Islamizacja Europy?

zabeczka17, czytam ze zrozumieniem - a tobie zatem polecam więcej zwykłej kultury. Co prawda słaba nadzieja, skoro nie pojmujesz, że przejawiasz "wrażliwość rotacyjną" (świetne określenie na moralność Kalego).

niesobia, za długo chodziłeś do szkoły w PRL??? I nie było komu zweryfikować twojej wiedzy? Wracaj sobie do słodkiego słowiańskiego pogaństwa, z niewolnictwem na czele, ale łaskawie pozwól większości decydować co jej pasuje.
Na szczęście i ty, i ja siedzimy sobie w swoich enklawach, i tak naprawdę to nam pasuje. Co świat wymyśli - na to i tak oboje nie mamy wpływu. Zatem może wrzuć na luz?
Fanatyzm i ksenofobia są wszędzie, wśród wyznawców Światowida też, a "światki ateiści" udowodnili to wybitnie, lepiej niż przedstawiciele najgroźniejszych religii.
Do linku od Nestora, nawet nie zajrzałeś, prawda? Bo po co? Przecież ty masz Swoje poglądy - a inni niech sczezną.
Jednak uśmiechnij się, bo nie ma sensu wojować - to nie są złote kalesony.
Tak jedynie pod rozwagę, znalazłam ostatnio cenne zdanie: "systemy wartości z zasady są nienegocjowalne".
Halo ja się jednak mimo wszytko nie kieruję stereotypami ,typy obrzezanie kobiet przez Islam . Może dlatego ,że kilka kroczy muzułmanek widziałem  , i niczym się od kroczy Europejek  nie różniły .  😉  Bardzo cenie swoją enklawę  i rozumiem ,że ktoś może cenić swoją . Wkurza mnie jak ktoś próbuję swoją enklawę narzucić  wszystkim na około nie szanując prawa do innych poglądów  😤 Od razu nóż w kieszeni mi się otwiera    🏇 .  Systemy wartości można negocjować , nie można ich narzucać  😉
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
08 stycznia 2017 14:39
zabeczka17, czytam ze zrozumieniem - a tobie zatem polecam więcej zwykłej kultury. Co prawda słaba nadzieja, skoro nie pojmujesz, że przejawiasz "wrażliwość rotacyjną" (świetne określenie na moralność Kalego).




Halo ale po co zalecasz mi coś skoro zachowałam to w stosunku do ciebie?  Ograniczasz się w poglądach bo masz uschematyzowany świat w którym  używasz narzędzi takich samych jak rasiści , ksenofobii czy homofobii- strachu wynikającego z kompleksów.
Coś co odbiega zupełnie od twoich uporządkowanych nauk  ( jak to zwiesz logiki) jest albo złe, albo pozbawione sensu albo wręcz ci zagraża- bądź w większej perspektywie państwu.
A życie nie jest ani albo czarne, ani albo białe.
Życzysz mi kultury ? Ok dzięki a ja tobie poszerzenia horyzontów w temacie imigrantów . Człowiek uczy się całe życie.
A emocje które tu starasz się tu prezentować nie przydają się  kompletnie w dyskusji.
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
08 stycznia 2017 16:07
halo, obrzezanie kobiet akurat jest o wiele silniej zwiazane z krajami i ich kultura niz religia. Np. jest to o wiele bardziej popularne na kontyencie afrykanskim niz azjatyckim.
Dokładnie. Kiedy dyskutowałam z muzułmanami na temat miejsca kobiet w ich kulturze to jeden z moich rozmówców podał właśnie przykład, że przecież oni nie robią kobietom krzywdy, że krzywda to się dzieje w Afryce, bo tam kobiety są obrzezane. Więc jak widać oni też tego z własną religią nie wiążą.
Nam, Europejczykom, ciężko rozróżnić, co u nich wynika z kultury, a co z religii. Często to mieszamy.
Nie mam nic do religii islamu. Za to mam dużo do związanej z tym kultury. Nie do wszystkich przejawów.
W Afryce nie ma islamu, wielce ciekawa koncepcja.
Ech, ta paskudna logika!

zabeczka17, nie będę pisać do ciebie, jak ty śmiesz do mnie, zdanie po zdaniu. Ja się namęczę robiąc, czego nie lubię, a do ciebie i tak nic nie dotrze. Zatem jedynie ogólnie życzę ci przybytku zdrowych komórek kory mózgowej, bo to nigdy nie zaszkodzi, a często się przydaje.

