czapsy i buty

Nieodmiennie polecam Bonidosa, po kilku latach nadal bardzo dobrze się trzymają.
http://konik.com.pl/bonidos-czapsy-oficerkowe-licowe5
http://bonidos.eu/pl/p/Czapsy-oficerkowe-licowe-premium/118

Mam też MH:
http://www.horsehouse.pl/pl/Katalog/Jezdziec/Czapsy-sztylpy/17123-Czapsy-Sport-Legging-MH.html?pa=2
Też bardzo polecam, zwłaszcza na lato, bo całkiem fajnie "oddychają", poza tym są faktycznie komfortowe.
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
13 stycznia 2014 20:22
Czytałam, że te czapsy Hippika Roma dość mocno rozciągają się w łydce. Z tego powodu mam pytanie. Jeśli mam w łydce równo 37 cm, to brać to 37 cm czy zamawiać 35 cm i próbować się wciskać?  😁
Ciężko tak bez mierzenia poradzić czy dasz radę się wcisnąć, mimo to ja bym chyba jednak spróbowała z 35
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
13 stycznia 2014 20:28
Jak mocno ścisnę łydkę miarką to mam 35,5 cm.
No nic, spróbuję, raz się żyje, najwyżej mój portfel się wkurzy i wyprowadzi.  😵
Ja mam łydkę 36 (mierząc na styk) i w romy 35 wchodzę, są ciasne, ale tak akuratnie. 😉
Ja bym nie probowala, wzielam rozmiar identyczny do obwodu i na poczatku mialam bardzo duzy problem z zapieciem. Zwlaszcza lewej nogi :P
To chyba też zależy jaka skóra się trafi (cieńsza czy grubsza) ja miałam takie które na początku były ok a potem je zwężałam 2 razy, więc następne na pewno wezmę ciaśniejsze
Nie kupujcie tak, że będziecie się wciskać prawie na siłę. Stąd właśnie te wszystkie rozwalające się zamki później. Dobierajcie czapsy tak, żeby były ciasne, ale dało się je bezproblemowo zapiąć (lekko naciągając gumę, a nie ile się da).
Romy można zamówić w dowolnym rozmiarze - tabela to jedno, ale jak ktoś się nie mieści w ich standardowych wymiarach, to można podać swoje i takie też uszyją. To pi x oko 30zł więcej, ale nie ma później obawy, że się nie zapną, albo będa wisieć... albo będzie trzeba zamki co miesiąc wymieniać 😁
a czy orientujecie się czy można zamówić z Hippici czapsy czarne z brązowym mankietem? Napisałam do nich maila ale nie odpisują.
Tylko Romy się bardzo rozciągają więc trzeba kupić na obcisłe bo później będą wisiały :/ a zamek i tak się szybko rozwali, wymieniam u rymarza na plastikowy
Zauważyłam, że taki problem (rozciągliwości i trzaskających zamków) występuje właśnie w momencie, kiedy ktoś kupuje je bardzo ciasne. U osób, które wybierają mocno dopasowane, ale na tyle swobodne, że "na ciasno" weszłaby w nie i łydka o ok. 1 cm szersza problem nie występuje.
A ja zauważyłam że jeśli ktoś kupuje swój rozmiar to później zjeżdżają z łydki  🤔

Ja kupiłam tak że ledwo dopinałam a teraz są idealne, nawet mam luz  😀
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
14 stycznia 2014 15:29
A liczyłam, że może jednak zapłacę te 150 zł, a nie 200.  😵
Dobra, to nie ryzykuję, bo coś czuję, że przy czapsach o 2 cm za małych nie mam szans, żeby je w jakikolwiek sposób dopiąć. Chyba, że ktoś zna skuteczne sposoby na szybkie rozciągnięcie ich z 0,5 cm-1 cm.  🙄
Ale za Romy 150zł?
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
14 stycznia 2014 21:23
Tak, za Romy, ale nie w sklepie niestety, nigdzie nie widziałam tych czapsów za cenę mniejszą niż 200 zł. 😉
w bergo jest wyprzedaż i niektore rozmiary są za 149, właśnie przez wątek wyprzedażowy zbankrutuję bo za taką cenę to warto kupić... 🙇
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
15 stycznia 2014 00:08
Magdzior dzięki za info! Wiecie co, po dłuższym namyśle i spojrzeniu na ceny tych czapsów i butów z Hippiki w Bergo zamówiłam te, które były dostępne, czyli 43/35, raz się żyje.  😁
Czy Fair Playe Luxor Shiny mają gumkę? Zamówiłam sobie właśnie takie na styk i zastanawiam sie, czy w razie czego je dociągnę... 😉
malinowaa to daj znać jak przyjdą cyz pasują bo ja w końcu nie zamówilam, bo właśnie wahałam się między rozmiarem 43/35 a 43/33, a teraz jednak nie jestem pewna czy w 33 się dopnę i czy jednak to 43 nie będzie za wysokie...

W ogóle stwierdzam, że jakoś nigdy nie mogę dopasować dobrze czapsów na wysokość. Jak mierzę nogę pod kolanem tak jak powinno być mam ok 40-41 cm, ostatnio zamówiłam czapsy na 41 cm i tak się układają na sztybletach, że mogłyby być spokojnie ze 2 cm wyższe, nawet na zdjęciach widać, że do zgięcia w kolanie mam miejsce i teraz zastaawiam się czy np hippici 43 cm nie będą za wysokie, bo jak mierzę to nijak mi tyle wyjść nie chce.

