Wybory 2015 i to co po wyborach.

Ta dyskusja przypomina mi wcześniejsze np. O instruktorach  🤣 Ja starałem się merytorycznie i o konkretach reszta o tym co by chcieli  i jakby mogło być . Minęło kilka lat i teraz rozmowy są konkretne , spokojne i merytoryczne . Jednak wyszło na moje ! . Tylko wtedy nie było obarczone to takimi konsekwencjami , ale cóż przypomnę wam tą dyskusję za rok. Tyle wystarczy żeby narobili bajzlu.  😉 Jeżeli wygrają , to rok po wyborach pojawi się pan Jarek na premiera a do niego dołączy pan Maciarewicz i cała reszta i wtedy się zacznie  😉
Niech się zaczyna.
Większej arogancji władzy niż aktualna raczej nie sposób się doczekać.
Niech się zaczyna.
Większej arogancji władzy niż aktualna raczej nie sposób się doczekać.


Od arogancji władzy , gorsza jest kreatywność !  😉

P.S Ja rozumiem że paru osobom może być źle , nie wszyscy dają sobie rade i nie wszystkim sie przypasuje , ale gorzej jak na fali złego samopoczucia , ważne decyzje dla kraju podejmuja tysiące.

Kenedy kiedyś powiedział . ,, Nie pytaj co kraj może zrobić dla ciebie , tylko co ty możesz zrobić dla kraju '' 😉
Smok10, gupia sprawa - na tym polega demokracja, że decyzje podejmują tysiące.
Kreatywność gorsza? I ty to piszesz, taki zwolennik nowego, taki anty-konserwatysta?
A co tam będzie nowego ??? Raczej powtórka z rozrywki  🙁
No to kreatywność czy powtórka z rozrywki. Smok popij ziólek , idź na urlop, postaraj sie zrelaksować . Widać że masz pietra. Nie dociekam dlaczego ale zaczynam sie martwić o Ciebie.
Ciekawy tekst w "Do Rzeczy" : http://ziemkiewicz.dorzeczy.pl/id,6942/Twierdza-III-RP.html
Zachęcam Smoka do lektury. Może przestanie reagować na zmiany jak wampir na czosnek.  😉
Jeżeli wygrają , to rok po wyborach pojawi się pan Jarek na premiera a do niego dołączy pan Maciarewicz i cała reszta i wtedy się zacznie  😉
to nie są moi faworyci, ale niby co mogliby zrobić gorszego niż oszuści i złodzieje z PO?
Faktycznie na PIS reaguje jak wampir na czosnek ,bo na moje nieszczęście  mam dobrą pamieć. Jak słucham Mastalerka i p.Szydło to doskonale widzę analogię tego co było 8 lat temu. Ale żeby nie było.
życzę sobie i wszystkim żebym się permamentnie mylił , tylko że szanse na to.są bardzo niewielkie. Cóż czas pokaże. Szkoda tylko że nie mam 20 lat i z doświadczenia rzadko zię mylę. To nie jest nowa parti w której można widzieć nadzieję , za nią stoi Kaczyński , Macierewicz, Brudzińzki, Błaszczak ,Kamiński  a w koalicji maja jeszcze Ziobro. Gdyby ich nie było to może i sam bym na nich zagłosował , ale ci ludzie nie odejdą , za długo walczyli o władzę. A że do frustratów nie należe to nie będę głosował przeciw PO tylko po to żeby wpaść z deszczu pod rynnę. Potrafię obiektywnie ocenić że jednak coś zrobiono a kraj w ruinie nie jest.
Niektórzy moi znajomi faktycznie są niepocieszeni: "To jak teraz będę załatwiał sprawy? Przecież był prosty, ustalony "cennik" ile się daje pod stołem, a teraz CO??? PiS w dwa lata tak wszystko ustawił, że normalnie ludzie zaczęli bać się brać łapówki! I teraz znowu taki bałagan? Foch!"
Żeby to tylko tak działało i o to chodziło to pierwszy bym na nich zagłosował. 🙄
A referendum?
1 Czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej?
2 Czy jest Pani/Pan za utrzymaniem dotychczasowego sposobu finansowania partii politycznych z budżetu państwa?
3 Czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem zasady ogólnej rozstrzygania wątpliwości co do wykładni przepisów prawa podatkowego na korzyść podatnika?

Przyznam, że nie rozumiem pytań i nie umiałabym zagłosować. Szczególnie dziwne jest pytanie trzecie.  👀
Tania, tym bardziej dziwne, że już "klepnięte".
Ja chyba nie pójdę, bo to jest pic na wodę fotomontaż a nie referendum.
JOWy to były potrzebne ale 20+ lat temu.

