konie małopolskie

ircia2 powiedz coś więcej o klaczy 😉 i pokaż większe zdjęcie koniecznie 🙂
ircia2   KARULA ZOŁZULA:)
14 lutego 2012 15:02
parę stron wcześniej wrzucałam ją 😉
Irysa klacz małopolska ojciec😀rinck matka:Imbira jest już pełnoletnia,ale chciałabym dochować się od niej zrebaczka 🙂
Urodziła w tamtym roku ogierka,identyczny jak ona,tylko że po tatusiu ślązkim 🙂
Ircia kochana na boga... z daleka od tego ogiera!
jak jestes z Mazur to masz cukiereczki typu Saganek i Burgund a nie jakies <...>
a klacz bdb masci🙂
ircia2   KARULA ZOŁZULA:)
14 lutego 2012 15:16
KarlaTak jestem z Mazur.A co z nim jest nie tak?
Wiwiana   szaman fanatyk
14 lutego 2012 15:16
Po zdjęciu to jak jakiś ślązak wygląda...
ircia2, nasze klacze są po rodzonych braciach  😅

Karla🙂 , a czy Saganek nie daje przypadkiem dość rozchwianego emocjonalnie potomstwa? Bo słyszałam już takie opinie o nim.
po rodowodzie to chyba polslazak
co znim nie tak? ano nic po nim ciekawego nie ma, sam wynikow ni ma...
a taki Saganek nie dosc, ze kary😉 to sliczny,wybitne wyniki sportowe,sprawdzony ojciec itp.
a ten Eden to no... 😎
kosteczka- zapytaj Lumi czy jej Saganki sa rozchwiane😉
znam mhm osobiscie chyba z 8 sztuk i zaden nie jest  rozchwiany😉 za to skoczne i urodziwe
ircia2   KARULA ZOŁZULA:)
14 lutego 2012 15:20
Wiwiana bo ma troche śląskiej krwi 😉 i właśnie to mnie zastanawia dlaczego nie jest sp 😉
Kosteczka to są kuzynkami tak?
Karla🙂, miałam Saganko-araba  😉 i był właśnie dość rozchwiany emocjonalnie, raz żywy, płochliwy, trudny w pracy, a raz do rany przyłóż. Był wystawiony na sprzedaż, kontaktowało się ze mną kilka osób, które były już w posiadaniu Saganków lub miały z nimi do czynienia i miały podobne spostrzeżenia do moich. Możliwe, że Saganki, które są Tobie znane przejęły więcej cech charakteru matki. Ale to tylko moje własne spostrzeżenia.

ircia2 , no chyba coś w tym stylu. Ewentualnie siostry cioteczne.
po matkach na szczescie charakteru nie przejely
ze sa elektryczne to prawda, ale taki ma byc wlasnie kon sportowy,jezdny,zywy i do przodu, a nie zamul od pluga😉
rozmawialam tez z trakeniarzami i wszyscy zadowoleni🙂
na pewno nie ma co porownywac Edena i Saganka bo to jak rower i mercedes😉
a ten sagankoarab-mozesz cos wiecej? bo takiego mixa nie widzialam a jestem ciekawa🙂
armara, breakawayy dziękuję ślicznie :kwiatek:

strasznie jestem ciekawa co to wyjdzie, matka małopolska po Matadorze, kobyła większa od Agresta (ale chłopak się natrudził w czasie krycia :hihi🙂 i hm.. rozchwiana emocjonalnie 😉 aczkolwiek podejrzewam, że to rozchwianie jest kwestią tego na jakich ludzi kiedyś trafiła-jako źrebak ponoć dostała niezłe manto i się troszkę poprzestawiało w głowie 🤔wirek: znam jej pełnego brata i on ma wszystko w porządku pod sufitem 😉
Jasne. Tu masz jego pełne dane: [ftp=ftp://http://www.bazakoni.pl/horse_130990.html]http://www.bazakoni.pl/horse_130990.html[/ftp] Opisany jako małopolski, matka z litewskiej linii arabów, wyrósł spory, bo już dobił do 166 cm. Co do charakteru, to po domieszaniu arabskiej matki wyrósł kawał cholernika.
No i pod spodem fotki. W ruchu - wiecznie ogon wygięty w paragraf, niezwykle sprężyście się ruszał, przy naskakiwaniu w korytarzu zawsze się potrafił wymigać, a jak już skoczył, to tak, jakby chciał a nie mógł  😉 Ogólnie to fajny koń, ale z wyglądu, charakter miał dość trudny.
fruity_jelly
Tata Matador, a mama? Jako nastolatka byłam zakochana w Matadorze  😜

Saganek pięknie wygląda mimo wieku. Sama się nad nim zaczęłam zastanawiać ostatnio. Jak Saganki wypadają wzrostowo  👀 ?
bardzo roznie- u Lumi sucus byl nieduzy, Judson wyglada na duzego, te co sa w oglo na matkach traczkach duuuuuuze🙂
oj Matador  💘  mamy w stajni 2 Matadorki no i to są konie pt."od zera do bohatera" 🙂

