termobuty

minerwa, a są te vixen z jasnym futerkiem? 😁
nie wiem, ale chyba nie.
do mnie przyszly same z ciemnym, a zamawiajac je nie ma do wyboru koloru futerka.
minerwa ile te vixen maja w lydce?
epk, dzięki za pomoc  :kwiatek: Termobuty nie mają być dla mnie, a dla koleżanki (chociaż mamy prawie takie same nogi 😉), ale na pewno dam znać, jak ona skontaktuje się z Tundrą.
Nie ma ktoś przypadkiem termooficerek YORK'a ?
Chcę wiedzieć jak się sprawują...
MISIA, ciezko mi naprawdę zmierzyć tak z dokładnością do kilku milimetrów 😉
rozmiar 39 nie pasuje na łydkę 37,5cm. Męczyłam się i jakoś je upchałam ale na gołą nogę i naprawdę bardzo ciężko było je założyć. rozmiar 39 będzie ok na łdkę do 36cm

IDZIOSŁAWA - te oficerki w sprzedaży są od 3 dni.. nikt Ci nie powie jak się sprawują, bo to za krótko..
Powiem Ci tak, są baaardzo ładne i wyglądają solidnie. szczerze je polecam. jednak są to buciki podobne do termooficerek polo z loesdau jak i eleganców z HKM. ja mam polo z zeszłego roku, koleżanka hkm. jeżdzi się w nich bardzo dobrze, ale przy -20 nie dają rady, marznie się mimo 2 skarpetek.
MINERWA właśnie tego się obawiam, że nie wytrzymają mrozu.
Chyba jednak wybiorę termobuty, na pewno cieplejsze.
Na mrozy to ja polecam Dafna. Dwie zimy w nich przeszłam, stopy mi nie marzły. Hali ani super warunków nie mam.
Ja dalej nie wiem.
Termobuty czy termooficerki ?
z jednej strony termobuty są takie... obszerniejsze. A termooficerki mogą nie wytrzymać mrozów. U nas może zrobią taką prowizoryczną hale - namiot ale pewnie to niewiele da.
jesli masz waska lydke bierz vixen z yorka. zgrabne prawie jak termooficerki a cieplusienkie 🙂

jesli nie spedzasz przy koniach 4godzin to w termooficerkach z prowizoryczna hala powinnas dac rade, ludziska bez hali w nich jezdza 😉. 2 skarpetki i nie bedzie tragedii
a co do jasnego futerka w vixen to znalazłam takie na allegro:
[img]http://img20.allegroimg.pl/photos/oryginal/12/83/70/56/1283705689[/img]

nie wiem po co ja tu wchodziłam, bo moje Jacsony jeszcze żyją i pewnie przeżyją zimę, trochę się w środku futerko wytarło, ale dalej są ciepłe, minusem jest to, że przez to ubicie futerka zrobiły się jeszcze szersze niż były i są na mnie za luźne, a te vixen śliczne i kuszą, oj kuszą😉

minerwa to ja cię pomeczę jeszcze na ich temat: wiesz może jaką długość wkładki ma rozmiar 41 i 42 tych Vixen i jaka szer. łydki przy tym? Byłabym wdzięczna😉
jesli masz waska lydke bierz vixen z yorka. zgrabne prawie jak termooficerki a cieplusienkie 🙂

jesli nie spedzasz przy koniach 4godzin to w termooficerkach z prowizoryczna hala powinnas dac rade, ludziska bez hali w nich jezdza 😉. 2 skarpetki i nie bedzie tragedii

no właśnie mam strasznie wąską łydkę i nawet jak mierzę buty nie-konne to odstaje cholewka, stopy też mam wąskie.
Podobaja mi się BUTY ZIMOWE VIXEN  😍

