Pilnie potrzebna krew grupy 0 Rh-

Witam,
    Dziś moi rodzice jechali w interesach z Poznania do Zielonej Góry. Tata ( jak się później okazało źle się czuł już od kilku dni-ma problemy z sercem) w pewnym momencie bardzo źle się poczuł i mama zawiozła go  do  szpitala w Grodzisku Wielkopolskim. Wstępnie lekarze myśleli, że to zawał, ale okazało się, że to jakiś stan przedzawałowy.
    Po bardziej szczegółowych badaniach wyszło, że ma raka wątroby i zostało mu ok. 3 miesięcy życia...
    Z racji, że ma bardzo niski poziom hemoglobiny i generalnie zły stan zdrowia zalecono transfuzję.
Problem tkwi w tym, że ma grupę krwi 0 Rh - i  po prostu nie ma krwi dla niego.
Jedną jednostkę szpital mu zorganizował( wciąż jeszcze jej nie dostał, ale "jedzie" ).
Niestety jest mu potrzebne kilka jednostek. Podobno z 0 Rh- jest problem zarówno w Poznaniu, Wrocławiu,
jak i w Zielonej Górze oraz Grodzisku Wlkp.
Piszę do Was z ogromną prośbą.
    Jutro w Kórniku od 9  do 14 pod  Remizą Strażacką jest akcja pobierania krwi.
Wiem, że szansa jest nikła, ale może znalazłby się ktoś o tej grupie chętny aby ją oddać dla mojego ojca?
      Razem z mężem oraz kilkoma znajomymi wybieramy się tam, aby oddać krew w ogóle.
Podobno ( nie znam się zbytnio na tym), jeśli  odda się ją na kogoś, to wówczas ta osoba dostanie swoją grupę.
Podejrzewam, że nie jest to jednostka za jednostkę, zwłaszcza,że tata ma tak rzadką grupę, ale zawsze zwiększa to szansę na transfuzję.
Ale niemniej jednak, jeśli znaleźliby się chętni w ogóle, z jakąkolwiek grupą aby oddać na niego krew byłabym ogromnie  wdzięczna.
      Jeśli komuś nie pasuje Kórnik, to od poniedziałku można udać się  na Marcelińską do  głównej stacji.
Prawda jest taka, że jedynie przedłuży to życie mojemu tacie, jednak liczę na ludzi dobrej woli, którzy się znajdą i poratują, w tak ciężkiej dla nas sytuacji.
      Jeśli ktoś zdecyduje się na oddanie krwi należy dodać, że jest ona przeznaczona dla Wojciecha Bartoszewskiego ze szpitala w Grodzisku Wielkopolskim.
                                                                                                                                              Zuzanna Banach





Podobno ( nie znam się zbytnio na tym), jeśli  odda się ją na kogoś, to wówczas ta osoba dostanie swoją grupę.
Tak to prawda. W przypadku mojej babci było to samo, ludzie oddawali inną, a ona dostawała swoją.
[quote author=Być. link=topic=86633.msg1317625#msg1317625 date=1330204103]
Podobno ( nie znam się zbytnio na tym), jeśli  odda się ją na kogoś, to wówczas ta osoba dostanie swoją grupę.
Tak to prawda. W przypadku mojej babci było to samo, ludzie oddawali inną, a ona dostawała swoją.
[/quote]