No i tak dla humoru:
[img]https://scontent.fwaw5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-0/p235x350/15871535_1625221224453367_3022005961815562691_n.jpg?oh=7bebabd922857a4b2d472fa5073c06a4&oe=591DB01B[/img]
Halo ja się jednak mimo wszytko nie kieruję stereotypami ,typy obrzezanie kobiet przez Islam . Może dlatego ,że kilka kroczy muzułmanek widziałem  , i niczym się od kroczy Europejek  nie różniły .   😉 
wypowiedź poniżej poziomu. Jakiś kryzys wieku średniego ?
Dokładnie. Kiedy dyskutowałam z muzułmanami na temat miejsca kobiet w ich kulturze to jeden z moich rozmówców podał właśnie przykład, że przecież oni nie robią kobietom krzywdy, że krzywda to się dzieje w Afryce, bo tam kobiety są obrzezane. Więc jak widać oni też tego z własną religią nie wiążą.
Nam, Europejczykom, ciężko rozróżnić, co u nich wynika z kultury, a co z religii. Często to mieszamy.
no ciężko, szczególnie że wiele wiąże się z kulturą i z religią właśnie. Jeśli ktoś nie jest "specjalistą " to będzie mieszał. W sumie co za różnica ? Bez względu na pochodzenie czy chcemy tego u nas ?
Zastanawia mnie jedno... sporo osób które są przeciwko chrześcijanom, zaciekle wstawia się za imigrantami....
Nie można zostawić ludzi bez pomocy ale trzeba to robić z głową. Trzeba się zaangażować a nie poświęcać. Ze zacytuję anegdotę : " to tak jak z jajecznicą na boczku, świnia się poświęciła a kura zaangażowała ..... "
Halo poważnie w Afryce niema Islamu ?  Zeby była jasność miedzy nami to ja  akurat mam  dużo  do Islamu  😀iabeł:
Majowa kryzys wieku średniego cokolwiek to jest to chyba mam za sobą . Nie rozumiem co jest poniżej poziomu  w moje wypowiedzi  Kobieta  , stereotyp , Muzułmanka , Europejka  czy może  krocze  ❓  A tak na marginesie to nie ja żeńskie organy przywołałem  na przykład  barbarzyństwa Islamu .
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
09 stycznia 2017 09:00
Dokładnie. Kiedy dyskutowałam z muzułmanami na temat miejsca kobiet w ich kulturze to jeden z moich rozmówców podał właśnie przykład, że przecież oni nie robią kobietom krzywdy, że krzywda to się dzieje w Afryce, bo tam kobiety są obrzezane.


Tak, w krajach islamskich Afryki kobiet są lub były obrzezane.
W Tunezji całkiem niedawno odstąpiono od tego procederu za sprawą żony prezydenta Tunezji 😉
Tylko, że obrzezanie kobiet w niektórych częściach Afryki to nie kwestia islamu tylko kulturowo , plemienna , sięgająca jeszcze czasów faraonów  . Afrykańczycy nie muzułmanie też to robią ,Chrześcijańscy Koptowie również tak  traktują  swoje Kobiety, to znaczy , że chrześcijaństwo nakazuję  wycinać kobietą łechtaczki . LITOŚCI  😵
Tylko, że obrzezanie kobiet w niektórych częściach Afryki to nie kwestia islamu tylko kulturowo , plemienna , sięgająca jeszcze czasów faraonów  . Afrykańczycy nie muzułmanie też to robią ,Chrześcijańscy Koptowie również tak  traktują  swoje Kobiety, to znaczy , że chrześcijaństwo nakazuję   wycinać kobietą łechtaczki . LITOŚCI   😵

