Konie czystej krwi arabskiej

gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
18 lipca 2016 10:58
Wątek widze odżył przepychankami ...
My z Dimer czekamy na kowala i się terenujemy może dwa pierwsze tereny z nią na zdjeciach .
Siodło kiepsko na niej leży (bardzo szerokie) myślimy nad zmianą na inną ujeżdzeniówke :-)
Chyba to będzie mój koń ujeżdzeniowy ,skokowego mam to ten niech startuje ze mną w drugiej dyscyplinie .




Epikea, Pięknie! 😍

Murat - ja już pisałam na fb, ale powtórze się. Bardzo profi i miły dla oka obrazek   😍
Ogromna zmiana - szczególnie gdy pamięta się etap"sznurkowy" ;-). niebo a ziemia.
Popieram. Całkiem przyzwoicie zaczyna to wyglądać. Gratulacje dla Ciebie Murat i dla Twojej trenerki. :kwiatek:
Julie dzięki  :kwiatek: A trenerce przekażę 🙂
Sivrite - łączę moje 2 wielkie miłości 🙂
Julie - dzięki 🙂

Wrzucam jeszcze 1 foto, czekam na więcej
Epikea to jeszcze i spóźnione gratulacje ode mnie, ależ mamy pięknego braciszka!  💘
Murat-Gazon, jak Ci się pracuje w tym siodle na placu?
marysia550 nie mam zastrzeżeń 🙂 Ono nie jest takie jak spora część bezterlicówek, że siedzisz kilometr nad koniem, tylko praktycznie jak w normalnym terlicowym, także da się sensownie popracować i w ogóle. A jednocześnie jest wygodne i dla mnie, i dla konia, więc i w kilkugodzinny teren też spoko.
Epikea Gratulacje 😀
Murat Fajnie Was widzieć w takiej wersji i jest ona dość przyjemna dla oka. Śmieszy mnie podejście naturalsów, (przykład podany przez Ciebie w innym wątku), jeśli już nie szydzisz na każdym kroku z klasycznej szkoły jazdy to nie jesteś fajna 🤣 Wszystko jest dla ludzi, byle z sensem.

Z Borneo mam kolejny mały postęp. Więcej rozluźnienia i więcej zrozumienia. Lonże bardzie już przypominają normalna pracę z koniem a nie walkę o przetrwanie. Teraz mogę założyć jej zwykłe ogłowie ze zwykłym metalowym wędzidłem 😀 Brzmi zabawnie, nie?

Jeszcze nie tak dawno temu było to spore wyzwanie. Założenie jej ogłowia wędzidłowego graniczyło z cudem. Wpadała w panikę będąc przy tym mało bezpieczna, odsadzała się, tkała, uderzała ciałem (w tym również głową) w ścianę, próbowała stawać dęba. W związku z czym przez początkowy okres czasu na spacery i na lonże używałam tylko zwykłego kantara i przez rok czasu skórzanego wędzidła JK system. Mimo to i tak często musiałam rozpinać pasek policzkowy i zakładać je na raty.

Teraz mogę się skupić na zwyczajnej, zwykłej pracy. Gdzie koń czuje się bezpiecznie, myśli, rozumie.... Uff...  🙂
Problemy fizyczne przy problemach psychicznych i narowach to pikuś.











Dla takiego widoku, wato było się pomęczyć 😉

Tuch ale jakiz to piekny kon jest  💘
Epikea -szacunek  :kwiatek:

tuch
nie ważna jest metoda, wazne jest podejście 😉
ktoś w innym wątku napisał, że ...nie cierpi koni arabskich 😜, profani są ale konie arabskie  też są ... nie dla każdego  http://thehorseaholic.com/5-things-people-should-stop-saying-about-arabian-horses/?utm_campaign=shareaholic&utm_medium=facebook&utm_source=socialnetwork
faith A no ładna...ten nosek ma obłędny 🤣

ganasz Choć sama do sportu araba bym nie brała (skoki, ujeżdżenie, WKKW) to uważam że araby są jak media markt, nie dla idiotów 😀 😁 Skutecznie przeprowadzają test na inteligencję.
tuch za miłe słowa dziękuję  :kwiatek: A Borneo ma takie mądre i spokojne oczy. Super, że robi postępy!
tuch, w sporcie też sobie radzą , może nie u nas w kraju, bo tu moda na SP , każdy szuka najlepszego konia dla siebie. Co do ich inteligencji, już kiedyś skomentował to  p.Roman Pankiewicz  🤣
ganasz A no pewnie, że sobie radzą ale jednak najlepiej w dyscyplinie, do której są stworzone, czyli rajdy. A zachowanie i predyspozycje to też jednak kwestia linii hodowlanej. U nas sporo tych kucyków pokazowo-niewiadomojakich i stąd ogólna opinia o arabach w Polsce jest taka, że jak arab to na pewno cymbał. A będąc na Jasiorówce widziałam araba francuskiego i przepadłam... 160cm wzrostu, ramowa budowa, prosta głowa, zupełnie jak półkrew. TAKI arab a nie podlotek pokazowy to już zupełnie inna bajka 🙂
opinia w Polsce o arabach , że ..cymbał ? to na miarę  intelektu naszego społeczeństwa jest  😀
Coś w tym jest 😂
uważam że araby są jak media markt, nie dla idiotów 😀 😁 Skutecznie przeprowadzają test na inteligencję.
Dobre!  👍 😁
Chociaż nie do końca test na inteligencję, tylko raczej na umiejętności, doświadczenie i wyczucie. 😉 Zwłaszcza to ostatnie w pracy z arabami jest istotne.
A Borneo piękny.  😍
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
18 lipca 2016 19:38
Epikea Gratuluje zawodów , bardzo ładnie razem wyglądacie .
tuch Fajny ten Twój siwek ,licze że i moja niedługim czasie będzie tak mleczno siwa ,chodz w rodzinie same w hreczke :-(

