ciąża, wyźrebienie, źrebak

Nie wiem czy to dobry wątek, ale czy ktoś może mi powiedzieć gdzie i w jakich cenach można oddać źrebaka na odchów? Chodzi mi generalnie o to, żeby miał co jeść, pić i ogromne łąki do biegania i grono rówieśników. 😉)
Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
13 czerwca 2011 11:44
u nas dzis w nocy szczesliwie sie klaczka urodzila  🏇 na razie kara, ale pewnie wysiwieje  😀 Przedostatni zrebol. Jeszcze jeden i sezon wyzrebien zamykamy 🙂
Platyna   Platynowe szczęście a smaku Karmelu :P
13 czerwca 2011 17:47
Wita 🙂 mam pewien problem z moim 2 miesięcznym źrebakiem.. Jest to ogierek. Niestety wczoraj idąc po moją klacz (jego matka) na pastwisko idac przedemna niespodziewanie skoczyl na mnie i przednimi kopytami udezyl w glowe no i troszke sie wystraszylam bo dawno tak nie robil. Ogolnie jest grzeczny, chodzi na uwiąźie, przy czyszczeniu nie trzeba go nawet wiązać i podaje kopytka. Chcialabym się dowiedzieć jakie są metody oduczenia go tego. Jest to moj pierwszy w życiu źrebak. dziękuję za odpowiedz  😉 🙂
Mam pytanie, czy jak kobyła jest źrebna to można robić jej zęby, czy raczej jest to niewskazane? ;>
Sedacja u źrebnej klaczy jest raczej niewskazana z tego co pamiętam.
armara okej dziękuję.  😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
14 czerwca 2011 14:27
Condina, zdjęcia, zdjęcia, zdjęcia! 🙂
paulina931226, mój ogierem ma też już 2  miesiące i przy mnie zrobił taki numer raz, przy czyszczeniu kopytek postanowił sobie na mnie wskoczyc, czego gorzko pożałował.... nie jestem za bezstresowym wychowaniem, a przy mnie taka  sytuacja nigdy się nie powtórzyła. Wszystko jest w miarę nieszkodliwe póki waży te 60-70 kg, ale za parę miesięcy nie byłoby tak kolorowo z takimi nawykami.  W ogóle przy mnie jest  grzeczny, mogę wręcz powiedziec,że mnie jako tako respektuje i reaguje na głos. Proponuję Ci dużo do niego gadac 🙂. Aczkolwiek u źrebaków to chyba normalne,że skaczą, w końcu w stadzie jak jest ich więcej, to właśnie tak się bawią.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
14 czerwca 2011 23:16
Mam pytanie, czy jak kobyła jest źrebna to można robić jej zęby, czy raczej jest to niewskazane? ;>

My robiliśmy. Wg wet nie było przeciwskazań.
CeraŁ   dużo dużo zmian..
15 czerwca 2011 08:22
Nasza już dzisiaj nosi 341 dzień od drugiego krycia i nie zapowiada się, żeby szybko się oźrebiła  😵 ...
spotkaliscie sie z przypadkiem, ze zrebak lysieje?
nie gubi siersci- tzn gubi ale do lysa.  wykluczam grzyba, swierzba itp. Kon sie nie ociera, nie swedzi go. Skora pod spodem czysta, bez strupkow, czegokolwiek.

Ogierek ma 4 miesiace, od urodzenia na sztucznym mleku, oprocz tego pasza Pavo dla zrebiat.
Na poczatku przyszlego tygodnia robimy badania krwi, hormony itp... ale jestem ciekawa czy widzieliscie gdzies takie cudo.

Alergia, niedobory?
Nie spotkałam się z tym w praktyce, ale pamiętam, że widziałam już podobne pytanie na jakimś forum, spróbuj poszukać informacji w sieci.

nasze ostatnie tegoroczne dziecię, przyszło na świat w zaćmienie księżyca, moze jakis pomysł na imię w związku z tym na D ? Dla klaczki


[img width=266 height=400][/img]

[img width=400 height=265][/img]

[img width=400 height=266][/img]
galopada_   małoPolskie ;)
16 czerwca 2011 10:10
Złota u nas tez czasami niektore tak mają 😉 nie ma co sie stresować po jakimś czasie zarasta  😉

montana gratulacje!  😅


nasza berlinka



z mamą jako 11 źrebie  😁









głowa po tacie



Bischa   TAFC Polska :)
16 czerwca 2011 10:55
Uszy na drugim ma przezajebiaszcze 😀
montana, nazwij ją Desdemona ( z Szekspirowskiego Othell'a). Miałam tak nazwac mojego źrebaka, gdyby się klaczka urodziła 🙂
Ha, już druga osoba ma ten sam pomysł !, imie genialne, bardzo mi się podoba, ale uzgadniamy razem z męzem i teraz mam pewne dylematy, dziekuje !
Witam wszystkich, już dość długo śledzę ten wątek, że czuję się zobligowana przedstawić i oficjalnie dołączyć 😉
Moja kobyłka sp ma termin na 5 lipca, więc póki co czekam aż zbuduje wymię.