no ale jak się nie odda krwi to przecież osoba w potrzebie też powinna dostac wystarczającą ilość?
Nie ma obowiązku zbiórki krwi dla chorego ,ale lekarze stosuja ta zasadę,że nalezy dla pacjenta naganiac dawców (i słusznie)
wtedy bez żalu daja mu jego grupe
W szpitalach zazwyczaj chca takie potwierdzenia:kto oddał,gdzie ile jaką grupe to zazwyczaj daje sie lekarzowi prowadzacemu.
można oddawać w dowolny miejscu kraju. krew do chorego i tak zapewne pójdzie z banku. a od dawców będą uzupełnione jej braki (ubytek) w banku. 0 to rzadka, a bardzo potrzebna grupa ...
niedawno znajomego cofnięto ze stołu praktycznie bo właśnie nie było...też akcje robiliśmy... mogła być oddawana w różnych stacjach.
Ile czasu musi minąć od ostatniego oddawania krwi żeby oddać ponownie?
krew pełna min. 8 tygodni,
osocze, plyki można po 30 dniach już po pełnej.
  Jest tak jak dziewczyny napisały wcześniej, można oddać krew w cym kraju, na rzecz danej osoby.
Jeśli więc znalazłaby się chętna osoba z 0  Rh -, to chyba szalałabym ze szczęścia.
    Na chwilę obecną mamy jednego pana, który jest wujkiem mojej koleżanki.
Jutro pójdzie oddać krew.
    Ale tak jak pisałam, potrzebne jest kilka jednostek, ponieważ tata ma bardzo niski poziom hemoglobiny i bardzo silne niedotlenienie.
Ja ma grupę 0 rh-
czyli mogę oddać krew w swoim oddziale i napisać, że to dla Twojego taty? jak to wygląda taka procedura?
ja mam  0 rh"-",nawet nie  wiedziałem  ze  jest rzadkością?
Ostatni raz "ściagali" ze  mnie w wojsku 🏇
A co ze stałymi dawcami? Jeśli taki zaznaczy przy oddawaniu, że oddaje dla kogoś (inna grupa), to też "działa"?
Druga sprawa - co z osobą, która oddaje krew regularnie, ale od jakiegoś czasu punkt nie chce od tej osoby krwi, bo ma jej za dużo (?) i pobiera regularnie tylko osocze?
Ja co prawda krwi oddawać nie mogę, ale mój chłopak jeździ regularnie i nie byłoby problemu, żeby oddał ją dla konkretnej osoby. O ile wezmą krew i nie będą się znowu przy osoczu upierać... :/
krwawa mery, napisz proszę, czy jest możliwość, abym w swoim oddziale w Rz-wie oddała krew Twojemu tacie i już jutro bym mogła się wybrać do centrum. trzymaj się..!
Napisałam piękną i długą wiadomość, ale mi się skasowała...
Generalnie jeśli ktoś chciałby  oddać krew na mojego tatę, może to zrobić w najbliższej placówce.
Przy rejestracji należy podać dane osoby, na którą jest ona oddana.
W tym wypadku będzie to Wojciech Bartoszewski, Samodzielny Publiczny Ośrodek Opieki Zdrowotnej, ul. Mossego 17,
Grodzisk Wielkopolski.
Zaświadczenie, które dawca otrzyma trzeba by było wysłać na adres tego szpitala.
Dzięki bardzo miłemu panu, który zarządzał akcją w Kórniku uzbieraliśmy 17 jednostek 🙂
Tata dziś dostał dwie jednostki krwi, lekarz powiedział, że powinien mieć w najbliższym czasie przetoczoną całą krew,
a później się okaże co dalej.
Dziękuję bardzo wszystkim, którzy dziś nam pomogli i tym którzy jeszcze chcieliby pomóc.
Nie wiem horseman czym sie tak szczycisz,ze ostatni raz oddawałeś w wojsku  😵
Przez ludzi z twoim podejściem jest potem problem z gr krwi dla osób w potrzebie.
BTW skoro tym bardziej masz 0 rh- to zgłoś się i wspomóż p.Wojciecha.

Ja oddaje regularnie,podobnie jak jestem dawcą szpiku. Mam A1 rh+, tez zapotrzebowanie spore.
Z zerówką jest tak,że każdy niezaleznie od własnej gr moze ją przyjąć,a pacjent z zero jedynie zero,dlatego jest wszędzie potrzeba,a zwłaszcza ta rh-.



Ja jestem regularnym dawcą, ale rok temu miałam operację i musiałam mieć przerwę. Też zdarzało mi się oddać na "kogoś" obcego. Ale mam marną A1Rh+
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
26 lutego 2012 20:21
krwawa mery Czyli nadal jest potrzebna?I tak planowałam się wybrać oddać krew więc równie dobrze mogę na Twojego tatę.
Chciałam oddać krew... ale okazało się, że nie mogę. Czy naprawdę waga poniżej 50 kg jest aż tak niebezpieczna? Wkurza mnie to. Bo bardzo chciałabym regularnie oddawać a nie mogę 🙁
jak to... nie można poniżej 50kg?
spoko lacuna, aktualnie miałabym gorącą prośbę do osób z 0 Rh -;
krwi różnej mamy już trochę uzbierane.
Ode mnie też nie chcieli krwi, bo przeszłam pewien zabieg niespełna 5 miesięcy temu, mimo, że czuję się bardzo dobrze.
Możliwe, że dziś zostaną oddane dwie jednostki 0 Rh -,bo jeszcze do tej pory nie udało się znaleźć dawcy z tą grupą.
Ale powiem wam szczerze, że jestem pozytywnej myśli,jak zobaczyłam zaangażowanie kilku prawie obcych mi osób.
Naprawdę dziękuję 🙂
emade, no niestety. Przy uczelni u mnie stał taki wielki bus i można było iść oddać krew. Ale jak pani na mnie popatrzyła i zapytała o wagę (ważę 45 przy wzroście 167), to powiedziała, że od tak szczupłej osoby nie można pobierać. Zdziwiło mnie to bardzo, ale niestety. Nie było dyskusji.

