Kącik Rekreanta cz. IX (2016)

DeJotka, nie martw się  ja z tego samego względu  nie raz w weekend wsiadam po 7 na konia  lub przyjezdzam  po 20 tej. 
wątek zamknięty
anai, DeJotkaproblemy mówicie.. ja wczoraj wsiadłam przed pracą o chorej godzinie i zamiast jeździć to 20min goniłam lisa z batem do lonżowania a potem robiłam na niego szarżę kłusem  😁 🤔wirek: lisek chyba jakiś wściekły był bo siadał na ścianie ujeżdżalni patrząc się mi prosto w oczy i nie chciał zejść  🙁 szkoda że nikt tego nie nagrał, bo super musiało wyglądać jak jade kłusem i takim wielkim baciorem macham dookoła konia z okrzykami wojennymi jakbym jakiś naturals uprawiała  😁
wątek zamknięty
Dziewczyny Wy chociaż możecie korzystać z hali gdy jest szkółka. U nas nie, szczególnie gdy jest sekcja, tzn. można tylko jeździć, lonzowac już nie. Właścicielka nie pozwala. A ta cała sekcja też nie bardzo panuje nad kierunkiem i tempem poruszania się, to zależy od grupy. Więc jazda to wożenie się po ścianach i ustępowanie wszystkim (co z tego, że jadę wyższym chodem albo na lewą rękę...). W tym momencie wole lonżować ale nie mogę.  😂
Dlatego postanowiłam, że gdy prawdopodobnie za parę miesięcy będę niezależna od komunikacji miejskiej i będę mogła dojechać gdzieś dalej to zmieniam stajnię na taką bez szkółki  😅
wątek zamknięty
Ale to standard raczej - niezmiernie mnie wkurza jak na hali 8 osób i jeszcze ktoś z lonżą wchodzi (grrr!). Przecież to (przy standardowych wielkościach hal) pół placu zabrane.
I mówię to z punktu widzenia właścicielki konia, która trzyma go w stajni z rekreacją.
wątek zamknięty
Dżastin, niezła  historia!
julka177,  jak dla mnie lonzowanie  przy szkółce  jest niebezpieczne. Nasza szkółka  jest mega ogarnięta. Ale treningów  czy lonży  w godzinach  pracy szkółki  sobie nie wyobrażam.

Śnieg  u nas pada! Może na weekend napada tyle,  żeby  na dwór  wyjść?
wątek zamknięty
anai, obawiam sie, ze bedzie jak u nas- pada, topi sie, zamarza, pada więcej, trochę sie topi, zamarza i jest jedna wielka tragedia 🤣
wątek zamknięty
amnestria, anai owszem, lonża zabiera sporą część placu, co da się odczuć na hali 20x40. Wiem to 😉 Ale czasami nie mogę wsiąść, jak np. teraz, gdy nie mam pasującego siodła a koń musi chodzić. A co ciekawe lonża z klientem na gorze już nikomu nie przeszkadza  😂
wątek zamknięty
anai byłam dziś u mojego futrzaka w Dąbrówce i tam jest śnieg prawie do kostek! Mięciutki i puszysty  🤣 Widać, że koniom szczypie tyłki, bo trochę fruwają na padokach  😁
wątek zamknięty
julka177, Bo interes musi się kręcić 😉  Na mojej hali tak jak bałam się przed sezonem halowym , kiedy oba place były zapełnione na maksa, tak teraz od kilku tygodni jak trafię na jednoosobową jazdę szkółkową to już full 😉 Łącznie zwykle są 2-3 konie na hali. Czaasem 4.Ja w związku z tym jestem zadowolona, bo mogę się bardziej skupić na sobie niż na patrzeniu żeby znaleźć sobie miejsce i nie wjechać w nikogo😉

Wow, możecie jeździć po 21 ? U nas stajnia jest czynna do 21, a najlepiej wyjść przed 20
wątek zamknięty
Ulalala, u nas otwarta do 21.30. Jak trzeba i da się  znać  wcześniej,  można być trochę dłużej . Oczywiście  nikt codziennie nie siedzi do nocy, ale czasem się zdarza.
Fokusowa, a jak tam dziecko Twoje w szkole?
wątek zamknięty
Fokusowa - dawaj klona! Dasz wiarę, że mam w stajni JESZCZE jednego takiego? :P Ale odsadka  💘
anai - jedziemy 😉 Ty też? 🙂

