Dopasowanie siodła

Gillian a może coś jest z tą terlicą 'nie tego' jeśli jest aż taka różnica?
ikarina Niby nie jest źle ale jednak jakoś tak nieszczęśliwie to leży - może dlatego, że to Wintec.
Nie podoba mi się, że tybina odstaje (o ile dobrze widzę....) no i ile pacy możesz włożyć po bokach kłębu?
Euphorycznie, patrzałam, wygląda ok. Wiem, że będzie się uginać bo ma tak być ale trochę się załamałam 😉 od wczoraj dietka i kategorycznie biorę się za siebie...
sumire poprawiam się i już wrzucam lepsze zdjęcia chociaż jakość niewybitna.  😡

Daslo







Kieffer






Pierwsze lepiej leży
ushia   It's a kind o'magic
29 października 2015 10:21
żadne nie leży, w brązowym cały tył stoi nad grzbietem, przód tez nie za bardzo, wydaje mi się, że siodło robi kołyskę na środkowej części paneli
kieffer niby ok, ale nie trzyma równowagi, będzie wrzucal na tylni łęk, panele z tyłu niespecjalnie pasują do grzebietu, a ogólnie to chyba wąskie jest

Pierwsze lepiej leży

Z której strony? 😲 Jak panele prawie w ogóle nie przylegają z tyłu? A z przodu chyba za mało miejsca przy kręgosłupie (przy panelach, nie od góry). Drugie z kolei za wąskie, za wąski kanał z tyłu, równowaga leci na tył... IMO - jedno i drugie do odstrzału.
Dzięki dziewczyny, w takim razie zaczynam poszukiwania.
Euphorycznie, dziękuję za rady, ale teraz wam ja poradzę:

Jeśli kiedykolwiek wasz Wintec będzie leżał tak, jak na moim koniu - spalcie go.  😂 Dwa miesiące kombinowałam, wypełniałam, wymieniałam łęki, kombinowałam z podkładkami. Zaangażowałam kilka osób ze stajni do pomocy i oceny, jak to siodło można zmienić, aby pasowało. I co? I nic. Wintec wylatuje w Kosmos  😂 Od dzisiaj jeżdżę w czymś innym, wkrótce przyjeżdża siodlarz, aby dodatkowo wypchać panele, aby pasowały już tak na tip-top.

Nigdy więcej Winteców.  :bum:
Ikarina Amen. 😁
Zamrucz   Gdziekolwiek iść chcesz, hej, pójdę tam i ja:)
02 listopada 2015 21:20
do mnie ma właśnie przyjechać pan Bernard R. z Daw Magu aby dopasowywać siodło. Właśnie się waham nad wintec Isabel - słyszałam bardzo podzielone opinie. Dostałam na testy contourblock- nie do końca mnie uwiodło i wydaje się nieco "tandetne". Może kwestia przyzwyczajenia do skórzanego rzędu... Błądzę jak dziecko we mgle już nie wiem co tu ciągać na testy tak przywykłam do DM Sylwester. We wszystkim mi jakoś obco. Mam nadzieję że Daw Mag mi dopasuje siodło do konia w 100% i nie będę musiała kombinować...
ikarina  😂 No cóż, Wintec to dość specyficzne siodła  😜 😎
Ok, my testujemy następny egzemplarz. Co myślicie o położeniu tego siodła?
Blondek jak dla mnie z tego co widać nie leży w równowadze. Na pierwszy rzut oka widać, że przedni łęk jest niżej, niż tylny, panele nie leżą równo na grzbiecie i ich tylna część nie przylega do grzbietu. Z tego co widzę przedni łęk może być za szeroki, aczkolwiek za speca się nie uważam, więc kwestię dopasowania własnych siodeł powierzam osobom, które znają się na tym lepiej. Bardzo fajną sprawą są zdjęcia kamerą termowizyjną, które niedużym kosztem dają pełny obraz rozłożenia nacisku na poszczególne partie pleców konia.
Weiderowa, jak ty oceniasz to siodło, jak nawet nie jest popręgiem zapięte?

I nawet nie trzeba popręgu, żeby widzieć, że siodło leży tragicznie. Jak dla mnie out 😉
ikarina w tym wypadku nawet popręgu nie trzeba zapinać, żeby widzieć, że nie leży, z resztą jak sama napisałaś  😜
A czy według Was gdyby cos podłożyć pod siodło mogłoby byc lepiej?
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
04 listopada 2015 13:30
Leży uwalone przodem dokładnie, tył lewituje. Nawet jak zapniesz popręg to też nic nie da, obawiam się, że siądzie jeszcze bardziej. Dla mnie też out to siodełko, po podkładkami podreperujesz, ale dalej będzie słabo  😉
Rany Blondek skąd Ty wyciągasz takie siodłowe trupki? Jakieś nastoletnie Kieffery? Takie siodło nie ma prawa leżeć dobrze na żadnym koniu - wyjeżdżone, z panelami zbitymi na kamień. Rozumiem, że jak się ma ograniczony budżet to nie ma zbyt wielkiego wyboru, ale przykładowo polskiego Daw-Maga w wieku rozsądnym za jakieś 1500 zł znajdziesz. Może warto dozbierać niż kupować stare siodło i milion podkładek. Takie siodło w końcu rozwali koniowi grzbiet, a Ciebie nie usadzi prawidłowo :/
BaŚ spokojnie, nie mam zamiaru oszczędzać na tym, żeby dobrze dopasować siodło do konia jak i pod siebie. Przymierzałam siodła, które były pod ręką (czyt. w stajni) na sprzedaż i wrzucałam tutaj zdjęcia ponieważ ja sama nie potrafię tego poprawnie ocenić a obok póki co nie mam żadnej osoby, która mogłaby mi w tym pomóc. To brązowe Daslo chyba takie zmęczone znów nie jest aczkolwiek zdaję się na Was, że leży tragicznie i sama także widziałam po jeździe, że się nierównomiernie odbija. Kieffera miałam możliwość odkupić wraz z koniem, bo to siodło było jego i także chciałam się tutaj upewnić. Diagnoza również już wystawiona. Co do ostatniego egzemplarza, fakt, siodło już jest sędziwego wieku i również rozumiem, że także odpada.