Bronka Matadorka


a przy okazji szukania zdjęcia napatoczył mi się jesienny Arek 🙂
ircia2   KARULA ZOŁZULA:)
14 lutego 2012 18:11
a ja się zakochałam 😍 no w Saganku oczywiście 😉 a gdzie on stoi dziewczyny?
armara, mama to Masza po Mniszek 🙂 Matador dawał raczej niewysokie potomstwo, bo sam do wielkich nie należał ale tej pannie się urosło 😵 ma dobrze ponad 170, ale Masza była dość dużą kobyłą nawet chyba większą od córki.
a rzeczona Mona Lisa wygląda tak:
Pursat   Абсолют чистой крови
14 lutego 2012 19:33
A posiada ktoś maluchy po ogierze Eden II ?  http://www.bazakoni.pl/horse_11166.html#gallery
Warto nim kryć?Szukam ogiera dle klaczy z mojego avatara 😉

Znałam kiedyś konia po Edenie. Dość potężny, średniej urody, taki osiołek trochę. Siedziałam na nim raz podczas zajeżdżania, bardzo grzeczny i nic sobie nie robił z tego, że ktoś na nim siedzi. 😉
[quote author=Karla🙂 link=topic=98.msg1303211#msg1303211 date=1329241884]
bardzo roznie- u Lumi sucus byl nieduzy, Judson wyglada na duzego, te co sa w oglo na matkach traczkach duuuuuuze🙂
[/quote]
Sukcesa znam, jego mama chyba też nieduża była. Judson znowu chyba od sporej matki - jego półbrat po Emetyt to kawał konia z tego co pamiętam.


fruity_jelly
Faktycznie kawał kobyły 🙂
Trzymam kciuki za malucha  😅
dziękujemy :kwiatek: napewno przyjdę tu ze zdjęciami Agreściątka 🙂
Czeeść !  😀
Jestem tu "nowa" :P więc  może i ja się pochwalę swoją małopolką 🙂

Wiwiana   szaman fanatyk
14 lutego 2012 21:09
krysiex, pamiętam siwą jako odsada w Kaniwoli. Małe to było, kurduplowate i dzikie, że strach. Do dziś pamiętam jak ją stajenny łapał na lasso w korytarzu stajni. Rozpędzonego źrebaka nie jest łatwo w pojedynkę zatrzymać - oczywiście źrebak z pętlą pognał dalej, a za nim stajenny na końcu sznurka sadził dzikimi susami jak w siedmiomilowych butach. Widok - bezcenny, popłakałam się ze śmiechu. 😂
Dodam jeszcze tu ,mój małopolak 
Wiwiana hahaha to nawet nie brzmi jak Siwa!! toż to jest opanowana kobieta, myśląca, rozważna, stateczna  🤣 fakt faktem wyrosnąć nie wyrosła przesadnie, bo jakieś radosne 160cm aczkolwiek kobita z wielkim sercem

matka polka i dzielna rekreantka a teraz dzielny szportowiec

Łał! Ale mega przemiana! 😀 No nie ten sam koń 🙂 krysiex213, ile kobyłka ma lat?
amnestria rocznik 2001. górne zdjęcie z 2008 (6-m-cy po wyźrebienu, a 3ci miesiąc nowej ciąży). Dolne to wakacje 2011 i pierwszy sezon Bronki w roli sportowca. Ograniczenie rekreacji zastąpiło w wakacje 2010, następnie kobyłka miała urlop z racji ciąży z Frazesem, niestety poroniła w 8-mym miesiącu w lutym 2011 i ok kwietnia poszła w trening mający na celu rekompensatę po stracie dzieci (nie radziła sobie zupełnie więc musiała dostać jakieś zajęcie) i tak w czerwcu poszła swoje pierwsze zawody 🙂😉
krysiex213 piękny Arek! mogę ukraść na fb, mogę?  👀
koszatka123, a co to za małopolka ?

krysiex213, Siwej ten sport służy 😉

Nasi panowie:

Hai Bej,


Psalm
krysiex213 - a czy to siwe cudo dostawało jakieś specjalne pasze, że się tak "wylaszczyło"?
Twoje fotki napawają mnie ogromną nadzieją, bo mam od grudnia adoptowaną małopolkę- Kometę po Panicz/ Paszkwil od Konsola po Pamir.
Też ma obecnie (lub skończy w tym roku) 10 lat i na swojej drodze do statusu "bohatera" jest na samym początku 😉
Będę wdzięczna za wskazówki  :kwiatek:


montana, Hai Bej domyślam się jest po Berlin Beju? ten drugi też?

edit: źle się domyśliłam, to półbracia 😁 właśnie zobaczyłam ofertę stanówki z obydwoma Twoimi ogierami 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się