DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

Ktoś kiedyś wykonywał ochraniacze/ocieplacze stajenne na rzepy, któż to mógł być? Albo czy któraś z was nie podjęłaby się wykonania?
z tego co wiem to ivett też robi ocieplacze
ivett jak zwykle mistrzowskie wykonanie derek i szacun za dobór mojej grubej modelki  🏇
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
28 października 2010 19:41
Ivett, to pierwsze jest piękne  😜
Karutek, Ivett chyba robi, a na pewno Deborah (jarpol)
mój dzisiejszy cukiereczek 😀



Ktoś   Dum pugnas, victor es...
29 października 2010 19:04
ivett = cudo!!!
to ja chcę całą błekitną 🙂
hehe 🙂
strasznie słodka jest 🙂
bardzo ładne te trzy ostatnie derki!

czy jak szyjecie derki stajenne, padokowe podszywacie je czymś na klacie? Szyję drelich i nie wiem czy podszyć czymś
ivett "prawie" jak z niciaków, smerfowych  😁 Co ot za modelka/model ?
korsik, ja podszywam podwójnie drelichem
czyli to nylonowe podszycie nie jest potrzebne?
wg mnie, nie
dobra, narazie pozszywałam kawałki, jutro przyszywam lamówkę i zapięcia. Ciekawa jestem jak będzie leżeć  🙄

Oczywięcie coś namieszałam, zrobiłam za szerokie rozcięcia i jak nie sięgają do końca derki (na dole)..
mam jeszcze pytnie jak zrobić dziurki w paskach na klatę?
rozgrzanym gwoździem 🙂
dzięki  :kwiatek:

już uszyłam derkę, zostały mi do zrobienia dziurki w paskach, przyszyć pasy między nogi (ale jeszcze nie mam taśmy) i polarek na kłąb

i tymbardziej  👍 dla Ciebie, Ivett, bo teraz wiem jak ciężko uszyć zwykły drelich (przynajmniej mi)  😵
korsik poka poka  😉
korsik, pochwal się jak Ci wyszło 🙂
a szyl ktos z was moze pokrowiec na siodlo? bo tak sie zastanawiam.. 👀
Z tego co pamiętam szyła ivett  😉
a znajde gdzies na forum zdjecia?

chyba rozejrze sie za ladnym polarkiem i uszyje sobie;p znaczy mama uszyje  🏇
niebardzo mam jak zrobic narazie zdjecie, bo jest już ciemno
jutro postaram się jakieś zrobić

coś nie idzie mi robienie tych dziurek rozgrzanym gwoździem. Długo go rozgrzewasz, zapalniczką czy czymś innym?
ja rozgrzewam na kuchence gazowej
udało mi się zrobić jakieś słabe zdjecia, w rzeczywistości derka jest ciemniejsza (z szarymi obszyciami)



korsik, a można wiedzieć ile Cię to wyniosło? 😉
Klamry na klatę są świetne, takie kantarowe?
materiał ok 30zł + wysyłka
zapięcia 8zł na pas x2 4zł na klate x2 i 2zł na regulację między nogi x2 + wysyłka
taśma 5cm 25zł (50m)
taśma 3cm 15zł (50m)
taśma 2cm ok 13zł + wysyłka (50m)
tasma 2cm między nogi ok 9zł
karabinki między nogi kupiłam kiedyś całą paczkę ok 1zł x2 (ale musiałabym poszukać jakiś większych i pocniejszych)
nitka 3zł x2

taśmy mi jeszcze dużo zostało, niektóre taśmy miałam, niektóre musiałam dokupić
wysyłki dość drogie (zwłaszcza taśm bo liczą sobie jeszcze 15zł za 'przyszykowanie' paczki...) ale kupowalam razem z lovely wiec dzięliły się koszty na pół no i kupowałam materiały nie tylko na tą derkę

korsik, fajnie Ci wyszła 🙂  Wrzuć fotki na koniu.
sei   . let's grow old together & die at the same time .
31 października 2010 07:46
mam dwa pytania 🙂
1. jaki polar jest dobry na owijki?
2. gdzie mogę dostać/powinnam szukać polaru na derkę ale nie jednokolorowego? jakieś romby. paski itp.?

ivett, derki rewelacyjne!

korsik, twoja też wygląda obiecująco. chętnie zobaczę na modelu 😉
ok, dzisiaj powinnam mieć jakieś zdjęcia

szkoda, że nie starczyło mi materiału na klapkę na ogon, 3m są na styk na derkę 165
Korsik, Ty masz wrodzony talent. Nie spotkałam jeszcze osoby, której szycie czegoś pierwszy raz wychodziłoby jak z katalogu (nawet mi pierwszorazowe dzieła wychodzą ładnie dopiero po kilku razach, ach ta skromność  :wysmiewa🙂  Ale cena materiałów - znaczy że szycie jest bez sensu?  🤔

A pytanie do osób trochę już szyjących. Czy dekatyzujecie materiały bawełniane, takie jak drelich na derkę lub podszycie padu? Zawsze jak kupuję bawełnę w tekstylnym to pani kilka razy mi przypomina, że to surowa bawełna i że trzeba zdekatyzować (wyprać w 40 st. lub wyprasować bardzo gorącym żelazkiem, ale takim przemysłowym, domowe się nie sprawdza podobno), bo na  pewno przy pierwszym praniu wstąpi się o 10%. Uszyłam sobie samej kilkukrotnie pad z podszyciem z tej bawełny bez dekatyzowania (bo mi się szczerze nie chciało), po użyciu wyprałam go i nic się nie wstąpiło, a przynajmniej nie na tyle, by było to widać. Tylko raz wyprałam taki materiał przed szyciem, bo nie chciałam by później zafarbował (czarny). Zmierzyłam go dokładnie przed i po praniu i nie wstąpił się ani o centymetr. Jak to jest?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się