A co za różnica czy kulturowo\zwyczajowo czy z innego powodu ? Barbarzyństwo pozostaje barbarzyństwem. Bo tu nie chodzi o samo obrzezanie tylko o sposób i konsekwencje tegoż .
i litości kobietom.
Tylko to Halo wyciągnęła  obrzezanie  kobiet jako przykład barbarzyństwa Islamu , a ja tylko udowadniam ,że za tym barbarzyństwem nie stoi Islam jako religia  . Nie neguję  ,że jest to barbarzyństwo . Barbarzyństwem  było również palenie kobiet na stosie , a za to barbarzyństwo Kościół Chrześcijański był bezpośrednio odpowiedzialny .  Więc jak ktoś czuję moralną potrzebę  krytykowania Islamu , to niech racjonalnie zobaczy co do jeszcze 18 i 19 wieku robiło chrześcijaństwo . Kto tak naprawdę zaczął św wojnę miedzy Chrześcijaństwem , Islamem , a Judaizmem . Gdyby nie wyprawy krzyżowe i kolonializm , może Islam by się tak nie zradykalizował . Halo widzi źdźbło w oku bliźniego , ale belki we własnym nie widzi .  😉
Gdyby ciocia miała wąsy to by była wujkiem..... To jest watek historyczny czy dyskutujemy obecną sytuację i obawy związane z islamizacją w Europie ? Bo jeśli mowa o tu i teraz to tak, ja się obawiam.
Majowa , a Ty uważasz, że historia , kultura i odwieczne animozje nie mają  wpływu na dzisiejszą sytuacje , że powielanie błędów i nie wyciąganie z nich wniosków to jedyna słuszna droga . Jeżeli tak  to obawiaj się dalej bo ludzi z takimi poglądami jak ty jest wielu i oni na pewno nic dobrego nie osiągną ,ale ogólną światową katastrofę  na pewno . Ja te też się obawiam , tylko nie muzułmanów , tylko zacietrzewionych zmanipulowanych  kretynów z jednej i z drugiej strony .
Majowa , a Ty uważasz, że historia , kultura i odwieczne animozje nie mają  wpływu na dzisiejszą sytuacje , że powielanie błędów i nie wyciąganie z nich wniosków to jedyna słuszna droga . ależ mają. I dlatego należy wyciągać wnioski a nie pielęgnować odwieczne animozje.
Majowa do takich samych wniosków dążę  😀 . Jak któraś , ze stron się nie ogarnie to dojdzie do tragedii . Myślę że dziejowo wychodzi na to ,że teraz  kolej na cywilizacje zachodu . Dla tego wkurzają mnie wszelkie europejskie ruchy  nacjonalistyczne . Największym zagrożeniem  dla świata w tej chwili jest rosnący nacjonalizm i wiążąca się z nim ksenofobia  na tle narodowościowo religijnym i to powinniśmy zwalczać   , a nie  poszczególne narody czy religie .   Tzw. Państwo islamskie jest zagrożeniem dla nas  , ale jeszcze gorszym dla Islamu . Co niektórzy narodowcy muszą zrozumieć ,że nie każdy muzułmanin to terrorysta , a  nie którzy zwolennicy Kanclerz Merkel  ,że nie każdy przybywający do Europy jest biednym uchodźcom . To co ja widzę w tej chwili  to zamierzone działania ,żeby na nowo rozdmuchać stare animozje  miedzy chrześcijanami  , a muzułmanami .  A stoją za tym moim zdaniem Rosja , USA , Izrael , Turcja  i  Arabia Saudyjska  i nie o Islam im chodzi  tylko o wpływy  , kasę i ropę  i to oni są odpowiedzialni za to ,że głupi kibol na trzaska po ryju jakiegoś emigranta , a ten równie głupi  emigrant w odwecie zażga go nożem  . Wpływu na politykę  za wielkiego nie mamy , ale jednak na takie zachowania społeczne już tak .  Nie dajmy się zwariować .  😤
Wpływ na zachowania społeczne ? Idealista. Weź i wytłumacz coś kibolowi  🙇 Spróbuj przekonać Muzułmanina  🙇
I właśnie dlatego uważam że należy pomagać tam na miejscu. Niestety pozostaje mieć nadzieję że dyplomaci wiedzą więcej i będą działać ..... ale nadzieja jest ponoć matką głupich.....
Przed drugą wojną w Niemczech też było przyzwolenie społeczne i polityczne na wybijanie szyb  Żydom . Mamy wpływ na to kto nami rządzi , a rząd ma narzędzia jak tępić rasizm i ksenofobie na terenie własnego kraju . A pomagać trzeba i tu i tam   i wcale to nie oznacza ,że mamy wszystkich bez wyjątku  wpuszczać i  tolerować . To właśnie był błąd Merkelowej .

