Biotyna

właściwie to jakoś bez sensu napisałam o tym skutku 😵,używam Mtg w pracy ale regularnie mam kąpane konie,na swoim stwierdziłam,że moge pogorszyć sprawe,jak nie bedzie mnie u niego  a kurz sie bedzie czepiał,nie bedzie skóra jak miała oddychac itp,itd.dlatego postanowiłam zmyć i odstawić.
Dziękuje za wsyztskie rady :kwiatek: , trzeba będzie poszukac gdzie te niedobory i zacząc działac  😀
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
23 czerwca 2015 12:20
Alicja, ja robiłam tutaj i mogę polecić: http://www.hippovet.pl/diagnostyka.php?go=trichoskopia-skaningowa-wlosa
Też dawałam różne biotyny i efekt był, ale później problem wracał jak biotyna się kończyła. Wraz z pełnymi wynikami badań dostałam propozycję preparatów wraz z dawkowaniem. Szczerze polecam.
A ile takie badanie kosztuję bo mam  taki sam problem: witaminy, drożdże, mtg, siemię lniane, pokrzywa i wewnętrznie i zewnętrznie, mycie szamponem leczniczym jedynie poprawiła  kondycję grzywy nawet mocno ale ona dalej się sypie , choć jej nie dotykam nawet, a jednak zawsze poniżej linii włosów jest jakiś obwisły włosek. Zauważyłam też,że wypadają z reguły siwe choć to rudy kasztan i właśnie ma takie siwe włoski miejscami które lubi gubić już nie mam pomysłów   🙁
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
23 czerwca 2015 20:06
Za pełny skaning kopyta płaciłam wtedy chyba 150 albo 170zł. Z grzywy pewnie podobnie.
To będę musiała sobie odpuścić niestety ;/
Karoszata: tyle samo wydasz na bezsensowne i nie przynoszące skutku suplementowanie. Nie liczac juz zmarnowanego czasu i nerwow.
Niby tak ale jemu tylko trochę grzywa wypada nic po za tym mu nie dolega prócz szpatu, grzywa przy tym to pikuś i głównie suplementy na stawy kupuje. Na grzywę idą tylko  takie tańsze oprócz MTG ale to mi i do czego innego było potrzebne.
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
26 czerwca 2015 14:15
Uwierz mi, że niedobór, niektórych pierwiastków na dłuższą metę odbije Ci się na wszystkim... To nie jest "tylko wypadnie mu grzywy" w ogóle nie rozumiem takiego podejścia...
Stosował ktoś Dromy Biotin Plus ? Patrząc na skład - całkem sensowny. Ma ktoś jakieś opinie?
Waham się pomiędzy Kerabolem Equistro, a Keradermem Derbymed - to drugie chyba lepsze?
edyta, nasza folblutka dostawała około pół roku Kerabol Equistro i  oczekiwany efekt był.  Przyrost kopyta trochę się poprawił, jakość rogu też troszkę, a głównie o to nam chodziło. W okresie letnim miała przerwę w suplementacji, dużo korzystała z dobrego pastwiska, a w okresie jesienno-zimowym rozpoczniemy od nowa.
czeggra1, dziękuję.
Ja daję Keraderm od dwóch m-cy. Też wahałam się pomiędzy tymi dwoma preparatami, ale ostatecznie wybrałam Keraderm, bo moim zdaniem ma ciut lepszy skład i nośnikami są kwasy tłuszczowe. Bardzo łatwo też się dawkuje, dzięki dozownikowi i strzykawce dołączonymi do preparatu. Podaję prosto do pyska, u mnie to jest jedyna alternatywa dla niejadka żeby przemycić suplementy.
Widzę poprawę w kopytach i jakości sierści, ale startowałam od stanu bardzo złego. Niemniej kupuję kolejną butelkę, bo to za krótko na super efekty.
Podaję też dodatkowo miedż organiczną, również w płynie, bo Keraderm miedzi nie ma, a jest ona równie istotna co cynk.
Od siebie dodam, że gdybym miała normalnie zjadającego suplementy konia zakupilabym kolejne opakowanie biotyny Audeverd, która jest rewelacyjna!
Droga, ale ma super skład i efekty były juz po 3 tygodniach. No ale kon nie jadł, ale to tylko on. Koledzy ze stajni normalnie jedli, również z super efektem 🙂
Mam pytanie. Ostatnio się zastanawiałam, czy biotyna firmy sukces (cena super, 40 zł) cokolwiek daje? Nie znam się niestety na składach itp, a ktoś mnie niedawno o to spytał i nie daje mi to spokoju. Stosował ktoś? Albo powie dlaczego nie stosował 😀? :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
01 września 2015 16:40
Jak juz milion razy było mówione -nic nie daje 😉 a kupując kerabol albo officinalis, które wystarczają na kilka miesięcy wychodzi Cię ok60 zl za miesiąc, a działanie potwierdzone wielokrotnie
mikstura, podawałam niedawno suplementy dla Seniorów Audevard. Bardzo bogaty skład, a po wynikach krwi widać, że efektywne. Tez myślałam o ich biotynie, ale nikt tutaj nie wypowiadał się na temat akurat tego preparatu.
Dzięki za informację.
Kupował ktoś ostatnio biotynę Oficinallisa w Animalii?
Już drugi raz dostaję butelkę bez miarki 🙁 za pierwszym razem sądziłam, że rozpakowałam niedbale i miarkę mi wcięło... ale drugi raz już ostrożnie "podeszłam do sprawy". Oficinalis nie daje miarek, czy Animalia nie wysyła? 🙁
_Gaga Ja też miałam podobną sytuację, zamawiałam Oficinallisa pierwszy raz, ale przy zamówieniu wyraźnie jest napisane że jest dołączona miarka, więc przy odpakowaniu jej szukałam i nic z tego, na udobruchanie dali woreczek muesli :P Kupiłam strzykawkę 10 ml za grosze i tak to zostawiłam. Na dniach kupuję drugą butelkę, więc zapytam przed zamówieniem, a jak nie dołączają, bo może z oficjalnej strony, tyle, że dłużej pójdzie 😉
ja zawsze biorę z Animali i nigdy mi się to nie zdarzyło żeby miarki nie było, może pech?
A ja nie dawno brałam officinalis z animalii i dostałam miarkę + woreczek musli  🙂 Dodam że biotyna powoli daje efekt, jak dla mnie 100 razy lepsza od Kerabolu.
Po zużyciu całej butelki należy zrobić przerwę? 
ja zawsze biorę z Animali i nigdy mi się to nie zdarzyło żeby miarki nie było, może pech?

