Chesall

Konto zarejstrowane: 12 grudnia 2017

Najnowsze posty użytkownika:

Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: Chesall dnia 06 kwietnia 2021 o 21:56
Iskra, spróbuj Cool Musli od NubaEqui (ta z pasącym się koniem na worku), jeszcze Nature's Best od Pavo jest fajna, napisz do Nuby o próbki, NTB Ochab (czy kto aktualnie sprowadza do nas Pavo) powinni mieć próbki, czy jakieś parokilogramowe torebki/wiaderka na stronie. Baaarrdzo smaczna jest EquiGard Hippolyta, szkoda tylko, że cena co chwilę idzie w górę. Ktoś tu polecał Mebio Frutti, a jak nie owocki, ale dalej słodkie to VitalFiber Hippolyta, Hippovet ma próbki. Możesz zerknąć jeszcze na Magię/MagicHorse i EquineNutriPlan. Eggersmann jest zachwalany i też są u nich do dostania próbki i mniejsze gramatury.
dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp
autor: Chesall dnia 13 stycznia 2021 o 02:05
keirashara, ale przecież pytanie było o MSM, czyli siarkę, a Ty piszesz o krzemie...
Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia
autor: Chesall dnia 08 stycznia 2021 o 07:28
Tego nie skojarzyłam, a piszą o braku praworządności, uczciwości i daleko idących przestępczych zachowaniach w światku jeździeckim  🙇 😜 Sami chyba są przeciwni kryminalistom...
Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia
autor: Chesall dnia 08 stycznia 2021 o 07:03
Jestem strasznie ciekawa co się tam odjaniepawla, już chyba od roku wpadam co jakiś czas na ich ogłoszenia i na linki do ich ogłoszeń zamieszczane w tym wątku   👀 😜
Od ogłoszenia o pracę dla trenera, który powinien "odłożyć w końcu ten pie*dolony telefon", przez paszę, którą "jesteśmy koniom winni" (parę osób było zainteresowanych i pisali tutaj o absurdach z jakimi się spotkali, że ogłaszający nie zgodzili się na odebranie paszy ani nie chcieli jej wysłać tylko, uwaga: kazali wezwać samemu kuriera, który ma jeszcze sam zapakować te wory paszy  😁 🙇 ) i to dodane ostatnio, o koniu na sprzedaż za cenę mocno kontrastującą z umiejętnościami i papierem konia. Kojarzę już chyba przynajmniej 4 różne imiona ogłaszających z tamtego konta. Zastanawiałam się nawet czy to nie fejki, ale zostało tu potwierdzone, że te osoby naprawdę istnieją (i oczywiście należy się od nich trzymać z daleka, jeżeli ktoś sam jeszcze nie wyciągnął takiego wniosku). Kocham te absurdalne treści ogłoszeń, szczodrze okraszone błędami, przekleństwami i personalnymi wycieczkami 😍
Koronawirus
autor: Chesall dnia 10 grudnia 2020 o 13:48
Takie porównania są po prostu absurdalne. Ile jest osób na całym świecie? Ile może być uczulonych na wodę (zakładając, że jest czysta, nieskażona i nie zawiera chociażby niklu)? Ile osób zostało zaszczepionych na moment, w którym wystąpiły te 2 uczulenia? Tysiące? Dziesiątki tysięcy? Setki tysiący? Czy może cały świat?

