Wątek przeciwowadowy, sposoby przeciw owadom, na muchy

Livia   ...z innego świata
18 lipca 2016 07:25
Nasturcja-Renata, hm, ciężko mi powiedzieć, bo mój ma typowy rozmiar full. Ale chyba spróbowałabym coba, te maski mają dość dużą regulację (ja zawsze sporo rzepa z zapięcia jeszcze obcinam).

Gaga, jasne, TAKĄ mam 🙂
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
18 lipca 2016 07:40
Livia dzięki, to chyba zamówię  😉
Ta maska Pffifa do jazdy ok, ale na padok absolutnie nie, ta siateczka to taka pielinka, że momentalnie się drze w kontakcie z ogrodzeniem, drzewem, krzakiem itp. Ja w zeszłym sezonie kupiłam dwie takie i pieniądze uważam za wydane w błoto, bo maski przetrwały dwa dni w całości... :/
Szalona😉, na padok mam maski Caball, szczególnie że jeden z moich koni musi chodzićw masce z uwagi na chorobę (pęknięte oko).

Livia, hm tylko że szukam masek typowo do jazdy , nie tak mocno zabudowanych, bo sobie ugotuję konie pod spodem 🙁 Ktoś jeszcze ma doświadczenia?
m.indira, rozumiem ze gmina robiła oprysk? Kurcze zazdroszczę, bo u mnie jest jakaś masakra muchy są nawet o 5 rano 🙁
z moich kolejnych doświadczeń przeciwowadowych... stosowanie środków typu absorbina nie do końca skuteczne  i tu proszę niech ktoś też potwierdzi skuteczność... ja w tym sezonie wprowadziłam dla klaczy ziemię okrzemkową wewnętrznie i zwnętrznie tz. "pudruję" podbrzusze, wewn części ud, "biusty" i nic nie siada ??!!! a jesteśmy teraz w centrum lasu.
http://www.perma-guard.com.pl/zastosowanie
Livia   ...z innego świata
18 lipca 2016 11:40
Szalona, możliwe, bo ta siatka jest delikatniejsza niż np. w Horze. Ale do jazdy spokojnie daje radę i szukałam na tereny właśnie takiej lżejszej. Swoją mam od zeszłego sezonu i nic się nie dzieje 🙂

Gaga, no to Caball, albo ktoś inny ci jeszcze podpowie 🙂

Livia, no właśnie , tylko Caball na urlopie - stąd pytanie
Jak zwykle obudziłam się z ręką w nocniku, bo nigdy nie było takiego wysypu much (zwykłych muchowych much) aby nie szło jeździć na placu 🙁 A że zwierzak po ciężkiej chorobie oka, to muszę chuchać i dmuchać :/

Edit
A jakby do ogłowia frędzle dopiąć? Bo kurcze szkoda mi kolejnej kasy na coś, co potrzebne jest "tydzień w roku" :/
Sprawdzę 🙂
ja podpinam frędzle do ogłowia i działa. Jeżeli mam pod ręką em-y to dodatkowo frędzeli spryskuję.
Gaga jak frędzle nie dadzą rady to według mnie możesz spokojnie w tego Pffifa celować, pod tą maską nie ugotujesz konia bo naprawdę jest bardzo delikatna, cienka i lekka 😉
maska cieniutka i lekka wyladowała u nas w koszu, "przyklejała się" do oczu.
Dzięki dziewczyny! Spróbuję jutro z frędzlami (dziś konie mają wolne). Kolejny krok to spróbować jazdy w Caballowej padokowej masce bez uszu, ale cały czas mam wrażenie, że w niej za ciepło będzie.

ganasz, przyklejała się do oczu podczas jazdy? Bo - jak pisałam - szukam rozwiązania do pracy, na padok mamy maski Caball z uszami i bez , czerwone i niebieskie - szał normalnie hihi 😉 A że trochę mi szkoda kolejnej stówki na kolejne maski (szczególnie że koń nadal zdrowy nie jest) myślę o innych rozwiązaniach.
dla mnie na jazdę optymalne są frędzelki - takie przedłużenie końskiej grzywy. Jeżeli materiał w masce jest miękki to siłą ciężkości  opiera się  oczodołach i "spływa na oczy".
albo na modłę hiszpańską mosqero  😉 KLIK