Smok10, to sądzą obywatele o Platformie, i nie bezzasadnie:
[img]https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xta1/v/t1.0-9/11060266_1122555074441310_8076781819269987264_n.jpg?oh=0262250083f233b0c554680c70237c3a&oe=566F6380[/img]
Tania, czego nie rozumiesz w 3 pytaniu?

edit: rozumiem, że nie wiesz, że takie coś nie istnieje. No nie istnieje i obecnie praktycznie nie ma szansy aby US lub IS w przypadku braku jasności przepisu zintepretował przepis na korzyść podatnika.
Tania, czego nie rozumiesz w 3 pytaniu?

edit: rozumiem, że nie wiesz, że takie coś nie istnieje. No nie istnieje i obecnie praktycznie nie ma szansy aby US lub IS w przypadku braku jasności przepisu zintepretował przepis na korzyść podatnika.

Taaak, to też. No i niedawno powstał przepis w tej sprawie. Czyli pytanie jest nieaktualne.
A meritum nie rozumiem i tak i tak.
Na przykład: jest spór (dwie wykładnie US) co do stawki Vat . 23 czy 8 ? Miałam okazję śledzić taki przypadek. No i.... na korzyść którego obywatela "zasądzi" US? Pana A czy pana B?
OT-wiem
p.s
Pytanie o JOWy też takie sondażowe. Bo najbliższe wybory będą po staremu a JOWy nawet jeśli, to wymagają zmian ustaw z górnej półki.
Co do finansowania partii, to ja jeszcze pamiętam argumenty dyskusji za obecną formą finansowania.
Ogólnie: dołożenie pytań jak chce PIS tylko bardziej namąci, ale przynajmniej nie będzie kpiną z narzędzia jakim jest referendum.
Wątpię, żeby ludzie poszli. Nie uda się.
Oj... Pan Bronek w desperacji po I turze posłuchał złych doradców. I tyle kasy pójdzie na śmietnik.
Pytanie 3 już nieaktualne bo została przegłosowana ustawa. 😲
Pytanie 3 już nieaktualne bo została przegłosowana ustawa. 😲

No właśnie.
[quote author=Smok10 link=topic=97161.msg2408371#msg2408371 date=1439998341]
Pytanie 3 już nieaktualne bo została przegłosowana ustawa. 😲

No właśnie.
[/quote]
A to przez Senat już przesżło? Przyznam, że zostałam na etapie Sejmu. I opinii, że w Senacie może nie być tak różowo.
Tak czy tak zacznie funkcjonować od 01.2016 dopiero, co zresztą niewiele pewnie zmieni. Bo, jak część ekspertów uważa, większość problemów interpretacyjnych da się wyjaśnić wykładnią prawa a to z kolei sprowadzi  to do martwego przepisu. Ale ładnie wygląda i ludzi cieszy.
Mnie przeraża ze musi być w Państwie prawa przepis ktrory reguluje kardynalna oczywistość, ze co nie jest zabronione jest dozwolone! Czekam na referendalne pytanie, czy Polsce ma być zlikwidowane znacjonalizowane niewolnictwo obywateli
wrotki, niestety to jest tragiczne. Dopóki będzie istniał podział: panstwo-obywatel to tak będzie. Skoro istnieje niepisana zasada, że albo państwo ma dobrze (czytaj ściągnięte podatki) albo obywatel (czytaj podatnik oszczędził) to tak będzie. Ciekawe kiedy dojdziemy wreszcie do tego, że to bogaci obywatele tworzą bogate państwo a nie na odwrót.
Ja to wiem odkąd w wieku 12 lat przeczytałem, ze mormoni z Utah w czasie IIWŚ ufundowali Stanom Zjednoczonym lotniskowiec.
Ja tez uważam że ta Ustawa to powinna być oczywista oczywistość ,a już ostatnię rzeczą powinna być rózna interpretacja tego samego przepisu przez rózne urzędy skarbowe. Uważam to za brak zaufania do obywateli i urągowisko spowodem niespójnych przepisów. Z drugiej strony znając mentalnośc Polaków , trzeba być ostroznym w dawaniu im narzędzi do obchodzenia przepisów. Więc wszystkie dotychczasowe rządy bały się ego jak ognia. 😉 😎
Ty to wiesz, niby inni też. A jak pogadasz z sąsiadem to się dowiesz o drugim, że ten to ma kasy jak lodu, więc napewno nakradł 😉. Jak sami tak siebie postrzegamy, to niby czemu "aparat państwowy" ma nas postrzegać inaczej 😉.
"Boże chroń szarą strefę"- tylko dzięki niej między Odra a Bugiem, żyją jeszcze jacyś Polacy
"Boże chroń szarą strefę"- tylko dzięki niej między Odra a Bugiem, żyją jeszcze jacyś Polacy


