szkółki jeździeckie, rekreacja w okolicach Warszawy, Warszawa

Pialotta ja się nie znam, jeżdżę w mojej patologii od dwóch lat (czyli od moich początków), więc może coś mi polecisz? im więcej dostane propozycji tym lepiej 🙂
Stajnia Ulmag? Ale to jest głęboka rekreacja. :P Raczej na początki. Karnet 10 jazd w grupie 450 zł.
Zalety:
- bezpieczeństwo
- jak trafisz na fajnego instruktora to jest super 😀
- kryta ujeżdżalnia
- dojazd 115+rower 😀
- ładna okolica? :P

Wady:
- stajnia raczej pensjonatowa i na to jest największy nacisk
- jak trafisz na gorszego instruktora to wozisz tyłek
- w sezonie potrafiło być 8 koni na raz na hali oO (a w zimie bywało i tak że byłam sama :P)
Pialotta ja się nie znam, jeżdżę w mojej patologii od dwóch lat (czyli od moich początków), więc może coś mi polecisz? im więcej dostane propozycji tym lepiej 🙂


Osobiście nigdy nie próbowałam, ale myślę, że z Warszawskich stajni rekreacyjnych najlepiej funkcjonuje TKKF Hubert.
Oczywiście AJK Abc i Poland Park, ale to raczej nie ten przedział cenowy.


Edit. A co to za patologia, w której jeździsz?
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
11 maja 2014 11:50
Od kiedy Szwadron jest DOBRĄ stajnią rekreacyjną?


To samo mi się nasunęło na myśl 😁

Tuchowskie, popatrz w katalogu stajni jakie stajnie ci pasują odległością i prowadzą rekreację, wpisz w wyszukiwarkę, poczytaj opinie i dopytuj dokładniej. O większości stajni było tu pisane 😉

O Hubercie też słyszałam dobre opinie, PP i ABC to już drogie stajnie
Huberta zawsze polecam, jednak to jest super stajnia do pewnego momentu. Jeśli ktoś nie ma ambicji, żeby startować w zawodach albo coś więcej poskakać to zapraszam. Na jazdach skokowych maksymalna wysokość to taka jak na srebrnej odznace i to nie zawsze i nie dla wszystkich. Najczęściej się skacze 60,70cm. Owszem czasem ludzie wyjeżdżają na zawody, ale to są klubowicze albo osoby z własnymi końmi. Do brązowej odznaki na pewno dobrze przygotują, do srebra jest mało koni. Ja właśnie po maturze chce podejść do srebrej, ale chyba będę szukała konia do dzierżawy.
Trybułowo, pewnie słyszałyście, że niezłe rzeczy się tam dawno temu działy...niby teraz jest lepiej, są dwie instruktorki, które starają się o konie dbać, ale momentami ma się dość patrzenia na to wszystko 🤔

i dzięki wielkie za rady, bo ja jestem zielona jeszcze 😉
CIACH!
Achaja_Olsztyn, przeczytaj CHOĆ RAZ Regulamin forum - spora większośc twoich postów to ogłoszenia! Bardzo nieładnie z twojej strony, proszę się dostosowac co zasad tego forum

[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnpmod.gif[/img] Wielokrotne ignorowanie Regulaminu, wielokrotne wstawianie reklam w niewłaściwe miejsce
Achaja_Olsztyn, to nie jest miejsce na ogłoszenia!
Trybułowo, pewnie słyszałyście, że niezłe rzeczy się tam dawno temu działy...niby teraz jest lepiej, są dwie instruktorki, które starają się o konie dbać, ale momentami ma się dość patrzenia na to wszystko 🤔

