Dopasowanie siodła

A właśnie, odnośnie łęku. Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć jak mam sama go zmierzyć?
Czy może ktoś rzucić fachowym okiem na to siodełko, łek będzie wymieniony na szerszy, jest to siodło Norton 17. Zdjęcia trochę niefortunne bo konisko ma ADHD 🙂.
moje oko fachowe na pewno nie jest, ale mogę poradzić byś wrzuciła więcej zdjęć, bo po tych będzie trudno ocenić

ponawiam pytanie, czy każde siodło da się poszerzyć?
hugolina009, więcej zdjęć nie posiadam, na zdjęciu to nie ja, koleżanka kupiła i  przymierzyła, lek wymieni, koleżanka jest bardzo drobna, wiec siodło wydaje się duże, na moje oko ogólnie może być, ale oko fachowca mile widziane, wiec dlatego proszę o opinie.
Watrusia, na zdjęciu jest zwalona perspektywa i światło, czaprak przekłamuje, uwiąz, wodze, jeździec i cała reszta zasłaniają większość siodła. Może lepiej daj koleżance wytyczne, jak zrobić poprawne zdjęcia?
Tak żeby było widać całego konia, stojącego na równym płaskim gruncie, osiodłanego bez czapraka i bez jeźdźca, ale za to z dopiętym popręgiem i wtedy możemy zacząć gdybać 😉 BTW to siodło na zdjęciu to Norton Rexine CC, prawda? Ma wsadzony standardowy łęk?
Orzeszkowa, masz rację, koleżanka zrobi jeszcze raz zdjęcia, nie wiem czy to akurat Norton Rexine CC, ale łek jest standardowy.
a ja mam pytanie za 100pkt
jak to jest, że mam siodło niecały rok - kupione specjalnie z pasującym rozstawem łęku i poduchami klinowy
już 2 razy w tym czasie dopasowywałam je do konia
właśnie szykuje się trzeci
Jak to jest, że ludzie kupują siodło - dowolne, pakują pod nie Mattesa jako panaceum na wszelkie zło i jeżdżą X lat bez żadnej korekty  😵
jak to jak... maja w dupie zwyczajnie😉
tez mam siodlo rok czasu i juz bylo w przerobce. ba, nie mam nawet swojego konia a i tak bylo dopasowywane bo szkoda zwierzaka, ktory uzycza mi grzbietu🙂 ale jak widac - niektorym to zwisa.
Taaa, koń mój niecałe trzy lata i trzecie siodło 😉 Nauczyłam się, że do siodła nie należy się przywiązywać.
Eeee tam, co to jest 3 siodła 😉 U mnie jeden koń, prawie cztery lata i... koło 25 siodeł? 😁 na swoje usprawiedliwienie - większość kupiona na zasadzie: jak będzie pasować to zostanie, jak nie to nie (no zazwyczaj raczej nie pasowały) + miałam ujeżdżeniówki i skokówki równolegle przez 3 lata, więc to taka podwójna liczba. Dodam, że jedno siodło robione na zamówienie, miało być super-hiper i też było źle. 😁

A ludzie po prostu nie zwracają uwagi, bo po co? 🤔
Ja ostatnio się zastanawiałam dlaczego inni mają konie standard a Ja nie  😵
Dramka, nie istnieje koń standardowy, po prostu - dużo ludzi nie zwraca uwagi na to co zakłada na konia... A jak ktoś serio chce mieć super dopasowane siodło/sprzęt to wychodzi na to, że koń standardowy nie jest 😉
istnieją  🤣
Dramka, a czym jest standardowy koń? Bo dla mnie nie ma czegoś takiego, ale to inna 'inszość'
To taki któremu kupujesz siodło z rozstawem 32-33 i pasuje  🤣
Dramka, szkoda, że rozstaw to jedna kwestia z nie wielu w sumie. 🤔
Jak rozstaw nie pasuje to reszta nie ma znaczenia  🤣
Ja wstawiam znowu przekazane zdjęcia  siodła Nortona  Rexine,  koleżanki.  Tak jak wcześniej pisałam, łęk będzie wymieniony na szerszy, ale koleżanka zastanawia się czy to siodło zatrzymać, dlatego bardzo proszę o opinie, dziewczyna nie chciała kłaść siodła na gołego konia, czaprak jest mały , ale to mój,  bo nie jest pstrokaty i lepiej widać siodło.
Watrusia, nic nie widać po takich zdjęciach... Zmien lek, wyjmij czaprak i podkladke i dopiero wtedy jest szansa na ocenianie dopasowania. Inaczej to wrozenie z fusów. Jeżeli koleżanka chce oceny, ktora ma szanse być choć trochę trafna, nie może niestety nie chcieć osiodlac golego konia.  😉
edit: i osiodlaj trochę dalej.
Watrusia, a po jaką, że tak brzydko powiem, cholerę to coś pod siodłem? Ta podkładka. Niech już będzie sam cienki czaprak, ale bez podkładki...

