Kącik Rekreanta cz. IX (2016)

I tak wam tych hal zazdroszcze 😉
Oraz pozdrawiam wszystkich, ktorzy usiluja przetrwac zime bez!  🏇
Nie ukrywam, ze nie jest latwo ostatnio, przed stajnia mamy jedno wielkie lodowisko wiec baaardzo poprosze albo o snieg, albo odwilz 🙂
A tymczasem kilka zdjec od nas - jako ze dawno nas nie bylo🙂




wątek zamknięty
Fokusowa - fajnie, gratulacje 🙂 To teraz owocnej pracy z młodziakiem 🙂 Masz fotkę klona juniora :P
wątek zamknięty
Averis   Czarny charakter
16 stycznia 2016 19:20
Moon, znam to - Kary też nie jest zachwycony, ale trudno 😉 Trzymam kciuki za powrót do formy!
Kastorkowa, nikt 😁 To był najbrzydszy źrebak w całej wsi 😉
Hermes, Dzięki! <3 I trzymam kciuki za sukcesy sportowe 🙂
deborah, magia tłuszczu! 😀 No i jakiś tam mięśni.
tuch, oto i one 😉 Jednak co hala (pusta) to hala 😀
faith, ślicznota!!
A tu Karuś pracuś.







wątek zamknięty
A ja mam, jak na nas, nietypowe foty bo padokowe  😁

Usługi fryzjerskie Szymon Studio  😎



Caryca Katarzyna w przerwach pomiędzy byciem carycą buszuje w balocie  😉

wątek zamknięty
Fokusowa zazdroszcze możliwości oddania konia Poni w trening 🤦 zobaczysz, że dobre podstawy zaprocentuja w późniejszej jeździe. mojego kolejnego młodziaka też oddam w profesjonalne rece, żebym nie musiała się tak użerać jak z Ruda... 🍴

Witam KR w nowym 2016 roku! 😅
Oby zdrowie kopytnym i Wam dopisywalo 😉
my zaczeliśmy rok od zgubienia podkowy, więc Rudy się padokuje do poniedziałku, aż kowal przybije buta 🙄
wątek zamknięty
devil, Blaki Dzięki  😀
Losia też się cieszę, że spośród kilku osób, które brałam pod uwagę do zajazdki wybrałam Ponię, bo widzę naprawdę fajne efekty 😉
Angeel o ja! Mój ma identyko uszy - takie zawinięte pierożki  😁 Jak nic kiedyś trzeba będzie tej trójce fotę obok siebie strzelić  😁
wątek zamknięty
faith, sniegu musi naprawde dużo napadać, by i tak dało się jeździć 😉 U nas pomimo nienajgorszej warstwy śniegu, tylko w jednym miejscu łąk da sie jeździć. Ale jest i tak fun 😉
wątek zamknięty
faith, każda hala dobra. Przeżyłam dwie zimy bez hali i było kiepsko. Życzę śniegu! 🙂
Fokusowa, jak długo zostawiasz go u Poni?
Losia, ups, nie ma to jak dobry początek roku 😉
tulipan, fryzjer rządzi! Oby tylko nie ciął na zasadzie: "proszę tylko końcówki" a potem 20 cm odcięte 😉 😉

Z niecierpliwością oczekuję tyle śniegu, żeby można było ogony pogalopować na placu. Na razie jest jakaś tam warstewka i ciągle coś drobnego pada.
wątek zamknięty
deborah   koń by się uśmiał...
17 stycznia 2016 08:35
brzezinka, absolutnie uwielbiam Twoją córę. aż mi zal, że moi nie chcą jeździć...

Precelek, trzymam kciuki za zdrowie Plusza! Widać matka natura i doktor czas czynią cuda!

anai, Siwy pięknie wyglada... z kanciastego młodziaka robi się piękny koń !

Fokusowa, super idzie zajeżdżanie. galopuje jak stary koń!

devil, piękny ten Twój Zarys 🙂

jak Was czytam, to zaczynam doceniac naszą halę, gdzie 3 konie na jednej jeździe to już tłok a trafienie na 5 koni zdarza mi sie raz na pół roku.. Zwykle jeżdżę sama i narzekam, że pustki. Od dziś oficjalnie obiecuję przestać narzekać

Jednak szkółka w ośrodku w którym są ludzie z własnymi konmi to chyba niespecjalnie dobry pomysł...

właśnie na takiej pustej o 16 w sobote hali poskakałam wczoraj 😉
wątek zamknięty
tulipan fryzjera zapraszam do siebie, bo nie mam siły do naszej grzywy, mógłby ją trochę przerzedzić  😂
deborah dziękujemy, a teraz jak w końcu zaczęliśmy jeździć z trenerem to i się jeździ super. Bo przez przerwę i wcześniejszą dzierżawę zdążył się "schamić". Ale z treningu na trening co raz lepiej.
anai od dłuższego czasu podziwiam robotę jaką robicie z Szarakiem. Naprawdę, jesteście jedna z moich ulubionych re-voltowych par  🙂 Rozwijajcie się dalej, bo super to wygląda.