Przed Dimer nigdy nie miałam siwego konia (nawet w rekreacji nigdy taki mi się nie trafił ) teraz widze jakie upierdliwe jest czyszczenie siwych ...
Macie może jakieś sprawdzone ,szybkie ,sposoby na usuwanie plam z gnoju ? Bo moja siwa to uwielbia robić wszędzie w boksie i sie kłaść w to ...


Zmyć. Woda, gąbka i wytrzeć do w miarę sucha. :kwiatek:
Julie oczywiście wyczucie też ważne, bo arab inteligentny jest i byle czym się nie zadowoli.
Miałam do czynienia z końmi wielu ras ale dla mnie osobiście konie arabskie są najlepsze, najbadziej kreatywne i najbardziej inteligentne. Dlatego przynależę do kącika arabskiego  😎
gajara18 jak jesteś przy kasce, to są gotowe preparaty  😉
z tym załatwianiem się w boksie u nas jest teraz tak - klacze wczasują się w siedlisku, angielska stajnia stoi otworem - Maceba wychodzi ze stajni do lasku żeby zrobić kupsko i wraca pod dach , małopolanka wali kupska w stajni. Jeżeli pada, to arabka przechodzi na stronę Wadery (lewą)robi swoje i wraca na swoją czystą prawą 🤣
tuch jeżeli ktoś ma ambicje do wysokiego sportu to po prostu konia arabskiego nie kupuje 😉
ganasz, Ja też miałam do czynienia z końmi ras wszelakich, pracuję z końmi od kilkunastu lat.
I moim największym marzeniem jest wygranie w totka i posiadanie siwej, rączej klaczy arabskiej, którą ziemia parzy w kopytka. Takiej torpedy, która najlepiej się czuje jak nie dotyka ziemi. 😉
I jeszcze kladruba bym chciała i karą ślązarę...
Julie, marzenia się spełniają, moje arabskie się spełniło to i twoje się spełni 😉
Murat, Tuch, Ganasz, Gajara dzięki  😡

A ja mam kolejne zdjęcia i będę spamować  😎

"A kuku zdjęcie nam robią!"
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
19 lipca 2016 01:39
ganasz a jakiś konkretny możesz polecić , kase zaraz przepuszcze na siano pora robić powoli zapasy by potem nie jeżdzić i nie szukać :-)

Moje tylko od kolacji do śniadania zamykane po śniadaniu otwieram boks albo prowadze na padok. Ale i tak kucka czyścioszek z jednej strony ma żucane sianko a na przeciwnej stronie załatwia się więc łatwo codziennie sprzątnąć , a arabka od małego jedynie tam gdzie siano kłade i wiadro z wodą (wciąż z poidła automatycznego nie umie pić...) nie brudzi ale dwie ściany i środek boksu zasyfiony ona jeszcze chyba rozgrzebuje słome na środku .
Bo rano dużo słomy pod ścianami jest a na środku niestety nie wiele
Nie mam pomysłów na nią brudas straszny i uważa że woda gryzie ...
Julie Borneo to klacz hod. Kurozwęki 🙂

gajara18 Ona nie jest moją własnością. Zajmuję się nią.

Używam do 4 siwych koni i polecam:

Do czyszczenia na sucho:
- preparat EASY WHITE VEREDUS (na prawdę  😍 😍 )

Do mycia:
- Szampon dla siwych koni WHITE GLOSS - BLACK HORSE
- Szampon Absorbine ShowClean
tuch, Epikea - gratuluję!  :kwiatek:

Julia ja po mej gniadej piękności już w życiu nie nabędę araba, konie zupełnie nie dla mnie. Pomijam fakt, że ja nie wzdycham do ich niezwykłej natury i estetyki, może tego nie czuje. Rasę już wybrałam, może za parę lat kupię jej przedstawiciela.
Hyhyhyhy, maluda to zueplnie jak ja :P
To ja sobie nie wyobrażam mieć konia innej rasy. Gdyby nie wiem, araby nagle znikły z powierzchni Ziemi, to wtedy chciałabym andaluza.
co komu w duszy gra 😉 w mojej tylko klacze arabskie 😍 to kwestia porozumienia dusz 😉
Hyhyhyhy, maluda to zueplnie jak ja :P

Z ciekawości, co Tobie w nich przeszkadza?
A czego szukasz w innych rasach? A właśnie, masz już jakąś swoją naj?  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się