Dopasowanie siodła

Moja od grudnia tez troche nabrałai musialam zmieniać łęk.Na szczęście mam batesa więc nie mam z tym problemu🙂
Pare śrubek i po problemie🙂
Mogłybyście polecić jakiegoś porządnego pasowacza siodeł w okolicach Kotliny Kłodzkiej, ew. Wrocławia? Będę bardzo wdzięczna 🙂
LatentPony   Pretty Little Pony :)
16 października 2012 20:32
Od razu uprzedzę - proszę nie bić, ja naprawdę chcę dla swojego konia jak najlepiej  😡

Do rzeczy: postanowiłam zmienić siodło na bezterlicowe. Moim zdaniem naprawdę super dopasowuje się do grzbietu konia, po raz pierwszy w życiu(!) koń jest naprawdę równomiernie, calutki spocony pod siodłem. Nie mamy kompletnie żadnych suchych plam.

Ale... (no tak, zawsze musi być jakieś "ale"😉 Nie mogę umiejscowić tego siodła na naszym grzbiecie. Wydaje mi się za duże. Proszę, powiedzcie, że jest dla nas ratunek  😵 To jest 17''.

(I chciałam też bardzo przeprosić za zdjęcia, ale robione były na korytarzu w stajni, wieczorem przy deszczowej pogodzie, więc nie było jak zrobić lepszych, a bardzo mi zależy na otrzymaniu pomocy)







Wydaje mi się, że siodło nadal leży na łopatkach, ale z drugiej strony nie mam już gdzie go cofnąć...
w siodle na łopatkach nie ma leżeć terlica - poduszka kolanowa może. Ona nic nie przeszkadza przecież,inaczej musiałabyś osiodłać na ogonie, to po A.
A po B - Ty masz bezterlicowe - czyli terlica na banka go gnieść nie będzie. 😉
Po mojemu może dać je ciut do przodu spokojnie. Tu gdzie się samo naturalnie umiejscawia
LatentPony to jest gołe siodło bez tych wszystkich padów???
Pytanie brzmi, czy jak dasz te grube pady, to siodło nie pofrunie za mocno do góry??? Czy to jest może wersja z wymiennymi łekami ?
LatentPony   Pretty Little Pony :)
16 października 2012 21:50
Tak, jest to wersja z wymiennymi łękami. I ten model siodeł nie potrzebuje żadnych specjalnych padów, ani podkładek, ale to już raczej temat do wątku o beztericówkach.

W każdym razie oczywiście zakładam pod spód czaprak i na razie podkładkę z owcy. Całość wygląda tak:



Mam pytanie może wy  mi pomożecie 🙁 Jakie siodło na arabke ?
takie które będzie pasowalo
takie które będzie pasowalo


😁  👍
LatentPony   Pretty Little Pony :)
17 października 2012 09:29
Czyli mówicie, aby się nie przejmować tym, że jest odrobinę na łopatce?

Już byłam bliska załamania, że jedyne siodło, które na niego pasuje jest za duże. Uf...
Słuchajcie, planowany jest przyjazd ekipy z HB Contact do Warszawy. Jakby ktoś miał potrzebę skorzystania z ich usług np. dopasowania siodła to więcej szczegółów na PW.
Z racji tego ze robila zdjecia podgladowe dla jednej z re-voltowiczek  do watku o daw-magach to mam zdjecia i chcialabym zapytac jak widzi wam sie to siodlo na mojej Niuni?Zdaje sobie sprawe ze nie jest do koca dopasowane plamy pod siodlem tez nie takie ale koryguje jak moge podkladkami ,planuje poszezyc lek ale z zalecen veta mam poczekac az sie kon bardziej rozrosnie(bo jes dopiero wdrazana w prace po kontuzji i ataku choroby <RAO> 🙄 ) i zobaczyc czy siodlo po przerobce bedzie ok czy ma isc w swiat.Ciekawi mnie czy jest bardzo tragicznie? 😉
Wygląda nieźle. A jak koń się poci? Nie sprężynuje tylny łęk w ruchu?
gunia92, btw, co to za model dokładnie?

