Nasza twórczośc fotograficzna ;) Każdy może, jeden lepiej..

Pursat   Абсолют чистой крови
06 lutego 2009 16:02
Mi się bardzo podoba ostatnie, ale poprawiłabym co nieco - jak dla mnie black&white, bez latarni i tych dziwnych szumów na niebie 😉 Zdjęcie ma fajny klimat, jest takie mroczne, wręcz niepokojące. Jak na nie patrzę, to czuję się jak w lecie przed burzą, kiedy zrywa się wiatr i ciemnieje niebo 😎
wątek zamknięty
szumy bo to bylo robione kompaktem jeszcze z tej starej generacji
ale dziekuje 🙂
bylo robione w klimacie zblizajacego sie sztormu
wątek zamknięty
to ja też poproszę o rady, komentarze, opinie
to moje absolutne początki w bw, więc prosze o wskazówki 😉





wątek zamknięty
Jak robiłaś to b&w?
wątek zamknięty
nie bardzo rozumiem  😡
tzn nie przerabiałam z koloru w programie na bw, tylko sobie ustawiłam na aparacie tzw osobiste ustawienia (m.in kontrast) i wsyztskie zdjecia z tego spaceru mam bw 😉
wątek zamknięty
lepiej jest robic wszystko w kolorze i na kompie na b/w zmieniac -daje to szersze pole manewru. na powyzszych zdjeciach gubisz szczegoly w cieniach i na niebie
wątek zamknięty
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
08 lutego 2009 12:40
A ja mam takie pytanie, bede najprawodpodbniej potrzebowala usunac z jednego zdjecia znak drogowy i taki smietnik-pojemnik na szkło dojaze. Chodzi o zdjecie, ktore potem bedzie pokazywane,ze tak powiem "do oceny" wiec chodziloby o dokladna przerobke. Czy jest ktos kto by sie ewentualnie tego podjal? 😉 👀
wątek zamknięty
m.indira   508... kucyków
08 lutego 2009 16:52
na pewno ktoś się znajdzie bardziej obyty z grafiką ...

teraz coś z jednego dnia , na przestrzeni kilkunastu minut ...
Tarnica i zejście do Wołosatego ...





wątek zamknięty
Pursat   Абсолют чистой крови
08 lutego 2009 17:25
Indira, ostatnie piękne 🙂 Ja bym tylko nieco podkręciła kolory na bardziej intensywne 😉
wątek zamknięty
M.indira - mi się podobają wszystkie 3 fotki, a ostatnia najbardziej. Tak jest dobrze. Uważam, że podkręcenie kolorów jest niepotrzebne; tak ma smaczek, klimat jest.
wątek zamknięty
okwiat   Я знаю точно – невозможноe возможно!
08 lutego 2009 22:39
armara pierwsze moim zdaniem bardzo fajne  🙂
m.indira drugie ze świetnym klimatem, trzecie również godne pogratulowania.

Ja codziennie bawię się moją nóweczką, ale wciąż nie obczajam wszystkiego do końca. Zdjęcia w ruchu sprawiają przykrość, w pomieszczeniu również bolą, a na hali to całkowita porażka. Ale spokojnie 😉 Wierzę, że za jakiś czas nauczę się co jak i gdzie 😉 To z ostatnich dni:

1.

2.

3.

4.

5.

Proszę o opinie i rady. Z góry dzięki i dobranoc wszytskim  :emota20060911:
wątek zamknięty
m.indira   508... kucyków
09 lutego 2009 08:32
dzieki za docenienie , w końskiej codzienności to jakaś odmiana 😀

