Końska Rewia Mody cz. IX (2015)

Było już parę pomysłów jak reanimować galerie, fajnie że powstał kolejny, mam nadzieję że teraz w końcu wypali 😅 według mnie logo xymeny jest super, kolory nie powinny się zlewać bardzo z gruntem nawet jeśli będzie ono w dolnym rogu bo jest napis i czarny i biały. IMO ładniej wygląda w górnym rogu 😀
halo, przecież ta galeria ma być dla naszego funu, nikt tu nie robi zdjęć do katalogu więc skąd tyle jadu o profesjonalne logo? + xymena nie napisała nic "nieskromnego" żeby tak ją zaatakować 🤔
wątek zamknięty
Miałam coś pisać... ale machnę ręką.
halo, to straszna szkoda, że nie chcesz tego loga jednak zrobić. Tyle tej przydatnej wiedzy na marne.
wątek zamknięty
Super! Mega się cieszę na nową galerię! W razie czego służę pomocą  😅
wątek zamknięty
Budlejowe_love   - Kuc Grupy D ? - Tak owszem 177 cm w kłębie <3
18 lutego 2015 23:04
gdybym tylko umiała coś przydatnego zrobić chętnie pomogę  😀

a wgl to 👍 za tyle szczerych chęci ! tak trzymać dziewczyny ! 😅
wątek zamknięty
emptyline   Big Milk Straciatella
19 lutego 2015 00:15
Hell yeah, damy radę! Ja tylko skończę sesję i mogę wszystko dziergać. 🙂
wątek zamknięty
faith, serio. Nie jest tak, że "co się komu podoba". W grafice obowiązują konkretne reguły. Drobne zmiany mogą wpłynąć na profesjonalny wygląd logo. Tak, możecie życzyć sobie logo o amatorskim stylu (z masą typowych błędów).
Jestem użytkownikiem tego forum i osobiście chciałabym być dumna, ze wszystkiego, co forum "firmuje".
I nie uznaję chlubienia się niewiedzą. Żaden powód do chluby. Powód do chluby to ofiarność stworzenia (uroczego) logo.
Ale nie - niewiedza.
wątek zamknięty
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
19 lutego 2015 00:30
to musze odszukac dyski ze starymi fotami 😅
a jakby zrobic napis zamiast czarnego to rozowo bialy ? powinno byc czytelnie i nie zlewac sie?
ja te chetnie pomoge 🏇
wątek zamknięty
a zdjęcia np kantarów, wystarczy sama głowa czy koń również musi być ujety cały? i do kogo wysyła się zdjęcia?
wątek zamknięty
Witam
Ma ktoś zdjęcia gniadego konia w szarym/srebrnym/popielatym padzie albo czapraku? Albo może ktoś coś polecić?
wątek zamknięty
martinaa Jarpol żelazo :

York luna
wątek zamknięty
palemka Jarpol żelazo obłędny! 🤣 Dziękuję bardzo 🙂
wątek zamknięty
To prawda, tego się chyba nigdy nie pozbędę. Wogóle to mam fioła co do szarości na gniadych 🤔wirek: 😉
tu masz yorka z bliska 🙂
wątek zamknięty
Livia   ...z innego świata
19 lutego 2015 09:30
Dżastin, te poprzednie pomysły na reaktywację to było chyba tylko pisanie kolejnych pw do quanty 😉 Teraz ruszamy pełną parą i musi się udać! 🙂

Dziewczyny, dzięki za dobre słowa, damy radę 😀

anil, przy kantarach wystarczy sama głowa 🙂 Zdjęcia na razie cały czas dodajemy w wątku galerii szmatoholików, ale zanim powstanie nowa galeria minie jeszcze trochę czasu.

palemka, cudo to żelazo!
wątek zamknięty
Livia dziękuję 🙂
wątek zamknięty
Zgadzam się, świetny ten Jarpol żelazo!
wątek zamknięty
a ma ktoś Pad Trio VS kolekcja Wiosna 2013-piasek pustyni-perłowy granat?
wogóle polecacie firmę Jarpol?
wątek zamknięty
Fajny pomysł z tą galerią. Jeżeli chodzi o obróbkę zdjęć to również mogę pomóc. Galeria ma być oczywiście dla funu, ale moim zdaniem powinna zostać zrobiona w miarę możliwości profesjonalnie. To samo tyczy się zdjęć... Nie oszukujmy się, że niezbyt przyjemnie ogląda się zdjęcia kiepskiej jakości, więc pewne zasady powinny zostać zachowane. W końcu to wizytówka forum, więc nie może być byle jaka 🙂
wątek zamknięty
Już trochę czapraków Jarpolu przeszło mi przez ręce i każdy tak samo zachwyca mnie trwałością, jakością i dokładnością wykończeń. I najważniejsze - bardzo dobrze układa się pod siodłem.
wątek zamknięty
Ja też miałam kilka padów Jarpola i wszystkie śliczne, ładnie leżą pod siodłem, ale grubością każdy inny. I co do wykończenia...to ostatnimi byłam nieco rozczarowana.
wątek zamknięty
emptyline   Big Milk Straciatella
19 lutego 2015 10:59
Sivens, spoko, wiadomo o co chodzi. 🙂 Natomiast nie róbmy też z galerii kliki dla posiadaczy lustrzanek.
wątek zamknięty
wątek zamknięty
emptyline nie no jasne :P ja też nie robię dobrych zdjęć, ale chodzi o jakiś jednak wzorzec 🙂 W starych szmatoholikach nieraz odsyłało się kogoś i wracał z ładniejszymi zdjęciami, więc da się. Chodzi o to żeby nie robić zdjęć na odwal się. Warto jest się trochę pogimnastykować, żeby koń ładnie stanął, a nie cykać ze schyloną głową czy odstawioną nogą.
Wg mnie powinno się zwracać uwagę na takie rzeczy jak:
1. Tło - nie lubię oglądać zdjęć gdzie w tle jest bałagan (skrzynki na szczotki, gnojownik, taczki, miotły itp.) Można jednak poszukać jednolitego tła typu ściana, albo jeszcze lepiej drzewa bądź pusta przestrzeń.
2. Pozycja konia - jak zdjęcie w stój to koń powinien w miarę równo stać
te zdjęcia wg mnie są nieodpowiednie i powinny zostać poprawione :


