Konie wielkopolskie/trakeńskie

Tylko Twój wygląda jak koń, jest proporcjonalnie rozrośnięty, a mój jak źrebak jednak, teraz długi jak pociąg, jak go kupowałam, miał 8 miesięcy i ok 138 wzrostu, po lecie go mierzyłam to 150 miał, całą jesień i zimę było stop i zero rośnięcia w górę, a tylko wzdłuż i wszerz i teraz znowu ruszył w górę, ale czeka z nagłym wystrzałem na soczysta trawę 😉
No nic, za jakieś 2 lata coś konkretnego będzie można powiedzieć o jego docelowym wzroście 😉
MiLLi   Puszo Pusz Pusz ;)
31 marca 2014 20:25
teraz to trochę przypomina konia 😀 ale jak miał 1,5 roku to była masakra xD wyglądał jak świetlik, zad wysooooko, szyja króciutka i w ogóle ble ;p
a teraz w sumie też jeszcze ma zad z 3 cm wyżej więc rośnie 😀
.
glanek, przykre... współczuję.Wiadomo co było powodem?
.
MiLLi   Puszo Pusz Pusz ;)
07 kwietnia 2014 15:58
glanek- w kwestii małego już się wypowiadałam, bardzo szkoda ;c
A Pusza nie wrzucałam bo go ostatnio tu aż za dużo 😀
Ale... dam 2 zdjęcia :P

Za duże zdjęcia

Chciałam tylko sprawdzić jak się zachowa 😉 A zachował się tak jak zawsze, czyli olał wszystko 😀 I siodłanie, podciąganie popręgu (stał sam i nawet nie drgnął), pierwszy stęp z siodłem, stęp z siodłem i opuszczonymi strzemionami, chyba z 2 kółka kłusa z opuszczonymi strzemionami, wsiadanie (z krzesełka 😀 ), aż po oprowadzenie z ciężarem (ok 10 kółeczek). Zero bryknięć czy jakiejś niechęci. Z 5 razy nawet ruszył sam od łydki. Ogólnie on się szybko uczy 😉


[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Proszę wstawiac mniejsze zdjęcia
.
Ciekawe doświadczenie dla mnie i dla kobyła- siłą rzeczy sprwadzona na wyjeździe 😉 Próbę przeszła, prawo do wpisu uzyskała, w typie trakeńskim wprawdzie słabo, ale ze ruch została oceniona najlepiej i jako jedna z dwóch klaczy dostała najwyższą notę od jeźdźca testowego  😀  Karkołomna operacja z targaniem się na drugi koniec PL, ale warto było  🙂
Bombal gratki- czyli sytuacja jak u nas (jedynie testerowi się średnio podobała, ale nadrobiła skokami🙂 )
masz jakieś wyniki innych koni?
Hehe, no skoki nie są naszą najmocniejszą stroną, tzn.moc jest jak najbardziej 🤣 - latało by to to nad stojakami najchętniej, ino potrzeby składania podwozia przy tym jeszcze nie widzi  🤣
Wyniki mam, ale w aucie chłopa mego, to dostępne jutro będą 😉 Wyslij mi maila na priv, to w wolnej chwili przeskanuję.
.
Na razie jedno spod testera, reszta czeka na obróbkę (chłopa mi trochę poniosło, jeśli o cykanie chodzi 😉 )  Dla fejsbukowych- jak zrobię galerię z próby, to podlinkuję.
Bombal ta starogardzka hala też jej nie pomagała w skokach. Ale siłę to ona ma  😉
Porównywałam Twoją klacz do zakładowych. Średnia Galaktyki (czempionka) 7,42, Lorena 7,31 (vice), Oriana 7,32 - nie masz na co narzekać  😉

Siłe ma, liczę, że techniki trochę jeszcze nabierze 😉 Dzięki za mile słowa, my zupełnie zieleni w te klocki, a doświadczenie bardzo cenne 🙂
takie sobie my, dzisiejsze  😉
https://www.facebook.com/stajnia.ozorowice/media_set?set=a.621804697908269.1073741835.100002362344798&type=1  obiecana galeria z wyprawy, jeszcze pewnie coś będę dorzucać w miarę ogarniania 😉 Wyniki poszły mailem.
Mój koń jest cudowny, w majówkę zabieramy się do roboty z ziemi, potem w wakacje coś z ziemi podłubiemy i spacery po lesie itp, co by chłopaka na czołowego bez problemu brać, bo ja tylko jako czołowy lubię jeździć, a konia mam odważnego jak diabli, więc się dobraliśmy  😀

Nie wiem kiedy zleciało, ale.. Mój "Młody" skończył 9 kwietnia 2 lata.. Dopiero co go przywiozłam jako 8 miesięcznego szczyla, a tu się elgenat robi.. i z dnia na dzień większy 😲

Wie może ktoś jak się Liski mają?
Jakie są konie i jakie ogiery tam stanowią?
W sobotę przyjechał do mnie taki trakeński chłopiec  😍
Aar TS - K2 - Makart


a tu z kolegą się zaprzyjaźnia  😉
.
glanek ale ten to wypożyczony  😉
Louisa, nie rozumiem 😉
No wypożyczony  😉 Aar nie jest mój, tylko u mnie mieszka. Dalej należy do Tomasza i jak przyjdzie na niego czas będzie wystawiony na sprzedaż.
Mieszka u mnie jeden ogierek i nie chciałam żeby sam się wychowywał. Wiadomo sam źrebak nie powinien być na padoku, a reszta towarzystwa to klacze, zbyt już interesujące dla młodego. Teraz dwa ogierki w tym samym wieku dostały swój padok i się razem chowają.

A że Aar jest przecudny to już inna kwestia  😍
.
Imiona faktycznie niepowtarzalne  😉
Uprzejmie donoszę, że zmalała nam głowa😉 Pola córka Ignama, co widać  😁
Karla🙂, mega ładne konisko!

a ja melduję, że moja kobyła zaczyna mieć szyję  😍
.
Dzięki! jeszcze muszę zrobić zdj dupki od tyłu żeby było widać jakie spodnie  od środka ma🙂 Fajny kobył się wreszcie robi🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się