To pierwsze dni, pierwsze szczepienia i chyba realizowane tylko w GB, czy w innych miejscach też zaczęli szczepić?
Koronawirus
autor: Chesall dnia 04 grudnia 2020 o 18:10
To stary artykuł. Chyba jeszcze w marcu samo WHO ogłaszało, że zwierzęta nie przenoszą i same nie chorują (pewnie po to żeby nie wzbudzać paniki, żeby schroniska nie zaczęły się masowo przepełniać, żeby ludzie nie zaczęli wyrzucać pupili na ulice), a zaraz powychodziły newsy, że kot zaraził się od właściciela na kwarantannie, że tygrys/lew/jakiś inny kot w zoo jest chory i od jakiegoś czasu afera z przemysłem futerkowym w Danii (w skrócie norki zaczęły chorować, więc wirus się na nich zmutował w bardzo niebezpieczną formę będąc ogromnym zagrożeniem dla ludzi i teraz mordują każdą norkę, a są ich miliony...). Skoro ten wirus tak długo utrzymuje się na powierzchniach, które są gładkie, nieporowate, zimne i wietrzeją to jak długo będzie na żywym, przytulnym organizmie jak pies, kot, koń który jest cieplutki, nie można go odkazić, chodzi w różne miejsca i dotykają go masy różnych ludzi i innych zwierząt.
Zmiany ustawy o ochronie zwierząt
autor: Chesall dnia 20 września 2020 o 14:50
adreskontaktowy, ale się uczepiłeś tych niewinnych zwierzątek, jeśli naprawdę nie widzisz różnicy między chomikiem czy muchą, to ja nie widzę różnicy między tobą, a przegrzebkiem. Jak dla mnie wszyskie muchy, komary i kleszcze mogłyby wyginąć, są okropną plagą wirusów, bakterii i pasożytów, choroby przez nie wywołane pochłaniają dziennie tysiące istnień, zaś nie słyszałam o chomikach-kostuchach.
Siodło skokowe
autor: Chesall dnia 13 września 2020 o 15:41
Jeżeli chodzi o Equiline to wydaje mi się, że forumowa anai jeździła jakiś czas w tym modelu z trzymającymi wstawkami u dołu tybinek, napisz do niej  🙂
Siodło skokowe
autor: Chesall dnia 13 września 2020 o 13:28
IMO SE06 z tak głębokim siedziskiem będzie Ci przeszkadzać, jeżeli myślisz o CWD do skoków, to tylko modele SE03, SE01, SE02, SE31 i SE32 (Mademoiselle/Miss 2Gs) wchodzą w grę.
Niezdiagnozowane kulawizny: Wyrok?
autor: Chesall dnia 11 września 2020 o 14:43
SparkHope czytam ten wątek od rana i dałabym sobie rękę uciąć, że we wpisach na poprzedniej stronie przynajmniej 3 razy nadmieniałaś, że jeździsz na tym koniu...
Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia
autor: Chesall dnia 08 września 2020 o 13:19
https://ogloszenia.re-volta.pl/oddam-profesora-do-wspoldzierzawy/o/282737/

"od razu mówię ze udostępniam sprzęt poza siodłem"
Na te jazdy próbne to trzeba ze specjalnie kupionym, dopasowanym siodłem?  😁
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: Chesall dnia 06 września 2020 o 18:21
One zeżrą kążde tworzywo typu plastik. Na opakowaniu może być mini dziurka, którą wygryzły, czy otwór lub pęknięcie powstałe w inny sposób, którym dostały się do środka. Larwy potrafią nawet przejść pod deklem zakręconego słoika. Dziwne, że byłyby na takich suchych, mocno sprasowanych bloczkach, które są raczej mocno przetworzone temperaturą, zgniataniem, formowaniem, jeśli faktycznie zniosły jaja na gotowym produkcie (bo wątpię, żeby przetrwały obróbkę i wyrób smaczków), który z resztą wydaję mi się być najmniej atrakcyjny dla tego robactwa, to muszą mieć straszną plagę i powinniśmy zaraz usłyszeć o obecności moli w łusce, otrębach, paszach itd.
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: Chesall dnia 06 września 2020 o 14:45
Obstawiam, że ten sklep ma też pasze innych marek np. Pro-Linen (ja na przykład nie kupuję nic spożywczego w sklepach, które mają w ofercie tę markę), stąd to robactwo, gdyby były one w Nubach, na pewno pojawiłyby się tutaj ostrzeżenia i zdjęcia takich znalezisk w ich produktach.
Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia
autor: Chesall dnia 04 września 2020 o 09:01
Ja w pełni rozumiem płatną próbną jazdę, było tu ogłoszenie konia z olx, którego przyjechała spróbować jedna z tych pato-końskich influenzerek (specjalnie przez "z" 😉 bo to zaraza), nagrała vloga z próbowania tego konia, przez co dzieciory z jej fanbase'u zaczęły się zlatywać na darmową jazdę próbną, chociaż o kupnie nie było mowy. Dziwi mnie ten akcent na wagę jakby mieli tą zainteresowaną osobę regularnie ważyć 😉 Na początu ogłoszenia jest, że trzeba podjezdka dalej prowadzić i pracować, a potem na końcu, że jednak niekoniecznie i pisać, składać oferty, ale szanować ich czas 🙂 Zawszs myślałam, że dzierżawi się konie, które mają nas czegoś nauczyć, żeby z przyjemnością, regularnie jeździć, czasem uda się znaleźć na prawdę fajnego profesora i jest z treningów wiele frajdy i progresu. Nie rozumiem po co robić komuś podjezdka i jeszcze za to płacić 😜

