Dopasowanie siodła

budyń, wysłałam 😀

Po świętach porobię więcej zdjęć, najbardziej mnie martwił ten tył i w sumie tylko o niego chciałam spytać🙁
Koniuszek mega słabo leży to siodło 🙁 Kto Ci je dopasowywał???? 😲
Pani Basia Kolczewska.. :/
To siodło nigdy nie będzie dobrze leżało na tym koniu
Koniuszek,  Pani Basia jest totalnym nieogarem! mi dopasowywala siodło pół roku i jeszcze tego nie zrobiła i przestała się w końcu odzywać! Czy ma pojęcie też wątpię.
Ok, nie znam tej Pani,ale widząc efekty pracy..hmmm...no niestety jakość usług jest żadna 🙁

Siodło nie będzie dobrze leżeć na tym koniu.Pierwsza podstawowa sprawa: ma tylne panele w kształcie banana i siodło całym tylnym łękiem leży NAD koniem: tam jest taka dziura ,że jak będziesz w Nim jezdzić to mu będziesz razem z siodłem skakać po kręgosłupie. Zerknij na zdjęcie(zaznaczyłam Ci ) poza tym siodło leży za daleko,ale mam wrażenie ,że jak je przesuniesz do przodu to będzie blokować łopatkę bo to skokówka...a jaki to rozmiar, bo mam wrażenie,że 17,5... 🙁

P.S. powinnaś szukać siodła o takim kształcie tylnych paneli
Jeżeli tak pasuje ktoś, kto nazywa się pasowaczem to ja nie mam słów.
To ta od kliniki siodła z tymi obciachowymi grafikami?
Nie ta...i bardzo jestem zdziwiona...
Znam Basie jako osobe ogarnieta i z duza wiedza 🙁
Ja tez kiedys podobne siodlo mialam dopasowywane ale pasowacz powiedzial ze zrobi to i to ale od tego miejsca nie bedzie jyz przylegało. Tylko futro wsadzilam i dalo rade do czasu wymiany na ujezdzeniowke z plaskimi panelami. Jezdzi mi sie w niej kiepsko w terenie ale kon sobie wybitnie chwali.
faith, Bo ona ma niezłe gadane, i schody sie zaczynają jak kilent nie łyka wszystkiego co ona powie. Ja miałam 11 tyś przeznaczone na siodło które szukałam sobie sama a ona łaskawie mi czasami odpisała. Siodła dopasowanego nie mam nadal, koleżanka też nie a Basia sie nie odzywa od miesiąca! Ot taki profesjonalizm!
Polecam książkę o dopasowaniu siodeł. Tlumaczenie z tamtego roku. Bardzo pomaga przy szukaniu i potem dopasowaniu. Na gotowe mozna sciagac wtedy kogos zeby wełnę "poszturchał" 😉
Dziękuję wszystkim, czyli kasa poszła nie powiem gdzie.. no trudno bo miałam ogromną nadzieję 🙁
drabcio, mam książkę. Mam też konia, do którego trudno dopasować siodło, a koń nie zgadza się nawet na minimalne niedopasowanie. Pokazuje baaardzo dosadnie, że w dyskomforcie pracować nie zamierza.
Ma wielką łopatkę i siodło trzeba mocno cofać, długi, wyraźny kłąb, ale nieźle umięśniony. Bardzo szerokie ożebrowanie i nie do końca proste plecy. Do tego lekka asymertia, ale już mniej wyraźna niż kilka miesięcy temu.
I większość mierzonych siodeł:
- jest ciasna przodem
- ma za mało wypełnione poduszki
- jest za ciasna dołem siodła
- blokuje łopatkę
- lewituje tyłem.