Mi koń przypakował, dzisiaj z Mattesa wyjęłam wkładki żelowe (siodło mam dopasowane bardzo dobrze, jedynie zgodnie z zaleceniami weterynarza szersze, by zmieścić żel i futro), muszę je zastąpić jakimiś cieńszymi... Nie wiem czy się cieszyć czy nie, bo Amerigo pasuje nam bardzo i nawet nie chce pomyśleć, że miała bym się z tym siodłem rozstać, a z drugiej strony cieszą mnie coraz lepsze plecy Pamira 😉
Nie ja siodłałam konia, takie zdjęcia dostałam e-mailem. siodło trochę leci do tyłu, dlatego koleżanka dała podkładkę, siodłać na gołego konie nie chce. bo siodło  razie czego jest do oddania, a ma pod spodem jakieś tworzywo które wszystko łapie. Łęk jest do wymiany, ale może zamówić dopiero wtedy, gdy  się zdecyduje że siodło zatrzyma, wiec to niestety takie wróżenie z fusów. Wiem że ciężko tak ocenić.
Jeżeli siodlo leci do tylu z powodu za ciasnego leku, to podkladka tylko pogorszy sprawę. 😉
hedonistka, dlatego piszę  że łęk jest do wymiany  bo jest wymienialny, tyle że dopiero jak się ona nie zdecyduje.
Ale to tak jakby wpychać za małego buta na stopę i pytać, czy dobrze będzie leżał jak go powiększysz.
Nie da rady ocenić siodła "na zapas" Jak poszerzy łęk, to zmieni się balans całego siodła. Nie wiemy jak przylegają panele i nie dowiemy się dopóki nie pojeździ i nie pokaże plam potu.
Te pytania to nie do tego wątku, tylko do wróżki.  😉
ash   Sukces jest koloru blond....
03 października 2012 07:46
to tak jakby zapytać czy siodło, które będzie gotowe do odbioru pod koniec roku będzie pasowało 😎
ash, twój post był już zbędny.  Ja to rozumiem, ale kupienie siodła to jednak zakup nie za 5 zł, szczególnie że dziewczyna wydała kasę na weta, kupno konia, sprzęt, więc siodło stara się kupić na miarę  swojej kieszeni, dlatego to tak wychodzi. Musi chyba jednak zdecydować czy siodło zatrzymuje, i zamawia szerszy łęk, czy oddaje i szuka innego, ja ze swojej strony dziękuje za porady.
Jeśli jest taki problem z kupnem siodła, to radziłabym kupić takie, które już na dzień dobry ma dobry przedni łęk,. Wtedy można będzie ocenić resztę. Bo nie da się ocenić reszty, jeśli łęk jest tak bardzo za wąski, jak w tym przypadku.
tunrida, masz rację, koleżanka chyba jednak będzie musiała  szukała innego siodła, bo nawet jak wymieni łęk, to nie wiadomo czy będzie dobrze leżeć.
Uwielbiam takie podkładki  😵
MAM!!

o to mi chodziło!
http://www.equiscan.de/index.php?id=170


Czy ktos znalazl to ustrojstwo na polskim rynku?

edit. A moze ktos zamawia co w jakims zagranicznym sklepie? Chetnie bym tez zainwestowala.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się