2 razy z rzędu? 🙁

Bacik90, po co przerwę?
U nas biotyna Officinalis Biotin 5000 + MSM działa rewelacyjnie. Jesteśmy w trakcie wychodzenia z bardzo złego stanu kopyt, praktycznie braku strzałki, pognitej piętki i ogromnego rowu. Po miesiącu codziennego podawania biotyny mamy przyrost jak na zdjęciu, jednym słowem "ruszyło z kopyta" i daje duże pole do manewru przy przywracaniu kopyt do prawidłowego stanu podczas werkowania- kopyta rosną w takim tempie, że werkujemy co 3 tygodnie. Powoli poprawia się grzywa, zaczyna rosnąć dużo gęstsza. Koń rży na odgłos mieszania biotyny, więc same plusy, polecam w 100% 🙂
Gaga ja podaję biotynę przy zmianie sierści czyli 2 razy w roku. Moim zdaniem wszystko zależy od konia. Mojemu np wystarczy lekkie wspomaganie przy zmianie kudłów bo z tragicznych kopyt już dawno żeśmy wyszli.
Majowa, a co to ma do przerwy po butelce?

Ja również podaję na zmianę sierści jedynie, bo kopyt nie potrzebuję wspomagać. Jednak nie rozumiem sensu przerwy - szczególnie przy podawaniu celowym.
_Gaga kiedyś mi ktoś doradził, że należy robić przerwę po pół roku podawania,  żeby wątroby nie obciążać i żeby było lepsze działanie ( może jeszcze coś pominęłam, ale nie pamiętam )
  Nie znam się na tym, dlatego zapytałam tutaj.
Czy biotyna Officinalis  wpływa równie dobrze na grzywę jak i na kopyta i sierść? Zależy mi przede wszystkim na poroście bo obcięłam dopiero co na zero marną grzywkę i chcę kupić tą biotynę z msm by  przyspieszyć porost i by wyrosła  lepsza.
Bacik90, z tym, że jedna butelka to nie pół roku podawania...

karoszata, suplement wpływa na całego konia, nie wybiórczo np na ogon tak, ale na grzywę już nie...
[quote author=_Gaga link=topic=726.msg2446528#msg2446528 date=1446992924]
Bacik90, z tym, że jedna butelka to nie pół roku podawania...

karoszata, suplement wpływa na całego konia, nie wybiórczo np na ogon tak, ale na grzywę już nie...
[/quote]

Tak wiem ale zachwalacie głownie kopyta i błyszcząca sierść, a na  to nie narzekam i chcę się upewnić czy spełni zamierzone zadanie czyli porost włosia ogólnie bo i na ogonie też się przyda  😉
Chciałam polecić suplement który bardzo nam pomógł na kopyta. http://www.yarrowiaequinox.pl/art/311/ye-hooves.html
Jestem zaskoczona, róg tak sie wzmocnił i poprawił ze teraz jak kon zgubił podkowę to po kilku godzinach łażenia/biegania bez niej po padoku zastałam idealnie rozkute twarde kopyto, nie postrzępione, bez pęknieć, kulawizny brak... a zawsze pare minut chodzenia bez podkowy konczyło sie tym ze kon w zasadzie nie miał kopyta..
Mam nadzieje ze nie zostanie to odebrane jako reklama, po prostu po raz pierwszy obserwuje u mojego konia taki swietny efekt.
Polecam tez biotyne officinalis, natomiast ona nie wpłyneła az tak na jakość rogu, ale za to wracam do niej gdy chce szybkiego przyrostu bo np trzeba cos czesciej korygowac, wtedy jest niezastąpiona.
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
03 grudnia 2015 20:09
Podstawowe pytanie 😀 Gdzie można dostać i jaka jest cena 😉 ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się