To ja już jestem głupi  😲 Z takim hasłem to cię CBA zamknie tuż po wyborach . Pójdziesz siedzieć jako agitator na rzecz szarej strefy razem z lekarzami i tymi co się dobrze w mediach prezentują w kajdankach  🤬 Co ty samobójca. 😁 Zapomną ci po wyborach że byłeś za nimi  😁
busch   Mad god's blessing.
19 sierpnia 2015 22:38
Dla mnie całe to referendum to jest żenada i jedynie próba ratowania tonącego okrętu bez względu na koszty.
Drugie pytanie jest sformułowane bez sensu, bo nawet gdybym chciała dalszego finansowania z budżetu, ale np. większego, to zgodnie z logiką powinnam zagłosować na NIE. Czyli TAK obejmuje tylko brak jakichkolwiek zmian co do obowiązującego stanu rzeczy, natomiast NIE obejmuje całe spektrum zmian od finansowania wyłącznie przez duże korporacje, przez formy mieszane, do finansowania wyłącznie przez budżet państwa ale z dwukrotnie większymi kwotami.

Trzecie pytanie jest nawet bardziej absurdalne, bo jakiej odpowiedzi można się spodziewać od narodu? NIE, nie chcę żeby wątpliwości były rozstrzygane na moją korzyść, chcę żeby zawsze państwo robiło mi pod górkę i próbowało utopić mój biznes (albo biznes mojego pracodawcy)  🤔wirek:. Poza tym jak niby to ma być realizowane w państwie, gdzie regułą jest że kradzież na 5mln to nie problem i nie należy się tym zajmować, bo i tak nikt w US nie ma czasu, kompetencji i ochoty żeby naprawdę ogarnąć, o co w ogóle chodzi w karuzelach podatkowych, czy skandalach gdzie hurtownie wyprzedają leki za granicę i nie da się dostać np. insuliny w Polsce. Gdzie niewydanie paragonu na straganie z jabłkami to już zbrodnia, bo można łatwo, szybko i przyjemnie wystawić mandat. Gdzie po US-ach krąży okólnik o tym, że państwo nie życzy sobie kontroli prewencyjnych...

Pierwsze pytanie wynikło z kompletnego braku zrozumienia, że elektorat Kukiza w zdecydowanej większości nawet nie ogarnia, co to JOW, a na muzyka głosowali bo wyraził sprzeciw wobec reżimu. Kukiz jednocześnie nie zadeklarował żadnego konkretnego programu wyborczego, co nie odstraszyło nikogo, od prawicy do lewicy.

To wszystko jest mega słabe, a najbardziej frustruje mnie fakt, że Korwin może i zdobył trochę hype'u przed wyborami prezydenckimi, by potem zaliczyć spektakularną porażkę... Czasem mam wrażenie, że ten facet jest albo głupi i egocentryczny, albo mu bardzo dobrze na obecnym miejscu i wcale nie ma ochoty dostawać się do sejmu, więc jak słupki skaczą, to zalicza jakieś spektakularne faux pas i jak zwykle ląduje gdzieś w okolicach 2%...
Facet jest zwyczajnie uczciwy, a ludzie wola przyjemne kłamstwa i obietnice. Ale ja od zawsze się z nim identyfikuje- "prawda przeciwko światu"
U nas ludzie zawsze głosowali pezeciw władzy . Polacy jeszcze mają we krwi komunę , nawet jeżeli nie bezpośrednio to poprzez wychowanie rodzinne. Mają przede wszystkim wielkie roszczenia , bo im się nalezy . Nalezy się zasiłek nalezy się praca , nalezy deputat na wyngiel , dopłaty i dopóki jeszcze z parę pokoleni nie zejdzie z tego świata to się nic nie zmieni. Każdy będzie zły , nawet ten najlepszy gdy się zorientują że tylko obiecuje a fizycznie nic nie daje. Korwin jest od 100 lat i pier....i te swoje kocopoły na potęgę , ostanio nawet czuć ich eskalację . Zawsze miał poparcie tych co są przeciw , gówno wiedzą czemu przeciw ale przeciw. Takich oszołomów jak Kukiz w naszej nowożytnej historii mieliśmy już wielu , wystarczy wspomnieć  Stana Tymińskiego  😁 O mało gościu nie wygrał wyborów. A czemu ??? Bo Polacy byli przeciw. Od 25 lat Polacy ciągle są przeciw i ciągle widzą POlskę w ruinie rokradaną i źle rządzona . Fakt , faktem że jedyne co to sama Polska trzyma się lepiej niż wiekszość Polaków , zwłaszcza tych wiecznie sfrustrowanych  😂 I spokojnie sobie trwa od ponad 1000 lat , bo trwa mać . Ogólnie , kraj spoko , da się żyć , tylko ludzie raz na 4 lata dostają pierdolca. 😵
busch   Mad god's blessing.
19 sierpnia 2015 23:00
Można być uczciwym na różne sposoby, Korwin upodobał sobie taki, że już stał się słynny w Internecie z tego, że kompulsywnie przywołuje nazwisko Hitlera w rozmaitych wywiadach, a jeszcze większą przyjemność sprawia mu wynajdowanie takich fraz jak "zawsze się trochę gwałci", czy słynne już "homosie". I jak się wczyta w kontekst, a najlepiej cały dorobek Korwina, to można znaleźć w tym sens... tylko że on uparcie tak mówi w telewizji, gdzie wiadomo że nikt mu nie da dość czasu, żeby wszystko wytłumaczył. I w ogóle nawet nie ma potrzeby o takich pierdołach mówić w limitowanym telewizyjnym czasie.

