konie małopolskie

fabapi
Klony !!  😲 😁

Schagya
Przepiękna klacz, zdecydowanie mój typ  😍 - dała jakieś ciekawe źrebaki ? Wrzuć jeszcze jakieś zdjęcia, koniecznie !

Ponieważ Emetytowo się nam zrobiło to dorzucę jeszcze naszą kluskę po nim  💃
Arcona (Emetyt - Arizona/Oregon xx)






i jej 18-letnia mama
Armara dziekuję. Hyzia jest u mnie jak od 6 roku życia, u mnie nie rodziła chociaż była kryta ale nic z tego wtedy nie wyszło. Byłam w stadninie Rabe jak jeszcze istniała i pytałam czy rodziła podobno poroniła.
Teraz cały czas się waham czy próbować ją pokryć. Kobył ma chore płuca i duszność pojawia się latem i do tej poru w okresie upałów dawałam jej sterydy. No a wiadomo sterydy w ciąży różnie może się to skończyć.  Ja jestem cały czas pod wrazeniem Twoich kobył i podziwiam zapału w ich pokazywaniu.
O ilez pięknych nowych zdjęć i nowych koni w temacie !

Ciekawe konie się urodziły w SK Rabe, miałam okazję kilka poznać i zrobiły na mnie pozytywne wrazenie. Też mam klacz wywodzącą sie z tej hodowli, jej matka sie tam urodziła.
Hyrlata piękna ! Też domagam się większej ilości zdjęć i to nie tylko Hyrlatej 😉

W temacie potomstwa Emetyta, nasza Emetytka
fot. Edyta Trojańska-Koch


a tu nasza Oregonka z ostatniego występu, skończy w tym miesiącu 19 lat 🙂

Montana dzięki a o Twoich to co ja będe pisać małe rude rośnie i przykleiła sie do Hyrlatej. Zresztą stare moje na wszystko jej pozwalają jeść ze żłobów, kręcić się pod nogami. Nie mówiąc że Leśka chodzi za mną jak pies, do zakładania derki sama wyciaga głowę i cały czas robi mo porządek w pace nosząc szczotki w zębach.
Poniżej jedno z moich ulubionych zdjęć małej Lechitka ur 2011 (Haj Bej -Lewskonia) hod SK Buńczuk 😎.
I jeszce zimowa Hyrlata.
huzarova, miło patrzeć na Aramisa w takiej fajnej kondycji 🙂 Jeśli chodzi o jego maść, to jako źrebak był kary, wręcz kruczoczarny. Jego matka - Aluzja jest maści skaro gniadej z przepięknymi jabłkami  😍 w ogóle ona ma taką sierść, że błyszczy się zawsze i do tego taką grzywę i ogon jakby śliską. Może to z powodu przodków (angloarabów shagya). Ona ma w ogóle bardzo ciekawy rodowód, to jest walewicka kobyłka. Pochodzenie można podejrzeć tutaj: http://www.allbreedpedigree.com/aluzja4

Być może to dlatego Aramis robi się gniady latem, jak był mały to byliśmy pewni, że zostanie karuskiem 😉 Ale jak tak na niego patrzę, to im starszy się robi, tym bardziej do matki podobny 🙂
Schagya
Dziękuję  :kwiatek:. Widzę, znajomą twarz u Ciebie  💃. Znam Twój ból apropos COPD, z podobnych względów zrezygnowaliśmy z zaźrebiania jednej z naszych klaczy 🙁
Fababi I jak dobrze widzę, też żabie oko ma  😀
Pozdrawiam cały wątek!  :kwiatek:
Wiem, rzadko tu bywam xD Tzn może nie rzadko, bo regularnie zaglądam ale nigdy nic nie piszę  😁


Pozdrawiam  😉
Wiem że jest odpowiedni watek do poszukiwania koni ale tutaj są milosnicy koni malopolskich więc większe szanse na to że ktoś coś wie
POSZUKUJE info na temat tego pana
og. Harpun 1995 ( Batalia - Hatrrick )

Może ktos wie co się z nim dzieje
aszhar
Może zajrzyj na forum małopolskie tutaj.
Katharina   "Be patient and trust in the process"
12 lutego 2012 16:01
Świeżutki Siwson  😜


To i my się dopiszemy z moją babą.
Jasna - ojciec Dresk, matka Jaskinia po Edredonie, wyhodowana w SK Kalników. 14 kwietnia kończy 17 lat. Moja od 2 lat. Niesamowita siła spokoju, ale jak zobaczy na pastwisku człowieka z uwiązem to spierdziela gdzie pieprz rośnie 🙂
Dała mi całkiem fajnego źrebaka po tym kolesiu z mojego avatara.