Masakra... zwłaszcza, że koń dzierżawiony a na razie na nowe siodło na miarę mnie nie stać.
Bera7 ja myślę ,że rada drabcio była raczej skierowana do Koniuszek...
I to prawda: najlepiej mieć własną wiedzę (nawet podstawową) i dokonywać sobie wstępnej selekcji samemu, a później tylko dokonywać korekty wypełnienia w innym przypadku zdarza się wiele takich pasowaczy co biorą pieniądze za walenie ściemy....swoją drogą jak można brać kasę za taką fuszerkę 🙁 słabe to mega
Prosze cie w Poznaniu kumpeli daw maga na miare zrobili tak ze.. no ni w pięć ni w dziesięć. Po 4 poprawce zażądała zwrotu pieniędzy. Ja jej znalazlam i dopasowalam siodlo używane. Pasowacz sprawdził pochwalił i nic nie poprawiał..
ech...no tutaj jest problem bo często ludzie kupuja stare trepiaste kieffery które mają stare terlice wyprofilowane w banana jakby koń miał łódke a nie plecy...kolejna rzecz: jak ktoś kupuje nowe siodła to niestety ale wiele topowych firm (np.: Prestige) pracuje tez na starych typach terlic (w sensie kształtach) ,próbują to opakować wypełnieniami i innymi wymysłami,ale finalnie jak się zacznie tak grzebać i grzebac w temacie i przesuwać to wypwłnienia w jedną,drugą,dodawać,odejmować to sie finalnie okazuję ,że siodło lezy dobrze ,ale jezdzca usadza do dupy...i od początku  🤣 mówię to ja co walczy ,że dopasowanie Prestiga do arabskich pleców 🏇
Ale tutaj ktoś wspominał o budżecie 11 koła na siodło...jeja w takim budżecie to bym kupiła 2 super siodła i skorygowała idealnie pod konia...no ale: na podkładkach też firmy zarabiają krocie: po co taki Prestige ma unowocześniać terlice jak nie dośc że to kosztuje:odlewy,siodła testowe,testowanie na koniu,badania pewnie z jakimiś czujnikami itd. jak można trzepać kase na starym i jeszcze dodatkowo na podkładkach  🤣
Nie tylko Prestige i Kieffery sa na rynku 🙂
Faith czytaj prosze troszkę dokładniej : podane firmy to tylko przykłady i to takie stereotypowe..oczywiście jeśli ktoś otworzy sobie głowę na to ,że lepiej wydać 7 koła na Passiera niż Prestiga to super...tylko póżniej ten ktoś pomyśli ,że po 2 latach Passiera nie sprzeda nawet za połowę ceny (albo bedzie sprzedawać z miesiącami), a Prestiga sprzeda tracąc max 2 koła i siodło pójdzie stosunkowo szybko...takie mam odczucia bo sama się temu poddałam mimo ,że niedawno jeszcze twierdziłam,że nie,nie...mnie Prestige nie rajcują itd.
Staram sie czytac dokladnie.
Natomiast w zyciu przy zakupie siodła - a troche ich mi się przewinęło przez kariere, nie zastanawiałam się nad tym za ile je sprzedam za x lat.
Kupuje po to, żeby pasowało do mnie i do konia i spełniało swoje zadanie, a nie po to żeby je sprzedać z zyskiem czy tam małą stratą.
Nie widzę szczerze mówiąc sensu kupowania czegoś co nie pasuje, po to żeby się naprzerabiać, ale potem ewentualnie szybko sprzedać.

No ale różne są podejścia.

Też mam konia delikatesa, który bardzo pokazuje jak mu siodło nie pasuje. I też się naszukałam, na szczęscie z pomocą saddlefitterki określiłyśy czego szukać precyzyjnie - no i się udało.
Koniuszek - nijak nie pasuje.
Czy p. Basia Ci pasowała/przerabiała? Jak kupowałam używkę schleese to została mi ona polecona przez producenta - jednak w trakcie rozmowy okazało się, że może ona zgodnie z posiadanymi kwalifikacjami doradzać, a jeśli chodzi o poprawki to mierzy i wysyła do producenta.
Ciekawe w sumie czy nie warto by się domagać zwrotu pieniędzy za usługę, która ewidentnie została wykonana nieprawidłowo...

Z osób/producentów, których mogę polecić - niedawno miałam przyjemność spotkać p. Kriemhild Morgenroth, która handluje siodłami Peter Horobin - niesamowita wiedza
i dopasowuje siodła na miejscu. Moje jej zdaniem nie miało absolutnie szans pasować i nie zostałam naciągnięta na bezsensowną korektę. Za to znalazła mi inne siodło, które przyszło i pasuje jak ulał i do mnie i do konia (i wcale nie było to siodło, którym ona handluje - na to jeszcze mnie nie stać 😉). Jedyny problem jest taki, że bywa u nas niezmiernie rzadko i ciężko się z nią kontaktować.

Za to te siodła PH są genialnie zrobione, konie w nich fruwają i dają się ładnie pasować właśnie na takie niesymetryczne konie.
olq, tak. Koń był najpierw zmierzony, potem było kupione siodło i zostało pod konia przerobione.
gdzie można poszerzyć equipe'a poza x-horse? W sensie żeby nie wymagało to pierdyliarda telefonów, których nikt nie odbiera i czekania pół roku?
olq, tak. Koń był najpierw zmierzony, potem było kupione siodło i zostało pod konia przerobione.

Hm to skoro bylo specjalnie dopierano to juz zupelnie nie rozumiem dlaczego panele nie pasują..
Faith to masz jakiegos magicznego konia ,że raz kupiłaś mega dopasowane siodło i jest cały czas dobre...ja jak kupiłam nowe siodło i Pan Ząbczyk robił mi korektę na panelach , to po 1,5 miesiąca musiałam robić znowu a po kolejnych 3 miesiacach pracy siodło znowu przestało pasować i kolejna korekta spowodowała,że znowu mnie nie było wygodnie i nie mogłam usiąść w jakiejś względnej równowadze...więc ja uważam ,że akurat temat siodła to niekończąca się historia niestety,więc tak czasami trzeba też zerknąć na ekonomikę takich poczynań bo niestety ,ale pieniążki nie chcą mi się rozmnażać same na koncie  😕
Koniuszek napisz z ciekawości co to za siodło? jaki rozmiar itd.?
Drabcio no to ,że usługa została wykonana nienależycie to już ustaliliśmy...Koniuszek postąpiła jak najbardziej włąściwie: nie do końca się zna,więc wezwała (w jej przekonaniu specjalistę) , który niestety wyszło na to ,że walnął jej ściemę i to dość potężną,zainkasował kasę i pojechał...to jest w tym najbardziej przykre.