i dzięki wielkie za rady, bo ja jestem zielona jeszcze 😉


Dziewczyno co ty tam jeszcze robisz?!  🤣 W niedalekiej odległości od Trybułowa masz dwie dobre stajnie. Stajnia Pani Żurawskiej i Agnieszki Romszyckiej. Obie polecam aczkolwiek Pani Żurawska ma lepszą infrastrukturę.
[quote author=tuchowskie link=topic=67378.msg2090335#msg2090335 date=1399806556]
Trybułowo, pewnie słyszałyście, że niezłe rzeczy się tam dawno temu działy...niby teraz jest lepiej, są dwie instruktorki, które starają się o konie dbać, ale momentami ma się dość patrzenia na to wszystko 🤔

i dzięki wielkie za rady, bo ja jestem zielona jeszcze 😉


Dziewczyno co ty tam jeszcze robisz?!  🤣 W niedalekiej odległości od Trybułowa masz dwie dobre stajnie. Stajnia Pani Żurawskiej i Agnieszki Romszyckiej. Obie polecam aczkolwiek Pani Żurawska ma lepszą infrastrukturę.
[/quote]

sama się czasem zastanawiam, stąd decyzja o zmianie...mam troche problem z odejściem, bo nie wiem czy ktoś się dobrze zajmie moim kochanym koniem :/
emptyline   Big Milk Straciatella
15 maja 2014 16:43
tuchowskie, Arizona jeszcze tam jest?
tuchowskie, http://www.helenow.pl/hipoterapia/nauka_jazdy_konnej.html
i stajnie p. Żurawskiej tez polecam. TKKF Hubert fajna stajnia rekreacyjna, ale ja wole bardziej kameralnie, jeździłam tam 3 lata, ale nie na szkółkowym koniu i mogę polecić ze względu na duży wybór dobrych instruktorów i całkiem fajnych koni, zresztą juz pisałam w tym wątku o tym miejscu 🙂
Kojarzycie coś po Bemowskiej stronie Wisły?
tuchowskie, Arizona jeszcze tam jest?

tak, właśnie o niej pisałam, że kochany koń 😉
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
15 maja 2014 21:09
Piaffeczka

maksymalnie 3 osobowe grupy, super tereny, przygotowanie do odznak
dojazd autobusem 729 z pętli górczewska:

https://www.facebook.com/Stajnia.Stanislawow?fref=ts
Brzask, dzięki!
Muszę znaleźć jednak coś w mieście...
Po lewej stronie Warszawy, blisko Bemowa i dodatkowo w mieście jest Agmaja, Argos i Wesoły Rumak.
emptyline   Big Milk Straciatella
16 maja 2014 15:24
Czyli sam 'szał ciał'. To może jednak Legia?
Za Agmaję dziękuję (byłam 3 razy i starczy mi na całe życie).
Legię boję się odwiedzić po relacjach znajomych.
Przyjaciółka ma szermierkę na awf-ie, więc Argos i WR chętnie zobaczę  🙂
Dzięki, ale dziwi mnie jedno: po lewej stronie Wisły jest Kampinos, dużo zieleni, w większości "młode" osiedla (zamieszkiwane przez przeważnie bogate osoby). Warunki wręcz wzorcowe na stajnię. A co? Raptem 4 stajnie. Niby sporo, ale w porównaniu do "centralnej" - owszem, ludzie bogaci, ale w mniejszym natężeniu. A stajni mnóstwo.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
16 maja 2014 16:32
A dlaczego boisz się Legii?
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
17 maja 2014 10:15
No to jeszcze jakieś 5km z bemowa masz LKJ Klaudyn kampinos, prowadzą tam jazdy na swoich koniach.

