pensjonaty w okolicach trójmiasta

Nie znalazłam bardziej odpowiedniego wątku więc pisze tutaj
Kiedyś na kolibkach jazdy prowadził dr. Krzysztof Skorupski, wiecie może czy on dalej prowadzi jazdy? Mam na myśli indywidualne treningi na własnym koniu, nie szkółke. Jeśli tak, to może macie do niego jakiś kontakt? :kwiatek:


Doktor aktualnie nie prowadzi jazd, bo Kolibki zlikwidowano. Jezdzi po Polsce, pisze tez kolejna ksiazke. Moze bylby zainteresowany prowadzeniem treningow, nie wiem. Mam do niego nr tel, jesli jestes zainteresowany/a - pisz pw 😉
[quote author=aszka link=topic=87.msg1318073#msg1318073 date=1330264129]
Byłam tam i oglądałam ośrodek naprawdę super miejsce pełen profesjonalizm stajnie, hala, plac, pastwiska, lonżownik, karuzela naprawdę full wypas tylko dojazd to kawałek drogi od trójmiasta.
dojazd żaden, fatalny parking do manewrów z trajlerem, jak na ilość koni, mała hala, boksy mniejsze niż przewidywał architekt i dzięki temu słupy w boksach 🤔...no i żaden "full wypas"- Wrocław, Warszawa, Poznań, Łódź, czy nawet Toruń i Olsztyn mają wokół siebie po kilka stajni z lepszym standardem...no ale w kraju ślepców,łatwo jednookiemu być królem.
[/quote]
1. Jeżeli nie potrafisz jeżdzić z trailerem to oddaj prawo jazdy i weź sobie dodatkowe jazdy na pasie startowym na lotnisku.
2, Jeżeli dla ciebie boks 3x3,5 jest za mały to wstaw konia do hangaru
3. W ośrodku tym często bywa aktualny wicemistrz włoch seniorów w skokach przez przeszkody i były mistrz polski i zdanie obydwóch o tym ośrodku jest pozytywne.
A tak w ogóle to kim ty jesteś i jakie są twoje osiągnięcia ,że tak się mądrzysz wszem i wobec.
Z tego co mi wiadomo twój poziom jezdziectwa to marne L i może lepiej weź się za jeżdżenie a nie trać czasu ani energii przed komputerem. Lepiej pokaż co potrafisz na zawodach. Poza tym w ośrodku tym nigdy nie byłeś więc nie wypowiadaj się na tematy , o których nie masz pojęcia.
ZAMIAST WROTKI ZMIEŃ NIK NA ZGRYŹLIWY ! MOŻE TO JUŻ TEN WIEK !
😁 ale generalnie to "Serdecznie Zapraszamy"  😂
...a "z tego co wiesz", to malo wiesz, bo i stajnie znam i jezeli L-klase jade, to tylko na mlodym.
A sama stajnia przyzwoita, ale zaden "full wypas"...do Kwidzyna, czy chocby Kuxni Nowowiejskiej bardzo jej daleko, w sumie to nawet skromy Rakowiec przyjaxniej koniom i ludziom zbudowany...o dawnej Starej Milosnej juz nie wspominam, bo 180 ha uzbrojonego terenu, 2 karuzele, hala 4500metro, plus nawet ambulatorium i 2 wetow na etacie, to jednak mala przesada.
I zupelnie nie rozumiem tej agresji...przeciez "nie ma lepszej w okolicy"...(narazie)
I zupelnie nie rozumiem tej agresji...przeciez "nie ma lepszej w okolicy"...(narazie)
no właśnie, ja też jej nie rozumiem. stajnia jest dobra, da radę się obronić sama. każdy niech ma możliwość ocenienia jej na podstawie realiów a nie forumowej przepychanki, która schodzi do poziomu przedszkola.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
01 marca 2012 08:07
to,że stoimy w gorszych stajniach nie znaczy,że nie możemy subiektywnie oceniać innych... na mnie ogromne wrażenie robi Ciekocinko,nie La Scalla się nawet nie umywa...
ot, La Scalla to taki przyzwoity ośrodek,jakich powinno być w 3mieście i okolicach wiele,a że nie ma,to jest odbierana jako luksusowa.
nie jest.hala dla mnie,jak na standard ośrodka do jakiego aspiruje jest za mała,20x40 to taki standard,ale chocby Białogóra ma większą... i dużo fajniejszą jednak.

bardzo funkcjonalnie zrobiony ośrodek, które miałam okazję na żywo ogladać,to wymieniany już tu Kwidzyn, Młyńska Struga w Grabowcu k.Torunia, stajnia,w której stoi forumowa tunrida.... czy chociażby stajnia mojej przyjaciółki w Biskupcu(KJ Lotar)...

jest do czego równać - w górę pod względem standardów... mi się marzy,żeby taka La Scalla to był standard,a "wypasów" to niestety jeszcze mało (wypas to Ciekocinko)...

fajne podejście stajni,mam nadzieję,że niedługo będzie tych stajni więcej  😎
Nie znałam wcześniej tej stajni w Ciekocinku, zajrzałam na ich facebookową stronę i  👍 Podziwiam chęci, zaangażowanie, pewnie wkład finansowy też był niemały, żeby odnowić taki duży ośrodek, robi wrażenie, szczególnie jak się ogląda zdjęcia przed i po  😜
Ciekocinko to moje marzenie  😜
A czy przypadkiem Ciekocinko nie jest w pełni prywatne, w sensie że nie ma możliwości hotelowania konia?
Z tego co mi wiadomo to Ciekocinko jest obiektem na uzytek prywatny.
Mi też się wydaje, że w Ciekocinku nie ma pensjonatu, co nie zmienia faktu, że jest tam przecudnie! Oby właścicielom udało się zrealizować swoje plany co do przyszłości obiektu.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
02 marca 2012 07:36
Klami, nawet jeżeli chcą być hermetyczni,to chyba chciałabys stać w takim ośrodku?

