Nasza twórczośc fotograficzna ;) Każdy może, jeden lepiej..

moniska i ten wzrok mowiacy: "nikt mnie nie widzi, prawda" 😉 dzieki!  :kwiatek:

okwiat tez dziekuje. a jesli chodzi o Twoje to po pierwsze: jak na raz, to za duzo, jak dla mnie... zdecydowanie 😉 a po drugie centralny kadr tylko widze...

ale ja sie nie znam  😎
wątek zamknięty
Okwiat, rany boskie, czemu Ty robisz na polu zdjęcia z ISO 1600?  😲 😲
Już się nie dziwię czemu takie zaszumione.

Postaraj się ostrzyć na oczy, bo w portrecie nieostre albo nie do końca ostre oczy nie zachęcają do oglądania.

Mnie się podobają 4 i 11, 16 w miarę.
wątek zamknięty
okwiat   Я знаю точно – невозможноe возможно!
04 lutego 2009 08:01
😁 Dobrze że ktoś mi wreszcie zwraca uwagę, bo sama bym na to nie wpadła. Aparat kupowałam z cieciorką i ustawiła mi właśnie takie ISO bo ponoć najlepsze 🙂 Po wgrywaniu fot na laptopa dziwiłam się, że są niesamowite szumy i nie miałam pojęcia czemu, dlatego dziękuję Moona za oświecenie mnie  🙇 Takie są początki- ciężkieee  😉

mery- Faktycznie kadr centralny... Dziś znów wybieram się ze znajomymi pofocić, postaram się trochę urozmaicić zdjęcia  🙂
wątek zamknięty
Okwiat, staraj się wybierać 3-5 najlepszych zdjęć i te pokazać.

1. Jak już wspomniała Moona, przy wysokim ISO pojawiają się szumy. Powoduje to utratę szczegółów, zdjęcia mogą się przez to wydawać mniej ostre.
2. Jeśli masz taką możliwość ustaw sobie 1 pole AF tak abyś precyzyjnie ostrzyła na wybrany punkt a nie zdawała się na automatykę aparatu.
3. Naucz się mierzyć światło - strasznie przejarane masz twarze. Lepiej mieć mniej szczegółów w cieniach niż płaski placek na policzku i nosie.
4. Usiądź na spokojnie i sprawdź czy da się jakoś skorygować barwy - coś jest nie tak z czerwieniami i żółciami, kolor jest nienaturalnie nasycony.
5. Poczytaj to:

Przysłona i głębia ostrości www.fotopolis.pl/index.php?n=6751
Kompozycja - mocne punkty, złoty podział www.street-foto.pl/portal/index.php?option=com_content&task=view&id=7
Podstawy fotografii i nie tylko www.aparaty.tradycyjne.net
Podstawy cyfrówki http://cyfrografia.pl/fotografia_cyfrowa.html
Makrofotografia i fotografia przyrodnicza http://www.fotografia-przyrodnicza.a...porady.php?p=1
Literatura foto http://pedagog.umcs.lublin.pl/~zpkumcs/lit_fot.html
Dla zaawansowanych www.fotosite.pl/index.php?title=Pierwsza_strona
Głębia ostrości - kalkulator www.dofmaster.com/dofjs.html , inny do pobrania www.stajniaaugiasza.ovh.org/glebia.html
Kalkulator kątów i pola widzenia obiektywu www.fotografuj.pl/Article/Kalkulator_katow_i_pola_widzenia_obiektywu/id/68

wątek zamknięty
Lov,  poznaję rumaka z zdjęcia nr 1 i 4 😀  Dzisiaj jeździłam nawet 😉
wątek zamknięty
okwiat   Я знаю точно – невозможноe возможно!
04 lutego 2009 15:49
abre mam AF i nawet czasem korzystam 😎 Kolory nienaturalne być może dlatego, bo próbowałam działać coś ze zdjęciami w PhotoFiltre. Dzięki za linki, wieczorem poczytam. Co do światła, to jeszcze nie obczajam do końca nawet 3/4 funkcji aparatu i nie potrafię na ten czas poustawiać go tak, żeby było dobrze. W każdym razie będę próbować  💃 Nie załamuje mnie jeszcze moja niewiedza na temat fotografii, fajnie że mam szansę żeby dowiedzieć się czegoś nowego  🙂 Mam tylko pytanie co do ISO. Na ile powinnam je nastawić kiedy robię zdjęcia na zewnątrz, a na ile gdy robię wewnątrz? Jest w ogóle jakaś różnica?
wątek zamknięty
Ja ustawiam w moim kompakcie Canona na polu ISO 80 jak jest bardzo jasno, 100 jak jasno, a 200 jak już ciemniej się robi.
We wnętrzach 200, jak już jest mocno ciemno to bardzo niechętnie czasem ustawiam 400, ale wtedy już mocno szumi.
wątek zamknięty
Na najniższą możliwą wartość adekwatną do potrzebnej przysłony.
wątek zamknięty
Lov   all my life is changin' every day.
04 lutego 2009 17:38
Querido, możesz zapytać właścicielki, czy chce więcej zdjęć z Mistrzostw Poznania, bo nie miałam okazji zapytać 😉 swoją drogą- super koń 😉

