kierunek klinika

zembria   Nowe forum, nowy avatar.
17 listopada 2023 17:03
espérer, Szczerze mówiąc, to jeszcze nie wiem. Wet mi mówił, że to w miarę szybko i sprawnie potem idzie, ale co to dokładnie oznacza to nie powiem. Dowiem się z grubsza za tydzień pewnie, a tak konkretniej to przypuszczam, że dopiero przy odbieraniu konia.
zembria, - ożesz kurka, ale się załatwił 🙁 Oby się tam wszystko ładnie goiło! 🌻
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
17 listopada 2023 17:14
keirashara, Nom, słabo jest. Najgorzej, że przy jego wszystkich chorobach towarzyszących, to jakby eskaluje wszystko jedno przez drugie. Po pierwsze wrzody i stres... on w przyczepie zachowuje się dosyć niebezpiecznie dla własnej osoby. Do tego pierwszy raz pojedzie sam, tak to zawsze z kumplem swoim ukochanym więc z mentalnym wsparciem. Do tego bardzo się boję jak takie długie unieruchomienie wpłynie na rao i szpat 😓
Podajesz mu coś wyciszającego ?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
17 listopada 2023 17:51
espérer, Zamówiłam Hempqualizer Plus, kumpela bardzo chwaliła, że fajnie konia jej wyciszył. Zacznę podawać mniejszą dawkę 2 dni przed podróżą, a tuż przed jazdą dostanie więcej i mam nadzieję, że obędzie się prób samobójczych na trasie 🤷 Zostawię też pewnie razem z nim resztę tubki, żeby mniej się stresował na miejscu. To koń który trafił do mnie jako niespełna dwulatek, całe życie stał na dworze, od kupna ma swojego kumpla, są zrośnięci mózgami. Miał w życiu jedną tylko przeprowadzkę dawno temu, a jak gdzieś jeździliśmy na szkolenia to we dwoje. Także wiem, że taki wyjazd w pojedynkę, to będzie dla niego dużo do zniesienia.
HEMPQUALIZER   HempqualizerTeam Ban permanentny
22 stycznia 2024 12:40
zembria, Witamy. Chcieliśmy podpytać jak Pani wrażenia ze stosowania Hempqualizera?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
22 stycznia 2024 14:01
HEMPQUALIZER, Ciężko powiedzieć jednoznacznie. Nie mam porównania, bo to była jedyna samotna podróż tego konia. Przeżył. Nie zrobił sobie krzywdy, przyczepa też cała. Przez 5h podróży siana nie tknął, grzebał nogą, trzepał łbem, spocił się tak, że z niego ciekło, ale nie odwaliło mu całkiem (ma na swoim koncie takie akcje, że stwierdził, że on wysiada... i wysiadł. Ale też ma na koncie już kilka podróży gdzie nawet ze 2-3 razy skubnął siano, tyle że nie jechał sam, a z kolegą). W klinice mimo mojej prośby koń preparatu nie dostawał. Według obsługi był spokojny, ale to taki typ, że kisi w sobie emocje i postronne osoby mogą nie zauważyć, że on wewnętrznie jest bardzo mocno zestresowany. W drodze powrotnej początkowo był jeszcze na sedacji, którą dostał do zdjęcia szwów i zmiany opatrunku więc Hempqualizera nie podawałam. Dojechał tak samo jak w tamtą stronę, może nawet nieco spokojniejszy, ale był też bardzo wyraźnie zmęczony. Po powrocie zaczęłam podawanie tego preparatu ze względu na areszt boksowy. Kon wrócił w bardzo kiepskiej formie psychicznej. Pobyt tam i te transporty mocno dały mu w kość. Nie jadł początkowo, przypuszczalnie wrzody dały o sobie znać. Po niecałym tygodniu zaczął już swoje posiłki dojadać. On nie znosi stania w stajni, nie wchodzi tam poza karmieniami z własnej woli, jedynie latem jak owady żyć nie dają to tam się chowa (koń wolnowybiegowy na co dzień). Po kilku dniach od powrotu pierwszy raz w życiu się w tej stajni położył (po 8 latach), także tu może być jakiś wpływ tego suplementu na ogólne uspokojenie