Okwiat , widac że bawisz się kompozycją i tak trzymać , zwracaj uwagę czy coś zdjęcia nie przewraca , waży za dużo burzy kompozycję ... np 3 , obcięte nogi za co Ci się dostanie burę , unikaj tego jak ognia , tnij w pasie jesli ktoś ma założoną chociażby jedną rękę i widać mu dłoń lub w ogóle nie tnij ...
4 , tu bym się zastanawiała , z tego czego mnie uczono , jesli ktoś , cos patrzy w jakąś stronę , zawsze zostawia mu się więcej przestrzeni właśnie z kierunku w którym patrzy , lecz w tym przypadku zastanawiałabym się nad przesunięciem kadru max w prawo , by pokazać więcej kolorowej ściany ... moja rada , gdy focisz takie elementy , zrób kilka ujęć , przesuwając w każdą możliwą stronę , a potem wybierz najlepsze , na zasadzie prób i błedów , dziś dysponując cyfrówkami , możemy sobie na takie eksperymenty pozwolić , 30 lat temu , gdy ja zaczynałam , takiej możliwości nie miałam i trzeba było dobrze mysleć , by nie zwalić zdjęcia , gdyż każdy błąd kosztował ...
5 , nastepna zasada , wiecej powietrza górą , lecz nie do przesady , tutaj lekko bym podniosła obiekt w górę .... choć wiem że inna zasada , dominanty (a więc tego co jest priorytetem) powinna w pierwszym rzucie oka zwracać uwagę , tutaj ważny jest i koń , ale też gołebie , złoty środek?
1, nie masz ostrosci na kota? chyba bardziej by do mnie przemawiało ...
unikaj bałaganu na zdjęciach , zbyt kolorowa fota potrafi zmęczyć , szara bez wyrazu , nie przedstawia nic ciekawego ...
kurcze jakbym słyszała swojego prof z fotografiki :P
wątek zamknięty
okwiat   Я знаю точно – невозможноe возможно!
09 lutego 2009 11:50
Dzięki  :kwiatek: Miło usłyszeć tyle rad od kogoś kto zna się na rzeczy 🙂
Jestem bardzo wdzięczna  :kwiatek:
wątek zamknięty
Lov   all my life is changin' every day.
09 lutego 2009 21:39
Ja jeszcze raz z moim pytaniem.
Na jakich ustawieniach robić zdjęcia w hali, przy słabym oświetleniu? Chodzi mi o halę na MTP 😉
wątek zamknięty
lov.. wyjdz na hale, wez aparat do lapek i kombinuj.. nie ma czegos takiego jak odpowiendie ustawienia. zalezy co chcesz osiagnac, zalezy jakie masz szkla, zalezy jakie bedzie swiatlo, zalezy jakiego programu bedziesz uzywac, zalezy czy bedziesz chciala robic powiekszenia potem czy tylko male strzaly na kompa.................. etc......
wątek zamknięty
cieciorka   kocioł bałkański
10 lutego 2009 23:21
m.indira, przypominasz mi o moich stęsknionych bieszczadach 💘
z nimi wszystkie zdjęcia są piękne 🙂

okwiat, miśku radzisz sobie generalnie.
pierwsze zdjęcie jest  ładne, ale faktycznie wiele rzeczy rozprasza. podoba mi się kolor ściany, ale przeszkadza przepalenie na kocie.
drugie podoba mi się, trochę można by się czepać drzewa, ale jest na tyle blade, że można je olać. postaraj się jednak myśleć nad tłem.
dobrą radę dała indira. fotografia cyfrowa jest dużo tańsza i jeśli chodzi o metodę prób i błędów jest to ogromna zaleta. fakt ten oczywiście niesie sobie też wiele negatywnych skutków, ale cóż..
trzecie nie podoba mi się wcale, wręcz wydaje mi sie brzydkie.
czwarte i piąte są fajne. też nie jestem przekonana do kompozycji przed ostatniego, ale nie mam pomysłu.
wątek zamknięty
m.indira   508... kucyków
11 lutego 2009 07:39
Cieciorka , chcesz jeszcze? mam tego sporo 😀 urok cyfrówki pojemnej karty i miejsca ...
wątek zamknięty
m.indira, pierwsze i ostatnie są przepiękne!
okwiat,
1. mi się podoba. Kot mógłby być ostrzejszy, ale generalnie jest fajnie.
2. o, jakie miłe, sympatyczne zdjęcie.🙂
3. gdyby nie te ucięte nogi byłoby fajnie. Faktycznie, jakbyś ucięła w pasie i jeszcze dodatkowo wyostrzyła postać przy zamazanym tle, albo tło przy zamazanej postaci [i tu i tu makro] byłoby fajniej. [ nie śmiać się z mało fachowej terminologii. Jestem samoukiem amatorem:P]
4. Hmm.... ja bym tutaj zrobiła zupełnie odwrotnie -> przesunęła obiektyw w lewo, by wywalić ścianę, bo jakoś mi się to razem nie "zgrywa". No, ale, to moja subiektywna opinia bo mi się po prostu ta ściana gryzie z tym lwem:P
5. Tu tez bym podniosła obiektyw w górę.... i przesunęła nieco nieco w lewo, by koń był bardziej centralnym punktem.
A tak w ogóle, bez patrzenia na techniki wszelakie, bardzo podoba mi się to zdjęcie!