n a mocno musisz poszerzyć?
Osobiście wezwałabym ją ponownie i oddala jej to i albo zażądala zwrotu pieniedzy za fuszerke albo dopasowania siodła.
Prestige Green Star, rozmiar kupiony był 33 ale poszerzyła do 35, 17 cali

Edit: To zadam też takie pytanie - co na teraz mogę zrobić, żeby to siodło lepiej leżało? Podkładka? Żel? Siodło oczywiście wymienimy ale już to było dla nas sporym wydatkiem nie wspominając o kosztach przymiarki i przeróbki.
No i jesteśmy w domu...niestety w tych siodłach jest bardzo łatwo "spier..." terlice poprzez poszerzenie: łek się rozszerza,ale zgodnie z prawami fizyki, na zdjęciu Ci zaznaczyłam tam gdzie czerwono rozszerzają, a jednocześnie tam gdzie zielono się wygina tworząc "dół" a tam gdzie żółto (tylni łęk) idzie do góry i robi się banan.  🙁 w tych siodłach nie jest dobrze poszerzać je o 2 rozmiary a jesli się to robi to juz lepiej robić to w Equishopie ( chociaz na ich usługi też było sporo niezadowolonych Klientów) Czasami nie warto rozszerzać siodła...sporo koni ma rozmiary posrednie i wystarczy lekka korekta wypełniena...trudno do końca wrózyc co się zadziało w tym siodle,ale ten banan jest naprawdę duży  🤔

edit  moim zdaniem przy takim bananie to podkładka nie za wiele da..
RatinaZ z ciekawości - skąd masz takie dane o poszerzanych terlicach? Ktoś to mierzył? Badał? Czy tak "na oko" Ci się wydaje? Bo bez obrazy, ale stawiasz się w roli znawcy, a teoria mocno z palca wyssana. Prestige GS po prostu ma taki kształt paneli i są konie, na których leży dobrze i takie, na których nie. Po co dorabiać do tego zbędną filozofię?
Tak BaŚ :Pan Ząbczyk jak był u mnie za pierwszym razem to odmówił koleżance poszerzania Joy Jumpera właśnie z tego powodu...Dodatkowo na stronie Prestige jest wyrażna informacja: "....Nie zawsze zmiana samego rozstawu łęku wystarczy aby mieć pasowne siodło, możesz spowodować utratę odpowiedniego balansu siodła a to może doprowadzić do nierównomiernego rozkładu ciężaru, możesz naruszyć konstrukcję siodła." Kolejną podobną opinię uzyskałam od Pana Kostrzewy rozmawiając z Nim jakiś miesiac temu na temat mojego siodła i ogólnie poszerzania go (ewentualnego), więc nie jest to moja teoria a jedynie zdanie 2 specjalistów z którymi rozmawiałam i z których usług korzystam ( no Pan Ząbczyk to już 4 raz mi pomaga z siodłem).Poza tym jeśli spojrzysz na zdjęcie Green Stara takie: https://www.equishop.com/pl/siodla-wszechstronne/8397-siodlo-wszechstronne-green-star.html  i porównasz ze zdjęciami Koniuszek to zauważysz,że panel jest bardziej wygięty niż na zdjęciu z Equishopu... oczywiście różnica jest minimalna,ale jest (jeśli jej nie widzisz to proponuję "poćwiczyć" troszkę oko.) :kwiatek: BaŚ i następnym razem jak masz odmienne zdanie niż ja to może poprzyj je jakimiś zdjęciami,zaznaczeniami ,czymkolwiek a nie wypisujesz sobie ,że gadam sobie głupoty bo mnie nie lubisz...hmmm...ja nie jeźdze po ludziach i nie wciskam ciemnoty za kase: jak nie wiem to milcze ,jak wiem to się dziele tym co wiem,żeby komuś postarać się pomóc...(a jak się mylę i ktoś mi udowodni argumentami ,że się mylę to umiem sie do błędu przyznać) Także czekam na Twoje informacje "niewyssane: z palca.
P.S. postaram się znaleźć zdjęcia mojego konia w tym siodle: rozmiar 17 łęk 34 będziesz mogła sobie zobaczyć też jak oryginalne,nie ruszone siodło leży na takich plecach....

Koniuszek jak możesz to weź miarkę i zmierz to siodło: zobacz czy ma 17 cali czy przypadkiem 16,5 - 16,7??
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się