No a co do braku hali, jak wspominam poprzednie dwie zimy to aż ręce opadają. Poprzednia to jeszcze była łagodna, ale wcześniej to miesiące wyjęte z normalnej pracy.  😵
wątek zamknięty
anai jakoś do kwietnia chyba chciałabym żeby został, w zależności od postępów 😉
deborah on się jeszcze uczy w ogóle obsługiwać swoje ciało, dzięki  :kwiatek:
wątek zamknięty
Averis dzieki  :kwiatek: widze jest robota, jest jechane, jest paczus 😀 ile mieliscie przerwy od regularnych jazd?🙂 Karson juz stwierdzil ze to glupi pomysl byl zeby wyzdrowiec?  😁
Tulipan oboze, prawie jak siano, podobne  😜 sie zagapil i sie pomylilo  😁
Losia ja Tobie 'odzyczam', bo sie przyda, jako zadoscuczynienie za zeszly rok 🙂
deborah echhhh, tylko wzdychac 🙂😉) bardzo zazdraszczam warunkow 🙂 ja kocham nasza maluka stajenke w sezonie, ale zima bywa ciezko...
Fokusowa no pan przedszkolak pelna paszcza, nie obejrzysz sie jak bedzie dyplom odbieral 😉 pociechy zycze!  :kwiatek:
Anai ejjjjjj, przegonilas nas w siwieniu  😜 ale moze to i dobrze, mam od kogo czapraki kupowac 😀

No ja dzis znow u konia 🙂 cos trzeba robic w te weekndy 😉 poki co ruszam tez druga kobyle, choc ruszam to duzo powiedziane ze wzgledu na podloze... no ale lekcje posluszenstwa sie przydadza, zaczynamy od zera wlasciwie, bo to malpa z charakteru uparta - nie ma to tamto  🏇
Za to bardzo doceniam moja grzeczna i wychowana Manti, pojechalysmy sobie dzis na stepa do lasu na 40min, kazdy krok trzeba stawiac ostroznie, bo wszedzie lod...No ale puszyste uszy dla was, oby do odwilzy albo sniegu 😉
wątek zamknięty
faith, a tą drugą się przecież xymena zajmowała, nie?
wątek zamknięty
budyn Tak, ale wlasciwie cala zime stoi 🙂 a to taki typ, co musi pracowac bo glupieje i probuje swoje zdanie uczynic nadrzednym wobec czlowieka 😉 poki mam czas - moge ruszac obie, tak sie akurat zycie poukladalo, ze chwilowo czasu mam duzo.
wątek zamknięty
Wróciliśmy  😅 Dzielność, reaktywność i ogólne ogarnięcie mojego konia jak na pierwszy wyjazd ever od iluś tam lat oceniam na 10/10  😍 Szedł w ogóle nie ustawiony na kontakcie, wyryjał się i rozglądał, ale za to odpowiadał od razu na każdy mój sygnał za co zostaliśmy pochwaleni, a nad kontaktem musimy pracować 🙂 pierwsze co zrobić: skrócić wodze o kilometry, zmienić ułożenie kciuka, łokci, barków i jechać. po 30sek treningu z p. Markiem mój koń od razu zaczął inaczej się ustawiać. Aż dziwnie tak, wydawało mi się że niesamowicie ciągnie za ryja tego konia, a na filmiku wyglądało to full pro  🥂

Póki co mam tylko tyle, zdjecie i stop klatke. Bandziu level up  💃  😅

wątek zamknięty
faith Ciesze się, że tu jesteś. Mimo tego, że się nie znamy, strasznie mi przykro z powodu Twoich prywatnych zawirowań. Mam nadzieję, że siwe pomogą Ci przetrwać cięższe chwile. Będzie dobrze. Jeździectwo w takich chwilach to lek na całe zło! ściskam mocno! :przytul:
anai Tez się nie mogę doczekać, aż będzie można tak dać taką porządną rure na śniegu. Mały uwielbia wygłupiać się na śniegu (ja też) 😜 A już najbardziej lubię jak mój płasko (folblucio) galopujący koń zaczyna się porządnie podnosić 😍
Dżastin Wiedziałam, że bedzie super! Fajnie wygladacie 🙂 Jakie ćwiczenia na pracę domowa odnośnie kontaktu?
deborah On nadal tak "zastyga" nad przeszkodą? 😁
tulipan Fajne padokowce 🙂
Averis Fajnie, że jesteście! Jak zima mija w nowej stajni?

