DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

jako, że powstało w erze przed związkiem zCorelDraw 😉 to powstało na papierze. 😉 używam wersji "z ręki" głownie. ale poszukam - nie mam chwilowo corela, ale moze gdzieś jakis jpg czy rzecz. no i chce ygnowac  także te skórzane rzeczy :P a co! obraz, naczólek - też twór artysty 😉

dodajmy, że podobny motyw, ma też caball (tylko 3 konie w kółku 😉 )
ze stylizowaną głowa konia w kole to zbyt poszaleć sie nie da 😉 (jeśli ma być to proste graficznie)


no to chyba ktos jednak przeglądał watek - albo też przypadek. tak szczerze to zrobiłabym b. podobnie - nie znając tego powyżej...
kolory są standardowe. konik z szyjką to konik z szyjką, szczególnie, że ten drugi jak przeanalizowac całkowicie inny styl (i grafiki i połączenia i liter i znaczenia, funkcji grafiki)
ja tu widze b. wyraźne inspirowanie sie orlenem jak już (którego logo jest uznanym najlepszym znakiem firmowym) - i styl i kolorystyka. tylko nie ptak a koń - bo pzj sie orłami nie zajmuje 😉
jeśli coś zerżnięte to pomysł od na popiersie i jego styl od orlen... tak mi się kojarzy przynajmniej.
Nausznikowo 😀

xxKooniexx   Wprowadzam do doliny łez, teorie sensu życia.
13 lutego 2014 16:25
kantar na modelu 🙂
Kto wie gdzie zakupić jakieś brylanciki/taśmy na naczółek błyszczące?
w pasmanterii nie mają 🙁
Time, allegro.
Ta dam, w końcu skończyłam derkę polarową 🙂 kolor mało praktyczny, ale derka w sumie pierwsza więc wersja testowa - jak najbardziej do brudzenia 😉
I... ostatnio w hurtowni macałam na żywo kobaltowy polar z hello kitty  😍 i poważnie zastanawiam się nad zrobieniem kolejnej derki, tylko ile można mieć derek polarowych? 🤣
Time poszło PW 😉

okunka  fajniuchne ogłowie ma ten kopytny model
Modelka 🙂 znana top model wśród końskich marek 😉 a ogłowie kombinowane, właścicielka skompletowała, plus nasz najnowszy bajerancki gog, obecnie w wersji ponaprawczej (wypadła nakrętka w zaczepie przy naczółku i jest obecnie śróbka z gwintem - podobno mina faceta z castoramy, jak zobaczył "ustrojstwo" bezcenna :p)
okunka bez stresu, ja mogę przyjąć jedną dereczkę jeśli ty masz w nadmiarze  😍
PS. Topmodel w szczytowej formie, tylko pozazdrościć 🙂
okunka a jakie ma zapięcie ta dereczka ? bo widzę cos metalowego i mnie ciekawi gdzie dorwałaś  😁

A wracając do kryształków, ja ostatnio zachorowałam na te  💘


Już zbieram kasę żeby je kupić i naczółek przerobić xD

O nie dodali nowe  😵

Dereczka zapinana na karabińczyk plus na wierzchu klapa na rzep, coś a'la jarpol 🙂
okunka super derka 🙂 chyba już odetchnęłaś trochę 😀. Chciałabym już zobaczyć Twój "twór" na żywo na koniu ^^
zamowkantar, ja również bym chciała 😀 będzie pewnie wyglądać bardzo "żywo" i "wybitnie wyraźnie" 😉 a derka powstała już w święta, Mikołaj musiał odwiedzić kobyłkę przecież 🙂 ale dopiero ostatnio dorwałam w miarę duży karabińczyk żeby zrobić zapięcie, bo sama klapa na rzepy to słaba trochę
W wątku praca oferuję/poszukuję jest informacja o pracy jako szycie sprzętu jeździeckiego, jeśli ktoś by potrzebował 😉
okunka mam szczerą nadzieję, że będę potrzebowała jeszcze 4 ^^. No ale pożyjemy, zobaczymy.

Libeerte szkoda, że sprawdzenie umiejętności to podjęcie się robienia podróbek. Chyba ktoś chce otworzyć produkcję bazując na ostatnich tematach z tego wątku pewnie.
zamowkantar, oooj to nie wiedziałam, no szkoda, bo gdyby to było coś fajnego to kilka osób mogłoby sobie dorobić 🙂
Taak taak znowu będzie, że się chwalę ale co tam tak skromnie zaprenentuję tunel na popręg futrzasty.  A tak w ogóle to czas najwyższy żebym również jakąś derkę wydziargała. Mam na myśli padokową/ przeciwdeszczową. Bo jak działać to z rozmachem 😉  A co do tego tematu o prawach autorskich i kopiowaniu. To Niestety ten rynek jest już tak nasycony, że ciężko coś nowego wymyśleć ;p Ja również mogłabym być zła wściekła bo widziałam, że ktoś zaczął wzorzyste czapraki produkować 😉 No ale co wolny rynek w końcu 😉 Dlatego trzeba być kreatywnym i szukać szczęścia w wielu dziedzinach i rozwijać się😉