Ale jest różnica pomiędzy brakiem akceptacji\przyzwoleniem a edukacją. Nie wierzę w edukację osoby która ma zupę zamiast mózgu.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
10 stycznia 2017 14:07
Tylko, że obrzezanie kobiet w niektórych częściach Afryki to nie kwestia islamu tylko kulturowo , plemienna , sięgająca jeszcze czasów faraonów  . Afrykańczycy nie muzułmanie też to robią ,Chrześcijańscy Koptowie również tak  traktują  swoje Kobiety, to znaczy , że chrześcijaństwo nakazuję   wycinać kobietą łechtaczki . LITOŚCI   😵


Litoś zachowaj dla siebie, bo nie zrozumiałeś powyższych postów.
Trybunal o zabranianiu dziewczynkom z rodzin muzulmanskich udzialu w koedukacyjnych lekcjach nauki plywania  🙂
http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/539821,muzulmanki-islam-basen-plywanie-chlopcy-europejski-trybunal-praw-czlowieka.html

W Norwegii trwa dyskusja nad zabronieniem zakrywania twarzy w instytucjach publicznych
http://www.dzienniknarodowy.pl/4970/18-imigranci-transmitowali-na-zywo-w-internecie-gr/

Tak tak, wiem. Przecież imigranci to tacy kochani i tolerancyjni ludzie. Oni pewnie nie chcieli, a to biedna Szwedka sama chciała i potrzebowała kulturowego ubogacenia. No bardzo mi przykro, a teraz ci biedni chłopcy będą musieli odpowiadać za to przed sądem, a Szwedka się będzie cudownie bawiła na terapii psychologicznego.
Tak tak, wiem. Przecież imigranci to tacy kochani i tolerancyjni ludzie. Oni pewnie nie chcieli, a to biedna Szwedka sama chciała i potrzebowała kulturowego ubogacenia. No bardzo mi przykro, a teraz ci biedni chłopcy będą musieli odpowiadać za to przed sądem, a Szwedka się będzie cudownie bawiła na terapii psychologicznego.


A mozesz wskazac choc jedna osobe tutaj, ktora tak twierdzi, oprocz Ciebie?
Naboo, a słyszałaś kiedyś o ironii?  :kwiatek:  Jak ostatnio się tu wypowiadałam przeciwko imigrantom, to zostałam prawie że zjedzona i zwyzywana od faszystek.
Naboo, a słyszałaś kiedyś o ironii?  :kwiatek: 

A Ty? :kwiatek:

Nie zauwazylam, zeby ktokolwiek tutaj bronil przestepcow, skadkolwiek by nie pochodzili.