Dzięki dziewczyny za opinię.

Uciekam do wątku siodłowego w takim razie i mam nadzieję, że uda się nam ściągnąć kogoś, kto by nam doradził.

:kwiatek: :kwiatek:
OK, dzisiaj mierzyliśmy coś mniej trupiego. Na moje niewprawione oko wydaje mi się, że nie jest tak źle  🤔? Co myślicie?

Co do konia to przepraszam za jego wygląd 😡 ale ostatnimi dniami uskutecznia obronę swoich ukochanych koleżanek na pastwisku i przychodzi cały mokry.




Blondek na moje oko to leży najlepiej ze wszystkich, które wrzuciłaś, aczkolwiek uważam, że dobrze by było mimo wszystko przed podjęciem decyzji o zakupie skonsultować się z jakimś zoofizjoterapeutą, albo saddlefitterem. Ja z całego serca mogę do takich celów polecić Panią Magdę Saracyn (o ile oczywiście dojedzie w Twoje srtony). Zna się na rzeczy, zajmuje się zarówno fizjoterapią, jak i oceną dopasowania siodeł. Sama korzystam z jej usług i zabiegów od dobrych kilku lat i jestem bardzo zadowolona 🙂
Weiderowa  :kwiatek:, to akurat siodło koleżanki, które nie jest na sprzedaż, w dodatku na mnie za duże bo siedzisko ma 17,5 cala. Chciałam przymierzyć żeby mniej więcej określić w co celować i za czym się rozglądać a to ostatnie to właśnie Daw-Mag Hubert. I ku tej firmie się skłaniam jeśli chodzi o zakup :-) Dzięki piękne za namiar. Jak tylko troszeczkę się odkuję to na pewno będę chciała kogoś ściągnąć żeby fachowo na to spojrzał.
Blondek mnie się wydaje, że to siodło jest za długie - leży za ostatnim żebrem...
Ale może mi się tylko tak wydaje- ja mam schizę na tym punkcie (mam konia krótkogrzbieta) 😁
Blondek zawsze warto jak już kogoś będziesz ściągać, niezależnie od tego kto to będzie, zgromadzić sobie kilka siodeł w, których Tobie jest dobrze i które przyzwoicie wyglądają na grzbiecie. Zawsze zaoszczędzisz i czas i pieniądze zamawiając jedną wizytę 😉 a próbowałaś jakiegoś Passiera? Ja ujeżdżeniowe od lat kocham miłością wielką. Miałam kiedyś Grand Gilberta, którego można za stosunkowo nieduże pieniądze dorwać na re-volcie, albo ebay u, a w moim przypadku żadnemu z koni, na które go założyłam nie robił krzywdy- oczywiście przy odpowiednim rozstawie łęku 😉 nie wiem jak modele wszechstronne i skokowe się spisują, ale ujeżdżeniówki, to jest to! 
Dziewierz ja się nie podejmę oceny tego ze zdjęcia 😉 Blondek musiałaby obmacać 😉
>Dziewierz ja się nie podejmę oceny tego ze zdjęcia 😉 Blondek musiałaby obmacać 😉

Poza tym i tak pisała, że chce mniejsze siedzisko, więc siodło też wypadnie ciut krótsze. 😉
Hej 🙂 mam pytanie o dopasowanie siodła, ale pod swój tyłek 😉 z tych informacj, które wyszperalam wiem, że dobiera się do wagi/wzrostu. Doszłam do wniosku, że 17 będzie dla mnie ok. W takich tez chyba jeżdżę w stajni. I ostatnio znalazłam ofertę fajnego siodełka, ale 16.5. Myślicie, że będzie małe? Gdzieś znalazłam info, że 16.5 to praktycznie to samo co 16, tak samo 17 i 17.5. Ale po coś chyba wprowadzili takie rozmiary? Proszę o pomoc 🙂
Rozmiar rozmiarowi siedziska jest nierówny. Owszem, biorąc pod uwagę twoją wagę 17" pewnie by pasowała. Ale rozmiar siedziska zależy również od twojej budowy, uda, biodra itd. Moim zdaniem, nie należy przekreślać tej 16,5" tylko jeśli masz możliwość to wziąć na testy i spróbować  😉
Czy ktoś z was zna osobę, która zmniejszy mi rozstaw łęku w euroridingu  najlepiej z okolic dolnego śląska? Z góry dziękuję  😉
Oli330, dziękuję 😉 centymetrowa różnica nie wydaje się znacząca, pewnie spróbuję 🙂
Pozdrawiam 🙂
Mogę Was prosić o ocenę dopasowania tego siodła? Przepraszam za kiepską jakość zdjęć, mam nadzieję, że mimo to są czytelne. Będę wdzięczna baaardzo za pomoc, siodło jest u mnie na próbie do jutra - wydaje mi się, że leży dobrze, ale chciałabym poznać Wasze opinie, bo w temacie dopasowywania siodeł pojęcie i doświadczenie mam niewielkie 😉.

Tutaj nieprzypięte popręgiem:












A tu już z popręgiem:








Będę dźwięczna bardzo za każdą opinię  🙇  😉.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się