zdjęcie tunelu😉
lato zbliża się wielkimi krokami, komary owady muchy, a nie myślała może któraś z was o zrobieniu derki siatkowej...na szydełku ?
to prawie jak nauszniki 🙂
tylko z czegoś niezbyt ciepłego i większe oczka 🙂
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
14 lutego 2014 10:58
Mam pytanko - poniewaz do tej pory szylam wszystko recznie - chce zapytac czy do szycia czaprakow potrzeba jakiejs specjalnej maszyny, szwu? Czy kazda maszyna sie nada?
Szyje tylko dla siebie ale mysle troche poszerzyc dzialalnosc 😀
Prosze o odpowiedz, dziekuje 🙂  :kwiatek:
Monoc   Kaski GPA dla wszystkich! :)
14 lutego 2014 13:35
szamanka, ja używam Łucznika 466 i to bardzo wdzięczna maszyna. 😉 Chociaż wydaje mi się, że te nowe plastikowe mogą nie dać rady.


Chciałabym się pochwalić efektem mojego pierwszego starcia z maszyną 🙂. Tworząc czaprak uczyłam się szyć.



Lamówka jest równa, tylko jakoś na tym zdjęciu krzywo wyszła. Chętnie przyjmę krytykę!

Nie wierzę że uszyłaś tak pierwszy czaprak 😲
Jest idealny!
Monoc   Kaski GPA dla wszystkich! :)
14 lutego 2014 13:48
Ulalala, prucia była niesamowita ilość, a roboczogodzin to już nie zliczę. 😉 Ale jak na pierwszy raz efekt mnie zadowala. Następnym razem tylko więcej wypełnienia dam. 😉
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
14 lutego 2014 14:32
Monoc dziekuje bardzo za odpowiedz - takowa tez maszyne mam na oku do kupienia. Czy regulacja i ustawienie odpowiedni tej maszyny jest trudne?

Ja moge pochwalic sie owijkami polarowymi - 3,5 metra, rzepy czarne 12 cm - szyte recznie 😀

Czaprak swietny - jak u profesjonalisty 🙂
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Wielkośc zdjęcia - nie po raz pierwszy!
W życiu nie uwierzę, że to pierwsze szycie i to bez pomocy jeszcze 😉 znaczy się jesteś krawieckim Einsteinem w takim razie 🤣 pikowanie piękne i pięknie sznurki przyszyte! Jakiej grubości masz te sznurki? 7mm? 🙂 ja jeszcze nie znalazłam tych idealnych, dlatego pytam, bo Twoje wyglądają dobrze
okunka przyszła 🙂 mogłaś podszyć jakimś ciemniejszym kolorem 🙂 a tak to prezentuje się super. Mam nadzieje że spełni swoją rolę 🙂 dziekuje.
szamanka, maszyna do szycia czapraków powinna mieć: spory prześwit pod stopką, ostry transponder i dobrze, żeby trzymała bardzo równy szew stebnowania.
Zamowkantar - chodzi o podkładkę? 🙂 dałam gruby drelich bo siatka była za cienka do czegoś tak grubego 😉 zdaj koniecznie  relację jak przejdzie pierwsze testy, bo jestem strasznie ciekawa  :kwiatek:
Monoc   Kaski GPA dla wszystkich! :)
14 lutego 2014 17:09
szamanka, dziękuję bardzo 😉. Wg mnie jest całkiem proste. Podeszłam do tego jako zupełny laik i całkiem nieźle sobie dałam z tym radę. W internecie są filmiki instruktażowe a sama instrukcja obsługi też bardzo łopatologicznie wszystko tłumaczy.

Owijki bardzo fajne! 🙂 Ja polaru bałabym się ruszać. Jak na razie jest to dla mnie zbyt elastyczny materiał. 😉

okunka, bardzo dziękuję - zupełnie pierwszy czaprak! Wcześniej obszywałam tylko obrus dookoła, żeby się nie siepał. Jedyną pomoc jaką otrzymałam to od Ciebie i od halo! 🙂. Udało mi się znaleźć 5mm. Wystarczy, że na allegro wpiszesz "sznurek jubilerski 5mm" i wyskakuje co trzeba. Ale fakt, naszukałam się trochę 🙂.


Edit: Nie sznur, tylko sznurek 🙂 + zapomniałam o halo  😡
no i dlatego nawet nie będę próbować szyć.
nie wyjdzie mi tak jak Monoc,  nawet  i tylko się załamię i zdołuję ;]

tylko ...będzie ci taki kształt do siodła pasować? masz tak nisko i tak mocno wystającą tę część siodła?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się