Kobitki... (antykoncepcja)

Jakie plastry antykoncepcyjne są dostępne na naszym rynku? wiadomo mi o evra, jeszcze jakieś?
emi dzieki  :kwiatek: tak wlasnie myslalam.
BASZNIA   mleczna i deserowa
24 sierpnia 2010 08:49
hanoverka,  zdaje sie, ze tylko te dla matek karmiacych. Trzeba je natomiast przerwac zaraz jak pokaze sie okres i zaczac brac normalne.
BASZNIA już je brałam, ale jestem dość nie punktualna i boję się, że wtopię. Okres mam juz i jest nieregularny i właściwie nie wiem czy to on. Nie chcę się znowu pakować w hormonalne, bo niedługo zakładam mirenę. Chciałabym coś na 1 miesiąc do dwóch.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
24 sierpnia 2010 10:09
hanoverka w takim razie musisz poczekac raczej do mireny, a teraz zostaja barierowe anty.
BASZNIA   mleczna i deserowa
24 sierpnia 2010 21:14
hanoverka, na poczatku po ciazy okres z reguly sie balagani, wiec to pewnie on, tylko w kratke. ja tak samo jak pisze Gienia-Pigwa,  mysle, ze w takim razie lepiej srodek techniczny, a potem drut 😉.
To ja chyba zaczekam na ta mirenę bo niestety ''srodki techniczne'' odpadają 🤔 Dzięki :kwiatek:
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
25 sierpnia 2010 09:53
Dobra pomocy!
Biorę Yasminelle :P i jestem juz 3-4 tydzień na Dukanie i..... mam dwie tabletki na blistrze i.... dostałam okres 😵
Pytanie co mam robić? przerwać i zostawić tabletki? czy brać i wogóle przerwy  7 dniowej nie robić ( w końcu okres już dostałam).
Nie wiem czym to może być spowodowane bo tabletki brałam o tej samej godzinie rano po przebudzeniu.
yga   srają muszki, będzie wiosna.
25 sierpnia 2010 10:53
Zabeczka, a ile czasu przyjmujesz te tabletki? To twoje 1sze opakowanie? Jezeli tak, to nie mozesz przerwać brania tabletek, i bez względu na to czy masz okres czy nie, musisz wziac pozostałe i ZROBIĆ 7dniową przerwę. Tylko w taki sposób okres po pewnym czasie Ci się ustabilizuje
BASZNIA   mleczna i deserowa
25 sierpnia 2010 12:24
zabeczka17,  ja bym sponczyla opakowanie i zrobila przepisowa przerwe.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
25 sierpnia 2010 12:47
Już chyba z 2 lata biorę jaśminelke i nigdy nie było takich problemów.
Blister skończę ale po prostu zacznę  od razu kolejne opakowanie - bez przepisowej przerwy. Skoro już miesiączkuję znaczy się ze  nie zatrzymały owulacji  ja nie chce ryzykować niechcianą ciążą. A tak hormony będą w ciągłym czasie w organizmie.
BASZNIA   mleczna i deserowa
25 sierpnia 2010 13:03
hmm, no moze, w sumie jednorazowe nie zrobienie przerwy tragedii nie robi, ale nie wiadomo czy to miesiaczka czy plamienie nie zwiazane z cyklem.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
25 sierpnia 2010 13:07
dlatego po okresie pójdę na badania cytologiczne i przy okazji sprawdzę czy wsio okey.
BASZNIA   mleczna i deserowa
25 sierpnia 2010 17:42
amen 🙂
Ale żal, własnie mam identyczną sytuacje jak zabeczka17  🤔 A jeszcze dwie tabletki... Na dodatek miałam teraz zmieniac. Nie wiem juz nic 🤔
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
26 sierpnia 2010 11:38
Hej!
Niedawno lekarz przepisał mi Kontracept. Wcześniej(półtora roku temu) brałam Yasminelle, jednak potwornie po nich przytyłam... :/ Kontracept biorę od 12 dni i z przykrością przyznaję, że mój luby zauważył zmiany... biust znów skoczył z normalnego B na małe C, uda urosły, brzuch trochę wywaliło...:/ Czy któraś z Was miała do czynienia z tymi tabletkami? I czy to możliwe, żeby spowodowały tak szybkie tycie? Miesiąc temu ważyłam 53kg, dziś już ważę 57... :/
Ja na Harmonecie w miesiąc 3kg nabrałam, więc możliwe.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
26 sierpnia 2010 12:13
Diety nie zmieniłam, więc to na pewno kwestia tabletek. Martwi mnie tylko, czy cały czas będę tyć, czy jednak waga dojdzie np. do 57-60kg i się zatrzyma...
Ja nie wiem co robic.
Brałam Cilest przez ostatni rok, teraz juz 2 msiac nie biore i jest  😜
Z racji tego,ze mam starsznego swira na punkcie wagi to nieustanna walka o utrzymanie jej byla koszmarem.
Dodatkowo np. waga byla taka jak poprzednio, a ja czulam sie jak balon.
Koszmar.