konia. To był początek grudnia, kontynuowałam podawanie codziennie ze względu na zbliżającego się Sylwestra. Kilka dni przed zwiększyłam już dawkę do 2-3ml dziennie, w samego Sylwestra dostali (2 konie, bo kolega stoi razem z nim) 2ml rano i 2ml około 17, potem dołożyłam jeszcze po 22 tez 2ml. Konie tego Sylwestra zniosły najgorzej ze wszystkich jak do tej pory. Jednak tu na pewno ogromne znaczenie miał fakt, że nadal mieli do dyspozycji jedynie otwartą stajnie "z balkonem". Brak możliwości rozchodzenia emocji i strachu, potęgował znacznie stres. Od godziny 17 już musieliśmy z mężem stać i trzymać ich na uwiązach, żeby sobie żaden krzywdy nie zrobił (drugi koń też niestety kontuzjowany 🤦 ). Czy w normalnej sytuacji by pomogła ta pasta, to nie wiem, sprawdzę na pewno za rok, w bardziej sprzyjających koniom okolicznościach. Na ten moment nie jestem w stanie jednoznacznie powiedzieć czy pomógł nam ten Hempqualizer, czy nie, bo to było wszystko wyjątkową sytuacją i bardzo dla nas wszystkich, koni i ludzi trudną. Czy wpłynęło jakoś na rao, nie wiem, bo koń od wiosny, od przejścia na sianokiszonkę nie wykazuje objawów. Czy pomogło jakoś w kwestii szpata, czy zwyrodnień w innych miejscach, nie wiem, bo koń nadal spaceruje jedynie stępem. Czy wpłynęło jakoś na wrzody, nie wiem, bo musiałby mieć zrobioną gastroskopię przed i po.
HEMPQUALIZER   HempqualizerTeam Ban permanentny
22 stycznia 2024 14:17
zembria, dziękujemy bardzo za tak obszerny opis. Sami nie bardzo jesteśmy w stanie z niego wyciągnąć wnioski aczkolwiek nasuwa się nam jedno pytanie...stosowała Pani Hempqualizer czy Hempqualizer+?
Za ten post użytkownik otrzymał: Ban permanentny
Komentarz moderatora: pkt 2 regulaminu: Forum nie jest tablicą ogłoszeniową i boardem reklamowym. Zabronione jest umieszczanie ofert handlowych, przekazów reklamowych, prowadzenie promocji czy reklamy firm, stajni, sklepów i innych przedsięwzięć komercyjnych, zarówno w formie tekstowej jak i graficznej.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
22 stycznia 2024 15:38
HEMPQUALIZER, Hempqualizer +
Zużyłam przez ten czas niecałe 3 opakowania.
edit. Dopiszę jeszcze, że mi samej też trudno wyciągnąć z tego wnioski, bo sytuacja jaka nas spotkała jest wyjątkowa i nie mam porównania.
Post został usunięty przez autora
HempquaTeam   HempquaTeam Ban permanentny
22 stycznia 2024 15:59
zembria, Proszę dokładnie sprawdzić dawkowanie...preparat dawkuje się max 3 ml dla ciężkich koni-Pani podała 6 ml w sylwestra na 1 konia. Zdecydowanie odradzamy dawkowanie czegokolwiek wedle własnego pomysłu bo nawet z witaminą C można przesadzić. Przy kolejnych podejściach proszę jednak nie przekraczać tych 3 ml-w zasadzie to 2 ml w 99% przypadków są w zupełności wystarczające do uzyskania efektu.
Za ten post użytkownik otrzymał: Ban permanentny
Komentarz moderatora: proszę przeczytać regulamin i nie zakładać kolejnych kont reklamujących produkt
Nie no kurde, co to za nachalny marketing! Jedno konto zbanowane za reklamę, a teraz 2 posty niżej! w tym samym wątku user o nazwie HempquaTeam!
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
22 stycznia 2024 16:55
HempquaTeam, Tonący brzytwy się chwyta. Wiem i zdaję sobie sprawę, że dawkowanie przekroczyłam. Licząc na jakiś efekt jednak, bo konie były w stanie w którym łatwo mogły zrobić sobie i nam krzywdę. Oceniając ryzyko do ryzyka, postanowiłam podać więcej.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się