Rajdy turystyczne 2012 (jednodniowe, wielodniowe)

Alicja_8   Z pasja...z miłością...
10 kwietnia 2012 09:01
Zakładam ten wątek bo nie znalazłam podobnego.

Może byśmy stworzyli tu taki zbiór jednodniowych rajdów konnych tak popularnych w okresie wiosenno - letnim.
Chciałabym na taki się wybrać więc każde informacje o organizowanych rajdach mogło by być pomocne i może też pretekstem do spotkania się z voltowiczami gdzieś na ścieżce 🙂

Kto był z własnym koniem, gdzie i może znów gdzieś się wybiera. Piszmy, wklejajcie linki a może każdy znajdzie coś dla siebie.


edit: zmiana tytułu watku
Sporo rajdów organizują Nielepice. Byłam kiedyś na 5-dniowym, byłam w Tenczynku. Mogę polecić, bo Jura piękna się już robi 🙂

http://nielepice.com.pl/?pg=wiadomosci&id=317

Edit: byłam na hucułkach niepickich,ale ze swoim koniem też można
dołączam się do pytania, jeśli ktoś coś wie to prosimy o informacje. Z racji, że konia póki co nie posiadam chciałabym wiedzieć czy opcja rajdu z "wypożyczeniem" konia też wchodzi w grę?
fajny temat, ja chętnie się dowiem o takich rajdach w górach swiętokrzyskich 🙂
i może by zmienić temat, żeby kilkudniowe rajdy tez wchodziły w grę 😉
Kami   kasztan z gwiazdką
10 kwietnia 2012 11:30
Rewelacyjne rajdy robi Kazik Kocjan w ośrodku Kon-Tur w Małobądzu na Pustyni Błędowskiej. Jednodniowe rajdy są po pustyni, a parodniowe prowadzą transjurajskim szlakiem konnym - wrażenia niezapomniane  😜
Alicja_8 my mamy do siebie niedaleko, tereny fajne, może my wspólnie zorganizujemy coś takiego? 🙂
Kami a mają jakąś stronę internetową?  🙂
Alicja_8   Z pasja...z miłością...
10 kwietnia 2012 15:42
Martolina świetny pomysł 🙂 no to zagadaj z Adamem co on na to bo my chętni przyjechać na jakiś całodniowy rajd 🙂 musimy nasze konie trochę obeznać w obcych terenach z obcymi końmi. Wal śmiało jak coś zorganizujecie.

A tak pozatym to mnie ineteresuje woj. mazowieckie 🙂Albo mazury - tzn. okolice Olsztyna itp.
fajny temat, ja chętnie się dowiem o takich rajdach w górach swiętokrzyskich 🙂

http://stajniajagielka.pl/

Polecam serdecznie! Znajomy prowadzi tam rajdy, konie mają niesamowicie spokojne, wytrzymałe, ogólnie świetne.
Alicja_8 mnie również interesuje Olsztyn i okolice, a w sezonie wakacyjnym Poznań
Alicja_8   Z pasja...z miłością...
10 kwietnia 2012 15:54
Im bliżej tym lepiej bo nie chcę koni daleko targać.

A ktoś słyszał o rajdach w "Źrebaczówce"??woj. warmińsko - mazurskie. Czy ktoś słyszał i sie wybiera??Organizują 4 maja.
Miyako   聞こえる昨日の叫びが。
10 kwietnia 2012 15:57
W Olsztynie kiedyś organizował Kojrys...
Rewelacyjne rajdy robi Kazik Kocjan w ośrodku Kon-Tur w Małobądzu na Pustyni Błędowskiej. Jednodniowe rajdy są po pustyni, a parodniowe prowadzą transjurajskim szlakiem konnym - wrażenia niezapomniane  😜

Brzmi fantastycznie  😜
Jak masz jakieś namiary to podeślij na pw. Z góry dziękuję  :kwiatek:
Kami   kasztan z gwiazdką
10 kwietnia 2012 17:00
Kazik z tego co wiem strony nie ma. Namiary można znaleźć w necie:
Ośrodek konnej jazdy 'KONTUR'
Jolanta i Kazimierz Kocjan
Małobądz, ul. Laskowska 17
(0-32) 642-47- 62
0-602-289-472
606-935-734
kazimierzkocjan@wp.pl

