Konie wielkopolskie/trakeńskie

nie każdy młp jest uznany dla trakenów więc masz ograniczone pole manewrów szczególnie, że kilka najlepszych i sprawdzonych dla rasy już nie żyje 🙁
Czemu akurat klacz po Swordzie?
ja osobiście nie jestem fanką koni po tym ogierze tak jak i po Gluosnisie, ale Favoritaskę bym przygarnęła🙂
Karla 🙂 Tak zdaję sobie sprawę że nie każdy małopolak nada się na trak. A klacz po Swordzie dlatego że akurat nadarzyła się ku temu okazje, ma bardzo przyzwoite chody, ma bardzo równo pod sufitem (czego nie mogę powiedzieć o moim obecnym koniu) i całkiem nieźle skacze. No i jest klaczą a mi się zawsze marzył trakeński źrebol, swojego wałacha raczej nie rozmnożę... Tylko czy ona nie ma jakiegoś haczyka w rodowodzie. Na pewno szukając dla nie ogiera będę wybierać w czymś co przekazuje ładną szyję bo jej akurat u kobyłki troszkę brak.
wyślij do związku do weryfikacji- tak będzie najprościej🙂
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
20 czerwca 2014 21:38
Malina_M,
ta kobyłka jak najbardziej jest trakeńska.
Czy jest jakaś aktualna lista ogierów dopuszczonych do krycia w rasie trakeńskiej? znalazłam tylko jakąś z 2009 roku, to już troszkę mało aktualna.
Freska   Trakeńska Szczęśliwa Miłość
23 czerwca 2014 15:27
Orientuje się ktoś, czy w warmińsko-mazurskim będą czempionaty dla trakenów w tym roku?
A co tu taka cisza zapadła?  👀
Wpadam z kilkoma fotkami Młodego, pozdrawiamy 😉


Młody dosyć mocno do serca wziął sobie słowa "no chodź tutaj" 😀



Ostatnio sobie przeglądałam stare zdjęcia, z jego początków u mnie i nie mogłam oczom uwierzyć w to, jak się pchlarz zmienił, może jeszcze będą z niego "ludzie"  🏇


A! No i Młodego tatuś jedzie razem z innym ogierem z Sierakowa (jako jedyne konie z Polski!) na Euro Quadrille podczas EUROCHEVAL (Offenburg) 23-27 lipiec 2014!
A to nasza wielkopolska Sonata II od San Mariny, po Landorze 😀.
Freska   Trakeńska Szczęśliwa Miłość
24 lipca 2014 09:50
Fokusowa wakacje są, to chyba większość całymi dniami w stajniach siedzi. Coraz fajniejszy ten Twój koń. A w tym kantarku mega  😜

Ja też się pochwalę zdjęciami młodej




Niestety moja Lucky od 2 miesięcy kuleje i nici z naszych sezonowych planów, chyba będziemy ją zaźrebiać.
Freska kobyła prze-, mega ładna, uwielbiam takie kasztany. Zacznij ją tylko dobrze siodłać, bo nie można na to patrzeć.. Pierwsze zdjęcie woła o pomstę do nieba, jeśli chodzi o siodło. Masz za fajnego konia żeby go tak kaleczyć.
Freska   Trakeńska Szczęśliwa Miłość
24 lipca 2014 11:50
adriena też mi się wydaje, że na tym zdjęciu źle leży (leżało przez chwilę bo kobył wyjątkowy delikates i obtarł się wtedy od wędzidła po paru minutach na lonży) i w sumie jak nakładam to jest dobrze, tylko później jak podciągam popręg i trochę kobył pobiega to siodło ściąga do przodu.  Podogonie by coś dało? Utrzymało by to siodło na swoim miejscu? Na zmianę siodła nie mam co liczyć bo ani ono ani koń nie są moje.
Nie wiem co by mogło pomóc, ale na pewno nie może to tak leżeć, bo siedzisz jej na łopatkach. Dla mnie ten koń ma dość słaby grzbiet, ja bym ją pracowała w dole i na lonży, to raz, a dwa to przed wejściem na konia sprawdzałabym i poprawiała siodło.
BTW jaki ona ma papier?