Natomiast ludzie segregujacy innych wg wyznania, pochodzenia czy koloru skory i nawolujacy do otwartej agresji wobec nich, to tez przestepcy, wiec trudno, zeby byli glaskani po glowie.
Czy ja nawołuje do samosądów?  😀iabeł:  Ciężko powiedzieć, bo w moim życiu i podejsciu dużo się pozmieniało. I ja wiem, że gdybyśmy pozwoliły policjantom i żołnierzom strzelać do imigrantów po to żeby zabić, to była by bardzo sytuacja ryzykowna. Ciężko powiedzieć, w którym momencie żołnierz/policjant wciąż byłby strażnikiem prawa, a w którym mordercą. Ale tak jak mówiłam, troszkę mi się w życiu pozmieniało i coraz to bardziej uważam, że ogień trzeba tępić ogniem  😉  I pewnie gdzieś tam jest jakiś odsetek normalnych imigrantów, tak samo jak jest odsetek zwyrodnialców europejczyków. Ale mimo wszystko, proporcje są na niekorzyść imigrantów.
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
24 stycznia 2017 15:51
  I pewnie gdzieś tam jest jakiś odsetek normalnych imigrantów, tak samo jak jest odsetek zwyrodnialców europejczyków. Ale mimo wszystko, proporcje są na niekorzyść imigrantów.

Blagam, blagam, blagam, powiedz mi ze napisalas to w zarcie...
E., a masz jakieś dane, które poświadczają, że proporcje są na niekorzyść imigrantów? Chętnie zobaczyłabym jakieś obiektywne statystyki. Bo to, że imigranci też popełniają przestępstwa jest chyba do przewidzenia - w każdej grupie ludzi trafiają się czarne owce, ale z takim przekonaniem piszesz o przeważającej patologii wśród imigrantów, że chętnie bym się dowiedziała skąd czerpiesz te informacje.
E - jakie sądy, ostatnio odszkodowania dostali za gwałt 😀

Multi kulti trwa w najlepsze  😀
http://pikio.pl/znana-polska-dziennikarka-zaatakowana-przez-imigranta-w-centrum-warszawy/#

E., a masz jakieś dane, które poświadczają, że proporcje są na niekorzyść imigrantów?

5 minut z google i już masz chociażby ten artykul
https://ndie.pl/odsetek-przestepstw-popelnianych-przez-imigrantow-we-francji-stale-rosnie/
tak na wypadek jakby Ci był trudno doczytać to:
Socjolog Hagues Lagrange w swojej publikacji Le déni des cultures opartej na ankiecie przeprowadzonej w newralgicznych częściach kraju stwierdził, że różnorodność kulturowa jest główną przyczyną popełniania przez cudzoziemców coraz większej ilości przestępstw. Według badań, nastolatkowie wychowani w rodzinach imigrantów z krajów Sahelu (Senegal, Mauretania, Mali, Niger, Czad, Somalia) okazywali się sprawcami przestępstw 3-4 razy częściej niż ich rówieśnicy z rodzin rdzennie francuskich. Nastolatkowie z krajów Maghrebu (Maroko, Algieria, Tunezja) popełniali je z kolei 2 razy częściej od swoich francuskich kolegów.
Jak ujawnił portal Valeurs actuelles w roku 2013, najbardziej niebezpieczne obszary Francji pokrywają się z tymi o największej populacji imigrantów. Według raportów narodowego Biura do spraw Obserwacji Przestępczości odsetek spraw wszczętych przeciwko imigrantom (z wyłączeniem naruszeń kodeksu drogowego) zwiększył się z 15% do 20% w ciągu ostatnich 5 lat. Aż 75% kradzieży z użyciem siły, 25% przypadków niszczenia mienia publicznego i 85% przypadków kieszonkostwa dotyczyło sprawców wywodzących się spoza Francji. Z kolei w Paryżu i jego rejonie jedno na każde trzy zabójstwa zostało popełnione przez cudzoziemca.


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się