cholera. czy siwe pojedyncze włoski na kłębie od razu świadczą o niedopasowanym siodle? wygląda jakby sierść od obtarcia tylko bez obtarcia  😡 oznak bólowych nie wykazuje (no chyba, że, o zgrozo, za wcześnie na nie  :emota2006097: )
Daw-mag Grad Prix ktore kocham miloscia wielka 😍
Nie nie unosi sie tyl wogole na zdjeciu siodlo z podkladka podnoszaca tyl bo nam lecialo do tylu mam wrazenie ze przez ten łek ktory moim zdaniem pasowalo by poszezyc o  pol albo caly rozmiar.
Koń poci sie tak ze do polowym pod siodlem od klebu w strone zadu jest sucha przy klebie zwichrowane wloski (siodlo jako tak nam sie nie przesuwa ale najwidoczniej tam pracuje) pod tylnim lekem mokra ale zauwazylam ze jak pobiega (luzna laza,bieganie po pastwisku ,praca bez siodla) kon wraca caly mokry oprucz tej czesci pod siodlem czy to mozliwe ze ona sie tak poprostu poci?  🙄 Dodam jeszcze ze kon mi w tym siodle bosko pracuje rozluznia sie odrazu widac ze jej pasuje z zalecen veta wzielam tez siodlo z szerszymi pasnelami i przeswitem, mialam obawy bo wygladalo ze panele splywaja po bokach ale klaczynka ma troche chopla na punkcie swojego kregosłupa(jest przebadana i nic tam sie nie dzieje ale tak juz sie o niego boi) i okazalo sie ze to siodlo jeszcze dalej od kregoslupa lezy i jej pasuje.  😉
Chciałabym was zapytać czysto teoretycznie. Jeśli koń poszedł na lekką jazdę, po której w ogóle się nie spocił, ale po obu stronach za łopatkami zostały placki zmechaconej sierści, to jak można to zinterpretować w kontekście siodła?
Dodam, że jeśli się poci, te miejsca także są spocone, ale mniej niż pozostałe i również sierść jest lekko zmechacona.
Siodło się rusza podczas jazdy? Jest za luźne? Czy zupełnie coś innego?
(koń ze szkółki, raczej nie ma możliwości zmiany siodła, więc pytam póki co tylko z ciekawości; chodzi w zestawie podkładka+czaprak+siodło)
Daw-mag Grad Prix ktore kocham miloscia wielka 😍
Nie nie unosi sie tyl wogole na zdjeciu siodlo z podkladka podnoszaca tyl bo nam lecialo do tylu mam wrazenie ze przez ten łek ktory moim zdaniem pasowalo by poszezyc o  pol albo caly rozmiar.
Koń poci sie tak ze do polowym pod siodlem od klebu w strone zadu jest sucha przy klebie zwichrowane wloski (siodlo jako tak nam sie nie przesuwa ale najwidoczniej tam pracuje) pod tylnim lekem mokra ale zauwazylam ze jak pobiega (luzna laza,bieganie po pastwisku ,praca bez siodla) kon wraca caly mokry oprucz tej czesci pod siodlem czy to mozliwe ze ona sie tak poprostu poci?  🙄 Dodam jeszcze ze kon mi w tym siodle bosko pracuje rozluznia sie odrazu widac ze jej pasuje z zalecen veta wzielam tez siodlo z szerszymi pasnelami i przeswitem, mialam obawy bo wygladalo ze panele splywaja po bokach ale klaczynka ma troche chopla na punkcie swojego kregosłupa(jest przebadana i nic tam sie nie dzieje ale tak juz sie o niego boi) i okazalo sie ze to siodlo jeszcze dalej od kregoslupa lezy i jej pasuje.  😉