"(...) nigdy nie podróżowała jak inne konie." i "(...) nie pracowała w bryczce, ani nawet w lecie." Co??? 😁
Brązowy mocz
autor: Chesall dnia 03 września 2020 o 21:10
Rozumiem, że weta nie było? Nawet jeśli faktycznie nie ma objawów typowych dla mięśniochwatu to i tak należy zrobić badanie krwi dla świętego spokoju. Może będzie w pożądku, a może w nerkach coś wyjdzie. Koń musi mieć STAŁY dostęp do wody, więc trzeba o niego zadbać, skoro nie ma automatu/nie potrafi z niego pić to trzeba na bieżąco uzupełniać poidło, zawiesić dodatkowy żłób/wiadro z wodą. Jeżeli spadnie mu pragnienie i sam nie będzie wiele pił to podawać moczone siano.
Brązowy mocz
autor: Chesall dnia 03 września 2020 o 20:49
Może tak być. A może zjadł trochę buraków? Dostaje jakiś lek/leki? Przeszedł kolki, mięśnioochwaty? Jest podejrzenie bądź stwierdzona choroba wrzodowa?
Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia
autor: Chesall dnia 03 września 2020 o 19:58
Takie czasy nastały, że się płaci 400-600zł za dalsze szkolenie komuś podjezdka  😁
https://ogloszenia.re-volta.pl/cudowny-walach-do-wspoldzierzawy-warszawapiaseczno/o/293307/

Ale wiadomo skakał 150 (po co?) i jest bardzo rzadkiej maści (biedaczek, wszyscy lecą na jego wygląd, a nie na to, co ma w serduszku 🙂 )

EDIT: Jeszcze klasyka, czyli ludzie nie potrafiący pisać, nie widzę nic o dzierżawie, czyli za tego tysiaka chcą kupić  🙇
"Nie być dominancyjnym przeciwko innym konią."
https://ogloszenia.re-volta.pl/poszukuje-konia-do-towarzystwa/o/293303/
Kącik Ujeżdżenia
autor: Chesall dnia 01 września 2020 o 10:28
Nie słyszałam jeszcze o osobie, która zbliżyłaby się do poziomu Manolo, ale powinien Ci odpowiadać Gonçalo Soares

https://www.instagram.com/gm_horses/
https://www.instagram.com/gsoares.epae/
dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp
autor: Chesall dnia 30 sierpnia 2020 o 10:57
Warto robić oba badania, czyli i włosa i krwi bo są najbardziej miarodajne i dają nam pełny obraz.
Niemiarodajne jest badanie z rogu kopyta, wyniki zawsze będą nieaktualne.
Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia
autor: Chesall dnia 30 sierpnia 2020 o 10:35
Nie wygląda to na fake, na profilu tego konia w baziekoni są filmiki, na kanale, z którego pochodzą jest ich jeszcze więcej i jego nazwa zgadzałaby się z ogłaszającą.