Mają nad stajnią kilka pokoi, domowe jedzonko i mega wytrzymałe konie. Dawno już u niego nie byłam, ale myślę że nic się nie zmieniło. To są ludzie z sercem na dłoni, ogromną wiedzą i miłością do koni. Z  tego co pamiętam Izydorex też u niego bywała  🙂 Jeśli zbierze się kilkoro znajomych to można dowolnie ustalić termin rajdu, oni dbają o nocleg i wyżywienie na trasie. Warto też się do nich wybrać na Noc Świętojańską w czerwcu - powrotny nocny teren do stajni, kiedy nic nie widać i trzeba zdać się na koński instynkt -> bezcenne  🏇
Tak, byłam w terenach na koniach pana Kocjana i gościnnie z rajdem z Nielepic. Bardzo sympatyczne miesjce 🙂
To ja zapraszam na taki rajd do nas, bo nie mam się z kim powłóczyć całodziennie 😉 Szukam towarzysza, dwóch, i w drogę ... Woj. mazowieckie www.bunczuk.pl.tl
My co weekend robimy sobie mini rajdy 😉 Mamy 2hc, oo oraz hc/oo (zajeżdżana w tym roku) czasem trasa ma 20km czasem 40 km i więcej. Zdarza się, że wracamy nocą. Na Jurze także bywamy stołujemy się wtedy u Witka Rosy. Stajnię Kon-Tur kojarzę. 4lata temu mieliśmy tam bazę i o ile właściciel miły i nie mogę mu niczego wobec naszych koni zarzucić, to jego prywatne nie przypadły mi do gustu (chodzi mi o ich kondycję). Obecnie mamy 2wolne konie więc jeśli ktoś jest z naszych okolic (Bytom) to mogę zaprosić 🏇
a może rzeczywiście możnaby zrobić wątek ogólnie o rajdach? Bo ja myślałam o czymś może nawet 2 / 3 dniowym a też o tym wątku nie znalazłam  👀
Ja polecam stajnię Tabun w Sławkowie (http://www.stajniatabun.pl/rajdy.html), organizowane są tam zarówno rajdy jedno- jak i kilkudniowe. Jeżeli chodzi o jednodniowe rajdy to nie ma póki co wyznaczonych jakiś sztywnych terminów, można umówić się na jakikolwiek weekend o ile zbiorą się np. 3 osoby chętne, zazwyczaj jeździmy na Pustynię Błędowską. 🙂 W weekend majowy jedziemy natomiast do Ogrodzieńca na dwudniowy rajd, z tego co wiem jest chyba jeszcze jeden koń wolny ale można też jechać na własnym koniu. 🙂
My co weekend robimy sobie mini rajdy 😉 Mamy 2hc, oo oraz hc/oo (zajeżdżana w tym roku) czasem trasa ma 20km czasem 40 km i więcej. Zdarza się, że wracamy nocą. Na Jurze także bywamy stołujemy się wtedy u Witka Rosy. Stajnię Kon-Tur kojarzę. 4lata temu mieliśmy tam bazę i o ile właściciel miły i nie mogę mu niczego wobec naszych koni zarzucić, to jego prywatne nie przypadły mi do gustu (chodzi mi o ich kondycję). Obecnie mamy 2wolne konie więc jeśli ktoś jest z naszych okolic (Bytom) to mogę zaprosić 🏇


Kasik to te całe 20-40km stępujecie?  👀
Jakby ktoś miał chęć pooglądać Bieszczadzki Park Narodowy z grzbietu hucuła to serdecznie zapraszam. 😀
Martolina- jednodniówki jeździmy szybkim tempem, wolimy zrobić dłuższy popas zamiast odgniatać sobie zadki stępując pół dnia. Konie mamy w dobrej kondycji więc problemu nie ma. Więcej stępa jest wtedy, gdy jeździmy dłuższe rajdy po górach 😉
Zapytałam bo 40km a wracacie tak późno....nie wzięłam pod uwagę popasu :P
Alicja_8   Z pasja...z miłością...
11 kwietnia 2012 10:27
Martolina i co z tym rajdem??Zorganizujecie coś?
Z Adamem będę się dopiero widziała w sobotę, pogadam i dam znać 🙂
Zapraszam na niezapomniane rajdy po Pieninach do gospodarstwa agroturystycznego Biała Woda w Jaworkach. Trzymam tam swojego konika. Widoki i trasy cudne, wiec polecam 😉

http://tablica.pl/oferta/weekendowy-rajd-konny-po-pieninach-i-slowacji-gory-maj-2012-IDtbmd.html
Martolina- jesienią wystarczy dokulać się do bazy o 18ej by było ciemno 😉 nie wspomnę o zimie 🤣
Roxy- nie widzę ogłoszenia
Przepraszam. Coś ten link nie działa. Ten jest z ofertą czerwcową ale jakby ktos chciał to nie ma żadnego problemu zorganizować taki rajd w kwietniu lub w maju. Ja sama mieszkam w Szczawnicy czyli w tych rejonach i naprawdę szlaki są piękne a widoki jeszcze lepsze😉 😍

http://tablica.pl/oferta/weekendowy-rajd-konny-po-pieninach-i-slowacji-gory-czerwiec-2012-IDX1YN.html
A może z mojej okolicy (koń stoi w Świerklańcu) ktoś chętny na rajdy? Na 1-2 maja zamierzam jechać do stajni p.A.Mazura, ale wygląda na to,że nikogo oprócz mnie chętnego nie ma niestety. Może ktoś z Was by się dołączył?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się