Wątek przeciwowadowy, sposoby przeciw owadom, na muchy

espérer, Tutaj reakcja na ugryzienie przez pająka 😕 różne dziadostwo czycha na konie czy to na padokach czy w sianie
IMG_7612.jpeg IMG_7612.jpeg
IMG_7613.jpeg IMG_7613.jpeg
espérer, strzyżaki sarnie albo jakaś inna mucha

Jest bania i się sączy ze środka - typowo
Musisz przeżyć i z tym nie dzwonić do veta🙂
Normalne o tej porze roku.
Jak miną teraz te wyższe temperatury to już zacznie "iść spać" całe to cholerstwo.
nic sie nie sączy wczoraj to oglądałam i macałam koń nie reaguje to chyba też nie jest bolące po prostu zmartwiło mnie że sie nie zmniejsza. jakiś pomysł czym mu to posmarować?
Aktualnie to dosłownie chmary komarów nad nim latają nie wiem dlaczego sie tak na niego uwzięły, pryskam czarną absorbiną i nie widzę jakieś spektakularnego efektu
espérer, niczym nie smaruj bo zababrzesz. Jak konia nie boli, nic się nie deje to zostaw. Zejdzie po paru dniach.
Pisałaś o tym pod brzuchem, że "mokre". pewnie się sączyło przez chwilkę.
A nie masz w okolicy jakiś wolnych łąk żeby jej coś nowego odgrodzić ? Nowe miejsce nowe strachy moje towarzystwo na nowym padoku wariowało bo a to sarna a to pies a to kot które widziały 100x tylko w innym miejscu...
matko to znowu ja ale teraz biedaka zaatakowały po uszach, po jednym dniu wrócił wieczorem z całym rozdrapanym do krwi w środku uchem, musi go boleć bo normalnie daje sobie dotykać uszy bez problemu a teraz mieliśmy wielką walkę jak chciałam mu tak wyczyścić - możecie polecić jakąś fajną maske z uszami w których sie koń nie zagotuje. Akurat w uszach ma futro jak mamut
BUCK   buttermilk buckskin
17 września 2023 12:32
esperer ja bym sprawdziła odwrotną kolej rzeczy, koń jakoś/czymś uszkodził sobie ucho, muchy to odkryły
esperer ja bym sprawdziła odwrotną kolej rzeczy, koń jakoś/czymś uszkodził sobie ucho, muchy to odkryły
BUCK, właśnie obstawiałam że coś go ugryzło a on to rozdrapuje, tak to wygląda na moje oko
Witam. Czy ktoś stosował może na padokach pułapkę na muchy H-Trap? Jaki efekt?

https://panfarmerek.pl/product-pol-8010-Pulapka-na-muchy-konskie-i-baki-bydlece-H-TRAP-Lopatka-i-Sznurek-lepowy.html
Sylwiko, pierwszego roku rewelacja. W kolejnych latach coraz słabiej🤷. W tym roku muszę przeprowadzić renowację i zobaczymy jak będzie funkcjonować.
Ale już się zrobiła tragedia z owadami... Szukam preparatu co się nim smaruje powierzchnie i jak muchy się dotkną to zdychają. Może ktoś coś skutecznego i sprawdzonego polecić? I wiadomo co nie szkodzi koniom...
Ja teraz Bd testować much-ex to dam potem znać bo też mamy wysyp muszek,
Czy ktoś gdzieś widział CDM Flyguard Extra Strength w wersji żelu do smarowania?
BUCK   buttermilk buckskin
18 marca 2024 09:14
Fokusowa jak nie znajdziesz, to kup to i naprawdę to jest genialne 🙂