Owszem czaprak dobrze widać, ale można poświęcić 5 min. dłużej i ustawić konia. Wiem, że to czasem syzyfowe prace, bo nie raz walczyłam z koniem który stać nie chciał.
3. Oświetlenie - po co wstawiać zdjęcie np. prześwietlone na którym nie widać koloru szmatki?


Takie ograniczenia działają motywująco, bo ktoś zamiast wrzucić byle jakie zdjęcie, postara się zrobić lepsze.
wątek zamknięty
Moon   #kulistyzajebisty
19 lutego 2015 11:36
Tak odnośnie loga (czytałam pobieżnie wcześniejsze posty) to tak tylko szepnę - żeby było widoczne na ciemnym i jasnym tle, potrzeba dwóch wersji - napisy na biało/na czarno. Nie trzeba cudować z kolorami, czasem im prościej tym lepiej... ;-)
xymena, wygląda fajno :-)
wątek zamknięty
Livia   ...z innego świata
19 lutego 2015 11:39
Sivens, ale to samo już wcześniej emptyline pisała 😉 A zasady są też spisane w pierwszym poście wątku galeriowego 😉

Jeszcze co do kolorów loga, może jednak pójść w pomysł Zairki i zrobić różowy / fioletowy (jak miałoby być mniej cukierkowo) napis Końskie zamiast czarnego? Wtedy na każdym tle powinno być ok 🙂
wątek zamknięty
halo ale zaraz, zaraz.. gdzie ja się chlubiłam niewiedzą? Chyba mnie źle zrozumiałaś bo ja tylko stwierdziłam fakt, że jestem amatorem i niestety nie posiadam wiedzy, której ode mnie oczekujesz. Nigdzie nie napisałam, że nie biorę Twoich uwag i podpowiedzi do siebie jednocześnie się czegoś ucząc, bo biorę jak KAŻDĄ inną, bo chcę zrobić coś ładnego i co każdemu będzie mniej więcej odpowiadało, co łatwe nie jest ze względu na mój brak profesjonalizmu. Chcę jednak zaznaczyć, że np: budyń i inne osoby zwracały mi uwagę w sposób jasny, klarowny ale też LUDZKI, a Ty rzuciłaś się na mnie z pazurami..

Moon  :kwiatek: Zgadzam się z Tobą w stu procentach. Już i tak dużo się dzieje ze względu na lśniące strzemię 😉

Livia to może jakąś ankietę zrobić? czy polecieć w cukierek czy zrobić 2 wersje b&w?
wątek zamknięty
Livia   ...z innego świata
19 lutego 2015 12:06
xymena, a co ci będzie łatwiej zrobić? Jeśli b&w to nie problem, to ja bym poszła w to, natomiast jeśli lepiej ci będzie zrobić jedną wersję, to wtedy możemy zrobić cukierki 🙂
wątek zamknięty
Livia akurat zmiana kolorów czcionki to pikuś na kilka sekund roboty, więc to do Was zależy co chcecie 😉
wątek zamknięty
emptyline   Big Milk Straciatella
19 lutego 2015 12:26
xymena, dwie wersję - białą i czarną. 🙂 Zdecydowanie!
halo, wyluzuj trochę, jejku jejku, toż to zabawa tylko jest, nie żadne poważne rzeczy.
wątek zamknięty
Co do logo zrobiłam takie coś na szybciutko, co sądzicie? 😉
edit. zapomniałam o drugim załączniku 😀
wątek zamknięty
sacramentia   this strange kind of love...
19 lutego 2015 12:36
reaktywacja galerii to supersprawa! niestety jeśli chodzi o komputery jestem kompletna noga więc za bardzo w niczym pomóc nie zdołam, ale zgadzam się z dziewczynami które pisały w związku z jakością i ogólnym wyglądem dodawanych zdjęć: dużo czasu to nie zajmuje, a warto zrobić ładną, estetyczną fotkę na którą każdy spojrzy z przyjemnością  😀
edit. dairoxroxi świetne o logo!  🙂

nie udzielałam się bo nie miałam z czym, od paru miesięcy jeżdżę ledwo raz w tygodniu, nie mam swojego konia ani widoków na niego, i właśnie naszła mnie ogromna ochota na nową szmatkę... powiedzcie, czy to bardzo głupi pomysł?  😵  😁
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.