No to teraz ja mam pytanie, bo albo jestem taka głupia, i się dałąm znowu wrobić, albo jestem taka głupia i nie umiem rozkminić tego obiektywu
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=534325004

skoro ma w nazwie AF, to wydawało mi się, że powinien mieć silniczek, jednak dla pewności zapytałam- gość odpisał że tak, jest silniczek i AF będzie działał z moim Nikonem D60. Obiektyw wczoraj przyszedł, podłączyłam,... i nie działa. Wkurzona piszę do gościa, że jeśli nie ma naprawdę tego silniczka, to odsyłąm obiektyw i proszę o zwrot kasy- odpisał mi, że AF na pewno działa, bo on robił z takim Nikonem jak mój.
No i teraz sama nie wiem, czy ściemnia? W ustawieniach aparatu nie mam możliwości wyboru trybu ostrości, tego przełącznika na samym obiektywie nie ma... Czy ktoś mógłby spojrzeć i mi powiedzieć? Bo na szybko, jak nie działa to odeślę i kupię inny, bo potrzebuję na Targi.. :/
wątek zamknięty
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
04 lutego 2009 17:57
A przypadkiem do Nikona D60 nie pasuja tylko obiektywy, ktore maja w opisie "AF-S"? Nie wiem, tak strzelam z tym, poniewaz czytalam o takich oznaczeniach obiektywu z silnikami w sobie, ale nie jestem pewna 😉
wątek zamknięty
Lov   all my life is changin' every day.
04 lutego 2009 18:02
Co nie zmienia faktu, że facet powiedział mi, że AF będzie działał :/
wątek zamknięty
Lov, powinnaś zaprzyjaźnić się z google. Wpisujesz frazę Nikkor AF 70-300 mm f/4-5.6G czy ma silnik? i wyskakuje jako pierwsze http://www.fotopolis.pl/index.php?n=7664
A tam:

Autofokus napędzany jest silnikiem wbudowanym w aparat, a więc możemy zapomnieć o automatycznym ustawianiu ostrości jeśli obiektyw dołączymy do Nikona D40, D40x, czy D60.
wątek zamknięty
Lov   all my life is changin' every day.
04 lutego 2009 20:40
Nie pomyślałąm, żeby pytanie wpisać  😡 dziękuje  :kwiatek:
Czyli odsyłam. Jeszcze gość wielce niezadowolony  👿 sam mi pisał, że autofokus będzie działał! :/
wątek zamknięty
Możecie mi podać jak się nazywa autor między innymi tych zdjęć:

 

❓ ❓ ❓
wątek zamknięty
Pursat   Абсолют чистой крови
05 lutego 2009 08:02
Może Jacques Toffi?
wątek zamknięty
ooo zgadza się, dziękuję bardzo!  🙂 :kwiatek:
miałam na dysku zapisane zdjęcia i nie mogłam sobie przypomnieć jak się nazywa ich autor...  🙄
wątek zamknięty
cieciorka   kocioł bałkański
05 lutego 2009 16:56
okwiat btw właśnie piszę mejla- od paru dni 🙂
:/ iso miałaś wysokie bo robiłyśmy zdjęcia na hali  😂
wstyd że nie pamiętasz, łopatologicznie. im wyższe iso, tym czulszy materiał światłoczuły- w tym przypadku matryca. to oznacza że zadowala się mniejszą ilością światła. o czasie naświetlania pamiętasz? 🙂

zdecydowanie za dużo. postaraj się numerować fotki, by łatwiej je było opisywać i odnosić się do nich.
lubię 4,11,12 i 5,8 od konca