https://m.youtube.com/channel/UCUVTnhAbr44r9AfF2GQu0ZQ

Gillian, mogłabyś coś więcej napomknąć? 😜
Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia
autor: Chesall dnia 29 sierpnia 2020 o 11:51
https://ogloszenia.re-volta.pl/sprzedam-10-letnia-klacz/o/291832/
"Koń nauczony chodzić na czarnej wodzy, pelhamie (...)"
Pomóżmy koniom tragicznie zmarłej Magdy..
autor: Chesall dnia 19 sierpnia 2020 o 11:38
Pięknie zachęciłaś do wsparcia zbiórki.
Jeśli nie zamierzasz od razu wyskakiwać z kasy to nawet nie patrz. Oczywiście nie możesz mieć żadnych "ale", czy zadać jakiegokolwiek pytania-jesteś "HEJTEREM" i taka ledwo co krytyka to standardowo "HEJT"! Wszyscy w tym kraju powinni codziennie czytać definicję słów hate i hater, aż im się utrwali i pojmą w końcu, że oznacza ono nienawiść.
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: Chesall dnia 18 sierpnia 2020 o 11:40
Zobacz na Mebio VitalMin od hippolyta, mogłabyś podawać przynajmniej te 400g
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: Chesall dnia 18 sierpnia 2020 o 11:08
Myślałam, że ten konik waży max 400-450kg, skoro chcesz podawać mu takie mikro ilości wit-min z zamysłem zaspokojenia dziennego zapotrzebowania. Dla takiego smoka dawanie max 0,5kg wysokozmineralizowanej paszy, które są kalkulowane pod konie 450-500kg nie ma sensu, zawsze będzie miał niedobory, strzelam, że absolutne minimum dla niego to będzie 280mg miedzi i 750mg cynku na dzień...
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: Chesall dnia 18 sierpnia 2020 o 09:47
anetakajper Slimmer Nuby, ich sieczka Hoof&Shine albo ewentualnie Lo-Cal Baileys'a, tylko on ma strasznie dużo żelaza.
Siodło skokowe
autor: Chesall dnia 16 sierpnia 2020 o 16:29
[quote author=-justka88 link=topic=1249.msg2941532#msg2941532 date=1597588430]
Hej, jakie marki mają siodła skokowe z systemem wolnej łopatki? Wiem ze prestige ma takie, ale tam ciężko z tym pasowaniem... Sa jakies jeszcze?
[/quote]

Erreplus, CWD i chyba jeszcze Passier. A które to Prestige mają? Bo nie kojarzę tego w tych siodłach.
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: Chesall dnia 16 maja 2020 o 16:16
Otworzyłam opis pod filmem i znalazłam tam link do instagrama, masakra czym oni się chwalą. Nie widzę opcji zgłoszenia za pokazywanie znęcania się nad zwierzętami, na prawdę ig nie usuwa takich treści, czy np. przez to, że mam polską wersję to nie ma tej opcji?
Jeszcze w opisie było coś, że "jak kochasz zwierzęta to polub i zasubskrybuj", dla kochających zwierzęta powinna być opcja zgłoszenia...
https://www.instagram.com/poodievuitton/
https://www.instagram.com/country.cam/
https://www.instagram.com/kingperformancestables/
https://www.instagram.com/blackcountrystables/
O ironio i hipokryzjo, teraz zobaczyłam ten nieszczęsny cytat na instagramie nr 3 "Always be humble enough to learn something new. Otherwise, it's only a matter of time before your knowledge becomes outdated."
Koronawirus
autor: Chesall dnia 19 marca 2020 o 05:30
Krótko i przystępnie o higienie w obecnej sytuacji