Z halą u nas dla prywaciarzy też ciężko, bo szkółka jest. Ja się cieszę, że czasami uda mi się wsiąść przed pracą albo w jakiejś przerwie, to zazwyczaj mam pusto zupełnie, ewentualnie z 1 koniem albo hipoterapią. I omijam tłumy w godzinach "prywatnych", mój koń nie lubi tłumów :P
wątek zamknięty
anai Ponia jest absolutnie szalonym człowiekiem  😁 Młody podobno całkiem przyzwoicie sobie radzi, fakt, że ciężko mu tyłek zaangażować i wszystko zaczyna od przodu, ale postępy robią duże  😜
Angeel no way, że znalazł się jeszcze jeden! Zlot trzeba będzie zrobić  😁
Wrzucam filmiki z insta Poni:
https://www.instagram.com/p/_h9kJRKp9o/ <- pierwsza jazda
https://www.instagram.com/p/BAVeHPFqpwR/

I taką fotę mam, gdzieś już chyba wrzucałam 😉
[img]https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xlp1/v/t1.0-9/1478920_920763827961624_7965675471232814178_n.jpg?oh=46278c3ea7a671f59e3b6a77ed1fd2bb&oe=5739FCA1[/img]
wątek zamknięty
Fokusowa - o jaaa, on już zajeżdżony! A mi się ciągle wydawało, że to jeszcze dziecko :P A źrebaczek nasz serio identyczny! Ponieważ mój jest Kalart, małego ochrzciłam mianem Kalarta Juniora 😀
wątek zamknięty
Angeel w kwietniu 4 lata kończy, więc już czas na niego przyszedł  🏇 wstawiaj foty klonów  😀
wątek zamknięty
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
15 stycznia 2016 00:42
Precelek Miod na serce ze Pluszak wrocil pod siodlo 💘 dobrze ze z Electro juz wyjasnione i z gorki
Deborah kocham CB i zastanawiam sie czy wyrosnie kiedys ze swej nadambitnosci w skoku 😁
Darolga ale zlecialo Korabski zawsze byl piekny! Pamietam jak mi podsylalas jego fote jeszcze z Partynic 🏇
Angell chyba mi gdzies ucieklo ale co z Murkiem?
Anai ile siwy juz ma wiosen? Coraz ladniejszy sie robi skubaniec!

A mi sie marzy juz jezdzic i czerpac radosc z Rudego ale zmierzam sie z problemem powszechnym a mianowicie dobrac siodlo... 😵
Przysiegam ze juz brakuje mi pomyslow czego wogole szukac na krotka okragłą ale i cybatą kule 🤬
Korzystamy z tego tyle ze sie odgruzowujemy (kowal sie naklął ale kopyta ogarnal, leczymy strzalki, w poniedziałek masaż, jutro ząbki) i lonżujemy ale widze że Bunia już nosi a on raczej z tych co nudzić sie nie lubią 😉
Widze jednak duzy plus w tym spedzaniu czasu bez jazd, zupelnie inny to juz kon niz ten ktory przyjechal i ostatnio nawet przywital mnie rzeniem 😍 niby nic a jednak milo
Na padok tez juz wychodzi bez stresowo a niedlugo bedzie mial na padoku kolezanke i to bedzie kolejny przelom bo cale zycie mial padok dla siebie

wątek zamknięty
A my stwierdziliśmy że już starczy samego czytania od 3 lat i w końcu dołączamy do kącika!
Koń Zarys, od matki Zdrada (po Lord Hippo) i po ojcu Talent (O De Pomme x Fortuin Z) - dziesięcioletni, wielki źrebak 😉
Wracamy po kontuzji, więc dopiero się rozkręcamy
Zdjęcia jeszcze z letniej pogody i pełnej sprawności, za którymi tęsknimy  😉
Pozdrawiamy wszystkich!  😅





wątek zamknięty
Witam wszystkich w nowym roku 🙂

Devil
Piękny "źrebak 😀" Mój Blaku też jest po Talencie. Również mogłabym go określić jako "wielkiego źrebaka" z... odrobiną sierotki Marysi 😀
Nie skaczemy ale próbujemy swoich sił w ujeżdżeniu.
Nie mam aktualnych fotek dlatego wstawiam zeszłoroczną 🙂


wątek zamknięty
Ja wszystkim na raz ! Wasze konie są wspaniale !