My dzis najpierw godzinkę na stępa w teren + 20min na placu 😉

Mały pozdrawia... 😀



Albo nie... 😉




wątek zamknięty
tuch pilnować siebie  🥂 i swoich łokci i nie odpuszczać dziadowi małemu 😁
to jeszcze dwa, hokus pokus czary mary:  💃

wątek zamknięty
Moon   #kulistyzajebisty
18 stycznia 2016 07:16
anai, testowałam wczoraj stęp po jeździe - jest cholernie twardo na placu, musiałoby sporo napadać śniegu, żeby dało się zrobić coś więcej niż postępować po jeździe :/

faith, podziwiam motywację :P Ja w te mrozy robię niezbędne minimum poza jazdą i do domu pod kocyk :P

deborah, nooo, nie grzesz, nie grzesz babo! U nas i tak twierdzę że szkółka jest najbardziej ogarniętą szkółką w pomorskim :P ale np wczoraj poszłam jeździć o godzinie, gdy szkółka akurat miała przerwę w jazdach... i żesz kuffa chyba połowa prywatnych pensjonariuszy też tak pomyślała, bo w najgorszym momencie było nas na hali z 9, 10 koni!  😂 Mówiłam, żebyśmy zastęp zrobiły ale nikt nie chciał  😁

tuch, kary foszek jest... słodki!  🤣

tulipan, wszytkie ogry w stajni chyba zazdroszczą Katarzynie karczycha, coo?  😉

Dżastin, u mnie to już standard - zaczynam jeździć, koń hebel, sztywny nie bardzo skupiony na mnie tylko na tym co by tu zrobić by się nie narobić, więc już sobie myślę że ooomg to będzie ciężka jazda i że pewnie łeb mu zaraz ukręcę. Przychodzi Trener, dosłownie spojrzy i nagle PYK - koniu zaczyna działać jak bozia przykazała!  🤔 Ostatnio właśnie zaczęłam ględzić i lamentować że Lulu wcale nie taki dobry w buzi, że to że śmo, trener "no to pokaż" - no to jadę... i jadę... no i kuffa nic! Albo te konie dobrze wiedzą o co kaman i nas w jajo robią albo to naprawdę jakieś czary!  👀

Żebyśta nie zapomnieli jak wyglądamy z Kulem-Lulem, jedno fotko z wczorajszego testowania warstwy pokrywy śnieżnej oraz czyszczenia kopytków :P

wątek zamknięty
deborah   koń by się uśmiał...
18 stycznia 2016 07:58
tuch, ależ u was pięknie.. ja tez chce żeby spadło dużo śniegu a u nas śniegu jak na lekarstwo 🙁
Clever już się trochę ogarnął i zaczął skakać do przodu nie do góry dzięki czemu jestem w stanie go wysiedzieć. Jednakże jak stoi wyżej, trudniej lub nie pasuje odskok to wracają demony przeszłości bo on robi wszystko, żeby nie dotknąć drąga a ja fruuuuwam nad siodłem 😉

Moon, nareszcie jakieś zdjęcie bo już zaczynałam wątpić w to Twoje jeździectwo ;P

Dżastin, dawaj film !

wątek zamknięty
anai sądząc po ogonie siwej kobyły ze zdjęcia nie tnie za dużo 😉
faith bardzo możliwe, że pomylił ogon z sianem, ale bardziej obstawiam chęć zatrzymania koleżanki przy sobie na dłużej  😁
Moon mamy tylko jednego ogra w stajni, jeszcze źrebaka, także na razie nie zazdrości  😉 A karczycho ma pokaźne, cała jest raczej w mocno męskim typie. Za to z charakteru 100% kobyła.
wątek zamknięty
My, podobnie jak Moon też testowałyśmy wczoraj z Julką pokrywę śnieżną w naszej okolicy i mimo, że mogło by jej być nieco więcej i tak było rewelacyjnie  😜








wątek zamknięty
brzezinka, Moon, nic tylko jeździć w taką pogodę i po takim śniegu 😀
wątek zamknięty
Tuch dziekuje za mile slowo :kwiatek: tez mam taka nadzieje, ze hipo-Manti-terapia pomoze mi szybciej stanac na nogi 🙂 ale co wy macie za pieknie oglowie?! przesliczne 😜

brzezinka o jak zazdroszcze! ja wczoraj ledwo stepem sie przemieszczalam, sam lod :/