edit: już mam 😉
Freska   Trakeńska Szczęśliwa Miłość
24 lipca 2014 13:08
adriena jeździmy lekko dwa razy w tygodniu a tak to pracujemy na lonży i padokujemy się całymi dniami bo kobył niedawno zajeżdżony.
Domyślam się, dlatego tym bardziej warto pilnować takie rzeczy, bo dziewczyna się dopiero "formuje". Bardzo mi się podoba dziewczyna, taka klaczka to moje marzenie. A jak się rusza?
Całkiem zapomniałam się pochwalić w trakeńskim wątku 😉

13 lipca odbył się czempionat trakeński i moja ruda się spisała  😍



Miał to być wyjazd treningowy, żeby ją sprawdzić w obcym miejscu a tu Czempionka!
Luisa Gratuluję, drugi przepiękny kasztan.
Freska Przepiękna klacz, mój typ konia 😜 Jakie ma pochodzenie? jeśli można wiedzieć.

Louisa Gratulacja!! Kasztany rządzą 🙂
Freska   Trakeńska Szczęśliwa Miłość
25 lipca 2014 09:49
adriena ma bardzo miękkie chody. W kłusie jak dla mnie to super się rusza ale ja laik pod tym względem. Planujemy próbę dzielności na jesień to zobaczymy co z niej wyrosło  😉 Swoją drogą kobyłka jest na sprzedaż. Fajnie by było gdyby trafiła w dobre i mądre ręce.

Risa dziękujemy  :kwiatek: kobyłka jest od Luna (http://www.bazakoni.pl/luna-machandel-liana) po Etos (http://www.bazakoni.pl/etos-santiego-etna)

Louisa Gratulacje! Piękna klacz  😍
Louisa, gratulacje!
Dziękuję dziewczyny!

Jeszcze trochę mojej czempionki już w domu:



Zakochana jestem w tym koniu  😍 😍
Mógłby mi ktoś napisać coś o ogierze WLKP Winchester ur. w 2008 roku hodowli SK Rzeczna?
ash   Sukces jest koloru blond....
28 lipca 2014 18:22
Louisa, gratulacje!!! Piękna kobyla
tajnaa tak z ciekawości, gdzie ten ogier stacjonuje?
Właśnie nie wiem.
Ktoś może powiedzieć mi coś o ogierze Lord Oder I? Np. Jakie źrebaki daje pod względem głowy, jezdności, ruchu, budowy?
Mam kobyłę- jezdna, głowa dobra, ale jednak koń dla zdecydowanego jeźdźca. W ruchu- najlepsza ocena na tegorocznej próbie dzielności klaczy 😀 Ale.. mało w typie. Więc jeśli Ci chodzi o trakena-trakena np.do dalszej hodowli, to niekoniecznie (komisja orzekła, że do hodowli tak, ale pod ogiera mocno w typie), użytkowo- jak najbardziej in plus
Bombal, a masz może jakieś zdjęcie kobyłki? Kupiliśmy kobyłkę 5,5 letnią,  Odetta matka Oliwia Life (po Life And Liberty xx), ojciec właśnie Lord Oder I. Jest u nas tydzień - ma bardzo ładny ruch, chwyta za oko. Klacz generalnie nie jest w planie do hodowli tylko do kochania i pod siodło, póki co zajeżdżamy się. Jako 3 latka była zajeżdżona delikatnie, później stała.

Jesteśmy na etapie stęp-kłus, klacz potrzebuje trochę stanowczości - jest rozwydrzona. Ciągnie do Pamira strasznie pod siodłem, więc trzeba ją poustawiać, że tak nie wolno 😁
Zdjęcia klaczy po Lord Oder

Oriana (klacz Bombal)


Klaudia


Gdzieś mam jeszcze zdjęcia syna Lorda Odera  - Dar Lorda z zakończenia ZT - ten dla odmiany był malutki
Nirv, wysoko malowana kasztanka?
Louisa, czyjego autorstwa są te zdjęcia? :kwiatek:
Dokładnia ta - wychodzi na to, że pełne siostrzyczki mamy 😉

Dzięki Louisa za zdjęcia :kwiatek:



Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się