode mnie siodło - podała dane do wysyłki, wszystko ok. Kiedy poinformowałam ją, że bez umowy siodła nie sprzedam zaczęła wymyślać - najpierw o gwarancji, o której w ogłoszeniu nie wspomniałam. Jako, że siodło nie ma jeszcze roku, stanęłam na wysokości zadania i skontaktowałam się z Panem od którego siodło zostało kupione (znany Wam wszystkim sprzedawca) - wystawił mi gwarancję z datą zeszłoroczną (majową z resztą, więc ważną jeszcze miesiąc). Teraz doszło do podpisania umowy - najpierw Pani odparła, że "nie może odczytać pliku w tym formacie". Wysłałam jej umowę w .doc, uprzednio i tak zmieniając z .docx, więc serio - w jakim formacie by sobie życzyła?  🤔 Kiedy już jakimś cudem tę umowę odczytała to dostałam lakonicznego maila, że mało istotna jest dla niej umowa, i że oświadcza, że siodło odbierze od kuriera. Po takiej wiadomości korespondencje zakończyłam - szkoda, że straciłam 2 tygodnie na bezsensowne starania. Do tego Pani mi zarzuca, że irytuje ją czas oczekiwania na wysyłkę, a wiadomościach używa mnóstwo wykrzykników i zdarza się jej pisać chaotycznie.
Mi się już zapaliła czerwona lampka, chyba dobrze, że tego siodła nie wysłałam (zażyczyła sobie za pobraniem) bo pewnie kasy bym nie zobaczyła.

[quote author=Łaciata link=topic=5367.msg2321799#msg2321799 date=1427206309]
patiusia999 - Jeżeli chodzi o zakończenie sprawy z ta użytkowniczką to. Dziś dostałam zwrot pieniędzy na konto.
Ponadto dziś wysyłałam rzeczy poleconym ekonomicznym i na potwierdzeniu jest naklejka z numerem! 🙂 Także Patrycja jesteś zwykłą oszustką i koniec w tym temacie!!! Jeszcze raz ostrzegam przed tą sprzedającą.
[/quote] ... aha  zwrot pieniedzy dałam a potwierdzenie takie dostałam paczki do dziś do domu nie otrzymałam jestem stratna o terminarz "trudno się mówi m 😉 nie oczerniam ludzi przed faktem i tyle
Muszę tu dodać użytkownika Nirwa6, nie otrzymałam kupionego towaru, zwrot pieniędzy dopiero po 3 miesiącach, po wielu telefonach.
mam pytanie czy ktoś zna klaudia12774 -Magdalena z Jarocina ? wysłałąm pieniądze dwa tygodnie temu i nie mam odpowiedzi ani towaru.czy ktoś ją zna i miał z nią kontakt?Prosze o wiadomość
Wlasnie mijaja 2 tygodnie od dokonania przelewu na konto Baś a bryczesow jak nie bylo tak nie ma  😤 Jeszcze chwila i bede zmuszona podjac srodki prawne zmierzajace do egzekucji mojej naleznosci.
Facella   Dawna re-volto wróć!
08 kwietnia 2015 07:02
Weź się uspokój kobieto, przelew może iść nawet 3 dni robocze (chyba, że wysyłasz przez pocztę, to jeszcze dłużej), paczka nadana po 15 z poczty wychodzi kolejnego dnia i może iść nawet 14 dni (roboczych? Nie jestem pewna) , a pamiętaj, że w okresie świątecznym poczta nie ogarnia...
proszę trochę milej ! przelew wysłany 23.03 a teraz jest 8.04 w tym czasie dostałam juz dwie przesyłki które zapłaciłam później ! i jakoś doszły! poza tym nie chodzi mi,że nie ma przesyłki tylko cały czas pomimo obecności na revolcie tej osoby nie dostawałam odpowiedzi czy doszedł przelew i czy paczka zostanie nadana. Myślę ,że tyle  należało i mozna było zrobić!
łaciaty8, jesteś pewien post Facelli był do Ciebie?
Facella, poczta wcale nie ma takich tyłów. Praktycznie w ogóle nie ma  😁
Druga sprawa - skąd pewność, że ta paczka w ogóle wyszła?
Facella, już bez przesady z tymi 3 dniami roboczymi przelewu. Robię regularnie, z różnych banków do różnych, także mam dostęp do potwierdzeń przelewów i potem przychodzących. Od dłuuugiego czasu nie zdarzyło się, żeby przelew szedł dłużej niż dzień roboczy - i to te, które wysłane są w terminie ostatniej sesji danego banku. Przecież te pieniądze nie idą faktycznie - po prostu są przesyłane pliki z pakietami danych. Te pliki automatycznie rozksięgowywane są na kontach.
Dwa tygodnie to mi paczka wyslana poczta na Floryde szla  😉, a przelewy dochodza tego samego dnia, najpozniej nastepnego. Baś moje bryczesy wyslala podobno kurierem. Facella jak sie do tego ustosunkujesz? Moze zwrocisz mi pieniadze?
FirstLight, może niech Baś poda Ci numer nadania i firmę, która paczkę ma dostarczyć? Sprawdzisz na stronie co się z nią dzieje.
FirstLight, Baś odzywa się na PW? Nie odpowiada na prośby o nr przesyłki i kuriera?
🙂chyba jednak nie .przepraszam
_Gaga napisalam, czekam na odpowiedz
Ale przecież Baś napisała, że wysłała paczke 1 kwietnia, wiec zapewne wyruszyła 2, wiec mineło dopiero 6 dni, a przecież były święta  🙄
TheWunia najpierw dostalam info na zapytanie kiedy wysle: jak tylko dojdzie przelew. Potem dnia 29 marca napisala: "jutro powinnam mieć numer nadania to do Ciebie podeślę". Czy wedlug ciebie wszystko tu sie zgadza? Czy uczciwe jest takie zalatwianie transakcji?
Dava   kiss kiss bang bang
08 kwietnia 2015 15:49
Ale przecież Baś napisała, że wysłała paczke 1 kwietnia, wiec zapewne wyruszyła 2, wiec mineło dopiero 6 dni, a przecież były święta  🙄


