Wybory 2015 i to co po wyborach.

[quote author=ewuś link=topic=97161.msg2871343#msg2871343 date=1559914875]
jkobus, no chyba raczej nie. Wystarczy popatrzeć na wykształcenie - Beata Szydło skończyła etnografię, Ewa Kopacz - wydział lekarski i zrobiła 2 specjalizacje. Oczywiście nie obrażając absolutnie, żadnego studenta i absolwenta etnografii, ale jednak studia lekarskie są bardziej wymagające.
[/quote]

Jakiś czas temu czytałem książkę. To się chyba nazywało "Żoliborski powstaniec", czy jakoś tak. Wspomnienia ałtajskiego Mongoła, którego rodzina po I wojnie osiadła w Polsce i miała w Warszawie, na al. Szucha aptekę "mongolską". Chłopak walczył w powstaniu, a po wojnie ukończył studia medyczne ze specjalizacją chirurgia oka. Finalnie trafił do USA. Ciekawy życiorys, mnóstwo bardzo interesujących wydarzeń - ale cóż... brak inteligencji i tzw. "wiedzy ogólnej" - bił z każdego zdania.

Każde studia da się ukończyć z dowolnie niskim IQ - byleby nadrabiać ten deficyt czymś innym. Na przykład: fotograficzną pamięcią. Miałem taką koleżankę na studiach. Ależ ona była irytująca!

Można też nadrabiać brak inteligencji znajomościami. Wtedy to już w ogóle nie ma czego zbierać.

Ktoś tu naprawdę ma wysokie mniemanie o umysłowości pani Kopacz po słynnym passusie o dinozaurach - czy tylko zoologiczna niechęć do partii aktualnie rządzącej zasłania Wam cały świat..?
Co to jest zoologiczna niechęć? Zasłonięty cały świat raczej widać wśrod wyznawców aktualnie rządzącej partii, to ich nie da się przekonać, że białe to białe, a czarne to czarne, skoro prezes mówi inaczej. 

Czegokolwiek byś nie powiedział o Kopacz czy o kimkolwiek innym, jakimikolwiek passusami byś się nie podpierał, w żaden sposób nie zmieni to obrazu Szydło ani nie doda jej wartości. Jej jedyną „wartością” jest dyscyplina bycia na pasku prezesa, ale nie wszyscy postrzegają to jako wartość.  I ile by nie klepała o „swoich” decyzjach, nikt myślący w to nie uwierzy. Myślący, nie akceptujący w ciemno wszystkiego, co nosi metkę „prezes”.

Rozumiem, że krytyka czy brak uwielbienia dla wybrańców nadprezesa i samego nadprezesa uwiera. Reakcja „wasi też”, rodem z przedszkola, mocno zakorzeniła się w sekcie, która z zamkniętymi oczami akceptuje wszystko, co powie wódz naczelny. 
dea   primum non nocere
11 czerwca 2019 16:14
Może miała być organiczna i zoologia ma podkreślić, że przeciwnicy to jakiś niższy zwierzęcy ród (bo wyznawcy właściwej partii i właściwego wyznania, zgodnie ze swym wyznaniem nie są zwierzętami, tylko ludźmi - właściwe wyznanie stawia to w opozycji).
No właśnie: dwie powyższe wypowiedzi to doskonałe egzemplifikacje "zoologicznej niechęci". Terminu, którego bynajmniej nie wymyśliłem. Kto żyje na świecie ciut dłużej od przeciętnej re-voltowiczki, ten doskonale zna pojęcie "zoologiczny antykomunizm".

