Wątek przeciwowadowy, sposoby przeciw owadom, na muchy

Korsik, bardzo fajna ta derka. Moje sobie jakoś radzą, ale kasztan bardzo łzawi i muchy mu wchodziły niemal do oczu, dlatego teraz wychodzi z taka maseczką. Może nie jest jakaś najpiękniejsza,  mi sie kojarzy z rajtuzami, ale działa. Oczy mają spokój i widzę poprawę:
zmieszałam wanilię z wodą, użyłam pare razy i efekt zdawał się być zniewalający. W górach siadło na rudą dosłownie pare komarów po psikaniu, dziś po  dokładnym wypsikaniu konia ruszyłyśmy spacerowo do lasku naszego, ledwo weszłyśmy, a komary całkiem nas obsiadły, mimo, że padał deszcz. Dochodzę więc do wniosku, że na nasze bieruńskie komary nie ma mocnych  😵
Hej, wiecie możne w jakim sklepie internetowym dostane jeszcze Ultra Shielda?
Melduję ponownie,że jestem zakochana do granic możłiwości w Rokale Brecoś. jeste po prostu mega ekstra super  😍 Działa i na moje spacery z psem i na leśne jazdy z jusznicami.
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
29 lipca 2010 07:07
Ja radzę sobie tak:

:mrgreen:
Olga zamów sobie u ivett - robi bardzo fajne maski. Zobacz w wątku DIY  :kwiatek:
:kwiatek: serdeczne
A ja po wypróbowaniu większości środków na owady, zdecydowałam się w końcu na derę od Ivett. Mam derkę treningową z nowej siatki 3D !!!!!! I w przeciwieństwie do większości środków odstraszających derka "działa". U nas głównym problemem są gzy !!!! W terenie koń odziany w derkę szedł spokojnie i skupiony!!! Owady go w końcu nie rozpraszały nie denerwował się, nie machał głową, nie tupał nogami!!! Myślę, że derka to niezły pomysł !  🙂
alekskow masz taką, że pod brzuszkiem też się zapina ?  😀
polecam goraco derke i maske od Ivett!!! po prostu EXTRA!!! wiecej w watku DIY
Moja klacz jest cala pogryziona od owadow, ma pełno małych bąbli na calym ciele.
Co po chwile się drapie. Ma źrebaka 3 dniowego.
😕

Co mam zrobić ?
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
03 sierpnia 2010 08:28
kup derkę  😉 a na bable, to posmaruj czymś
Mam derkę ale polarową.
To kupić siatkową ?  😉

Dało by coś gdybym psikała ją na wieczór (codziennie) wodą z octem ?
koniecznie kupuj derkę (siatkową), tymbardziej jak piszesz, ze koń sie drapie
psikanie wodą z octem może i by coś dało, ale nie wiele. W tym roku nawet porządne spryskiwacze nie dają sobie rady.

Ja cały weekend siedziałam nad derkami bo musiałam poprzeszywać zapięcia, bo derki się mocno zsuwały. No i mi konie przez weekend zeżarło... Ile wapna na jednego konia podawać?

I mam jeszcze pytanie ale nie wiem czy tu pasuje. Wczoraj u Młodej na pysku zauważyłam, taką bardzo twardą i szorstką skórę, jak by strup, ale nie widać żadnego otarcia.. ( w niedziele mnie nie było, w sobotę pysk był ok). Jest po jednej stronie jak by ' wokół wędzidła' (kącik też, bardzo dużo jest tego suchego miejsca), po drugiej stronie tylko kapeczkę.
Co to może być? Jakieś poparzenie? (dodam że koń jest skarogniady). Posmarowałam jej to po południu i wieczorem porzadnie maścią z wit. A. Stajenny dzisiaj rano też jej posmaruje i jej nasmaruje po południu jak przyjadę
Dziękuję  :kwiatek:
ash   Sukces jest koloru blond....
03 sierpnia 2010 09:19
Korsik mój kary też ma bardzo wysuszoną skórę na pysku a najbardziej w końcikach. Smaruję mu balsamem natłuszczającym na otarcia lub zwykłą wazeliną! POMAGA!
olgen nie nie ma klapy pod brzuchem, bo byłby problem z zapinaniem  popręgu a derę kupiłam przede wszystkim z myślą o terenach, ale jest dość długa i to wystarcza !!!
Korsik mój kary też ma bardzo wysuszoną skórę na pysku a najbardziej w końcikach. Smaruję mu balsamem natłuszczającym na otarcia lub zwykłą wazeliną! POMAGA!


spróbuje wazelniną. Tylko to nie wygląda jak zwykłe wysusznenie, a jakiś strupek, jest trochę wypukłe..
alekskow dziwi mnie to, że wystarcza, bo pod brzuchem to zawsze ich masa jest, ale skoro mówisz. mnie już ciężko uwierzyć, żeby coś mogło powstrzymać te wredne małe bestie  😤

korsik na moje oko to otarcie od wędzidła jest, smaruj tłustym i tak szczerze, to ja bym zrobiła trochę wolnego od wędzidła, póki się nie zagoi.
korsik Ja na otarcia wszelkiego rodzaju polecam maść nagietkową. 😉
problem w tym, ze to nie jest obtarcie, a napewno nie od wędzidła... dzisiaj było też w nosie, trochę... zobacze jak będzie wyglądać jutro i najwyżej zadzwonie do weta


Właśnie. 😤
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
05 sierpnia 2010 14:46
Dziś dostałam sygnał, ze moja dera jacsonowa z kapturem i klapą pod brzuchem już dojechała do PL  💃
bjooork to może zdążysz jej jeszcze w tym sezonie użyć  😉
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
05 sierpnia 2010 15:15
he he no może i może Splash jej nie zdąży unicestwić 😉
KuCuNiO   Dressurponyreiter
05 sierpnia 2010 20:19
Ja daję radę z nausznikami, derką siatkowo-polarową (tylko na stęp) i zieloną Absorbiną.
Ale u mnie jakoś nie ma zbyt dużo owadów, przynajmniej jest mało much końskich..:-)
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
05 sierpnia 2010 21:33
moja też zasiatkowana 😉

i
fajnie wygląda, jak się sprawuje?

ja nie wiem, czy przypadkiem wczoraj mojej nie pogryzło trochę przez derkę... miała małe bąbelki po komarach na zadzie, a derkę miała cały dzień  🤔 ale dałam wapno i powinno zejść
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się