Skróciłam link.
A my przetestowaliśmy maskę Horseware Rambo


Jakość wykonania jest bardzo dobra, leży super, rozmiar ok. Koń spędza w niej około 10h dziennie i nie obtarł się (nawet w upały powyżej 30 stopni). Na padok chodzi bez kantara, a maska świetnie trzyma się sama na głowie. Jedyny minus to uszy. Nie wiem dlaczego, ale się okropnie zmechaciły i skulkowały. Może mój koń wyprawia jakieś cuda, ale jakość tego elementu mocno odbiega od reszty maski  😉
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
18 lipca 2016 16:57
Może się skuszę. Konisko namiętnie gubi kantary z frędzlami a oczy łzawią od much :/
Czy maski niżej czymś się różnią oprócz ceny?
http://equirex.pl/pl/p/Maska-HORSEWARE-Rambo-Flymask-Plus-Vamoose/1705
http://equirex.pl/pl/p/Maska-na-muchy-HORSEWARE-Rambo-Plus-Vamoose-/1047
_Gaga, ja mam do jazdy taką maskę z Caballa: http://sklep.caball.pl/do-jazdy/18-maska-combo.html
Dokładnie wymierzyłam konia i mam rozmiar na zamówienie (głowa dość krótka, o dużym obwodzie, krótkie uszy) - pasuje idealnie.
Bardzo dobrze się układa, nie opiera się na oczach, a część na chrapy też nie leży na nich bezpośrednio.
Jedyne zastrzeżenie jakie mam, to że przez część przy chrapach, przy upałach, zwłaszcza jak część oczek się pozatyka pianą z pyska, koniowi się nieco trudniej oddycha - wtedy odpinam dół.
Moona, wiem, że one fajne. Tyle, że raz: Caball na urlopie (mają prawo 😉 ) , dwa koń zdrowy nie jest, czeka nas prawdopodobnie kolejna wizyta w niemieckiej klinice (TFU TFU) zatem staram się ograniczać wydatki jednak póki co... :/
Dziewczyny może któraś pomoże bo przegrzebałam internet w prawo i w lewo...  :kwiatek:
Szukam maski zebry ale uwaga z takim białym podszyciem jak na zdjęciu poniżej:

jest ona firmy waldhausen, kupiłam ją w zeszłym roku i jest nie do zdarcia (tfu,tfu), a że u nas na padokach jest mnóstwo krzaków i drzew, zwykłe maski wytrzymują zazwyczaj kilka dni  👿
Zamówiliśmy te "nowe" maski tej samej firmy z czarnym podszyciem, myśląc że to te same, ale niestety dużo cieńsza siatka i maski wytrzymały kilka dni i zaraz dziurawe.
O te


Gdybyście widziały gdzieś w sklepie bądź ogłoszenie bardzo proszę o kontakt  :kwiatek:
A ja mam pytanie,  będzie może głupie, ale można jeździć w derce siatkowej nie treningowej? Na konia zakładam czapraw na to derka i na to siodło?  Coś się zepsuje? Siodło ze porysuje?
gacek 🙂, ja to bym się najbardziej bała o to, czy koń będzie mógł się swobodnie w takim zestawie poruszać (konkretnie: czy siodło na derce nie zablokuje pełnej możliwości ruchu) - pewnie wiele zależy od wyprofilowania danej derki.
Rozumiem, że w tej konfiguracji derka będzie pod popręgiem – koń się nie obetrze?  Ja z kolei bym się tego bała najbardziej.
Wrócę do swoich pytań o coś na jazdę chroniącego przed muchami
Frędzelki się sprawdziły 🙂 Póki zatrzęsienie zwykłych much - zostawiam je na ogłowiu 🙂
Dzięki za rady  :kwiatek:
Dzisiaj doszła zamówiona w Horse-Passion derka siatkowa HKM. Co prawda 155cm i jest jak widać trochę 'tight'  🙄 Koń ma 163cm ale jest baardzo okrągły..
Maska też chyba HKM, bardzo fajna, ale nie wiem czy tylko mój koń ma szerokie czoło i stożki na oczach się 'spłaszczają'  🙄
_Gaga derka HKM przeciw owadom treningowa. Mucha nie siada  😉
Czy może mi ktoś polecić jakiś porządny spray antymuchowy? Na każdym jest napisane, że działa cuda i w ogóle, ale wypróbowuję już trzeci i koń i tak mi się dzisiaj krwią na treningu w terenie zalał... W tym tygodniu wysyp się zaczął niestety.
Tak szczerze to odkąd dysponuję derką to bym jej na zaden spray nie zamienila. Uzywam tej samej na dwa konie ( z kolnierzem) i jest totalny spokoj, mimo ze nie ma nic pod brzuchem.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
26 lipca 2016 23:30
_Gaga chodzi ci o coś takiego klik?
ja używam maski padokowej 😉 i jak widać nie jestem w tym osamotniona


Dokładnie derka i jest spokój + ja ciągle stosuje miksture z olejków,  przez pewien czas owady nie podlatuja, na koniu z pewnością działa dłużej niż absorbina.
lusia722, niezupełnie... Chodziło mi o taką maskę Padokowe mam dość grube i nawet na padoku konie mi się pod nimi pocą. Suma summarum założyłam zwykłe frędzelki p. muchowe do ogłowi i działa (chociaż głupio wygląda)

Za to wczoraj jak odprowadzałam jednego z diabłów na pastwisko - no i zwierz tak się od muchy chyba odgonił że trafił mnie w czoło na tyle mocno że się nakryłam nogami  🤔 Kolejnego konia już nie pojeżdziłam i generalnie jest mi dziwnie w człowieka nadal  🙁 Koń niby spsikany absorbiną, ale tego tałatajstwa wszelkiej maści lata tyle, że ciężko konie ubrać / rozebrać , bo tańczą cały czas  🙁 szczególnie spocone - po treningu
Porzadne wtarcie nogi w stajni i zawiniecie grozi wypadkiem.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się