Jeśli paczka została wysłana kurierem w środę 01 kwietnia to najpóźniej powinna być w piątek 03 kwietnia (przecież normalnie kurierzy pracują w piątek, dni Świąteczne wolne od pracy do Niedziela i Świąteczny Poniedziałek)  😉
Powinna, ale nie musi 😉 
Ja paczkę wyslalam 2 kwietnia i doszła dopiero dziś dlatego dla mnie trochę szybko wpisywać do nieuczciwych
Facella   Dawna re-volto wróć!
08 kwietnia 2015 16:09
epk, w moim banku zdarzyło mi się 3 dni czekać, aż przelew dojdzie do odbiorcy  😤 z każdym przelewem dostaję mailowe powiadomienie, kiedy ów trafia na konto odbiorcy.

FirstLight, dobrze się czujesz? JA mam Ci zwracać pieniądze?!  🤔 a to z jakiej racji?
Jak wyszła kurierem, to faktycznie powinna już być u Ciebie. NIE WIEDZIAŁAM, że to nie idzie przez pocztę.
Zamawiam sporo rzeczy z niemiec, anglii itp. i paczki dostarczane kurierem ida zazwyczaj od 5 do 8 dni roboczych.
Racjonalna   Patrz w niebo, ale uważaj na kupy
08 kwietnia 2015 16:12
FirstLight , sytuacja może być też taka, że faktycznie Baś wysłała Ci paczkę, a po prostu zawieruszyła się gdzieś w magazynie bądź kurier, jak to tylko oni potrafią, nie zastał Cię w domu lub po prostu nie chciało mu się już do Ciebie jechać, napisał sobie w swoim elektronicznym notesiku, że nie zastał odbiorcy w domu, paczka wróciła do magazynu i tak sobie leży, a Baś po prostu nie odpisuje bo jest leniem 😉
Różne sytuacje losowe się zdarzają, a jeśli chodzi o paczki to bardzo często winni są kurierzy.... 😕
Tylko wezcie też pod uwagę, że bryczesy od Baś nie idą z Polski co też powoduje przesunięcie terminu doręczenia.
Może niech po prostu wypowie się Baś, a FirstLight przestanie pluć jadem na wszystkich. Tak będzie najrozsądniej..
Ja tam się trochę nie dziwię. Nie ma tygodnia, żebym nie wysyłała w pracy paczki za granicę i nawet te nie idą dłużej niż 3-4 dni na terenie Europy... Paczka wysłana 1 kwietnia dotarła wczoraj.
Nie twierdzę, że to musi być reguła, ale na tle całości daje jakieś podstawy do niepokoju.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się