Tak wyglądają te 41 cm, łuczek jest kilka cm wyższy niż zamek a on też jest pod kolanem... 🤔wirek:
Ja wczoraj odpaliłam komputer z zamiarem zamówienia sobie czapsów. Byłam prawie pewna, że chcę pascuello, profilaktycznie jednak weszłam na ten wątek i dowiedziałam się o promocji na czapsy roma. Cały wieczór zastanawiałam się co zrobić, bo tych hippiki w ogóle wcześniej nie brałam pod uwagę ze względu na cenę. Zmierzyłam się i kolejny problem - szerokość w łydce 34, wysokość niecałe 39 no i kurczę, żaden rozmiar mi nie pasował. Co jeśli będą za wysokie? Wziąć rozmiar 33 i mieć nadzieję,  że krew będzie spokojnie krążyła w nogach, czy może 35, bo nie mierzyłam łydki w bryczesach? Co zrobić, co zrobić? Co zrobiłam? Poszłam spać. Dzisiaj wchodzę na stronę bergo a tam rozmiar 40/33 i 40/35 wykupione. No to po problemie. Teoretycznie.
Waszym zdaniem na które lepiej się zdecydować? Opinie na temat hippiki są podzielone, a jak z czapsami od pana Pawła? Lepiej dołożyć więcej i zakupić czapsy roma, czy wybrać pascuello i mieć niemalże 100% pewność, że będą pasowały?  👀 Pomocy, bo decyzję odłożę na bliżej nieokreślone później, czyt. kolejne pół roku.
Jakościowo która firma robi lepsze buty i sztylpy, Hippica czy PBK?
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
16 stycznia 2014 20:58
Magdzior, niestety nie napiszę Ci, ponieważ wyjeżdżam jutro rano i wracam do domu dopiero za tydzień, a wątpię, żeby do tego czasu nie zostały te czapsy wykupione.  :kwiatek:
KoneKee Nie wiem jak ze sztybletami choć koleżance Hippiki padły po pół roku ale to intensywne użytkowanie :P A ja sztyblety z PBK mam zwykle rok i umierają ale mam naprawdę INTENSYWNE użytkowanie w tragicznych warunkach 😉
edit: ale jestem póki co wierna jeśli chodzi o sztyblety firmie PBK bo rozmiar zawsze ten sam, skóra MEGA elastyczna nigdy mnie nie obciera i te z lekko szpiczastym noskiem są obłędnie pieknę i ze sztylpami ROMY wyglądają jak mega dopasowane do nogi oficerki 🙂 Mogę pokazać jak coś na zdjęciu 😉


Za to jeśli chodzi o MIĘKKIE sztylpy skórzane to skóra wg. mnie w Hippice bardziej miękka ale wyglądem obydwie firmy eleganckie mają te sztylpy w obydwu byłam zakochana ale niestety... W PBK skóra już po pół roku mi się skóra zaczęła przecierać od wewn. strony ale po małej naprawie własnej dociągnęły do roku użytkowania w opłakanych warunkach, codziennie ciurane po kilka koni. W Hippikach nitki na szwach poszły prawie od razu co poskutkowało tym, ze po 4 miesiącach gdzie miałam je tylko kilka razy na zawodach założone rozerwały mi się na szwie całkiem własnie w ubiegłą niedzielę :/ Oddaje do reklamacji bo to już trochę przesada... Smarowane na każde zawody i używane rzadko ale całkiem możliwe, ze jakąś słaba nitka je po prostu zszyli i to feler jednego egzemplarza (mam nadzieję :p)

Także tyle mojej opinii 😉
BlueHorse, wrzuć zdjęcie  🙂





Wybaczcie moje strzemiona krótkie i dosiad... Niestety dużo do pracy dobrze, że góry nie widzicie  😁
Tak czy siak... Od razu mi powiecie, że za niskie - owszem ale ja nie mogę mieć wysokich... Wyższe od razu mnie obcierały pod kolanem a specjalnie mierzyłam... Osiąść mi nie osiadły jakoś sporo ale niestety się marszczą choć zapewne przy dłuższych strzemionach nie było by tak źle 😀
ma ktoś może sztyblety Hippici PRESTIGE? Bo zamówiłam sobie niedawno w bergo i nie wiem jakie są w ogóle o nich opinie  🙄
Ma ktoś może sztyblety i sztylpy ze sztyblety.pl?  :kwiatek:
Zastanawiam się czy kupować od nich czy z Hippici 😉
Ma pół tego wątku, a drugie pół ma Hippici. CZYTAMY!
Pialotta Nawet zdjęcia u mnie w galeiri masz albo wystarczy, że klikniesz mój profil i zobaczysz w moje wypowiedzi nowsze i starsze BARDZO dokładnie opisuje sztyblety i sztylpy ze sztyblety.pl oraz aktualne uzytkowane sztylpy z Hippiki 😉
Kto czyta nie błądzi 😉

Jak rozmiarówka hippiki z futrem, bo słyszałam, że ponoc trzeba brać rozmiar większe ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się