Tylko teraz mam zgryz co zrobic.
Nie chce juz wiecej pigul, a gumek nie lubie i badz tu madry.
plastry? zastrzyki?

CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
26 sierpnia 2010 14:00
A właśnie, jak to jest z tymi zastrzykami? Można je "dostać na receptę" u ginekologa? Jak to jest z przybieraniem na wadze po nich?
A.   master of sarcasm :]
26 sierpnia 2010 14:04
A właśnie, jak to jest z tymi zastrzykami? Można je "dostać na receptę" u ginekologa? Jak to jest z przybieraniem na wadze po nich?


W Polsce chyba dostawalam recepte i ja wykupowalam w aptece. W Anglii prosciej, umawiam wizyte u pielegniarki w przychodni i tyle, bo tu pielegniarki sa od antykoncepcji, kocham ten kraj  :kwiatek:

Ja wogole nic nie tylam, okres zniknal co ma same plusy dla mnie bo jedno ze zawsze mialam BARDZO bolesne i obfite, a drugie, ze jezdzilam zawodowo  😀

Warto brac tabletki suplementujace kosci, bo podobno po latach bez tego mozna sie osteoporozy nabawic. Ale bez zastrzykow tez  😀
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
26 sierpnia 2010 14:07
W poniedziałek idę do ginola, więc będę miała okazję się spytać, jak to jest z tymi zastrzykami... denerwuje mnie tylko, że będę musiała tabletki zmieniać :/
tych zastrzykow to sie troche boje, brak okresu i wogole...
Mam wrazenie, ze potem moze byc problem z plodnoscia albo inne cuda.

No nic pogadam z gin, moze cos doradzi.
BASZNIA   mleczna i deserowa
26 sierpnia 2010 20:44
Na razie po zastrzyku wszystko ok, okres sie nie pokazal 😉
Od gina recepta i przekaz do pielegniarki, z apteki szpryca, do pielegniarki, alka i po sprawie , jak bedzie wszystko ok bede zachwyconaaaaa. Zadnego stresu: ło jeny, znowu zapomnialam 🙂.
A.   master of sarcasm :]
26 sierpnia 2010 20:49
Na razie po zastrzyku wszystko ok, okres sie nie pokazal 😉
Od gina recepta i przekaz do pielegniarki, z apteki szpryca, do pielegniarki, alka i po sprawie , jak bedzie wszystko ok bede zachwyconaaaaa. Zadnego stresu: ło jeny, znowu zapomnialam 🙂.


No to wlasnie jest fajne, bo masz 99.9% zabezpieczenia bez koniecznosci pamietania albo strachu ze pigulka sie nie przyjela, np ze wzgledu na dolegliwosci zoladkowe. Jestem wielka fanka depo!
BASZNIA   mleczna i deserowa
26 sierpnia 2010 20:51
A.,  a powiedz mi prosze, zastrzyk kolejny trzeba podac jeszcze w ciagu tych 12 tygodni, czy pierwszego dnia kolejnego tygodnia, czy jest jakas tolerancja? Ulotka jest niezwykle malo dokladna w tym temacie...co sugeruje, ze jest tolerancja, ale pewna nie jestem a nie zapytalam gina.
Mam pytanko  🙂  Tabletki biorę normalnie o 8. A raczej w okolicach 8. 😉  Dziś zapomniałam i wzięłam dopiero o 19:30. Mam liczyć, że 12 godzin już minęło? Skoro nie biorę punkt o 8, a tak różnie
Seksta   brumby drover !
02 września 2010 19:09
Nie minęło 😉
Dzięki  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się