🤦
brakuje mi emoty
też mam pytanie: nie czaję trybów ani pół autofocusa w nikonie, w sensie s/c w miarę tak, ale costam ze śledzeniem nie bardzo, a przedewszystkim czy jak ustawić, by wszystkie pola były zapełnione w trzybie z + i bez?
wątek zamknięty
okwiat   Я знаю точно – невозможноe возможно!
05 lutego 2009 17:22
ciecior  😡 Ja muszę sama podochodzić do wszystkiego, bo jak ktoś mi robi 30minutowy wykład na temat mojego aparatu i tego co mam jak poustawiać to zaczynam się gubić i kończy się na tym, że dalej nic nie wiem... Okazuje się, że sprawa jest ciężka, bo im więcej kombinuję, tym trudniej zrobić zdjęcie  🤔wirek:
Jeszcze raz przepraszam za ilość, w przyszłość więcej niż 3 nie zamieszczę 🙄



wątek zamknięty
cieciorka   kocioł bałkański
05 lutego 2009 17:37
to tłuczenie po łbie to nie do ciebie :P

wiem, nawet jak czesci techniczne wkujesz nie od razu bedzie umiała zastosować.
zamieszczaj i więcej, ostatnio wsadziłam 20 co jest nawet moim zdaniem grubo nad granica ale każde zdjęcie było inne i każde miało numerek i nikt nie protestował 🙂 mimo to staram się zeby było mniej
pamiętaj, że możesz edytować takze teraz.
wątek zamknięty
S - ustawiasz wtedy gdy obiekt się nie rusza (single)
C - wtedy, gdy obiekt się porusza (continuous). Działa całkiem nieźle, problem pojawia się wtedy gdy poruszający się obiekt zostanie przesłonięty czymś lub gdy są warunki w których AF ma prawo się bardziej gubić. Tutaj nie usłyszysz piknięcia po wyostrzeniu tylko będziesz słyszeć i czuć jak pracuje szkło.
A - podejrzewam że to skrót od auto - kiedy obiekt się nie porusza działa jak S, kiedy się porusza działa jak C.

Potem masz:

1. Pojedynczy punkt AF - sama wybierasz za pomocą wybieraka wielofunkcyjnego w którym miejscu ma ostrzyć.
2. Dynamiczny wybór pola AF:
- w trybie C: wybierasz punkt początkowy i jeśli podczas śledzenia obiekt Ci z niego ucieknie aparat automatycznie ustawi ostrość na podstawie danych z otaczających punktów;
- w trybie S sama wybierasz punkt i aparat tylko tam będzie ostrzył.
W tym trybie możesz sobie wybrać ilość pól dookoła głównego, które aparat będzie brał pod uwagę.
3. Automatyczny wybór pola AF - aparat sam wykrywa fotografowany obiekt, przy nowszych szkłach aparat odróżnia twarze od tła na przykład.

Ps. To wszystko jest w instrukcji obsługi 😉

Co do ilości zdjęć myślę że wklejanie ponad 6 jest... w złym tonie 😉
wątek zamknięty
cieciorka   kocioł bałkański
05 lutego 2009 18:14
gapię się w instrukcję i nie rozumiem, napisze na gg zeby offtopa nie robic 🙂
wątek zamknięty
cieciorka   kocioł bałkański
05 lutego 2009 19:42
muszę!

z dedykacja dla abre, za cierpliwość  :kwiatek:
wątek zamknięty
wątek zamknięty
Maksowa, bez obrazy, ale ja w tych zdjeciach widze tylko obrobke PS... jak dla mnie kolory wrecz draznia...
wątek zamknięty
mery w tych 2 kolorowych akurat jedyna przerobka ps bylo przyciecie i wstawienie podpisu
reszta przyznaje sie PS byl
wątek zamknięty
Querido, możesz zapytać właścicielki, czy chce więcej zdjęć z Mistrzostw Poznania, bo nie miałam okazji zapytać 😉 swoją drogą- super koń 😉


Zapytam, zapytam..
wątek zamknięty
O rany Maksowa, aleś pojechała z saturacją  😲

Nie wiem co to są "te dwa kolorowe", bo w kolorze są wszystkie.
wątek zamknięty
2 pierwsze i ostatnie  sa odsycone i uzylam filtra z PS
reszta jest w "normalnych" czyli w takich w jakich zostaly uchwycone, nic nie majstrowane
wątek zamknięty
To w takim razie ustaw sobie w aparacie jak należy, bo na czwarte dziwnie się patrzy - wygląda jak posklejane z różnych zdjęć (a każde z nich jakby przy innym oświetleniu było robione).
Na trzecim niebo zaczyna w zieleń wpadać.
wątek zamknięty
4 zdjecie robione na automacie
no ale coz pewnie mu cos nie "pyklo"
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.