żel, żele, podkładka, podkładki, futerko pod siodło

LatentPony a jakiej grubości są wkładki w tej podkładce torpola?

Miał ktoś może podkładkę z premier equine ( http://www.yard-equites.pl/zele-futra-podkladki-pod-siodlo/1625-podkladka-korygujaca-premiere-equine.html?search_query=podkladka&results=36 ) i może coś o niej powiedzieć? Generalnie potrzebuje podkładki z korektą tyłu ale pomyślałam, że może lepiej wziąć całą korekcyjną w razie jakbym kiedyś musiała coś innego korygować.
Mam żel pod siodło acavallo przeźroczysty , bardzo się klei. Znacie jakieś sposoby na to, aby przestał się kleić?
Coś na temat podkładki z futerm Torpol? O ta ta http://konik.com.pl/podkladka-pod-siodlo-nelson-torpol

Miałam , dosyć szybko się ubiła i stała się płaska.
Jaka jest różnica pomiędzy podkładką z tunelem a bez - która lepsza? Jakieś różnice w działaniu?
hmm, nie bardzo wiedziałam gdzie o to zapytać, ale może jak futro to futro, Czy naturalne futra na siodła są w różnych rozmiarach. Kurcze na wszystkie siodła futerko mi pasuje poza obecnym kiefferem, który jest też raczej 17 na długość jest ok tylko na szerokość za wąskie i nie wiem czy z siodłem jest coś nie tak czy futer mały bo jak sprawdzałam inne też nie pasowały  🙄
LatentPony   Pretty Little Pony :)
29 grudnia 2015 20:28
Siodło wróciło od rymarza po poszerzeniu i już z czystym sumieniem mogę jeździć z żelem. Żel miał być bardziej dla konia, aby chronił jego plecy przed moim niezgrabnym dupskiem, ale... Od tygodnia już jeżdżę i pożegnałam w końcu ból kręgosłupa! Już dawno się pogodziłam z tym, że po każdej jeździe kręgosłup mnie napierniczał, czasami następnego dnia miałam naprawdę problem aby wstać z łóżka  🤔wirek: Cokolwiek bym nie robiła - konsultacje z fizjoterapeutą, ćwiczenia wzmacniające mięśnie pleców i ćwiczenia stabilizujące - nic to nie dawało. A tu nagle bach - kupiłam żel i nie boli... To możliwe, czy ja znowu coś wymyślam i nie powinnam się przyzwyczajać za bardzo do tego, że nie boli? 🙂
LatentPony szczerze to miała dokładnie tak samo kilka lat temy. częsty ból pleców po jeździe przeszedł mi właśnie po tym, jak zaczęłam jeździeć z żelem 😉
Dziewczyny, pod DawMaga GP 17,5 - mattes M czy L? niby to 17,5 ale panelami krotki mocno.
faith, jak z obszyciem futra to L. Jak bez futra z tyłu to i Mka styknie.
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
04 stycznia 2016 13:02
Dotarła do mnie podkładka Parforce i jestem bardzo miło zaskoczona jakością  😍
Futro świetnej jakości, gruba, miękka, staranie uszyta.






xequus wygląda super, właśnie się nad nią zastanawiam ale.... mogłabyś mi zmierzyć przestrzeń pomiedzy futrem po długości? Tam gdzie siodło leży bo nie wiem czy moje nie będzie miało za długich paneli...
Jest fajna, tylko ten brak kanalu...
faith zdałam to pytanie juz wczesniej ale nikt mi nie odpowiedział. L.. dlaczego kanał jest tak ważny?  Wiem że oni moga zrobić z kanałem więc to nie problem ale w czym tkwi problem jego braku?
W tym, ze dotyka kregoslupa i zaweza tunel siodla, a miejsca wokol i nad kregoslupem nigdy za wiele.
Ok, a jakiej szerokości powinien być tunel?
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
04 stycznia 2016 20:39
Kozdanda nie ma problemu, zmierzę, tylko jakbym z tym zwlekała to napisz mi proszę PW z przypomnieniem, bo czasami mi wypadają z głowy takie rzeczy. Ja osobiście wolę podkladki, które nie maja tunelu, ale to tez dlatego, ze mój jest mocno wyklebiony.
Gniadata   my own true love
04 stycznia 2016 20:51
faith ja się mailowo dogadałam z panem od parforce i kanał w swojej mam 🙂 jestem mega zadowolona, będę miała chwilę to mogę wrzucić zdjęcia
Jak się sprawdzają te podkładki parforce w dłuższym czasie użytkowania? Chcę kupić Mattesa Correction System L (teraz mam z wbudowaną korektą tyłu M - jest ciut mały) jednak wiadomo ile Mattes kosztuje :/ Parforce jest porównywalnej jakości? Cenowo jak? 😉