bo dla mnie wypas Ciekocinka jest niezaprzeczalny i cieżko,patrząc na La scallę,a wiedząć,że są inne,dużo lepsze ośrodki, padać na kolana z zachwytu.
nieminiej jednak barzo się cieszę,że takie normalne ośrodki powstają, im więcej ich,tym lepiej dla nas wszystkich 😉
Ktoś, no oczywiscie, że tak. Chocbym miała płacic kilka tysiecy za miesiąc. Osrodek cudeńko i marzenie.
Ja mówie tylko, że to jest prywatna stajnia sportowo-hodowlana na chwile obecną i chyba nawet nikt nie przewiduje pensjonatu.
Wiecie / słyszeliście o jakiejś dość nowej stajni w Warszkowie, koło Rybna? Niejaka Stajnia Forest, na fejsie są i www.stajniaforest.com.pl Zawody robia 15.04.12  🤔
Moon   #kulistyzajebisty
03 marca 2012 12:36
Nie znam stajni, ale oglądając zdjęcia w galerii "Konie" za żadne skarby nie chciałabym tam stać ani tym bardziej oddać im konia do zajażdżki...  🤔wirek:
Widziałam różne foty wstawiane na strony www, które przenigdy nie powinny się tam znaleźć, bo to wręcz wstyd, no ale kto co lubi...
Gillian   four letter word
03 marca 2012 12:39
Moon, dlaczego? z tego co widzę to wszystkie mają nadwagę - to chyba lepiej niż chodzące szkielety 🙂
Ja tez nie widzę akurat w koniach nic złego. Znam ludzi prowadzących z poprzedniej stajni i generalnie zbyt pozytywnie nie wspominam stania tam, ale na stronie akurat nie widzę masakry. Jestem ciekawa jak wypadną zawody, tzn ilość chętnych 😉 😉
Gillian   four letter word
03 marca 2012 22:15
Bay, obejrzyj sobie zdjęcia z padoku - poszłabyś na jazdę do stajni, która reklamuje się zdjęciami brykającego konia na lonzy? na nieogrodzonej przestrzeni? not funny.
Ale fakt, że konie wyglądają fajnie, miła odmiana 🙂
Faktycznie, nawet tam nie zajrzałam. Prawdopodobnie wybiore sie na te zawody to ocenię na żywo 😉
Czy słyszeliście o jakiejś stajni, koniecznie z halą, co dysponuje wolnymi boksami?
W trybie pilnym przenoszę się do Trójmiasta z południa Polski i chciałbym w najbliższy weekend zrobić rozeznanie, sprawdzić warunki, czas dostania się do stajni, ceny. Tylko gdzie?
Będę wdzięczna za pomoc.
Właśnie, ktoś jedzie do stajni Forest na te zawody w kwietniu ? :>

stajnie w trójmieście, La scalla w żukowie, Koń-ak też jest w Niestępowie tylko nie wiem czy wolne boksy mają.
Baltic Yacht Club i Polo w Gdyni, Pegaz w Redzie. : ) Dajak w Koleczkowie i Pomerania w Łężycach 🙂
stajnie w trójmieście, La scalla w żukowie, Koń-ak też jest w Niestępowie tylko nie wiem czy wolne boksy mają.
Baltic Yacht Club i Polo w Gdyni, Pegaz w Redzie. : ) Dajak w Koleczkowie i Pomerania w Łężycach 🙂
Owczarnia, Matemblewo, Sopot, Lubiczówka, Zielona Brama.. no trochę by tego jeszcze się znalazło.
deborah   koń by się uśmiał...
07 marca 2012 17:11
Sajan, proponuję zajrzeć do warcza. Polecam bo stajnia super.. o wiem że mieli.wolne boksy
Ale Warcz trochę daleko biorąc pod uwagę gdańsk i dojeżdżanie codzienne , owczarnia bliżej już ; )
Tyle, że w Owczarni to chyba chetny musiałby sobie dodatkowa stajnie wybudować, bo jest ful i nie zanosi sie na zwolnienie czegokolwiek. Raczej kolejni dopytuja sie o miejsce.
deborah   koń by się uśmiał...
07 marca 2012 17:35
klaudiabolusiowa, do warcza z gdańska nie dalej niż do łężyc czy koleczkowa.
Właśnie, ktoś jedzie do stajni Forest na te zawody w kwietniu ? :>

stajnie w trójmieście, La scalla w żukowie, Koń-ak też jest w Niestępowie tylko nie wiem czy wolne boksy mają.
Baltic Yacht Club i Polo w Gdyni, Pegaz w Redzie. : ) Dajak w Koleczkowie i Pomerania w Łężycach 🙂


mała poprawka -la scalla jest w Czeczewie
siwka
dzięki, mój błąd ; )


deborah
co prawda to prawda : )
Baltic Yacht Club i Polo ?? Mieszkam w Gdyni, a pierwsze słyszę  😲 Napiszcie proszę coś więcej o tym miejscu  :kwiatek:
Moon   #kulistyzajebisty
07 marca 2012 18:30
anai, to te nowe Kolibki ;-)
http://www.animalpro.pl/AnimalPro/
Yacht Club ?? Dobre.....  😂
To ile ta stajnia ma nazw ?? Juz sie pogubiłam. Znałam wersje "nowe Kolibki" oraz Animal Pro.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się