A może ktoś z Was kiedyś miał z nią przyjemność? Bardzo mnie interesuje jej historia. Będę wdzięczna za wszelkie informacje.
Jak wszyscy, to wszyscy 🙂 I ja pochwalę się swoim dziecięciem pięknym i pozdrowię mamusię: Breakawayy 🙂 Zadowolona jestem z koniska jak mało kto 🙂 :kwiatek:
Og. Kobalt po Hebabsonie 😉
O proszę! Czyli zostaje w re-voltowych łapkach 🙂
kffiatuszku gratuluję :kwiatek:

Ile Kobalt ma teraz lat?

ps. zmniejsz jedno zdjęcie 😉

Shagya, cudna klacz, CUDNA!
galopada_   małoPolskie ;)
13 lutego 2012 10:13
kosteczka oo żabieński ,,trzon" hodowli to matki z Kalnikowa i na dodatek z Edredonem w rodowodzie  🙂 fajna kobyłka
ależ się ruch w wątku zrobił 🙂  pochwalę się....wykastrowałam Bondzia psychicznie  😂
jakość ciemno komórkowa ale musiałam to upublicznić


galopada_   małoPolskie ;)
13 lutego 2012 10:31
my nasze ogierki wykastrowałysmy juz w Białce. Masztalerze oczy przecierali jak Johnniego i Jarowita prowadziłysmy na rozowych kantarkach z uwiązami pod kolor  😂 😂
ale przyznaj że z brokatem i puszkiem wygląda full homo-profi  😀
galopada_   małoPolskie ;)
13 lutego 2012 10:39
krysiex213 jest super! skąd masz? moze w tym roku do Bogusławic pojedziemy z dwoma chłopakami w różu  😂
galopadaakurat te są z hooksa. Kobyłka którą jeżdżę ma wszystko różowe (również te kantary), więc jakbym się ładnie uśmiechnęła mogłabym na wyjazd B ubrać w różowe ochraniacze transportowe, różową derkę, kantar, czaprak, ochraniacze, kalosze.....
galopada_   małoPolskie ;)
13 lutego 2012 10:45
kurcze tylko nasze różowe to takie małe dość... ale może się zmieszczą w nie  🤣 to co? w czerwcu 3 ogiery młp przybędą w różu do Zakładu?  😂
galopada_, dzięki. Z tego, co wyczytałam na stronie Kalnikowa to mieli swego czasu bardzo dużo wszechstronnych koni, dosłownie do wszystkiego. Wydaje mi się, że ich konie są na prawdę dobre do tego, żeby stanowić podstawy hodowli. Po zdjęciach na stronie (bo w stajni niestety osobiście nie miałam przyjemności być - za drugi koniec Polski) widać, że wiele koni mają podobnie umaszczonych - gniade z gwiazdką - bardzo fajne to.

krysiex213, jeżeli Ty go tak na ten wyjazd ubierzesz, to nie tylko wykastrujesz go psychicznie, ale tak biedaka załatwisz, że ze wstydu jądra mu się same pochowają  😂
amnestria Zostaje jak najbardziej 🙂 Kobalt skończył latem 4 latka 🙂
kffiatuszek dziękuję za pozdrowienia i baaardzo cieszę się, że jesteś zadowolona  😜. I domagam się nowych zdjęć! 🙂

edit:
Tak w ramach ciekawostki: Kobalt i drugi glut, Kaprys  😁. W wieku kilku miesięcy:

mamy tu jakieś potomstwo ogiera Agrest? 👀
Ja znam jedną klaczkę po Agreście 😉. Bardzo przytulaśna, grzeczna, lgnąca do człowieka (miałam z nią kontakt, jak miała ok. 2 lat, więc nie wiem jak w robocie 😉 ). Postaram się poszukać zdjęć 😉.
byłabym bardzo wdzięczna :kwiatek: jestem bardzo ciekawa czego mogę się spodziewać po źrebaku, bo póki co to widziałam tylko zdjęcia tatuśka a dzieciaków ani jednego 😉
Ja widziąłam dwukrotnie jego syna, 4-letniego wał. Putin od Platyna/Vis Versa.
Sam koń bardzo miły i spokojny, przyjemny dla oka. Ruchowo żaden szał, ale zakwalifikował się na MPMK, bo był bardzo poprawnie zapreznetowany - widać było że jest b. jezdnym i dobrze stępującym koniem. Nieduży ok. 161-2 cm. Raczej w kwadracie, na dość krótkiej nodze.
Na białeckim czmepionacie widziałam jego dwuletniego półbrata po Efekt - zupełnie inny koń ! Śliczny, w nowoczesnym typie, w długich liniach. Choc charakter ma dużo gorszy od brata, sporo chodził na dwóch nogach, a konie od tych hodowców są zazwyczaj bardzo łagodne i dobrze wychowane.

Kilka zdjęć Putina
Zdjęcia z el. MPMK, Bajardo 2011

Brata znajdziesz tutaj:
http://www.bazakoni.pl/horse_115552.html
fruity_jelly proszę:

kl. Euforia m (Agrest m - Energia m/Oregon xx), ur. 04.01.2008r.


Tutaj w wieku 2 lat. Zdjęcie słabe, ale tylko takie mam w swoich zbiorach 😉.

Jeszcze znalezione w internecie, autorstwa Ewy Imielskiej-Hebdy, z czempionatu w Białce, jako roczna klaczka:



Powiem po cichu, że sama się przymierzałam do tej kobyłki. Strasznie wpadła mi w oko i zawładnęła moim sercem. Zdecydowanie jeden z moich końskich ulubieńców 😉. Gdyby mnie tylko było stać... 😉
ircia2   KARULA ZOŁZULA:)
14 lutego 2012 14:52
A posiada ktoś maluchy po ogierze Eden II ?  http://www.bazakoni.pl/horse_11166.html#gallery
Warto nim kryć?Szukam ogiera dle klaczy z mojego avatara 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się