Idiokracja

Absolutnie idiotyczna piosenka:

http://fajnanuta.pl/teksty-piosenek/ellie-co-mi-w-duszy-gra.html

Czy w tym kraju nie ma normalnych wokalistów? Jak nie jajecznica to chinka czikulinka 😀
Idiotyzm do potęgi.
Radny z Zamościa zaskarżył tę reklamę:

I żąda ogromnego odszkodowania bo obraża Zamość.
Gdyby nie komentarze pod filmikiem, to nigdy bym nie załapała, że chodzi o akcent o.O
Może bardziej o gumofilce?  😉
Może szło mo o to, że na zamojszczyźnie zaciągają inaczej?
Tak :
Kulega, w kulejce po czekuladę ....
Ido, robio, kupujo....
Dawniej w MIEŚCIE Zamość w ogóle nie zaciągano .
Zaciągali ci ze wsi.
Kolejny przykład, taki drobny:
Fryzjer.
Postanowiłam przestać malować włosy. No i teraz powoli odrastam.
Co jakiś czas idę do fryzjera odcinać te malowane. I budzi to taką sensację!
W głowie się nie mieści. Zawsze sie peszę bo fryzjerka i wszystkie baby komentują.
Dredy, doklejane włosy , szalone kolory - wszystko jest OK.
A moje niemalowanie -afera . Panie mi radzą jak się ratować.  🤔wirek:
Tłumaczę, że to dla włosów dobrze. I nic.
Pani fryzjerka naciskała,że pomaluje na na kolor.... naturalny!
I nie zrozumiała dlaczego ja się z tego śmiałam.
Patrzcie jak się ludzie uzależnili od takiej głupiej rzeczy.  👀
A.   master of sarcasm :]
21 listopada 2011 09:15
Taniu, bo ludzie maja mozgi wyprane...  🤔
Taniu, bo ludzie maja mozgi wyprane...  🤔

No mają. O wypranie tak łatwo.
Powtarzali w TV taki amerykański superfilm "Air force One" z Harrisonem Fordem.
I po latach odkryłam jaki ten film był pod każdym względem  GŁUPI.
Prezydent USA superbohater jak Indiana Jones .
Air force lata sobie gdzieś nad światem a F16 walą w Migi bezkarnie.
Rzecz dotyczy ...Kazachstanu a może byłej Jugosławii ? Kto by się zastanawiał?
Podobny w tym samym czasie był "Peacemaker" z Clooneyem.
Lud prosty gapi się a nic nie rozumie.  🤔wirek:
A.   master of sarcasm :]
21 listopada 2011 09:25
Lece teraz do przychodni, ale jak wroce to znajde i wstawie linka z filmem na youtube, gdzie pewien filozof rozprawia o praniu mozgu dokonywanym na spoleczenstwie.


edit: wrocilam, znalazlam i oto czesc pierwsza (z 5 w sumie), napisy polskie:

Ha! Mam nowe!
Samogasnące papierosy. Nowość. Niby są po to, żeby się nie spalić w łożku.
Cała statystyka jest wymyślona ile to osób się spala.
A w praktyce trzeba tego papierosa pilnować czyli palić jakby szybciej.
Bo gaśnie. Własnie mi zgasł. W połowie. No to biorę kolejnego.
Ech.... nie wygramy z nimi.
A.   master of sarcasm :]
22 listopada 2011 08:36
Taniu, a czipy, ktore juz wszczepiaja ludziom w USA? I juz takie pranie mozgu urzadzili, ze ludzie sami chca byc zaczipowani?
A o czipach nic nie wiem. Jakie jest wytłumaczenie? Po co?
cos takiego jak dane personalne , grupa krwi itp - przydałoby się w "ludzkich chipach"
w razie wypadku identyfikacja osoby nieprzytomnej byłaby o wiele łatwiejsza a i szybka identyfikacja grupy krwi pozwoliłaby szybciej zadziałać w razie W...
wiem wiem - wiele osób przeraża globalizacja, albo że ktoś odczyta z mojego chipa numer ICE - ale moim przynajmniej zdaniem plusów jest znacznie więcej niż minusów
może np odprawy na lotniskach można by było szybciej robić itd itp...

dodam, że prania żadnego nie przechodziłam...
A.   master of sarcasm :]
22 listopada 2011 08:44
Taniu

Zobacz te dwa filmiki TU - w pierwszym (reklama!) jest wersja oficjalna, w drugim wersja prawdopodobna.