no...to ja się pochwalę swoimi zimowymi próbami... styczeń'09 pod znakiem makra



i... luty pod znakiem makra:

Nie wiem czy to ostatnie zdjęcie nie pasuje bardziej do uchwyconych chwil.... wiem tylko, że tamte sprzętu typu opony popsuły zdjęcie.:P
wątek zamknięty
Sankarita- dokładnie co do ostatniego zdjęcia to szkoda tego tła z oponami i innymi rupieciami. No i szkoda też uciętego uszka 😉
armara- ładne zdjęcia ! bdb
okwiat- b.podoba mi się pomysł z tym drugim zdjęciem !! człowiek + koń
wątek zamknięty
galopada_   małoPolskie ;)
11 lutego 2009 13:43
pomocy  🙇 wrzucilam photoshopa na laptopa i za nic nie moge uzyc O_o tzn klikam i nic sie nie dzieje  🤔wirek:
wątek zamknięty
okwiat   Я знаю точно – невозможноe возможно!
11 lutego 2009 14:24
Dziękuję Wszystkim za opinie. Z biegiem czasu faktycznie zdjęcie nr 3 zaczyna wydawac mi się brzydkie... cieciorka, Sankarita, Marcepana dziękuję  :kwiatek:
wątek zamknięty
cieciorka   kocioł bałkański
11 lutego 2009 19:23
m.indira, jasne, jak wygrzebię z domu to wrzucę też swoje, ale teraz ty dawaj!
wątek zamknięty
Zuziasta   Zakupoholik na odwyku...
12 lutego 2009 14:04
To może ja i mój aparat 3.2 mp się ujawnimy...


wątek zamknięty
Pierwsze zdjęcia od dawna, część w ramkach, część bez, bo nie chciało mi się obrabiać, photoshopa nie widziały poza ramkami. Sorry za ilość, wszelkie rady mile widziane.
Zjawisko nadprzyrodzone, czyli śnieg w Londynie:





Hampstead Heath:




wątek zamknięty
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
13 lutego 2009 00:08
karolina zmiłuj się! na temat pierwszych 4 zdjęć niewiele można powiedzieć bo zlewają się w jedno i przez to nic nie widać. 7 zdjęcie jakieś lekko za jasne, spróbowałabym nieco przyciemnić. Ostatnie bardzo mi się podoba, ładna ostrość na pierwszy plan  😉
wątek zamknięty
a ja ze szkoly wynioslam jedno juz na pewno.. nie lubie ramek. w 95% sa zbedne, co wiecej przeszkadzaja! fakt ze foty najlepiej sie zwykle na czarnym tle oglada, ale nie z takimi ramkami jak prezentujecie.. one odwracaja tylko uwage..
ah i jeszcze jedno ale juz tylko do forum tyczaca sie sprawa: jak wstawiacie kilka fot pod rzad to oddzielajcie je wolnymi pustymi liniami by sie nei zlewaly - przyjemniej patrzec bedzie
wątek zamknięty
galopada_   małoPolskie ;)
13 lutego 2009 07:50
a mi ktos moze pomoze? pyt. kilka postow wyzej odnosnie photoshopa  😡  🙇
wątek zamknięty
Odinstaluj, zainstaluj jeszcze raz.
wątek zamknięty
cieciorka   kocioł bałkański
13 lutego 2009 13:13
dobra, to te wygrzebane bieszczady:


i przeróbka 🙂
wątek zamknięty
bardzo dziekuję za rady  :kwiatek:
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.