A a propos imienia na "D" proponuję DAENERYS  ( w związku z czytaną ostatnio książką zapadło mi w pamięć 😉 )
Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
17 czerwca 2011 11:42
moja  kobyłka  ma  termin  na  22 czerwca ,  ale  chyba  urodzi  dzisiaj  🏇 ,  bo  ma  juz  bóle  i widać  że  się  meczy    kobitka 🙂
heh  niom  w  końcu  uda  mi  się  przypilnować i  zobaczę  cały  porodzik  a  nie  tak  jak  ostatnio  o  minuty  się  spóźniłam 🙂
tylko  mogło by  przestac  padać :/
jak  urodzi  to  dam  Wam  znac 🙂
nasze ostatnie tegoroczne dziecię, przyszło na świat w zaćmienie księżyca, moze jakis pomysł na imię w związku z tym na D ? Dla klaczki może Dar Nocy (letniej..) 🙂 albo D'Eclipse 😉
Dark Side 😅

Dziewczyny, ile razy jeździcie z kobyłami do krycia? Aż odbije? Kulka była przedwczoraj i dzisiaj, mamy mocno ograniczone możliwości transportowe i nie wiem, czy jechać jeszcze raz czy czekać 🤔
dziekuje, dość, bo dylemat rośnie zamiast maleć, dość, dość 🙂 Świetne są Wasze pomysły !

My kryjemy do odbicia, na początku od drugiego dnia rui co 48 godz 2 skoki, a kolejne juz co około 36 godz, ale to taka własna technika przy posiadaniu ogiera na punkcie.
Radze pokryć

Podobnie jak u Montany, w nocy z 15 na 16 czerwca przyszedł u nas na świat ostatni w tym sezonie źrebak- ogierek czystej krwi od klaczy Chaos Artemida po Echo Apollo. Nie miałam dotąd do czynienia z tak małymi arabczykami. Ten zaskakuje zaufaniem do ludzi, przemiłym usposobieniem i żywotnością. Będzie miał na imię Chaos Amir. 🙂
Co za słodkości, prześliczne stworzonko.
mbalicka   Kucyk <3 / Figaro najwspanialszy :*
18 czerwca 2011 13:30
Gosia, przedszkole masz już pełne 🙂 hmm... może w końcu się do Was wybiorę :P
Montana,
Deva - w mitologii indyjskiej jest to bogini ksiezyca.
ahon91   "Let your horse be with you."
18 czerwca 2011 17:06
Witam, opiekuje się 2,5 już miesięczną klaczką wraz z innymi końmi. Mam pytanie jak nauczyć i kiedy zacząć prowadzania źrebięcia na uwięzi i bez matki? Mała musi być przygotowana dobrze na wystawę źrebiąt, a w sumie nie uczyłam specjalnie takich malców prowadzania? Miałam raczej do czynienia ze starszymi końmi... ❓
Nie chce się czepiać ale zamiast szykować małą na wystawę to najpierw bym wezwała weta , żrebak wygląda koszmarnie a tylna noga to już przesada  🤬 
ahon91   "Let your horse be with you."
18 czerwca 2011 17:26
Nie chce się czepiać ale zamiast szykować małą na wystawę to najpierw bym wezwała weta , żrebak wygląda koszmarnie a tylna noga to już przesada  🤬  

Z nogą jest już lepiej, a źrebię wcale nie wygląda źle jest w dobrej kondycji może tak wyszło na zdjęciu... Jeśli nie potrafisz albo nie masz ochoty to nie czepiaj się...
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] brak edycji postow i za duze zdjecie
Po 1 zapoznaj się z regulaminem forum ,po 2 źrebak wygląda bardzo źle i dlatego się czepiam .

Noga tego źrebaka to jakaś porażka ,wstyd było by mi wstawić takie zdjęcie , na drugim zdjęciu widać że  źrebak ma mniej tygodniu niż na pierwszym zdjęciu i wygląda nawet dobrze .
Normalnie aż mnie trafia, że ktoś marzy sobie o wystawach a nie umie zadbać o zdrowie źrebaka .
Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
18 czerwca 2011 19:33
  nio  wiem ,  ale  jak  dla mnie  to  faktycznie  źrebak  jest  troszku  zaniedbany
na  pierwszym  zdjęciu  nie  wygląda  ładnie,    jesli    ma  2, 5 miesiąca  to jest    chudy( .  też  mam  konie  i  maja  miesiąc  i  wygladają  o  wiele  lepiej)    najpierw  bym  zadbała  o  źrebaka  a  potem  pomyślałam  nad  jego  pracą  ...a  o  wystawach  tylko  marzyła
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się