nie wiem tylko jak wygląda dojazd bez samochodu
Dzięki, myślałam, że coś odkryję....
Od Legii odrzucają mnie ceny i szkółka, a Kampinos to ciekawa sprawa. Instruktorka potrafi przełożyć jazdę 3 razy na dobę, także pół godziny po północy. Jak już się na jazdę umówi, to zajmuje się przez większość jazdy swoją kilkuletnią córką, która siedzi na płocie. Ok, dałoby się to jeszcze znieść. Po mojej szkole rozeszła się wieść, iż czwartoklasistka tam jeżdżąc złamała sobie obojczyk i dwie nogi, więc oczywiście więcej tam się nie pojawiłam. Pół roku później dowiedziałam się, że ów delikwentka pojechała na mocno sportowy obóz jeździecki i pierwszy raz w życiu w siadła na konia...  🤔
Ale i tak nie pozwolono mi tam wrócić  🙄
Do Klaudynu umawialam się chyba dwa razy, po trzecim zrezygnowałam. Niby byłam zapisana ale zawsze mnie albo przekladali aż w końcu zrezygnowałam.
Jest też sawanka niedaleko, tam byłamna jednej jeździe i prawie całą godzinę stepowalam.. Nie mam pojęcia czemu, miałam lekcje indywidualną.I jest stajnia Monika, w której też byłam jednorazowo, bo długi dojazd jest i rzadko autobus przy pętli Truskaw ale wspomnienia mile.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
18 maja 2014 23:03
Stajnia Monika już nie istnieje, w tym miejscu jest KJ Truskaw. W tej okolicy jest jeszcze Horse Works w Koczargach Nowych.
A no tak, masz rację. Ale słyszałam tez o stajni Stanisławów, podobno całkiem fajnie, ceny przystępne i konie fajne. Ale nie byłam, wiec nie wiem. Napisałam tylko co mi koleżanka opowiedziała.
[quote author=tuchowskie link=topic=67378.msg2090335#msg2090335 date=1399806556]
Trybułowo, pewnie słyszałyście, że niezłe rzeczy się tam dawno temu działy...niby teraz jest lepiej, są dwie instruktorki, które starają się o konie dbać, ale momentami ma się dość patrzenia na to wszystko 🤔

i dzięki wielkie za rady, bo ja jestem zielona jeszcze 😉


Dziewczyno co ty tam jeszcze robisz?!  🤣 W niedalekiej odległości od Trybułowa masz dwie dobre stajnie. Stajnia Pani Żurawskiej i Agnieszki Romszyckiej. Obie polecam aczkolwiek Pani Żurawska ma lepszą infrastrukturę.
[/quote]
Agnieszka Romszycka przeniosła stajnię do Dobrzyńca, więc to już nie jest tak zupełnie niedaleko...
Szybka pytanie, jaką stajnię możecie polecić z jakąś porządną rekreacją ew. treningiem skokowo-ujeżdżeniowym. Okolice Bielan do 30 km w jedną stronę.
Tak sobie myślę o okolicach Kampinosu bo bym może i w teren wolała pojechać.

Od razu mówię, że odpada Sawanka, KJ Truskaw, Wilczeniec, Pepeland itp.
Poland Park?


[quote author=Szaga link=topic=67378.msg2093183#msg2093183 date=1400050182]
[quote author=tuchowskie link=topic=67378.msg2090335#msg2090335 date=1399806556]
Trybułowo, pewnie słyszałyście, że niezłe rzeczy się tam dawno temu działy...niby teraz jest lepiej, są dwie instruktorki, które starają się o konie dbać, ale momentami ma się dość patrzenia na to wszystko 🤔

i dzięki wielkie za rady, bo ja jestem zielona jeszcze 😉


Dziewczyno co ty tam jeszcze robisz?!  🤣 W niedalekiej odległości od Trybułowa masz dwie dobre stajnie. Stajnia Pani Żurawskiej i Agnieszki Romszyckiej. Obie polecam aczkolwiek Pani Żurawska ma lepszą infrastrukturę.
[/quote]
Agnieszka Romszycka przeniosła stajnię do Dobrzyńca, więc to już nie jest tak zupełnie niedaleko...
[/quote]
Dopiero teraz zobaczyłam odpowiedź. Nie wiedziałam. Założyła nową stajnię czy przeniosła się do już istniejącej stajni? Bardzo miło ją wspominam, super instruktorka i bardzo dba o konie.
Stajnia z dobrym dojazdem z Wawy , dobrą infrastrukturą i szkoleniowcami.
https://www.facebook.com/StajniaKruki
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się