Robilas to siodlo na zamowienie czy kupowalas "gotowca" ? Pytam, bo piszesz o szerszych panelach i przeswicie nad kregoslupem, a moj kon tez potrzebuje takiego siodla. Mialam wczesniej wlasnie starego Daw-Maga GP i niestety powstal nam silny stan zapalny grzbietu, cos mu nie pasowalo w tym siodle 🙁
Kupiłam roczne proszac poprzednia wlascicielkie  o dokladne pomiary wyszlo ze ma szerszy przeswit niz zwykle a to byl jeden z najwazniejszych punktow siodla ktore mialam kupic.Pominelam skrocona tybinkie po rocznych poszukiwaniach dobrego siodla juz nie mialam nawet nadzieji ze znajde uzywane siodlo i zeby wszystko pasowalo i stwierdzilam -"wazniejsze wygoda konia niz moja", a tak sie zlozylo ze i tak czuje sie swietnie w tym siodle mimo tej skroconej tybinki i moich 170cm 😉
Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć? Zdjęcia robione po jeździe. Wydaje mi się odrobinę za szerokie, pod łęk pode mną wchodzi 2,5 palca. Żel z tyłu to standard - mój koń ma takie plecy, w stój panele wyglądają ok, a w ruchu się bujają... Na szczęście żel załatwia sprawę, a tak jest w każdym siodle. Następnym razem wsadzę duży żel i zobaczę co będzie. I chyba trochę zjechało do tyłu... czy może po prostu znalazło dobrą pozycję, a ja osiodłałam za blisko?
(jakie szyjsko 😲)
Mam pytanie, lepsza jest podkładka z korektą tyłu czy żel?  🙄
Ogólnie problem istniał od zawsze w kwestii doboru siodła. Koń okrągły,krótki,niski kłąb..
Aktualnie mamy skokówkę UBO,starego szycia. "Na sucho" leży idealnie, nic się nie buja, między koniem a łękiem mieszczą się 3 palce (ze mną na grzbiecie-2). Tyle,że tył siodła delikatnie się unosi (1-2palce). Wczoraj przesunęłam lekko do tyłu,siedziało się o wiele lepiej,ale przy wykonywaniu półsiadu mamy powtórkę z rozrywki.
Stąd moje pytanie co będzie lepsze- podkładka czy żel?
Z góry dziękuję  :kwiatek:
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
31 października 2012 20:37
Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą i jej wyrobami? Po korespondencji mam dobre zdanie, ceny maja przyjemne i krótki czas na wykonanie siodła. www.rymarstwo.ig.pl
kujka   new better life mode: on
31 października 2012 20:41
Zairka, orientowalas sie moze jakie maja ceny popregow?
Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą i jej wyrobami? Po korespondencji mam dobre zdanie, ceny maja przyjemne i krótki czas na wykonanie siodła. www.rymarstwo.ig.pl

Ja mam siodlo od Pana Andersza - nie zabiło ceną, wykonanie świetne, siodło miękkie, skóra super, nie musiałam długo czekać - osobiście naprawdę bardzo polecam
a ile placilas za siodlo ?
PW
Ja mam siodło od p. Andersza, czekałam b. krótko, siodło wygodne, z porządnej skóry, ładnie wykonane. Płaciłam 2 tys. (ta najlepsza skóra).
też mam siodło szyte na miarę u p. Andersza, dobra cena, świetna jakość, profesjonalizm i cierpliwość  🙄w odpowiadaniu na wiele pytań. I świadomość, że w przyszłości siodło ma serwis 😉
to tanio  🙂
a wymiary podaje sie, czy on przyjezdza i mierzy?
Niestety trzeba wysłać.
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
01 listopada 2012 08:57
Ciesze sie ze polecacie!! Koresponduje z tym Panem od 2 dni i robi super wrazenie, chce zainwestowac w jego najdrozsze siodlo, ze skora antyposlizgowa z plastykowym tylnym lekiem. U nas sa 3 konie do zrobienia i powiedzial ze jest opcja zeby przyjechal  sam pomierzyc🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się