Cytat z krwiodawcy.info

"Krew mogą oddać:
- osoby od 18 do 65 roku życia, które ważą, co najmniej 50 kilogramów"
Byłam dziś w centrum. najpierw panie próbowały mnie zdyskwalifikować ze względu na wagę (szok..), bo dłuższej dyskusji zgodziły się pobrać mi hemoglobinę. wszystko było już na jak najlepszej drodze, już mi mieli pobierać próbkę do badań, a tu wyszła inna kwestia i w ostatniej chwili zostałam odsunięta i zgarnęłam opiernicz  🙄

ale mam też dobrą wiadomość, bo udało mi się "wysępić" 3 jednostki 0 rh- dla Twoje taty! zaświadczenie przed chwilą wysłałam priorytetem na poczcie, także już jutro powinno być (dopisek "jednostki 0 rh- dla P. Wojciecha Bartoszewskiego"😉

Pozdrawiam serdecznie, trzymaj się tam..
A.   master of sarcasm :]
27 lutego 2012 17:21


krwawa mery  Zrob event na facebooku, i wyszukaj grupe KREW i tam tez wrzuc event. Ja tak dla mojego bylego trenera apelowalam, kompletnie nieznajomi oddawali...
Trzymaj sie  :przytul:
Meise- nagabywałaś ludzi w kolejce? 🙂

Ja raz miałam sytuację, że nie chcieli mi pobrać , bo miałam za niskie ciśnienie. Od tej pory rano dwie kawy, wysiadam z autobusu , fajka w zęby i biegiem prosto do gabinetu lekarskiego zmierzyć ciśnienie. Na co dzień mam 60/90.
Ale jak raz byłam w lutym i ważyłam 82, a w maju tego samego roku 62, to się nie zainteresowali, czy ja może anemii nie mam🙂
Witam,
Meise dziękuję bardzo 🙂🙂🙂 jesteś wielka !
my wczoraj też nagabywaliśmy ludzi w kolejce 🙂
No więc chwilowo wstrzymuję akcję, proszę moda o odklejenie, ponieważ wczoraj i dziś uzbieraliśmy tyle krwi,
że spokojnie wystarczy dla taty, oczywiście wszelkie nadwyżki zostaną w szpitalu.
Bardzo bardzo dziękuję, nie spodziewałam się, że tyle osób pomoże bezinteresownie...
Jeszcze raz dziękuję Meise 🙂
Tata jak mu opowiadałam jak to wszystko wygląda normalnie się wzruszył, a nie jest skory do okazywania takich uczuć,
dziękuję
Naprawdę nie ma za co dziękować! co do pozyskania jednostek, to nie nagabywałam nikogo, tylko strasznie jęczałam paniom lekarkom i naświetliłam im sytuację dla kogo ta krew ma być, no i w końcu jedna z pań powiedziała, że nikomu pomocy nie odmówią w potrzebie i kazała innej kobitce wydrukować mi takie zaświadczenie, w którym umieściła 3 inne osoby, które oddały krew o tej grupie  🙂

Pozdrów tatę i sama też się trzymaj ciepło!!!
krwawa mery, to dobre wiadomosci. odklejam watek, jednak gdyby jeszcze byla taka potrzeba, to pisz pw.
Nie wiem horseman czym sie tak szczycisz,ze ostatni raz oddawałeś w wojsku  😵
Przez ludzi z twoim podejściem jest potem problem z gr krwi dla osób w potrzebie.
BTW skoro tym bardziej masz 0 rh- to zgłoś się i wspomóż p.Wojciecha.

Ja oddaje regularnie,podobnie jak jestem dawcą szpiku. Mam A1 rh+, tez zapotrzebowanie spore.
Z zerówką jest tak,że każdy niezaleznie od własnej gr moze ją przyjąć,a pacjent z zero jedynie zero,dlatego jest wszędzie potrzeba,a zwłaszcza ta rh-.



😵
Nie wiem co ma piernik do wiatraka. Ty oddajesz horseman nie. I co z tego? Cały świat teraz musi oddawać, bo fizycznie jest do tego zdolny?


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się