Gdzie ich mogę znaleźć? Coś nie widzę  😉
julka177, mam swoją parforce (swoją drogą też correction system) od maja i wygląda jak nówka, ale ja nie ciuram codziennie 😉. Mimo to, nie zapowiada się by szybko się "zeszmaciła". Macałam też Mattesa i moim zdaniem baaardzo porównywalna, ba ta moja ma nawet jakieś takie przyjemniejsze w dotyku futro. Cenowo też znacznie lepiej 😉 Szukaj na aledrogo i skrobnij maila lub dzwoń.
julka177 ja mam już 2/3 lata, jak ją wyczeszę wygląda praktycznie jak nowa 😉 prałam ją może ze 2 razy ręcznie w specjalnych środkach do wełny, jedynie przy kłębie futro już nie jest takie ładne, ale wiadomo, że tam się najbardziej niszczy, generalnie jestem zachycona stosunkiem cena-jakość :kwiatek:
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
05 stycznia 2016 19:13
Moim zdaniem futro jak w mattesie i wykonanie równie dobre jak nie lepsze, bo nie na taka światową skale. Gdybym miała do wyboru parforce lub mattesa wzięłabym ta pierwsza, bo mam zaufanie do takich "domowych" firm, bo żeby się przebić na rynku kolosów musza naprawde dbać o jakość i zadowolenie klientów.
xequus zgadzam się w 100% :kwiatek: szczerze mówiąc jak wzięłam do ręki mattesa koleżanki to byłam zawiedziona 😡
Też  mam podkładke parforce z systemem wkładek. Jakość super. Można kupić u nich przez allegro. Wszystko mozna dogadać przez telefon,  pan bardzo miły. Polecam.
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
06 stycznia 2016 09:18
kozdanda proszę 😉


lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
06 stycznia 2016 22:28
A w tych futrach Parforce faktycznie w środku jeszcze jakaś pianka dodatkowo jest? Kurcze zachęcająco to wygląda faktycznie,pisałam do tego Pana i mówi,że nie ma problemu uszyć z kanałem na kręgosłup. Wyglądają na dość grube a na tym mi zależy-muszę nieco podnieść siodło.
Gniadata   my own true love
06 stycznia 2016 23:03
lacuna czy jest na stale to szczerze mówiąc nie wiem, natomiast razem z moją (mam tą ala correction system) byly dołączone dwie pianki które mogę sobie włożyć w podkładkę (jedna na całość, druga na sam tył). Razem z nimi podejrzewam, że cała podkładka będzie dosyć gruba (nie przymierzalam jeszcze bo w obecnej formie mi pasuje).
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
07 stycznia 2016 05:27
Tak, jest w środku wkładka, tak jak opisane jest ba allegro.
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
07 stycznia 2016 11:28
Super, dzięki za odpowiedzi :kwiatek:
mam takie pytanie... czym różnią się te dwie podkładki?
http://www.animavet.pl/lamicell-podkladka-memory-form.html
http://sklepczarnykon.pl/podkladka-zelowa-memory-pad-lamicell-p-1254.html

czy ktoś ma, korzysta? jestem ciekawa tej drugiej, z pierwszą miałam styczność i teraz przy zakupie chciałabym dowiedzieć sie jak wygląda ta druga.
czy są tej samej grubości? jak z jakością?
Ta druga, pełna, to starsza wersja i jest grubsza i większa trochę od tej nowej dziurkowanej. Nie wiem, można jeszcze kupić ta starą z całego neoprenu?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się