Na moją 30cm łydke pewnie będą dobre..przypominają z boku mu euro-stara.
no, fakt są ładne.
wie ktoś w jakim sklepie w Krakowie można je dostać ?
MAGDZIOR
ja mam te buty VIXEN w domu ale nie podejmuje sie dokladnego mierzenia wkladki czy lydki.
mierzenie wkladki po zewnetrznej mija sie z celem, mierzenie w srodku tez o kant ty.ka, bo centymetr sie minimalnie zagnie i juz mamy niedokladny pomiar. Wszystkie modele yorka mierzylismy w kilka osob i rozmiarowka jest taka ze mozna zaufac tej wybitej. kazdemu pasowal jego rozmiar + bylo troche miejsca na gruba skarpetke 😀
co do szerokosci lydki.. Moge zmierzyc tak niej wiecej.. tj np. ubrac na siebie zobaczyc ile jeszcz emiejsca brakuje/zostaje..
w rozmiar 40 moja lydka 37,5 praktycznie nie wchodzi..  w 41 to jeszcze jako tako sie lydka 37,5 upcha (mimo lekkiego rozciagania sie buta), ale tez ciezko.
Aha ok jasne wiem jak to z takim mierzeniem ciężko, myślałam, że może producent podaje dl wkladki dla konkretnych rozmiarów, bo ja sie już z różnymi sptkałam i co firma to inne, a zmierzyłam swoją łydkę i mam 35 cm wiec mysle ze na szerokość byłyby ok, ale ja dalej nie wiem czy termobuty na tą zime sa mi az tak potrzebne, ale kusza, choc bardziej by mi sie sztyblety i sztylpy na nowy sezon przydaly,  no nic zobacze jeszcze.
Odnośnie tych hkmów elegance i rozmiarówki łydki, wysłałam do tundry zapytanie. Zobaczymy co odpiszą 🙂
Mia, daj znać co odpiszą, bo też się na nie czaję.
Na mrozy to ja polecam Dafna. Dwie zimy w nich przeszłam, stopy mi nie marzły. Hali ani super warunków nie mam.


ja swoje w tym roku mam już 4 sezon, jeszcze nie używam bo daję redę w oficerkach, chodzić czasem już mi marzną nogi.
Ale mi w termobutach dafna marzły nogi przy mrozach. Mam wkładki grzejące i nawet z nimi czasami było mi zimno...
Apropo..za 2 tyg kolekcja narciarska w tchibo, moga pojawić się wkładki grzejące.
s.   happiness is easy
23 października 2010 11:43
Rozmiar 37, niestety nie mój, ale może ktoś szuka...

http://allegro.pl/buty-do-jazdy-konnej-mountain-horse-i1286502588.html
a ma ktoś może te nowe buty InterApi "husky" ?
Ja kupuję Grene Spirale. Ma ktoś jakieś doświadczenia? 🙂
xxflygirlxx, miałam je chyba ze trzy sezony, ostatni sezon to już koniec końców i same dziury 😉 ale dały radę. Zjeżdżały, nie były ładne ale dobrze grzały. Chyba że zmienili model ja miałam je 4 lata temu.
xxflygirlxx, tak, niestety nie najlepsze; miałam i oddałam koleżance, bo było mi zimno pomimo dwóch skarpet. Przy jej użytkowaniu wytrzymały jeden sezon... Poza tym są ogrooomne, i na mojej łydce nie wyglądały dobrze - jak w butach tatusia 😉
No to w końcu grzeją czy nie? 😀 No cóż zobaczę, bo i tak już zamówiłam, mogłam wcześniej spytać. A jak wytrzymają tylko jeden sezon to najwyżej w przyszłym roku kupię inne. 😉 W czwartek po nie idę i zobaczę jak leżą. Mam nadzieję, że nie będą aż tak ogromne jak mówisz croopie. 🙂
Ja na moje nie narzekałam a latałam w zimę kiedy był śnieg do kolan 🙂
xxflygirlxx, ja jestem zmarzluszek 😁 i łydki mam szczupłe bardzo, może to też kwestia gabarytów 😉 Co kto lubi 🙂
Burza mam nadzieję, że trafię na podobny egzemplarz. 😉
croopie łydek szczupłych bardzo nie mam  😁
a ja dalej nie dostałam odpowiedzi z tundry apropos hkm elegance ...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się