Dzastin no bombka profeska! najwazniejsze ze wyniesliscie cos dla siebie i ze macie motywacje do dalszego rzezbienia 🙂

Moon to nie motywacja a desperacja 😉 taki czas, ze musze sie czyms zajac.
wątek zamknięty
Moon, dokładnie to! a jeszcze najbardziej mnie irytuje, jak wszyscy mi powtarzają: nie trzymasz zewnętrznej, nie trzymasz, nie trzymasz bla bla bla. No i co? i na konsultacjach znowu usłyszałam dokładnie to samo, ja to jakaś niedorobiona jestem pod tym względem  😵 Doskonale wiem że te wodze mi lubią gdzieś się wysunąć, a dalej nie potrafie tego poprawić, zobaczymy jak wsiąde w tygodniu, czy wyjazd pomógł na moje gumowe łapska  😁 Piękny zimowy lul!
Deb no dobraa, to ten krótszy z konkretnej roboty. Przejazdu nie wstawie bo się wstydze 😡  😁
może szału to tam nie ma, ale dla mnie było tak:  💃

nadrobię zaległości w kąciku później, bo nawet nie wiem co się działo jak mnie nie było🙂
wątek zamknięty
Dżastin, ja też długo miałam/czasami dalej mam problem z nieświadomym oddawaniem zewnętrznej wodzy. I zupełnie nie rozumiałam czemu tak się dzieje i nie wiedziałam jak to poprawić. Nie chciałam jej też trzymać na sztywno na siłę na swoim miejscu, bo wydawało mi się to zupełnie bez sensu.
Okazało się, że to nie z ręką mam problem, tylko... z łydkami. W momencie, kiedy wymyśliłam, że jak przyłożę łydki do boków, to mam je tam zostawić, miękko przylegające i w nich konia prowadzić, w każdym jednym kroku, bez odstawiania ich w momencie usztywnienia, problem zniknął od razu.

Zresztą nie od dziś wiadomo, że samych rąk nie da się poprawić. Ręce poprawią się wtedy, jak poprawi się dosiad  🙂
wątek zamknięty
brzezinka, Moon, nic tylko jeździć w taką pogodę i po takim śniegu 😀

To prawda w terenie jest cudnie🙂 Na placu podłoże zmarznięte. Gdyby nie wcześniejsze intensywne opady deszczu dało by się jeździć a tak popadalo, zamarzło, posypało trochę śniegiem i jedynie stępem można się bezpiecznie poruszać 🙁
brzezinka o jak zazdroszcze! ja wczoraj ledwo stepem sie przemieszczalam, sam lod :/

Faith, znam to. Czasami potrzebuję sporej liści piasku zeby udrożnić sżlak komunikacyjny ze stajni na wybieg. Nie dość, że szybko robi się tam lód to jeszcze z górki.
wątek zamknięty
robakt   Liczy się jutro.
18 stycznia 2016 18:00
brzezinka marzę o takim białym szaleństwie! A Córcia ma tak niesamowite szczęście móc spełniać się z mamą, że czasem mam ochotę napisać, żebyś mnie adoptowała  😜

Melduję, że Wolwer wczoraj dojechał - zdążył mnie już wyprowadzić na spacer po hali, bo gdzie się nie obrócił tam przy każdej ścianie bale z sianem i słomą, niestety nie za każdym razem karego utrzymałam i wszyscy mieli kupę śmiechu  😂 Będę u niego dopiero w piątek, wtedy wytestuję jak to z nim pod siodłem jest, co mamy do zrobienia  😉
wątek zamknięty
robakt, ha ha  już jedną revoltową duszę adoptowałam więc Ciebie też przygarnę  😉
Powodzenia w pracy z młodym. 🙂
wątek zamknięty
Losia, co tam u was więcej? opowiadaj! 🙂
brzezinka, nie żebym się czepiała, ale kłuje trochę w oczy obrazek: córka w kasku i kamizelce, a Ty obok w czapce pilotce  😉 taki off.
faith dziękujemy  :kwiatek: nie poddawaj się, ja też nie mam hali  😀 już bliżej do wiosny niż dalej!
wątek zamknięty
brzezinka, wcale nie kłuje 😉 ja nawet nie zauważyłam  🤣 super wyglądacie
faith lisia kita 🙂 hihi
Moon łeee takie stateczne :p

A Młody ma fazę memłania wszystkiego w paszczy :P





mieliśmy słoneczną niedzielę i zaliczyliśmy pierwszy spacerek w teren

wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.