Konie czystej krwi arabskiej

Ja też chcę takie widokiiii...
(i tak z jedną trzecią tej grzywy, co ma Niun  :hihi🙂
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
10 maja 2016 06:31
Dziekuje dziewczyny za mile slowa  :kwiatek:

Ciesze sie , ze Armani wyglada lepiej fizycznie, psychicznie mysle, ze tez sie juz troche ustabilizowal. Kiedys ze strachu potrafil na mnie wlesc , przewracajac mnie po drodze, teraz obecnie jest to do opanowania - bez straty w ludziach  😁 Wyjazdy w nowe miejsca okazaly sie wyzwaniem nie tylko dla mnie ale i dla niego - ma momenty zwatpienia czy na pewno mamy isc ta droga, ale dopingowany wlezie obecnie wszedzie 🙂  ( w ogien nie probowalam, ale chyba sama bym sie bala  😁 ).

Zmienilam mlodemu wedzidlo, bo zgodnie z moja rozmowa z larabarson problem nie lezal w koniowatego paszczy a w za malym wedzidle. Obecnie siwego sie bardzo latwo prowadzi, rozluznionego, bez spin, nawet bez wedzidla.


Bronze mam pytanie - jak opanowujesz taaaka grzywe? Mnie wplataja sie rece, wodze w grzywe i najlepiej mi sie jezdzi jak ma ja zapleciona.


Bronze   "Born to chase and flee.."
10 maja 2016 08:17
Szamanka - zaplatam jak jest błoto, przeplatam wtedy 2 razy w tygodniu. Teraz w wersji a'la mustang z dzikiej doliny bardzo pomaga mi olejek Marion. Po olejku : włos się nie plącze, nie kołtuni, nie łapie brudu, jest fajnie odżywiony. Generalnie same superlatywy. Bardzo poprawił się ogon, odkąd raz na czas potraktuje go tym olejkiem.
O dziwo grzywa nie przeszkadza mi w jeździe - no, może jedynie jak coś tam już cisnę i mi grzywa widoki zasłania  😂
poświadczam, że zarówno grzywa Niuńka jak i włosy Bronze robią niesamowite wrażenie w realu  😍 podobnie jak i wszelkie pozostałe ich przymioty. Właśnie takie powinny być te duety - koń arabski i jego człowiek. Pozdrawiamy kącik z majowych i pracowitych wakacji w siedlisku 😅
Ja po ostatniej sesji zdjęciowej stwierdziłam, że mam włosy dokładnie w kolorze grzywy rudej... która to grzywa jak wiadomo nie jest ruda, tylko ciemnobrązowo-czarno-miedziana. Ale przynajmniej pasuje 🙂
Przydatność olejku arganowego w pielęgnacji końskich grzyw i ogonów potwierdzam, sprawdzone, regularnie używane i zdecydowanie doceniam efekty.

ganasz ale tam zielono u was  😍
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
10 maja 2016 15:29
Bronze ja oleju tez uzywam, tylko wlasnie podczas jazdy mi sie wplatuja w rece, w wodze te wlosy i dlatego zawsze je plote na jazde. A Wasza jest jeszcze dluzsza wiec nawet nie chce myslec jakby mi zaplatala sie w wodze :P
Bronze   "Born to chase and flee.."
10 maja 2016 16:50
Szamanka, może własnie dlatego,że dłuższa to siła ciążenia robi swoje :-)
Ganasz - kochana jesteś  :kwiatek: Tyle pochwał,że aż się zarumieniłam  😡
Są propozycje MP
Ruda już nie kaszle  😅 Dziś ostatni dzień na lekach i wracamy do roboty. Nudzi jej się niemożebnie, wczoraj jak ją wzięłam ruszyć trochę z ziemi i sprawdzić, czy kaszle po ruchu, to taka była szczęśliwa, że coś robimy  😍

Shihab wczoraj częściowo wystrugany  😅 tylko przody, bo za dużo dla niego było psychicznie naraz, tyły gdzieś za tydzień. Całkiem grzeczny był, po początkowej fazie sprawdzania - czy muszę na pewno? a może tę nogę trzymać z przodu? a może z tyłu? a może by się tak wychylić w lewo? a może w prawo? a może zrobić bociana na trzech nogach? ale jak załapał, że najbardziej opłaca się po prostu podnieść i stać, i czekać spokojnie, aż mu tę nogę postawią z powrotem, to już stał. Mądry chłopak  🙂 I ma fajne, zdrowe i dobrze rozwinięte kopytka, widać, że nie brakowało mu ruchu w pierwszych miesiącach życia. Tyły na razie podnosiliśmy, oglądaliśmy, zajrzane pod spód - też fajne.
Ciężko już uwierzyć w to, że dwa tygodnie temu przywieźliśmy dzikusa, który nie dawał się nikomu dotknąć.
Nie moge znalezc propozycji na MP koni arabskich, czy ktos posiada albo moglby podlinkowac?
Niestety nie 🙁
Apropos zdjęć to ja takie cztery ostatnio zrobiłem.
Skąd w ogóle jesteś?