U nas z hala podobny problem. Do tego nasza hala jest tyci tyci ale jest. Najgorzej ok 19 bo wszyscy chcą wsiadać ja w stajni jestem ok 20 wychodzę ok 23  nasza stajnia jest otwarta nawet jesli chciałabym jeździć o pierwszej w nocy to śmiało mogę przyjechać i jeździć. Ale nasza stajnie prowadzi pasjonat który mieszka nad stajnia i sam jeden obrabia prawie 40 koni. I niczego im nie brakuje ! A ja wstawiam taki filmik bo zebrało mi się na wspominki
wątek zamknięty
Mi nieraz zdarza się zamykać stajnię, a jutro będę ją chyba otwierać, bo jadę na 5 rano odebrać brata z imprezy, to korzystając z tego, że i tak nie będę już spać, skoczę do konia 😉
wątek zamknięty
Moon   #kulistyzajebisty
15 stycznia 2016 22:35
DeJotka, ale przynajmniej pewność że będziesz mieć wolną halę 8-)

Kulo-lulo się dziś lulastycznie bujał, jal pilot pomyślał to pilot miał, jak nie pomyślał to łapał się zębami grzywy :p
No i trener pochwaliła za przyrycie Kula-Lula, już nie będzie miał ksywki śledziu 😀
wątek zamknięty
DeJotka w sumie dobry pomysł....ale dla mnie 5 rano to ekstremum. Podziwiam takich ludzi za upór i wytrwałość. Ja mogę dlugo siedzieć  ale z porannym wstawaniem juz gorzej.  😅
wątek zamknięty
A ja dziś pierwszy raz jeździłam na moim futrzaku  🏇
Czekałam 3 lata, miesiąc i 7 dni na ten dzień  😎
Jestem pod ogromnym wrażeniem jak szybko Ponia zdołała ogarnąć tego paskuda  😁
Wybaczcie jakość, ale robione tosterem na hali  😁
[img]https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/hphotos-xap1/v/t1.0-9/12552715_930223653682308_1060296784562706206_n.jpg?oh=11156326727ad3c5e4f613619eb9ddd7&oe=57474BCC[/img]
wątek zamknięty
Moon   #kulistyzajebisty
15 stycznia 2016 23:21
Fokusowa, od Ponii to musiała wyjść top fura! ;-)
wątek zamknięty
Moon on ledwo miesiąc pod siodłem chodzi, strach pomyśleć co będzie za kilka miesięcy  😜
wątek zamknięty
Blaki  no potwierdzam, z Rysiaczka też taka sierotka czasami. Niby to wielkie, uparte,  niby coś tam się wysoko w hierarchii ustawia,  ale jednak ma w sobie to "coś" 🙂
Fokusowa , nie znam historii, podziwiam że te 3 lata wytrzymałaś. Ja po niby nie groźnym złamaniu kręgosłupa gdy miałam mieć 3 miesiące przerwy (chociaż każdy lekarz mówił inaczej, a to że w ogóle nie jeździć, a to że pół roku) odliczałam prawie każdy dzień. No a później pierwsza jazda z bananem na twarzy, mimo że sam stęp  🤣 a już myślałam że wsiądę wcześniej bo mnie nosiło
wątek zamknięty
devil Młody kończy 4 lata w kwietniu, a mam go od odsada, urazu mojego też bym pewnie nie wysiedziała, ale koń się dopiero zajeżdża  😀
wątek zamknięty
robakt   Liczy się jutro.
16 stycznia 2016 12:35
Sobota, melduję potwierdzonego newsa!
Przede wszystkim dziękuję za kciuki  :kwiatek:
Pamiętacie Winera, którego pożegnaliśmy we wrześniu? Dzisiaj został kupiony jego syn, Wolwer, 5-letni kary wałach, prawdopodobnie jutro będzie w stajni i będę miała możliwość jazdy i (jak się wszystko poukłada i będzie gotowy) startów. Jest zajeżdżony, ale nie wiem na jakim poziomie ogarnia pod jeźdzcem, pewnie wsiądę dopiero w piątek, jutro mordka może już pogłaszczę jak przyjedzie  💃
wątek zamknięty
devil
Oj mój też wielki (176cm), ale w przeciwieństwie do Twojego zawsze jest najniżej w hierarchii stada. W poprzedniej stajni jego towarzyszem był 22 latek, teraz w nowej stajni dogadał się z 2 latkiem 😀 (on sam w lutym skończy 7 lat).

Fokusowa
Zazdroszczę uczucia (sama takowego doznałam 2 lata temu). Niesamowite jak ten czas szybko leci... kupujesz małego odsadka, a tu za chwilę dorosły pan koń się robi  😍 Gratuluję udanej zajazdki, na pewno będziesz miała pociechę na długie lata :kwiatek:

robakt

Gratuluję :kwiatek: nie znam sprawy z Twoim poprzednim koniem, ale fajnie że będziesz mieć kontakt z jego synem, to tak jak by w połowie do Ciebie wrócił  🙂 
wątek zamknięty
Fokusowa ahhh to taka historia. Zatem powodzenia na "nowej drodze życia"  🤣
wątek zamknięty
Zairka, Siwy w maju skończy 6 lat.
Fokusowa, super ekstra  wiadomości!
robakt, gratuluję!
devil, witamy!

Jazda chwilę  po 7, a i tak 3 osoby na hali 😉 :

wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.