Należy myć ręce jakimkolwiek mydłem (niekoniecznie antybakteryjnym)/płynem do naczyń przez przynajmniej 20 sekund, bo tyle wystarczy do zneutralizowania wirusa. Można skutecznie dezynfekować rzeczy wyżej wymienionymi lub preparatem o zawartości alkoholu w wysokości przynajmniej 60%. Zostało tu wspomniane, że wirus ginie w 65 stopniach Celsjusza, więc jeżeli tylko ktoś ma dostęp do suchej sauny to np. po powrocie z zakupów powienien skorzystać z takiej sauny, żeby nie przenieść wirusa na domowników. Przepraszam za składnię, jeśli to co napisałam nie ma sensu to zignorujcie, to nie są moje godziny funkcjonowania na optymalnych obrotach i piszę z telefonu.
kącik skoków
autor: Chesall dnia 23 września 2018 o 18:57
Pięknie Simone Blum ze złotem indywidualnym i brązem zespołowym, przez całe Mistrzostwa bez zrzutki! Fajnie, że kobieta wygrała 💘 😅
Steve Guerdat też świetnie-brąz indywidualnie, 4 zespołowo i wygrany konkurs pierwszego dnia.

EDIT: Mistrzowski przejazd
Ogon
autor: Chesall dnia 22 sierpnia 2018 o 18:22
Henna jest ruda. Czerń z granatowym połyskiem da czyste indygo, tylko musiałabyś jakoś dobrze oddzielić i zabezpieczyć te włosy na ok 2 godziny kiedy ten barwnik będzie się uwalniał.
"Nie ogarniam jak..."
autor: Chesall dnia 22 sierpnia 2018 o 16:34
Nie ma opcji, żeby papieże nie wiedzieli co się tam wyprawiało przez tyle lat, masakra w jakim okrutnym i zmanipulowanym świecie żyjemy. Tak długo kościół ich przykrywał, że z ponad 300 księży może 2 usłyszy zarzuty bo przestępstwa się przedawniły. Chcę zobaczyć w końcu akcje i nagłośnienie sprawy, a nie samo przepraszanie, puszczenie w zapomnienie i niepodejmowanie dalszych kroków. Najwyższa pora zamknąć kościół katolicki oraz resztę sekt i siatek pedofilów. Katolickie rodziny potrafią tylko powiedzieć, że trzeba uważać na dzieci, CHORE.

https://www.cnn.com/2018/08/14/us/pennsylvania-catholic-church-grand-jury/index.html
Ogon
autor: Chesall dnia 22 sierpnia 2018 o 12:59
Ta do ciemnych włosów z orzechem włoskim jest przeokropna-włosy były lepkie, posklejane, szczotka nie mogła przez nie przejść i zaraz wyłapały wszystkie brudy i kurz. Większej masakry nie miałam, efekt jakbym je miodem wysmarowała. Użyłam jej raz na bardzo gęstym ogonie i nigdy więcej, ale było to ok. 2 lata temu, więc jest szansa, że Leovet już ją naprawił. Za to polecam Leovet 5*, Rapide żel i sprej (uwaga dla wrażliwców-żel ma taki śmieszny zapach, określiłabym go jako sztuczny las iglasty :lol🙂 i C&D&M Dreamcoat. Co jeszcze jest warte przetestowania? Inny CDM, Stubben?
strzemiona
autor: Chesall dnia 03 sierpnia 2018 o 16:41
Czy skakał ktoś w Winderenach i mógłby się wypowiedzieć? Jak wypadają one na tle Lorenzini/Schockemohle, flex-on, freejump, Equiline?
jakiego kiełzna używacie/ WĘDZIDŁA - rodzaje, zastosowania, spostrzeżenia
autor: Chesall dnia 03 sierpnia 2018 o 16:06
Orientuje się ktoś czy oprócz Sprenger'a istnieją jeszcze jakieś metalowe wędzidła niezawierające niklu i aluminium?

EDIT: Nie chodzi mi o tytan np. Lorenzini, tylko raczej miedź, mangan itp.
"Nie ogarniam jak..."
autor: Chesall dnia 12 lipca 2018 o 20:46
Dokładnie, nie wiem czy jest coś bardziej wieśniackiego, żałosnego i upokarzającego niż to całe musically. Rak i cringe w najczystszej postaci. Jest mi bardzo żal tych osób bo muszą być mało inteligentne i mają nieźle spaczony gust, że uważają nagrywanie się tam za coś fajnego, z czego można być dumnym. Nie wiem czy to prawda, ale słyszałam, że dzieci chwalą się tam zabijaniem chomików, cięciem się itp...