Wiem, pytanie na czasie.  🤣
Skąd w ogóle jesteś?

Wiem, pytanie na czasie.  🤣


Czy to było pytanie do mnie?
Zakładam, że tak. Warszawa.
A czemu pytałaś?
Do Warszawy daleko nie jest, a ostatnio mam z kim jeździć i jest komu zdjęcia robić. Świat mi się zachciało zwiedzać.  😀
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
11 maja 2016 14:04
Ja już podziwiałam klaczki na fejsbuku, super klaczki a zwłaszcza te siwe, jakie plany co do nich? Mięśniaki też Twoje?  🙂
To nie moje. Wszystkie obiekty sesji to własność SK Tarnawka włączając krowy.
Ja mam tylko rok młodszą pełną siostrę siwej numer jeden ze zdjęcia nr 1. Moja jak miała 6 miesięcy na zdjęciu nr 4.
Moje to jeszcze gniada klacz na zdjęciu nr 2 oraz mała mięśniara na zdjęciu nr 3.
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
11 maja 2016 16:31
Ups, właśnie wydawało mi się, że u Ciebie przeważają gniade, co widać na powyższych zdjęciach 😉
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
11 maja 2016 16:35
angeldust to Ontariowe dzieci jak mniemam? Ta zla mina i polozone uszy u rozowosiwej srodkowej klaczy to wypisz - wymaluj mina mojego konia na widok mojego meza 😀  😂
No co tu taka cisza, ej  🤬

Wsiadłam wczoraj i zsiadłam po 20 minutach, bo pod siodłem niestety jeszcze pojedyncze kaszlnięcia się zdarzają, a że mam przykaz nie przemęczać, póki jeszcze pokasłuje, to bez sensu było. Ale ruda tak ładnie chodziła, i jak zsiadłam, to taką miała minę "ale że co, juuuż? ..." - serio, ten koń nienawidzi nic nie robić.  💘

Wczoraj się zorientowałam, że dla niektórych osób w stajni jest rzeczą niemal nie do uwierzenia, że dwa tygodnie po przywiezieniu młodego można go było wystrugać - spokojnie i na luzie, bez stresu i szarpania się. Normalnie czary  🤔wirek:
(ale jak się dowiedziałam, że dawno temu źrebaczka urodzonego na miejscu i wychowanego między ludźmi, "stajenną maskotkę", trzeba było do pierwszego strugania położyć i unieruchomić, bo inaczej "się nie dało" - to jakby przestało mnie to dziwić)

szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
13 maja 2016 07:37
Murat gratuluje postepow z mlodym 😉 A rudej zdrowka zycze jak najpredzej. U mnie jak na zosc- pracuje - 25 stopni i slonce, mam wolne - deszcz od rana - nic tylko pracowac na okraglo :P
szamanka dzięki 🙂 ale serio, wydaje mi się, że jego tempo robienia owych postępów jest normalne w stosunku do ilości czasu, jaka jest mu poświęcana. Ja tu żadnych czarów nie widzę, ot ciekawski świata arabek, który błyskawicznie przyswaja wszystko, co mu się pokazuje - dlatego właśnie dziwi mnie, że są osoby, które widzą...
Bronze   "Born to chase and flee.."
13 maja 2016 08:17
Szamanka - no własnie, deszcze w weekend  👿
Murat - Ruda jest alergiczką czy coś się jej przyplątało ?
Wojenka - jakie plany z Mihrabem ? Rozumiem,że chwilowo osiadasz na polskiej ziemi?
Bronze, przyplątało się coś - nic poważnego na szczęście. Z ziemi już nie kaszle, ale pod siodłem jeszcze się zdarza. Nie mamy zakazu jazdy w ogóle, bo ogólnie humor ma dobry, gorączki nie ma, więc po prostu przykaz jazdy spacerowej, bez męczenia i w naturalnym ustawieniu, na długiej szyi.
Właśnie też mnie irytuje ta prognoza na sobotę, ale co zrobić...
Ups, właśnie wydawało mi się, że u Ciebie przeważają gniade, co widać na powyższych zdjęciach 😉

Akurat u mnie po równo 4 gniade i 4 siwe. 😉. Ta ostatnia powyżej też siwa choć na razie włosów siwych jak na lekarstwo 😀
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
13 maja 2016 13:50
Haha, a ja byłam przekonana, że ta mała to gniada  🤣
Wojenka   on the desert you can't remember your name
13 maja 2016 20:55
Bronze, jeździmy, lonżujemy się, robimy kondycję 🙂. Może na jakiś pokaz pojedziemy, może na jakieś zawody... Zobaczymy 🙂 A tymczasem coś bzykniemy  😁
kto z kącika wybiera się na MP?
A tymczasem coś bzykniemy  😁

dobre  🤣
co z pobieraniem?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się