Gaga

pranie przeszlas, tylko sama o tym nie wiesz  🙁 Wystarczy ze tv ogladasz....
O! Czyli _Gaga jest ICH agentem jednak.  😉
O ludzie....
A za piosenkę przy okazji dziękuję.  :kwiatek:
A.   master of sarcasm :]
22 listopada 2011 08:53
Gaga wierzy w tv 😉  Ja to juz wogole przestalam ogladac! Ostatecznie w tv jest pokazywane to, co ty masz zobaczyc - przyklad chociazby z 11.11, marsz niepodleglosci.
tyle, że... Gaga nie ogląda tv  😀iabeł:
nie ma Gaga czasu bo koniuje po pracy a po koniach ma siłę już tylko na obiadokolację, whisky, gorący prysznic i sen ;-)
A.   master of sarcasm :]
22 listopada 2011 17:38
To niechaj sobie Gaga obejrzy co wrzucilam  😀iabeł: To moze na czipy popatrzy innym okiem  😉
Gaga ma blukadę na filmiki w pracy a w domu zamiast Internetu (i tv) woli książki
ale się Gaga postara nie zapomnieć tu zajrzeć w jakiś długi zimowy wieczór ;-)
To ja wrócę do mojego mandatu.
Zobaczcie ten filmik:
http://www.strazmiejska.zamosc.pl/news/151/13/rewir-nadal-niebezpieczny.html
A raczej znaki jakie tam stoją.
Pojechałam prosto.
Bo żołte tablice sugerowały, że mogę.
Czy to oznakowanie nie jest mylące?
Ja wiem, że jest nakaz skrętu w prawo .
Jednak....
Ponastawiali znaków i dziwią się, że ludzie je łamią.
Tania, bez przesady. Żółte to Ci mówią o tym kto ma pierwszeństwo a nie gdzie masz jechać. Jak dla mnie czytelne (tylko nie wiem co jest napisane na tablicy poniżej). I pisze to osoba bez prawka, dopiero robiąca kurs 😉 Zapewniam, że gorsze rzeczy widziałam 😉
A nakaz skrętu ma dużo sensu - ułatwia jazdę bo nie musisz tak intensywnie wypatrywać samochodów z prawej a lewa strona i "na wprost" są doskonale widoczne.
No wiem, wiem.  😡
Idiokracja to w tym przypadku i ja.
I jak widać wielu innych grzeszników.
Sam niebieski nie byłby prostszy?
Teoretycznie tak, ale miałabyś skrzyżowanie równorzędne. Wtedy to by się działo! Ludzie mają problem z pierwszeństwem na oznakowanym skrzyżowaniu a co dopiero na takim bez znaków Choć może wystarczyłoby z tej strony postawić STOP. I tak wjechać na to skrzyżowanie inaczej się nie da.
A propos znaków. Typowy przykład idiokracji -nie wiem kogo -panów od dróg? Był parking, nie ma parkingu. Myśląc, że ciągle jest, stanęłam sobe autem, żeby dokonać zakupu czegoś tam. Oczywiście spod ziemi wyrasta natychmiast niczym Harry Potter policjant "dzień dobry tu nie wolno stawać czy pani nie widzi że tu przystanek autobusowy dokumenty proszę". -Nie, nie widzę, że tu jest przystanek autobusowy. Ale dokumenty dałam, wiadomo, władza! Oceniam sytuację, gdzie ten przystanek jest, bo wjechałam ponoć w sam środek. Patrzę stoi ławeczka i kosz na śmieci, no ale to jeszcze przystanku z kawałka chodnika nie czyni. Po dłuższej chwili wysiadłam z auta i idę patrzeć, gdzie jest znak. Jest, a jakże! Jakieś 10 cm za pniem drzewa  😂 kompletne niewidoczny. No więc idę do pana policjanta i mówię, że to chyba żarty jakieś. Mandatu nie dostałam, po jakimś czasie drzewo skrócili i pomalowali jezdnię w ten biały zygzak. Ale ile ludzi na ten mandat nacięli?
Też genialne działanie, zamiast znak przestawić to drzewo tną.
Fakt! O tym nie pomyślałam. Ale to też jest tak, że to jest taki skwerek miejski i te drzewa to tak w równej odległości są i chyba ciężko ten znak i tak byłoby wkomponować w widocznym miejscu.
Jeśli mogą sygnalizację wysunąć nad drogę to i znak przystanku by mogli. Tną koszty razem z gałęziami.

Dobrze, że na taki nie trafiłam.
Tania, wspaniały 😀
omnia   żeby zobaczyć świat, trzeba przejść przez próg
23 listopada 2011 12:32
Tania - ja jeszcze wróce do niefarbowanych włosów. Nigdy nie farbowałam, pewnie już powinna, bo mi ostatnio dziecie miejsca ustąpiło (hehe, jakie wychowane) i też spotkałam sie z zafrasowaniem ludzisków nad moimi niefarbowanymi włosami (jedna koleżanka nawet powiedziała, że to przeciez nie majątek). Nie rozumieją, że ja nie chce. Że jak siwieję, to siwieję, czasu nie cofnę, a takie srebrne poblyski nawet fajnie wygladają... ale teraz wiecznie młodym trze być... żebro wyciąć, skórę naciągnąc, włosy przeszczepić...  🤔wirek: a metryczka i tak swoje bije 😉.
co do intelogencji ogolnej: dyskutowałam niegdys nad mszą trydencką i posoborową. Główny argument przeciw trydenckiej brzmiał: ona jest po łacinie, ja nie wiem o co w niech chodzi. Zastopowało mnie. Katolik nie wie o co chodzi w mszy? nawet jakby była po chiński, to chyba wie o co chodzi.  🙄
Mi się zdawało, że siwizna teraz wręcz modna?
Nie dość, że sporo siwych jeżyków w średnim wieku, to jeszcze młódź się potrafi zsiwić celowo.
Fryzjerki nie wiedziały, co jest trendy 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się