https://konik.com.pl/zel-odstraszajacy-owady-500ml-Waldhausen
Czy ktoś gdzieś widział CDM Flyguard Extra Strength w wersji żelu do smarowania?
Fokusowa, będzie w sklepach w przyszłym tygodniu już.
Będzie też klasyczny deet w dwóch pojemnościach i nowość, czyli preparat na pochodnej permetryny. Wszystko jakoś z końcem tygodnia,po weekendzie powinno wjechać na półki.
BUCK a jak ty taki żel nakładasz, domyślam się że jakoś punktowo byle dziś czy konkretne miejsca?
kotbury, dzięki!
BUCK, tak, to też mnie zastanawia. Jak będzie żel CDM w Polsce dostępny to sobie je chyba porównam.
BUCK   buttermilk buckskin
19 marca 2024 09:01
esperer ze względu na jednak ekonomię ten żel nakładam na cały pysk tylko, reszta konia jest opsikana jakimś repelentem, a oprócz tego co 6 tygodni koń ma wtarty Muchex przeciwkleszczowo
do repelentów mieszam olejki eteryczne, i właścicielka pensjonatu zauważyła, ze dookoła mojego kręcą się wszelkie latające ale nie siadają
O ciekawe, jakie zapachy i ile tego lejesz?
BUCK   buttermilk buckskin
20 marca 2024 10:58
kupuje kilka takich po 8-10 ml, zależy co w sklepie na przecenie 😉 - różne iglaste, różne cytrynowo/limonkowe, lawenda, wanilia, bergamotka, eukaliptus, goździki, maniakalnie przepadam za repelentem Polleny, do którego to wlewam i potem tę mieszankę łączę z jakimś firmowym repelentem, np. absorbina, over horse, waldhausen, itp

https://www.sprzetjezdziecki.com/pollena-aroma-repelent-900ml-p-6920.html
... ja tylko nadmienię, że teoria jakoby wanilia odstraszała meszki jest chybiona. Jest wręcz przeciwnie, przyciąga.
BUCK   buttermilk buckskin
21 marca 2024 09:49
ok, ok, zatem można bez wanilii, ale zapomniałam wciągnąć na listę geranium, a jak ktoś chce się pobawić, to można przeanalizować zapachy na repelentach 'eko'
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
21 marca 2024 14:27
Ja to tylko rzucę małym tipem jeśli chodzi o olejki żeby próbować czy olejek sam z siebie nie uczula a co dopiero mieszać (bądź czy wolno mieszać z czymkolwiek tam mieszacie). Ja się osobiście z reakcji do takiej mikstury z olejkiem z drzewa herbacianego dorobiłam bolesnego wyprysku 🙃

A co do olejków jako takich, będę próbować brytyjskie wynalazki tego lata na polskich łąkach: koncentrat z miksturą Neem i eukaliptusa oraz brelok z różnymi wkładami z miksturami olejków (właśnie neem z piperyna wśród nich również). Podobno działa na szkockie dziadostwo (kto był w Szkocji w lecie ten wie o co chodzi 🤣😉 to może na polskie tez 😎
donkeyboy, podrzucisz ten brelok?
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
21 marca 2024 14:59
Fokusowa,
https://www.ebay.co.uk/itm/255089601251?mkcid=16&mkevt=1&mkrid=711-127632-2357-0&ssspo=qugNftTfRtO&sssrc=4429486&ssuid=XxJQhvpuRyK&var=&widget_ver=artemis&media=COPY tutaj np, ale widziałam pare innych sklepów online jak charliesproducts chyba

jak chcesz kupić a nie wysyłają poza UK to mogę być w stanie poratować 😉
donkeyboy, Myślałam, że to będzie coś mniejszego co mogłabym wpleść w grzywę czy coś.

Czy macie jakieś sprawdzone maski do ogłowia? Caball?
Moon   #kulistyzajebisty
24 marca 2024 06:30
Fokusowa, ja od lat mam Caballa i bardzo ją lubię. (Mam taką tylko na oczy, ale wiem że robią też z ochroną uszu i chrap)
A padokowa - z Deca. Nie do zabicia :p
Moon, właśnie nad tym caballem myślę, z ochroną na uszy, ale chyba bez chrap. Nie włazi w paczałki?
Mam pytanie - podaje ktoś z Was czystek? Czym Wam on pachnie?
W tamtym roku nie zapamiętałam żeby jakoś mi mocno pachniał, a teraz straasznie mocno daje mi jakimś kuchennym ziołem, tymianek czy oregano haha zastanawiam sie czy jakaś pomyłka czy faktycznie tak pachnie
Moon   #kulistyzajebisty
25 marca 2024 07:51
Fokusowa, nope, siatka jest na tyle sztywna, że nie wchodzi :-)

Koniuszek, dawałam czystek ze dwa sezony temu, nie pamiętam by mocno pachniał. Ale faktycznie z opakowania dawał trochę oregano 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się