termobuty

Mierzyłam dzisiaj termooficerki w Decathlon Thaya  :kwiatek:

Niestety nie sa na moje mega łydki  😵 Są bardzo zgrabne.

belle Mierzyłam, bardzo fajne.

Szukam eleganckie ocieplane sztyblety  👀
tadam 😀

Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
07 października 2010 17:33
xxagaxx gdzie je kupiłaś?
w mustangu 😀

belle Mierzyłam, bardzo fajne.

Dramka ale mierzyłaś Polary czy HKM-y?

Ja zamówiłam już dzisiaj właśnie HKM-y mimo tej cienkiej podeszwy, bo jednak skóra na bucie jest istotnym argumentem, jest szansa, że nie popękają.
W przypadku Polarów, podobają mi się ogólnie, ale wydaje mi się że są zrobione z podobnego tworzywa co Dubliny (mogę się mylić).
W każdym razie Dubliny mi popękały właśnie na bucie w miejscu zginania stopy podczas chodzenia, a poprzednie - jakiś model ELT-ów, które nie dość, że popękały w miejscach zgięcia stopy to jeszcze przy podeszwie na pięcie. Jedne i drugie kosztowały w granicach 200zł, więc nie był to jakiś kosmiczny wydatek, ale jak już mi jakieś buty dobrze służą to wolałabym mieć je dłużej. Poza tym zamiast co roku kupować sobie nowe buty, wolę dokupić koniom derek czy czegokolwiek ;-)
Mierzyłam polary, HKMy posiadam.
kup HKM to to samo, a tańsze 😉


witam

Nie do końca jest to to samo.
Termooficerki Polo Loesdau są wykonane z ciepłego oddychającego materiału Thermolite®.
Thermolite® to markowe mikrowłókno pochodzące od firmy Dupont® ze specjalnym przeznaczeniem do izolacji cieplnej odzieży. Patentowana technologia produkcji włókna gwarantuje świetne właściwości termoizolacyjne przy minimalnej objętości runa. Niniejsze właściwości powodują, że Thermolite® zasadniczo różni się od powszechnie używanych materiałów izolacyjnych. Zaletą odzieży z warstwą izolacyjną Thermolite® jest również bardzo łatwe utrzymanie i długa żywotność.
Największym problemem ciepłej odzieży i butów dla sportowców to nie tylko dobra izolacja cieplna ale przede wszystkim możliwość odprowadzania wilgoci ze skóry. W wilgotnych butach prędzej czy później zmarzniemy.
Na tym min. polega różnica w cenie.
Polo sprzedaję od 4 lat i od Klientów wiem, że prawdopodobnie są to najlepsze buty do jazdy konnej na rynku.

pozdrawiam serdecznie

Dariusz
www.siodlarnia.com




A jak z rozmiarem łydki w tych Leosdau?
Bo ja mam rozmiar 38 a do tego dość wysoką i szczupłą łydkę.
Dzięki Dramka za odp.  :kwiatek:

Dzisiaj doszły moje HKM-y i jestem zadowolona. Wyglądają bardzo zgrabnie, dobrze leżą na nodze, są wygodne i liczę, że zimą będą wystarczająco ciepłe. Nie zamawiajcie rozmiar większych w przypadku tego modelu i producenta. Ja normalnie noszę 39 i takie zamówiłam. Gruba skarpeta wejdzie bez najmniejszego problemu i jeszcze spokojnie da się poruszać palcami. Mają dość wysoką cholewkę, więc raczej dla długonogich  😉

 Zapraszam do Ogłoszeń.
belle myśle że to najzgrabniejsze termobuty
Dramka, znaczy ze sa szczuple? pytam o te buty z decathlonu
Fantazja, ja mam chyba mega stopy, ale na mnie one nie pasują mimo, że uważam, że łydek szczupłych nie mam. Przy rozmiarze wkładki na rozmiar 40 od łydki odstawały mi po około 3 cm i były za długie o jakieś 2. Mam rozmiar w najszerszym miejscu 37,5 cm, 169 cm wzrostu. Z tego co pamiętam ty masz mega długie, szczupłe łydki, jeśli przy okazji dysponujesz małym rozmiarem stopy to powinny pasować;]
Ja mam termobuty by Pfiff od zeszłego roku, futerko przy palcach i na stopie beznadzieja, po 2 jeździe już się wytarło i było mi zimno w palce. Zrobiłam użytek z pamiątkowego, baraniego kożuszka kupionego w górach i wycięłam sobie z niego śliczne wkładeczki do tych buciorów, bardzo dobrze się sprawdzały 😀 Cieplutko i miękko. Buty oczywiście się rozwalają, te wewnętrzne "wzmocnienia" na łydkach już w zeszłym roku odlazły, ale na razie jeszcze trzymają się dzielnie, do biegania po stajni w sam raz 🙂 Przenoszę się do stajni z halą i w tym roku planuję zakładać na jazdę normalne oficerki + kilka par skarpet, pożyjemy zobaczymy, jakby to się nie sprawdziło to chyba zainwestuję w HKM, na moje długie, chude odnóża będą idealne 😉
Dramka, znaczy ze sa szczuple? pytam o te buty z decathlonu


Znaczy że są za szerokie..na mnie.
A ja właśnie zakupiłam takie : (zdjęcie ze strony sklepu AG-ROL) tylko,ze moje maja dwa rzepy. Sa na prawdę porządne i ciepłe.

 Zapraszam do Ogłoszeń.



a dlaczego otrzymałem ostrzeżenie?
w mojej wypowiedzi była odpowiedź na pytanie Frani o wielkość cholewki w rozmiarze buta a nie oferta handlowa !

Dariusz
www.siodlarnia.com
Czy są jeszcze takie szczupłe termobuty jak HKM?
Znam ten ból, też mam chude giry 😉

Chyba nie już takich chudych jak HKM-y, może te Polo Loesdau, ale nie mierzyłam ich nigdy.
A Twoje HKM-y się zużyły? Czy nie jesteś zadowolona?
Jestem zadowolona. Mam nadzieje że ten sezon jeszcze przeżyją. Szukam na przyszłość  👀
kurcze, ja potrzebuje dlugich i wysokich
ale moze podjade w poniedzialek do decathlonu i zmierze
Decathlon są szerokie.
HKM-y są długie i chude. Idealnie pasują na łydkę 34 cm w obwodzie i 45 cm długości.
Dramka,  a jaka rozmiarówka? standardowa?
Standard  🙂
Też miałam te sztyblety i byłam z nich zadowolona do czasu aż pękła podeszwa 😉 z tym, że są one dobre na jesień - wiosnę, zimą jednak marzną w nich stopy. Oczywiście zależnie od tego co się w nich robi i ile czasu się w nich spędza.

Co do rozmiarówki to standardowa.
ja właśnie się waham czy lepsze będą termobuty (hkm) czy tylko takie sztyblety mi wystarczą z futerkiem ... hm
A to zależy do czego tak naprawdę Ci są potrzebne i ile czasu dziennie będziesz w nich spędzać.
Ja Jacsona kupiłam sobie na teraz, na zime mam termooficerki HKM  😎
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się