I tak jak jestem całym sercem za wolnościowymi i gospodarczymi pomysłami Korwina, to jego sposób na wkurzanie ludzi mnie wyprowadza z równowagi. Bo nie wszyscy mają czas się zainteresować Korwinem, a część z nich nawet nie ma ochoty po tym, jak Korwin się popisze kolejnym takim tekstem. Ja naprawdę chcę wierzyć, że to inteligentny facet, ale zupełnie mi się to nie składa z faktem, że od tylu dziesięcioleci jest w polityce i niby chce zmienić świat, ale NADAL nie nauczył się, jak obcować z mediami, żeby puścić w świat odpowiedni komunikat o sobie. No chyba że po prostu wcale nie potrzebuje niczego zmieniać i kandydowanie to takie jego hobby  🙄. To tak, jak od dwudziestu lat chodzić na wystawne bankiety i nadal głośno pierdzieć w towarzystwie bo "to taka naturalna potrzeba człowieka"...  😫

Potem wszelkie merytoryczne dyskusje o faktycznych dobrych zmianach prawicy są ucinane, bo Korwin ma łatkę oszołoma, który chce odebrać prawa wyborcze kobietom. Dlaczego ludzie mają go traktować poważnie, skoro on wcale tego wszystkiego poważnie nie traktuje?

Za Ziemkiewiczem:
Troszkę mnie to w Korwinie przeraża, że on, mówiąc rzeczy głęboko słuszne, potrafi na jednym oddechu powiedzieć jakiś absurdalny idiotyzm, który przez to, że brzmi oryginalnie, to on to powie - przyznaje Rafał Ziemkiewicz w rozmowie z portalem prawomocni.org.

Zdaniem publicysty i dziennikarza tygodnika "Do Rzeczy" Janusz Korwin-Mikke nie ma przemyślanej politycznej strategii.

Idea jest w porządku, ale to jest temperament faceta, który czuje przymus, by zawsze powiedzieć coś takiego, żeby wszystkim gacie spadły, żeby wszyscy podskoczyli i złapali się za głowy i krzyknęli „Co on pie*doli?! Człowieku – co ty gadasz?!”, a on wtedy powie „Taaak!” i zacznie te swoje logiczne dowody i wtedy on dostaje orgazmu, jak mu się coś takiego zdarzy. Dlatego zawsze jak jest normalnie, to on musi pierdzielnąć coś takiego, co wszystko zburzy - krytykuje lidera Nowej Prawicy.


Na liście mu się podpisałam, ale na spotkanie z nim na pewno nie pójdę, bo chyba bym nie wytrzymała i mu zadała pytanie, czy on sobie kpi czy o drogę pyta. Jak można słuszną sprawę samemu sobie utrudniać tylko dla chwili sławy że on powie coś tak niesamowitego, że wszystkim szczęki opadają.

Samo kandydowanie to dla wielu sposób na życie. Jest wielu takich co dzięki temu żyją sobie spokojnie przez jedną kadencję , ajeśli chodzi o Korwina to chłopak zyje tak sobie ze 20 lat i z tym mu dobrze. Swojego czasu żył tak Lepper walcząc z wszyskim i ze wszystkimi z wiatrakami włącznie . W Polityce takich cwaniaczków multum.! A że wywołują skandale ? kogo to , elektoratu większościowego nigdy nie zdobęda ale swój twardy i oportunistyczny do władzy mają  i na odpowiednim poziomie mogą się ustawić . Większość się tłucze o władzę a oni tylko o przetrwanie i kadencję w Europarlamencie.  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się