Tym samym uznaję, że udało mi się dokonać definicji ostensywnej i nie zamierzam niczego więcej wyjaśniać. Przypominam tylko, że dyskusja była o tym, który z wybranych europarlamentarzystów jest najgłupszy. Nikt nic nie pisał, że ten konkurs ogranicza się tylko do europarlamentarzystów partii rządzącej! Teza zatem, jakobym używał argumentu "a u was to biją Murzynów" jest nietrafiona. Zaperzanie się, że w opozycji to są same tytany intelektu zaś - naprawdę donikąd nie prowadzi. Porównajmy takiego Petru z prof. Legutką...
Faktycznie była jakaś dyskusja i konkurs na najgłupszego europarlamentarzystę?  🤔wirek:    Chyba wątki pomyliłeś. Albo uważasz, że wystarczy że coś wymyślisz, a to stanie się prawdą. Typowe dla wiadomo kogo.   

Napisałam – od tego się zaczęło - że dziwię się, że tyle ludzi głosowalo na Szydło, ty odpisałeś Murzynami, których biją „A kto głosował na Kopacz..? Bardzo podobna formatem intelektualnym postać!”. Nigdzie nie napisałam, że Szydło jest głupia. Wręcz przeciwnie, uważam że jakiś „format intelektualny” musi mieć, żeby tak skutecznie przypijawkować się do prezesa i czerpać z tego korzyści. Nie każdemu to się udaje na tak długą metę. 

Definicji ostensywnej też tu nie widzę, natomiast cieszę sie, że nie zamierzasz niczego wyjaśniać, bo nie kręci mnie wykręcanie kota ogonem. Uznawaj sobie co chcesz i pław się w swoich pseudointelektualnych wynurzeniach, skoro to lubisz. Jako typowy PiSomen masz zapewniony poklask innych PiSowyznawców, więc obniżanie lotów poprzez komunikowanie się z przeciętnymi re-voltowiczkami to marnowanie potencjału.

"Zoologiczność" Twojego zacietrzewienia przejawia się w tym właśnie, że nazywasz mnie "PiSomanem". Tak, jakby doatrzeganie wad "totalnej opozycji" automatycznie robiło z człowieka zwolennika partii rządzącej!

Tymczasem moim zdaniem CAŁOŚĆ naszej tzw. "klasy politycznej" to - z nielicznymi wyjątkami - ludzie, którzy po prostu do niczego konstruktywnego (w rodzaju kopania rowów, albo obsługi wideł) się nie nadają. Dotyczy to absolutnie wszystkich partii, choć im bardziej któraś jest "ą, ę", tym żałośniej wypada. I tyle.
Nie, nie dostrzeganie wad opozycji, ale sposób argumentacji, dobór słownictwa, tworzenie własnej „prawdy” i prześlizgiwanie się nad tym co do tej „prawdy” nie pasuje. 
Nie wiedzę w to co się dzieje.
https://kipk.pl/dokumenty/oswiadczenie2019.pdf
Mają sądy, będą pozywać za wszystko. Sędziów, dziennikarzy, zwykłych ludzi...
I Nałkowską.
Rzecznik Praw Dziecka z estyma wspomina lanie z dziecinstwa... 🤔
I uwaza, ze jest roznica miedzy klapsem a biciem, bo klaps nie zostawia sladow. Czyli trzeba bic tak, zeby sladow nie zostawiac?
Za kazdym razem mysle, ze juz bardziej nic mnie nie zaskoczy/oburzy. A tu prosze
Rzecznik Praw Dziecka z estyma wspomina lanie z dziecinstwa... 🤔
I uwaza, ze jest roznica miedzy klapsem a biciem, bo klaps nie zostawia sladow. Czyli trzeba bic tak, zeby sladow nie zostawiac?
Za kazdym razem mysle, ze juz bardziej nic mnie nie zaskoczy/oburzy. A tu prosze

Bo oni chyba myślą tylko o śladach widzianych gołym okiem. A o psychice to już nikt nie pomyśli....
savvsd Ban permanentny
14 marca 2024 10:49
Post został usunięty przez moderatora
Za ten post użytkownik otrzymał: Ban permanentny
Komentarz moderatora: spam
spam
Za ten post użytkownik otrzymał: Ban permanentny
Komentarz moderatora: spam
spam
spam
spam
spam
spam
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się